Skocz do zawartości

Napowietrzacz wody


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W instalacji hydraulicznej mam zbiornik hydroforowy ocynkowany bezprzeponowy ocynkowany. Co jakiś czas trzeba go podpompować. Za zbiornikiem jest filtr sznurkowy a potem stacja filtrująca na sól. Dowiedziałem się, że można przed zbiornikiem zamontować napowietrzacz wody który nie dość że sprawi że woda będzie bardziej napowietrzona (nie trzeba pompować, albo rzadziej) i co jeszcze ciekawsze wspomaga proces filtracji.

Przykładowy link

https://www.krainawody.pl/578-napowietrzacz-wody.html

 

Co o tym rozwiązaniu myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zbiornik bezprzeponowy to możesz zainstalować tzw indżektor, będzie on napowietrzał wodę.

Odnośnie pompowania to nie takie to proste, zależy to od wielu parametrów jak pompa, wielkość, zbiornika, ciśnienia, itd. U siebie mam tak, że zimą mam za dużo powietrza a latem deko za mało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się raczej stosuje, żeby strącić żelazo które jest np. w wodzie ze studni. Drobinki/osad żelaza gromadzą się wtedy z zbiorniku hydroforowym. Moim zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zmiękczacz wody ze złożem wielozadaniowym (3w1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się raczej stosuje, żeby strącić żelazo które jest np. w wodzie ze studni. Drobinki/osad żelaza gromadzą się wtedy z zbiorniku hydroforowym. Moim zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zmiękczacz wody ze złożem wielozadaniowym (3w1)
Zmiękczacz mam. Ale dzięki napowietrzaczowi może będzie miał łatwiejsza pracę? No i te pompowanie rzadsze

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 12:10, bielaPL napisał:

Zmiękczacz mam. Ale dzięki napowietrzaczowi może będzie miał łatwiejsza pracę? No i te pompowanie rzadsze

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

a próbowałeś jak działa w ogóle bez pompowania ? u mnie jak całkiem zeszło kiedyś powietrze, to pompa pracowała na "naturalnej" poduszce i też działało, może poza troszkę krótszym odstępem czasu pomiędzy załączeniami pompy

 

inna sprawa, gdzie trzymasz beczkę, że są takie duże zmiany temperatur bo inaczej powietrze nie ma prawa ubywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś jak działa w ogóle bez pompowania ? u mnie jak całkiem zeszło kiedyś powietrze, to pompa pracowała na "naturalnej" poduszce i też działało, może poza troszkę krótszym odstępem czasu pomiędzy załączeniami pompy
 
inna sprawa, gdzie trzymasz beczkę, że są takie duże zmiany temperatur bo inaczej powietrze nie ma prawa ubywać
Przecież powietrze miesza się z wodą to z czasem go ubywa. Bez pompowania to co 10l się załączała pompka.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bielaPL napisał:

Przecież powietrze miesza się z wodą to z czasem go ubywa. Bez pompowania to co 10l się załączała pompka.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

jak często dobijasz ? u mnie bańka dopiero pól roku bez dotykania, i jak narazie i nie wygląda żeby powietrza ubywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zet napisał:

jak często dobijasz ? u mnie bańka dopiero pól roku bez dotykania, i jak narazie i nie wygląda żeby powietrza ubywało

odkąd kupiłem kompresor to też z pół roku minęło ;) wcześniej próbowałem pompką to co miesiąc się bawiłem

bardziej mnie te odżelaznianie interesuje czy rzeczywiscie jest duzo lepiej czy jak mam złoże potem to jeden pies 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w wodzie żelazo łatwo utlenialne to sprawa posta, już samo natlenienie wody da dużo bo w samym hydroforze i aparaturze będzie się osadzało żelazo. Takie żelazo łatwo jest odfiltrować kolumną filtracyjną ze złożem. U siebie mam 5 czy 6x przekroczone normy, woda potrafi lekko śmierdzieć błotem. Po natlenieniu i odfiltrowaniu jest idealnie znacznie poniżej normy, nic nie śmierdzi, nie ma też osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.