Skocz do zawartości

Duster? Tipo? Lpg?


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Myślę nad dużym i tanim autem z fabryczną instalacją lpg ale to nie jest warunek konieczny bo mało paląca benzyna też będzie jakimś kompromisem. Z Dacii tylko Duster a Tipo w kombi. Marzy mi się też automat ale wiem że może być ciężko bo chce wydać 70 a maksymalnie 80 tysięcy. Co innego w tym budżecie możecie polecić?

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzę ostatnio rynek, trochę tańszy bo do 70 kloców, ale jak dla Ciebie to fajnym rozwiązaniem wydaje się

https://toyotaplus.pl/oferta/toyota-auris/29722

https://toyotaplus.pl/oferta/toyota-auris/60806

 

idź, obejrzyj, przejedź się, mi się auris hybrydowy podobał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KYRTAP napisał:

 

Witam.

 

Myślę nad dużym i tanim autem z fabryczną instalacją lpg ale to nie jest warunek konieczny bo mało paląca benzyna też będzie jakimś kompromisem. Z Dacii tylko Duster a Tipo w kombi. Marzy mi się też automat ale wiem że może być ciężko bo chce wydać 70 a maksymalnie 80 tysięcy. Co innego w tym budżecie możecie polecić?

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Netto czy brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duster nie występował w automacie(tylko wersje na Rosję lub jakieś rodzynki z Francji).

Tipo z automatem to tylko 1.6, który ma słabe głowice, a jeszcze LPG może to dobić.

 

Fabryczne LPG było w Daciach i np. Oplach, ale to raczej wada, niż zaleta. Jeśli bierzesz nowe z salonu i instalacja jest w promocji, to OK, ale w iinym przypadku po prostu się nie opłaca.

Sterowniki są poblokowane i sparowane z ECU benzynowym. Poza ASO nic nie zdziałasz, a oni "w LPG nie umieją". Wtryski żyją krótko i są absurdalnie drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

LOL, a niby czemu ktos mialby pytac o cene netto? :hehe:

 

Przy zakupie na firmę raczej netto.

 

Nowy ale przekracza budżet i rabat na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, sdss said:

Przy zakupie na firmę raczej netto.

 

Nowy ale przekracza budżet i rabat na firmę.

 

Po pierwsze nie kazdy jest VATowcem, a po drugie to i tak tylko 50% mozesz odliczyc...

Mysle, ze gdyby autor szukal auta do 70-80k netto to by to wyraznie napisal ;]

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ghost2255 napisał:

Tipo z automatem to tylko 1.6, który ma słabe głowice, a jeszcze LPG może to dobić.

 

Skąd masz takie info?

 

Tipo 1.6 110KM wolnossący silnik z zwykłą automatyczną skrzynią biegów. Nówki już raczej nie kupisz, nie są obecnie oferowane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sdss napisał:

Przy zakupie na firmę raczej netto.

 

Nowy ale przekracza budżet i rabat na firmę.

 

Tak. Maksymalnie 80 tysięcy brutto ale wolałbym wydać 70 tyś. Raczej nowy w leasingu ale linki @bielaPL wyglądają zachęcająco chociaż Corolla którą linkujesz tylko 5 tysięcy droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KYRTAP napisał:

 

Witam.

 

Myślę nad dużym i tanim autem z fabryczną instalacją lpg ale to nie jest warunek konieczny bo mało paląca benzyna też będzie jakimś kompromisem. Z Dacii tylko Duster a Tipo w kombi. Marzy mi się też automat ale wiem że może być ciężko bo chce wydać 70 a maksymalnie 80 tysięcy. Co innego w tym budżecie możecie polecić?

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A może 2 letnia Avensis, wszystkie silniki benzynowe nadają się do gazu, ja np. zrobiłem ponad 100 tys i wymieniam tylko filtry, a gazownik widział moje auto jak zakładał gaz i na pierwszym strojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KYRTAP napisał:

 

Tak. Maksymalnie 80 tysięcy brutto ale wolałbym wydać 70 tyś. Raczej nowy w leasingu ale linki @bielaPL wyglądają zachęcająco chociaż Corolla którą linkujesz tylko 5 tysięcy droższa. 

 

w cenie 80tyś odpuść dacie, z LPG jest 1.0, to trochę mało do tego auta

tipo ew szukał bym kompakta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Skąd masz takie info?
 
Tipo 1.6 110KM wolnossący silnik z zwykłą automatyczną skrzynią biegów. Nówki już raczej nie kupisz, nie są obecnie oferowane.
Skrzynia całkiem nieźle sobie radzi. Silnik gorzej. Zużycie paliwa na dramatycznie wysokim poziomie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KYRTAP napisał:

 

Tak. Maksymalnie 80 tysięcy brutto ale wolałbym wydać 70 tyś. Raczej nowy w leasingu ale linki @bielaPL wyglądają zachęcająco chociaż Corolla którą linkujesz tylko 5 tysięcy droższa. 

I30 ceed, scala coś się znajdzie z AT , ale raczej okolice 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sdss napisał:

Przy zakupie na firmę raczej netto.

 

Nowy ale przekracza budżet i rabat na firmę.

Jak człowiek pisze tylko kwotę to zawsze kumam, że o "osobę prywatną" i brutto się rozchodzi, bo jeżeli jest przedsiębiorcą (obojętnie małym czy dużym) to z reguły jest tego świadom i określa budżet w netto lub brutto.

Widzę, że jednak się myliłem z tym podawaniem czy to netto/brutto.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia całkiem nieźle sobie radzi. Silnik gorzej. Zużycie paliwa na dramatycznie wysokim poziomie.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Stare dobre MPI, taki silnik jak i 1.4tjet kupuje się tylko pod lpg jak ktoś się liczy z zużycie paliwa i kosztami paliwa.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KYRTAP napisał:

Tak. Maksymalnie 80 tysięcy brutto ale wolałbym wydać 70 tyś. Raczej nowy w leasingu ale linki @bielaPL wyglądają zachęcająco chociaż Corolla którą linkujesz tylko 5 tysięcy droższa. 

Przy takiej różnicy w cenie nawet bym nie spojrzał na 2 letniego aurisa.

W racie leasingu za wiele nie poczujesz.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 2-letnich aut to za te pieniądze bralbym Outlandera 2,5l z gazem na pokładzie ;) Ciężko znaleźć coś większego za te pieniądze ;)

 

Natomiast odnośnie Dustera - obecnie z LPG tylko 1.0. W 2019 wycofali 1.6 choć jeszcze na portalach idzie znaleźć jakieś resztki zarejestrowane na dealerów. Problem jest tylko taki, że trzeba brać taki egzemplarz z seryjnym gazem bo wówczas silnik jest "wzmacniany" ;) W 2015 Renault wycofał swoje 1.6 i zaczął montować 1.6 produkcji Nissana a te gorzej znosi instalację. Kody silnika dla wersji z LPG i bez też się różnią.

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mPh napisał:

W kwestii 2-letnich aut to za te pieniądze bralbym Outlandera 2,5l z gazem na pokładzie ;) Ciężko znaleźć coś większego za te pieniądze ;)

Przypadkiem nie 2,4l?

To zza wody musi być, nie każdy przełknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 2-letnich aut to za te pieniądze bralbym Outlandera 2,5l z gazem na pokładzie Ciężko znaleźć coś większego za te pieniądze
 
Natomiast odnośnie Dustera - obecnie z LPG tylko 1.0. W 2019 wycofali 1.6 choć jeszcze na portalach idzie znaleźć jakieś resztki zarejestrowane na dealerów. Problem jest tylko taki, że trzeba brać taki egzemplarz z seryjnym gazem bo wówczas silnik jest "wzmacniany" W 2015 Renault wycofał swoje 1.6 i zaczął montować 1.6 produkcji Nissana a te gorzej znosi instalację. Kody silnika dla wersji z LPG i bez też się różnią.

1.0 też jest wzmacniany czy tylko niedostępny 1.6?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre MPI, taki silnik jak i 1.4tjet kupuje się tylko pod lpg jak ktoś się liczy z zużycie paliwa i kosztami paliwa.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Masz rację. Tyle, że 1.6 w Tipo pali 11-12 litrów benzyny po Wrocławiu. Czyli zakładając gorszy wariant koszt przejechania 100 km to 31 złotych (12 x 1.2 x 2.19) w porównaniu do np. 1.3 TCE, który w tych samych warunkach spala 8 l, a koszt 100 km to 37 PLN. Opłacalność gazowania raczej niska.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 2-letnich aut to za te pieniądze bralbym Outlandera 2,5l z gazem na pokładzie Ciężko znaleźć coś większego za te pieniądze
 
Natomiast odnośnie Dustera - obecnie z LPG tylko 1.0. W 2019 wycofali 1.6 choć jeszcze na portalach idzie znaleźć jakieś resztki zarejestrowane na dealerów. Problem jest tylko taki, że trzeba brać taki egzemplarz z seryjnym gazem bo wówczas silnik jest "wzmacniany" W 2015 Renault wycofał swoje 1.6 i zaczął montować 1.6 produkcji Nissana a te gorzej znosi instalację. Kody silnika dla wersji z LPG i bez też się różnią.
Użytkownicy nowego 1.6 z gazem twierdzą, że się nadaje, a ASO, że głowica jest z gównolitu i maks. 80 kkm. Gdzie prawda leży?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Phil_ips napisał:

Masz rację. Tyle, że 1.6 w Tipo pali 11-12 litrów benzyny po Wrocławiu. Czyli zakładając gorszy wariant koszt przejechania 100 km to 31 złotych (12 x 1.2 x 2.19) w porównaniu do np. 1.3 TCE, który w tych samych warunkach spala 8 l, a koszt 100 km to 37 PLN. Opłacalność gazowania raczej niska.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

1.6 110KM wg spritmonitor pali mniej niż "smok" 1.4tjet, a ja mam regularnie w 1.4tjet z lpg zużycie lpg pomiędzy 9 a 10l na 100km. To w takich warunkach jak piszesz 1.4tjet będzie palił 14-15l PB/100km:phi: Takie zużycia lpg osiągam jak ciągnę przyczepę 2 osiową z towarem. Na temat spalania się nie wypowiadam, dopóki sam się nie przekonam bo już rozmawiałem z takimi co im 1.9tdi przy 160km/h zużywa 4l ON/100km:oki: a przy 90km/h co 100km muszą zjeżdżać z drogi bo muszą ON odciągać z zbiornika bo się przelewa . Z reguły z takimi nie dyskutuje bo przeważnie człowiek nie wie na jakiej zasadzie się silnik spalinowy kręci. Jakiś tam podgląd dają statystyki w necie jak dla mnie.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, KYRTAP said:

1.0 też jest wzmacniany czy tylko niedostępny 1.6?

 

Ten 1.0 to nowy silnik, wiec raczej wtrysk bezposredni...

Watpie, ze ktokolwie juz montowal do tego instalke a tym bardziej go do tego przystosowywal w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ten 1.0 to nowy silnik, wiec raczej wtrysk bezposredni...

Watpie, ze ktokolwie juz montowal do tego instalke a tym bardziej go do tego przystosowywal w fabryce.

Ale czekaj, w 1.0 tce 100KM nie ma wtrysku pośredniego jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Phil_ips napisał:

Masz rację. Tyle, że 1.6 w Tipo pali 11-12 litrów benzyny po Wrocławiu. Czyli zakładając gorszy wariant koszt przejechania 100 km to 31 złotych (12 x 1.2 x 2.19) w porównaniu do np. 1.3 TCE, który w tych samych warunkach spala 8 l, a koszt 100 km to 37 PLN. Opłacalność gazowania raczej niska.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Strasznie duże spalanie. Tu chyba przełożenia biegów w AT powoduje spalanie. Po za tym automat poniżej 2l pojemności i 150KM nie ma sensu.

11-12 l lpg to mi spala wolnossący 2.4 167 KM z AT w cyklu dojazdowym do roboty.

 

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, robciolas napisał:

Strasznie duże spalanie. Tu chyba przełożenia biegów w AT powodują spalanie.

11-12 l lpg to mi spala wolnossący 2.4 167 KM z AT w cyklu dojazdowym do roboty.

 

Słowo- klucz to korki (poza pandemią) we Wrocławiu, średnia prędkość max. 15km/h, w szczycie i zdarza się poniżej 10km/h. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KYRTAP napisał:

 

Witam.

 

Myślę nad dużym i tanim autem z fabryczną instalacją lpg ale to nie jest warunek konieczny bo mało paląca benzyna też będzie jakimś kompromisem. Z Dacii tylko Duster a Tipo w kombi. Marzy mi się też automat ale wiem że może być ciężko bo chce wydać 70 a maksymalnie 80 tysięcy. Co innego w tym budżecie możecie polecić?

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Zobacz na Renault Captur lub Clio. Mają fabryczną instalację. Ewentualnie Skoda Scala jest dokupienia z dedykowaną instalacją lpg montowaną u delaera z gwarancją producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
1.6 110KM wg spritmonitor pali mniej niż "smok" 1.4tjet, a ja mam regularnie w 1.4tjet z lpg zużycie lpg pomiędzy 9 a 10l na 100km. To w takich warunkach jak piszesz 1.4tjet będzie palił 14-15l PB/100km:phi: Takie zużycia lpg osiągam jak ciągnę przyczepę 2 osiową z towarem. Na temat spalania się nie wypowiadam, dopóki sam się nie przekonam bo już rozmawiałem z takimi co im 1.9tdi przy 160km/h zużywa 4l ON/100km:oki: a przy 90km/h co 100km muszą zjeżdżać z drogi bo muszą ON odciągać z zbiornika bo się przelewa . Z reguły z takimi nie dyskutuje bo przeważnie człowiek nie wie na jakiej zasadzie się silnik spalinowy kręci. Jakiś tam podgląd dają statystyki w necie jak dla mnie.
Tak się składa, że zrobiłem 300 - 400 km po Wrocławiu w zasadzie nowym Tipo 1.6 SW automat (z tego co, pamiętam miał ok 10 kkm). Ten samochód po prostu tyle pali. Porównując do mojej Megane 1.3 TCE też kombi to była przepaść w zużyciu paliwa.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ten 1.0 to nowy silnik, wiec raczej wtrysk bezposredni...
Watpie, ze ktokolwie juz montowal do tego instalke a tym bardziej go do tego przystosowywal w fabryce.
1.0 od Renault ma wtrysk pośredni.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo- klucz to korki (poza pandemią) we Wrocławiu, średnia prędkość max. 15km/h, w szczycie i zdarza się poniżej 10km/h.  
Tipo miałem przed pandemią. Moja średnia prędkość w tamtym czasie to 23km/h.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, robciolas said:

Strasznie duże spalanie. Tu chyba przełożenia biegów w AT powodują spalanie.

11-12 l lpg to mi spala wolnossący 2.4 167 KM z AT w cyklu dojazdowym do roboty.

co to za auto, silnik i automat? i jaka trasa do pracy?

pytam z ciekawosci bo 10-11 to pali dwulitrowka w manualu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że zrobiłem 300 - 400 km po Wrocławiu w zasadzie nowym Tipo 1.6 SW automat (z tego co, pamiętam miał ok 10 kkm). Ten samochód po prostu tyle pali. Porównując do mojej Megane 1.3 TCE też kombi to była przepaść w zużyciu paliwa.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Megane automat czy manual?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

co to za auto, silnik i automat? i jaka trasa do pracy?

pytam z ciekawosci bo 10-11 to pali dwulitrowka w manualu

Chevi Malibu 2.4 167KM 6-cio biegowy automat. Trasa raczej bez korków 4 skrzyżowania ze światłami lub bez 20 km w jedną stronę.

Najniżej zszedłem w trasie przy licznikowym 120-130 km/h i tempomacie z boxem dachowym, pełnym bagażnikiem i 4 osoby dorosłe 10,5L. niemieckiego LPG/ 100km.

Oczywiście z butem w podłodze spali 15-16 LPG.

Duże pojemności palą niekoniecznie dużo więcej niż takie poniżej 2.0 L.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, robciolas said:

Chevi Malibu 2.4 167KM 6-cio biegowy automat. Trasa raczej bez korków 4 skrzyżowania ze światłami lub bez 20 km w jedną stronę.

Najniżej zszedłem w trasie przy licznikowym 120-130 km/h i tempomacie z boxem dachowym, pełnym bagażnikiem i 4 osoby dorosłe 10,5L. niemieckiego LPG/ 100km.

Oczywiście z butem w podłodze spali 15-16 LPG.

Duże pojemności palą niekoniecznie dużo więcej niż takie poniżej 2.0 L.

 

 

no to nieduzo jak na automat i ta pojemnosc, nawet zakladajac ekojazde jak emeryt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie z tym niemieckim paliwem o technologii kosmicznej, u mnie przeważnie wieje od zachodu Niemieckiego lpg nie tankowalem, ale słowackie, węgierskie, chorwackie, serbskie, rumunskie i bułgarskie tak i nie zauważyłem wielkich różnic w mocy silnika jak i w zużyciu paliwa. A A4 pokonywałem wiele razy tam i z powrotem i odpowiedź jest prosta.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 17:18, ghost2255 napisał:

Fabryczne LPG było w Daciach i np. Oplach, ale to raczej wada, niż zaleta. Jeśli bierzesz nowe z salonu i instalacja jest w promocji, to OK, ale w iinym przypadku po prostu się nie opłaca.

Sterowniki są poblokowane i sparowane z ECU benzynowym. Poza ASO nic nie zdziałasz, a oni "w LPG nie umieją". Wtryski żyją krótko i są absurdalnie drogie. 

a Kolega to z legend ludowych opinie tworzy czy miał styczność z którymś z tych aut?

bo osobiście mam 2go opla z fabrycznym lpg i jak by opel dalej podążał tą drogą to bym się zastanowił nad kolejnym 3 samochodem taki wzbudził u mnie entuzjazm użytkowanie tych aut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piotr1982 napisał:

a Kolega to z legend ludowych opinie tworzy czy miał styczność z którymś z tych aut?

bo osobiście mam 2go opla z fabrycznym lpg i jak by opel dalej podążał tą drogą to bym się zastanowił nad kolejnym 3 samochodem taki wzbudził u mnie entuzjazm użytkowanie tych aut 

zależy od ASO... cioteczka miała corsę z fabrycznym LPG i po 50kkm miała serdecznie dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bielaPL napisał:

zależy od ASO... cioteczka miała corsę z fabrycznym LPG i po 50kkm miała serdecznie dosyć

Kolega ma. Na początku były poprawki, ale potem już jeździ bez problemów :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bielaPL napisał:

zależy od ASO... cioteczka miała corsę z fabrycznym LPG i po 50kkm miała serdecznie dosyć

jak w benzynie na czas nie wymieniasz filtrów to też padnie

a jak coś padnie i serwisant robił kurs obsługi lpg korespondencyjnie to już na bank nie ma prawa działać

odpukać, takie serwisy sobie odpuszczam i staram się jeździć tam gdzie ogarniają temat landi renzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, piotr1982 said:

jak w benzynie na czas nie wymieniasz filtrów to też padnie

a jak coś padnie i serwisant robił kurs obsługi lpg korespondencyjnie to już na bank nie ma prawa działać

odpukać, takie serwisy sobie odpuszczam i staram się jeździć tam gdzie ogarniają temat landi renzo

 

Jak mialem Astre 1,4T to wiekszosc problemow i nieplanowanych wizyt ASO raportowanych na forach byla zwiazana w okresie gwarancji jednak z fabrycznym LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr1982 napisał:

jak w benzynie na czas nie wymieniasz filtrów to też padnie

 

Mam 3 auto na lpg, w żadnym nie zmieniałem filtra paliwa bo go po prostu fizycznie nie ma. Co do LR, kwestia trafienia na odpowiedni serwis a z tym nie raz jest ciężko. Jak szukałem Tipo to na dzień dobry odrzucałem wersję z fabrycznym LR, nie lubię być uwiązany do ASO a póki co nikt poza ASO w Tipo nie ogarnia tego sterownika. Medy jako wtryski do trwałych też nie należą, a tanie też nie są.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.