Skocz do zawartości

Nowy Tucson w relacji video


Rekomendowane odpowiedzi

Uzyskał na drodze krajowej, jadąc zgodnie przepisami 5,2 :ok: dynamicznie wyszło 8,5, podobnie w mieście. 

Na autostradzie 12 ... widać brakuje 7 biegu - z automatem mogłoby być mniej 8]

Może ten 6 biegowy manual zestopniowany pod miasto i niższe prekości.

Ciekawe ile obrotów ma silnik przy 140 km.h? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, rwIcIk said:

Uzyskał na drodze krajowej, jadąc zgodnie przepisami 5,2 :ok: dynamicznie wyszło 8,5, podobnie w mieście. 

Na autostradzie 12 ... widać brakuje 7 biegu - z automatem mogłoby być mniej 8]

Może ten 6 biegowy manual zestopniowany pod miasto i niższe prekości.

Ciekawe ile obrotów ma silnik przy 140 km.h? 

 

Moze akurat mocno wialo, bo wynik naprawde abstrakcyjny...

Moja Mazda przy 140km/h pali ok 8,5-9 a to nawet turbo nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Moze akurat mocno wialo, bo wynik naprawde abstrakcyjny...

Moja Mazda przy 140km/h pali ok 8,5-9 a to nawet turbo nie ma.

Na autostradzie 12 l/100 km paliło mi Lacetti 1,6 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, rwIcIk said:

Na autostradzie 12 l/100 km paliło mi Lacetti 1,6 ;]

 

 

Ale to silnik starej generacji i pewnie mial z 5kRPM...

Jesli ten 1,6T tyle spali, to potwierdzi sie, ze turbo benzyny to w zasadzie tylko VAG potrafi zrobic :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Uzyskał na drodze krajowej, jadąc zgodnie przepisami 5,2 :ok: dynamicznie wyszło 8,5, podobnie w mieście. 

Na autostradzie 12 ... widać brakuje 7 biegu - z automatem mogłoby być mniej 8]

Może ten 6 biegowy manual zestopniowany pod miasto i niższe prekości.

Ciekawe ile obrotów ma silnik przy 140 km.h? 

12l? To bardzo duzo no ale to jest wielkie pudlo. Pewnie z automatem bedzie lepiej. Ciekawe ile to bedzie palilo w miescie. I co ciekawe Hultaj ma juz nowe 1.5T czemu tu nie wsadzili to nie wiem. :hmm: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/18/2020 at 7:44 AM, rwIcIk said:

Film na zamówienie, ale coś tam można zobaczyć i dowiedzieć się :)

 

Obejrzalem sobie dzisiaj na zywo pod salonem :)

Dla mnie troche przekombinowali, auto raczej dla innej grupy docelowej niz poprzedni model :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obejrzalem sobie dzisiaj na zywo pod salonem
Dla mnie troche przekombinowali, auto raczej dla innej grupy docelowej niz poprzedni model :ok:
Starszy tuscon to najtańszy normalny suvik, dlatego jeździ ich masa.
Jeśli z cenami nie "dogonia" vaga to będzie hicior.
Jak to w dotyku? Raczej oplel czy już bliżej vagom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, hefi said:

Starszy tuscon to najtańszy normalny suvik, dlatego jeździ ich masa.
Jeśli z cenami nie "dogonia" vaga to będzie hicior.
Jak to w dotyku? Raczej oplel czy już bliżej vagom?

 

Niestety cenowo juz nie jest tak fajnie jak bylo i bez 130kPLN to w zasadznie nie ma co podchodzic do Tucsona ;]

Do srodka nie wsiadalem, bo auto stalo na zewnatrz a bylismy objerzec akurat cos innego dla zony.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety cenowo juz nie jest tak fajnie jak bylo i bez 130kPLN to w zasadznie nie ma co podchodzic do Tucsona ;]

Do srodka nie wsiadalem, bo auto stalo na zewnatrz a bylismy objerzec akurat cos innego dla zony.

Stary model po lifcie też już sensowny model kosztował 130 kzł.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłem wczoraj w salonie do nowego Tucsona i pierwsze co mi się rzuciło w oczy - ktoś zdemontował daszek nad zegarami :totalszok:

 

Strasznie dziwnie to wygląda.

 

Poza tym auto fajne, choć już ja dla mnie za dużo tej elektroniki ociekającej piano black.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 19:48, Maciej__ napisał:

 

Obejrzalem sobie dzisiaj na zywo pod salonem :)

Dla mnie troche przekombinowali, auto raczej dla innej grupy docelowej niz poprzedni model :ok:

 

Ja podglądałem nowe Sorento, fajny środek i fajnie schowana wycieraczka z tyłu pod daszkiem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, K3 said:

 

Ja podglądałem nowe Sorento, fajny środek i fajnie schowana wycieraczka z tyłu pod daszkiem...

 

Tak, nowe Sorento wyglada naprawde bardzo fajnie i kosztuje rozsadne pieniadze jak za taki kawal auta z napedem hybrydowym :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące później...
On 1/28/2021 at 10:18 AM, rwIcIk said:

Wersja N Line

 

 

Tesc wczoraj odebral nowego Tucsona w wersji hybrydowej, wiec za 2 tyg w weekend wezme na jakies testy drogowe i zobaczymy co to warte ;] :ok:

Cena niestety ponad 150kPLN 8] Dla mnie dosc abstrakcyjna jak za takie auto i marke...

 

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Tesc wczoraj odebral nowego Tucsona w wersji hybrydowej, wiec za 2 tyg w weekend wezme na jakies testy drogowe i zobaczymy co to warte ;] :ok:

Cena niestety ponad 150kPLN 8] Dla mnie dosc abstrakcyjna jak za takie auto i marke...

 

Trzeba się przyzwyczaić i do marki, i do cen ;]

Ceny, biorąc pod uwagę wyposażenie, wcale nie są wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

Tesc wczoraj odebral nowego Tucsona w wersji hybrydowej, wiec za 2 tyg w weekend wezme na jakies testy drogowe i zobaczymy co to warte ;] :ok:

Cena niestety ponad 150kPLN 8] Dla mnie dosc abstrakcyjna jak za takie auto i marke...

 

Cóż, takie mamy czasy. Niedługo poniżej stówy będą tylko Dacie, ewentualnie "maluchy". Spore auto, przyzwoicie wyposażone i jeszcze z hybrydą. Wersje podstawowe zaczynają się od 99 ;)

Ile Twoim zdaniem powinno takie auto kosztować?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Majkiel said:

 

Cóż, takie mamy czasy. Niedługo poniżej stówy będą tylko Dacie, ewentualnie "maluchy". Spore auto, przyzwoicie wyposażone i jeszcze z hybrydą. Wersje podstawowe zaczynają się od 99 ;)

Ile Twoim zdaniem powinno takie auto kosztować?

 

Szczerze mowiac to nie wiem, ze 100-120kPLN max...

150k+ to juz polowa kawalerki w duzym miescie, nie starci na wartosci i jeszcze mozna zarobic ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Szczerze mowiac to nie wiem, ze 100-120kPLN max...

150k+ to juz polowa kawalerki w duzym miescie, nie starci na wartosci i jeszcze mozna zarobic ;)

 

Nie ma już takich cen na kompaktowe SUV - jeśli ma mieć coś pod maską i cokolwiek z wypasu ;]

Doposaż trochę Tiguana i wyjdzie szybko ponad 200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, rwIcIk said:

Nie ma już takich cen na kompaktowe SUV - jeśli ma mieć coś pod maską i cokolwiek z wypasu ;]

Doposaż trochę Tiguana i wyjdzie szybko ponad 200.

 

 

Fakt, ceny lepiej wyposazonych wersji dobijaja do poziomow marek premium (kosztem wyposazenia czy silnika)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hefi napisał:

Ja zmieniłem zdanie na temat nowego tuscona. O ile na fotkach wygląda ładnie, to na żywo czarny lub biały jest ohydny. Nawet te fantazyjne lampy mu nie pomogą. Wygląda tandetnie. Trzymam się od niego z daleka. emoji16.png

Widziałem, ale chyba w innych kolorach, całkiem fajnie wyglądał - i na zewnątrz i w środku :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, hefi said:

Ja zmieniłem zdanie na temat nowego tuscona. O ile na fotkach wygląda ładnie, to na żywo czarny lub biały jest ohydny. Nawet te fantazyjne lampy mu nie pomogą. Wygląda tandetnie. Trzymam się od niego z daleka. emoji16.png

 

Mnie tez sie nie podoba, poprzedni model wg mnie wygladal duzo lepiej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie tez sie nie podoba, poprzedni model wg mnie wygladal duzo lepiej :ok:

 

Poprzedni robił na początku furorę na parkingu.  Po facelifcie też prezentował się nieźle. Ale skopali wnętrze tabletem. Ten ma fajne wnętrze. Z zewnątrz jak dla mnie też może być 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, rwIcIk said:

Poprzedni robił na początku furorę na parkingu.  Po facelifcie też prezentował się nieźle. Ale skopali wnętrze tabletem. Ten ma fajne wnętrze. Z zewnątrz jak dla mnie też może być 👍

 

Mnie sie wlasnie wnetrze nie podoba, za duzo piano black i ta dziwna kierownica...

No ale zobacze na zywo to bede mogl cos wiecej powiedziec.

Ciekawi mnie tez spalanie tej hybrydy na autostradzie, bo z YT wynika ze niestety przekracza 10l bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2021 o 15:54, Maciej__ napisał:

 

Mnie sie wlasnie wnetrze nie podoba, za duzo piano black i ta dziwna kierownica...

No ale zobacze na zywo to bede mogl cos wiecej powiedziec.

Ciekawi mnie tez spalanie tej hybrydy na autostradzie, bo z YT wynika ze niestety przekracza 10l bez problemu.

Sorento '21 hybryda . Autostrada 150km/h 8,6 , dookoła komina 6,3. Fakt, że brak doświadczenia z automatem i hybrydą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2021 o 20:04, mirekp napisał:

Sorento '21 hybryda . Autostrada 150km/h 8,6 , dookoła komina 6,3. Fakt, że brak doświadczenia z automatem i hybrydą.

Te 150 to chyba jakieś wolniejsze było. ;] Nie wierzę, że mały silnik z turbo spali 8,6 na autostradzie, hybryda nie ma znaczenia i tak chyba te silniki elektryczne tylko do 140 działają.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 150 to chyba jakieś wolniejsze było. default_zlosnik.gif Nie wierzę, że mały silnik z turbo spali 8,6 na autostradzie, hybryda nie ma znaczenia i tak chyba te silniki elektryczne tylko do 140 działają.
 
2 tony, 6 biegów, 1,6.. Ja obstawiam na bliżej 11 12 V max to 190, 150 to już pewnie wyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hefi napisał:

2 tony, 6 biegów, 1,6.. Ja obstawiam na bliżej 11 12 emoji16.png V max to 190, 150 to już pewnie wyje emoji23.png
 

No też tak myślę, trzeba by ustawić 150 na tempomacie i przejechać chociaż z 50km. Nie wierzę w mniejsze spalanie niż w moim 2.0crdi.

Co do spalania wokół komina to też mocno mało, około 5 to mi pali wokół komina corolla hybryda z 1.8. No tylko, że to Warszawa i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, MarcG said:

No też tak myślę, trzeba by ustawić 150 na tempomacie i przejechać chociaż z 50km. Nie wierzę w mniejsze spalanie niż w moim 2.0crdi.

Co do spalania wokół komina to też mocno mało, około 5 to mi pali wokół komina corolla hybryda z 1.8. No tylko, że to Warszawa i okolice.

 

Wiekszosc testow na YT raportuje 9.5+ przy 140km/h bo przy tych predkosciach to juz hybryda glownie przeszkadza dodatkowa masa...

W sobote wezme auto od tescia to postaram sie przetestowac na S7 :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcG napisał:

No też tak myślę, trzeba by ustawić 150 na tempomacie i przejechać chociaż z 50km. Nie wierzę w mniejsze spalanie niż w moim 2.0crdi.

Co do spalania wokół komina to też mocno mało, około 5 to mi pali wokół komina corolla hybryda z 1.8. No tylko, że to Warszawa i okolice.

Co do autostrady, to może zrobiłem  zbyt krótki odcinek 30km i nie miałem stałej prędkości 150km. Natomiast dookoła komina w dalszym ciągu średnia z 1500km to 6,3 i tyle w temacie. Grafika , którą mam ustawioną na jednym z wyświetlaczy pokazuje przepływ energii -silnik spalinowy-silnik elektryczny-bateria co ułatwia technikę używania napędu. Poprzednie auto miało diesla 2,2Crdi 200KM i bardzo dużo hamowałem silnikiem, a to w hybrydzie jest bardzo przydatne.      

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wczoraj troche ponad 100km tym Tucsonem :ok:

Sam naped hybrydowy to wg mnie najmocniejszy punkt auta mimo, ze tych 230KM do konca nie czuc.

Auto rozpedza sie dosc sprawnie, ale chyba oczekiwalem wiecej po takiej mocy. Tiguan 2.0 TSI 190KM jest odczuwalnie bardziej dynamiczny.

Skrzynia automatyczna dziala plynnie, momentu zalaczania napedu zbytnio nie czuc, wiec tutaj duzy plus. Odpada tez problem start/stop ;]

Co do spalania to na autostradzie trzeba liczyc 9-11l przy 140-150km/h, natomiast w jezdzie podmiejskiej czy na drodze krajowej spokojnie mozna zrobic ok 5-6/100. Do ok 130-140km/h jest naprawde cicho, pozniej juz coraz glosniej i spalanie rosnie lawinowo przy wyzszych predkosciach.

Natomiast cala reszta poza napedem to juz nie dla mnie... Stylistyka mi sie nie podoba, przekomobinowane w srodku, za duzo tabletow i piano black ;)

To jest przedostatnia wersja executive i brakowalo do szczescia elektrycznej klapy, monitorow martwego pola, elektrycznie ustawianych foteli.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wczoraj troche ponad 100km tym Tucsonem :ok:
Sam naped hybrydowy to wg mnie najmocniejszy punkt auta mimo, ze tych 230KM do konca nie czuc.
Auto rozpedza sie dosc sprawnie, ale chyba oczekiwalem wiecej po takiej mocy. Tiguan 2.0 TSI 190KM jest odczuwalnie bardziej dynamiczny.
Skrzynia automatyczna dziala plynnie, momentu zalaczania napedu zbytnio nie czuc, wiec tutaj duzy plus. Odpada tez problem start/stop ;]
Co do spalania to na autostradzie trzeba liczyc 9-11l przy 140-150km/h, natomiast w jezdzie podmiejskiej czy na drodze krajowej spokojnie mozna zrobic ok 5-6/100. Do ok 130-140km/h jest naprawde cicho, pozniej juz coraz glosniej i spalanie rosnie lawinowo przy wyzszych predkosciach.
Natomiast cala reszta poza napedem to juz nie dla mnie... Stylistyka mi sie nie podoba, przekomobinowane w srodku, za duzo tabletow i piano black
To jest przedostatnia wersja executive i brakowalo do szczescia elektrycznej klapy, monitorow martwego pola, elektrycznie ustawianych foteli.
 
Czy zakup "suva" w takiej konfiguracji ma sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, hefi said:

Czy zakup "suva" w takiej konfiguracji ma sens?

Co masz konkretnie na mysli, chodzi o naped hybrydowy? Wg mnie to zalezy glownie od tego gdzie zamierzasz uzytkowac.

Jesli przede wszystkim do jazdy po miescie, drogi podmiejskie i kilka dalszych wyjazdow weekendowo-wakacyjnych w roku to wg mnie jak najbardziej :ok:

Szczegolnie, ze z hybryda masz domyslnie automat i w Hyundaiu nie jest to CVT.

Natomiast zeby tym robic wieksze przebiegi, glownie po autostradach to wg mnie bez sensu bo praktycznie nic nie zyskujesz z napedy hybrydowego a wozisz pewnie ze 100kg wiecej.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.