Skocz do zawartości

Komfortowa klasa D


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Fili_P napisał:

Aż dziw że jeszcze nikt Insignia płynącej wręcz po autostradzie nie polecił.... No a jak ma być cicho to 5tka niestety...
Jaki budżet?

Moim zdaniem pierwszego założenia nie spełnia, czyli dobrego wybierania dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fili_P napisał:

Jaki budżet?

nie ma budżetu, leasing, między 5 a mondeo to jakieś 20-30 klocków różnicy więc w ratach do przełknięcia...

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-1-5-ecoboost-160km-salon-polska-serwis-aso-ID6DwdLu.html#2a7defb5b6

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-520d-xdrive-dealer-bmw-zk-motors-luxury-line-ID6DssUk.html#556674ea16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, bielaPL said:

 

I pewnie drugie tyle w kosztach utrzymania i ubezpieczenia ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 23:44, bielaPL napisał:

No nie wiem właśnie jak hydro działa. Podobno wybiera dziury dobrze ale głośno...ma ktoś?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

w trasie jest super. auto płynie po drodze, choć moja c5 ma 15 lat. do 150 km/h jest spoko, powyżej głośno. masz różne ustawienia zawieszenia, więc da się wjechać na krawężnik bez szorowania zderzakiem. w "terenie" też można podnieść karoserię i przejechać bez obawy o uszkodzenie miski. jak ktoś pisał wersja eksklusiw ma pełną elektrykę, czyli  regulowane, grzane fotele, szyby przednie, reflektory, klimatronik i mnóstwo bajerów które prędzej czy później przestaną działać :)  jeśli chodzi o zawieszenie, to trzeba kontrolować poziom płynu lds. ja wziąłem na próbę sprawdzoną jednostkę 2.0hdi. jeździłem benzynką V6 i to jest kolejna c5 którą kupię. niestety trzeba jej szukać daleko, najwięcej widziałem w szwajcarii. jeździłem też c6 ale to inna bajka, moim zdaniem auto do jeźdzenia w weekend. niewielu mechaników jest w stanie je ogarnąć. generalnie jak szukasz komfortu c5 jest dobrym kierunkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ciekawy diesel
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-limited-exclusive-3-0-245km-hydrpneum-deskaskora-masaz-ID6DwwX5.html

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:

Chodzi o wybieranie czy o dźwięk wybierania? ;-)))
Mówisz o A czy o B?
Na jakich kapciach?

Dźwięk. Jak wpadasz na jakąś dziurę, nierówność, garb jest łupnięcie jakby amory maską miały wyjść. Myślałem, że z moją coś jest nie tak ale w dwóch innych jest tak samo, forum też to potwierdza. Nie wiem czy wydając takie dźwięki można powiedzieć, że auto dobrze dziury wybiera.

Oczywiście, że o A, autor pyta o roczniki 2014-2016, w których B jeszcze nie było. B nie jechałem, salon nawet proponował, ale jak nie mam zamiaru kupić to tyłka nie zawracam.

Na balonach 225/55/17.

Co do autostrady masz rację.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wybieranie dziur ma też wpływ skok zawieszenia. Ciężko oczekiwać tego od aut niskich. SUV lepiej to robi choć pewnie nie każdy, ale te nie sa obiektem zainteresowanie @bielaPL Chyba że coś na pneumatyku ale pewnie budżet wtedy nie ten (Merc kombi E klasse). Może poszukaj nowe V60? Komfort powinien być ok, przynajmniej wyciszenie. Mondeo tu chwalą ale wyciszenie przynajmniej z tyłu nie zachwyca. Jechałem hybrydą 2.5 i różnicy nie zauważyłem w porównaniu do S-max'a. Jak chcesz cicho to raczej VW, Volvo, BMW, Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bielaPL napisał:

Jak BMW nie cofnięte to bralbym. Miałem dwie BMW 3 jeden 3cyl drugi 330 i tu nie ma porównania do popularnych marek to samo będzie z 5. Koszt utrzymania będzie na pewno większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.