Skocz do zawartości

Multitronic w Audi.


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zestawienie slabe. Silnik 3.0 benzyna to nieslawny ASN. Droga i skomplikowana wymuana rozrzadu przez wariatory rozrzadu.

Czesto padaja te silniki a uzywki ok 5tys co przy starociu jest malo oplacalne. Multitronik predej czy pozniej padnie. Lepiej manual albo quattro bo ram jest hydrauliczny tiptronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzikipzs napisał:

To jest zestawienie slabe. Silnik 3.0 benzyna to nieslawny ASN. Droga i skomplikowana wymuana rozrzadu przez wariatory rozrzadu.

Czesto padaja te silniki a uzywki ok 5tys co przy starociu jest malo oplacalne. Multitronik predej czy pozniej padnie. Lepiej manual albo quattro bo ram jest hydrauliczny tiptronic.

Może też być 2.0tfsi lub 3.2fsi.

Co do quattro to prawie bez szans bo to ma być cabrio. Wiem że są ale ilość marginalna. 

 

Koszt naprawy takiej skrzyni jest porównywalna z klasycznym ASB czy jednak wyższa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danielpoz. napisał:

Może też być 2.0tfsi lub 3.2fsi.

Co do quattro to prawie bez szans bo to ma być cabrio. Wiem że są ale ilość marginalna. 

 

Koszt naprawy takiej skrzyni jest porównywalna z klasycznym ASB czy jednak wyższa? 

Ponoc regeneracja to ok 7 tys. Wieksza szansa ze bedzie dzialac jesli wspolpracuje ze slabszymi silnikami. Mocniejsze jednostki jeszcze szybciej dobijaja ta skrzynie. Wez manual jesli quattro nieosiagalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Manual w ogóle nie wchodzi w grę. 

7tyś to tyle co normalny automat. Nie twierdzę że mało ale w skrajnej sytuacji do przeżycia. 

Z quattro nidy nie było multitronika? 

Z quattro nie bylo multi. Tylko klasyczny automat od ZF bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Wyczytałem gdzieś w necie że w cabrio nie było skrzyń multitronic. Nie wiem ma ile to wiarygodna informacja bo co ma piernik do wiatraka🤔

Nie wiem czy tak bylo. Ale watpie. Najlepiej po vinie konkretna sztuke sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 20:45, dzikipzs napisał:

Nie wiem czy tak bylo. Ale watpie. Najlepiej po vinie konkretna sztuke sprawdzic.

Doczytałem jeszcze że multitronic z 2.0 tfsi to najlepsze połączenie. Czyli wybuchnie skrzynia jak i silnik🤣

3.0 jak piszesz też wybuchowy to VAG w ogóle robi jakiś normalny silnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Danielpoz. napisał:

Doczytałem jeszcze że multitronic z 2.0 tfsi to najlepsze połączenie. Czyli wybuchnie skrzynia jak i silnik🤣

3.0 jak piszesz też wybuchowy to VAG w ogóle robi jakiś normalny silnik? 

Z tamtych lat najbezpieczniejsze 1.8t w b6

,oraz 1.9 tdi i 2.0 tdi po wyeliminowaniu wady napedu pompy olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://www.transakpp.ru/232/main/info-audi/cvt-01j.html

 

to jest swietna strona o automatycznych skrzyniach. Prawie każda jest omówiona i są zdjęcia. Moim zdaniem niezłe źródło, aby sobie wyrobić opinię na temat konkretnej skrzyni. Można też poszukać jaka skrzynia siedzi w danym aucie. Tłumacz Google daje radę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ghost2255 napisał:

https://www.transakpp.ru/232/main/info-audi/cvt-01j.html

 

to jest swietna strona o automatycznych skrzyniach. Prawie każda jest omówiona i są zdjęcia. Moim zdaniem niezłe źródło, aby sobie wyrobić opinię na temat konkretnej skrzyni. Można też poszukać jaka skrzynia siedzi w danym aucie. Tłumacz Google daje radę.

Dzięki👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ghost2255 said:

https://www.transakpp.ru/232/main/info-audi/cvt-01j.html

 

to jest swietna strona o automatycznych skrzyniach. Prawie każda jest omówiona i są zdjęcia. Moim zdaniem niezłe źródło, aby sobie wyrobić opinię na temat konkretnej skrzyni. Można też poszukać jaka skrzynia siedzi w danym aucie. Tłumacz Google daje radę.

 

Ciekawa strona. Np. okazuje się że TF80sc to świetna skrzynia i dużo lepsza niz Aw55 z którą chyba w polsce dużo osób ją myli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.01.2021 o 16:27, dzikipzs napisał:

Tak to hydrokinetyk firmy ZF. Mialem taka skrzynie w bmw e39. Bardzo dobra skrzynia.

https://allegro.pl/oferta/febi-filtr-olej-7l-5hp19-audi-a4-b5-b6-b7-a6-c5-9979824783

 

W podobnej cenie jest jeszcze Mannol i inne za to ZF dwa razy drożej. Febi wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Danielpoz. napisał:

https://allegro.pl/oferta/febi-filtr-olej-7l-5hp19-audi-a4-b5-b6-b7-a6-c5-9979824783

 

W podobnej cenie jest jeszcze Mannol i inne za to ZF dwa razy drożej. Febi wystarczy? 

Rownież polecam Ravenol. W obecnej e60 uzywam i dziala bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.