Skocz do zawartości

Wymiana łożysk w pralce


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po ponad 10. latach intensywnej eksploatacji pralki AEG Lavamat 74850, przyszedł czas na wymianę łożysk, bo zaczęły mocno hałasować.

Jako że ostatnio zrobiłem się bardzo oszczędny i zwracający uwagę na ekologię to nie chcę za bardzo kupować nowej pralki.

Szukając informacji w necie nt wymiany łożysk w mojej pralce natknąłem się na taką stronę

Wygląda to całkiem fajnie, wyciągam bęben wysyłam kurierem i za dwa dni mam spowrotem. Do tego są na stronie filmiki jak wyjąć i jak zamontować bęben w podobnej pralce, nic tylko działać tym bardziej że za około 250 zł nie kupię nowej pralki.

Korzystał ktoś z usług tej firmy? Dają 5 lat gwarancji, ale boję się że po rozklejaniu i sklejaniu bębna może stracić swoją szczelność.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Ja bym wymienił pralkę mimo że osobiście lubię majsterkować.

Ponieważ ona ma 10 lat i znając życie zacznie się efekt domina jeśli chodzi o awarie tegoż urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w Twojej pralce trzeba rozcinać i kleić bęben?

Bo jeżeli jest rozbieralny to najwięcej roboty jest z wyciągnięciem i włożeniem bębna.

Ja szukałem nowej i dopiero w sklepie gość oświecił mnie, że w DirectDrive LG ma wymienne łożyska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DamU napisał:

Jesteś pewien, że w Twojej pralce trzeba rozcinać i kleić bęben?

Bo jeżeli jest rozbieralny to najwięcej roboty jest z wyciągnięciem i włożeniem bębna.

Ja szukałem nowej i dopiero w sklepie gość oświecił mnie, że w DirectDrive LG ma wymienne łożyska. 

 

Spojrzałem na te pralki i rzeczywiście, bęben normalnie skręcany (choć i tak trzeba go uszczelniać, po rozkręceniu) i łożyska można wymienić, roboty sporo ale dobra opcja, warto brać pod uwagę przy zakupie pralki.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W
16 godzin temu, DamU napisał:

Jesteś pewien, że w Twojej pralce trzeba rozcinać i kleić bęben?

Bo jeżeli jest rozbieralny to najwięcej roboty jest z wyciągnięciem i włożeniem bębna.

Ja szukałem nowej i dopiero w sklepie gość oświecił mnie, że w DirectDrive LG ma wymienne łożyska. 

 

O. To ja mam taką pralkę. Kupiona w 2013. Cichutka jest.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adam_W napisał:

 

O. To ja mam taką pralkę. Kupiona w 2013. Cichutka jest.

A co z wirowaniem?

@twinsen pisał, ze tańczy jak szalona:hehe::)

22 godziny temu, misiu napisał:

Dają 5 lat gwarancji, ale boję się że po rozklejaniu i sklejaniu bębna może stracić swoją szczelność.

Zdejmij górny blat to zobaczysz czy nie jest przypadkiem jeszcze wanna/zbiornik skręcany-wtedy wymiana znacznie łatwiejsza, ewntualnie niektóre zgrzewane mają miejsce na srubki i wtedy zgrzewać nie trzeba

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rwIcIk napisał:

Samsungi mają chłodzenie z boku :no:

 

 

Za to lodówka LG mi się podoba - nie ma z tyłu tradycyjnego radiatora, to jest obudowane też blachą. Silnik jest na dole, ale na górze jest jakiś zespół wentylatorów czy radiatorów co odparowują wodę ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
1 godzinę temu, analyzer64 napisał:

 

Spojrzałem na te pralki i rzeczywiście, bęben normalnie skręcany (choć i tak trzeba go uszczelniać, po rozkręceniu) i łożyska można wymienić, roboty sporo ale dobra opcja, warto brać pod uwagę przy zakupie pralki.

To jak ten bęben jest poskładany? Na jakiś uszczelniacz? W moim Electroluxie jest normalnie uszczelka... taki wielki O-ring... 

Operacja wymiany łożysk i uszczelniacza była prosta. Oczywiście zabawa dla dwóch.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sam bęben, a ten plastik wokół niego - całość tworzy zespół piorący. Część tych pralek ma tę obudową rozkręcaną jak np. LG, a część jest zgrzana.

 

@volf6 pokazał na filmie jak gość tnie tę obudowę. Trzeba to rozpołowić, żeby uzyskać dostęp do łożysk.

 

 

Z tego co szukałem to kompletny zespół piorący u autora wątku kosztuje około 500zł, zawsze można to kupić i nie bawić się w rozcinanie i klejenie tego. Uniknie ewentualnych nieszczelności i niewłaściwego obsadzenia łożysk.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W
4 godziny temu, volf6 napisał:

A co z wirowaniem?

@twinsen pisał, ze tańczy jak szalona:hehe::)

 

 

 

 

 

Nie zatańczyła ani razu.

@twinsen może nie wypoziomował pralki, może pranie tak się układało u niego akurat, że pralka tańczyła albo nie wiem.

 

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylalem bęben. Chyba nawet do tego gościa. 215 PLN.

On spawa plastik, także bęben nie jest węższy jak przy cięciu. 

 

Złożenie pralki Whirlpool zajęło z 2h ale działa od ponad roku i jest git. 

 

Ps rób duzooooooo zdjęć przy rozkręcaniu :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na przedłużonej gwarancji wymieniali mi łożyska w pralce, i byłem pod wrażeniem szybkości pracy serwisu - chłopak przyjechał do mnie ponad 100km (w jedną stronę), miał już cały zregenerowany bęben na wymianę i całość wymiany zajęła mu 30 minut (rozłożenie pralki do zera i złożenie z nowym bębnem). Rozbierał tą pralkę jak w F1 - byłem w szoku, nawet nie zdążyłem mu kawy zrobić (której nawet nie miał czasu wypić). Mówił że dziennie wymienia kilkanaście bębnów w pralkach... Pralka wtedy 5 letnia Indesit (kupiona za 699zł z gwarancją 2 lata, ja przedłużyłem o kolejne 3 lata za bodaj 100zł). 

 

Krótko mówiąc, warto popytać lokalnych serwisantów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.