Skocz do zawartości

Stukniecie przy cofaniu


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzies juz pisalem, ze jak cofam, to pojawia sie takie jakby pukniecie. Bylem w serwisie i wyszlo, ze jest ok i ze ten tttm.

Okazalo sie, ze stukniecie pojawia sie tylko przy cofaniu, na skreconych kolach i po nacisnieciu, a w zasadzie nawet musinieciu hamulca. Jest to, imo, doscy dziwne, bo juz cofajac na wprost i nasiskajac hamulec, takiego pukniecia nie slychac.

Co wiecej, gosc wsadzil mnie to ich demowki i bylo to samo.

 

@sherif @format macie podobnie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, format napisał:

 

Nie zauważyłem u siebie czegoś takiego. 

No to kurna juz sam nie wiem co z tym robic. Ale zwroccie jeszcze moze na to uwage - stoisz, powoli zaczyna cofac skrecajac kola i zaczynasz hamowac. U mnie jest wtedy delikatne jakby puknicie, nie wiem jak to inaczej opisac.

 

Gdyby nie fakt, ze w ich demowce bylo dokladnie to samo, to bym im kazal dalej sprawdzac, ale ze bylo, to odpuscilem.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, format napisał:

Generalnie na wstecznym nie działa rekuperacja przy hamowaniu i czuć że klocki hamulcowe trą, to nie jest to?

Obstawiam, ze to cos z klockami/hamulcami  bedzie, ale to nie jest tarcie. To jest jednorazowy odglos przy pierwszym dotkniecu hamulca i tylko w okreslonych warunkach (jazda tylem, skrecone kola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Obstawiam, ze to cos z klockami/hamulcami  bedzie, ale to nie jest tarcie. To jest jednorazowy odglos przy pierwszym dotkniecu hamulca i tylko w okreslonych warunkach (jazda tylem, skrecone kola).

 

Przetestowałem i też to mam. Mam wrażenie że system rekuperacji sprawia że pedał hamulca nie jest jakoś bezpośrednio połączony z pompą, serwa przecież też nie ma. Musi być jakiś siłownik który dopycha płyn hamulcowy i jest on zaprojektowany bardziej po awaryjne hamowanie czy też hamowanie z dużej prędkości. W efekcie gdy tylko dotkniesz hamulca wolno sunąc na wstecznym następuje bardzo gwałtowny docisk i stąd ten dźwięk. Nie przejmował bym się tym.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zinger napisał:

Gdzies juz pisalem, ze jak cofam, to pojawia sie takie jakby pukniecie. Bylem w serwisie i wyszlo, ze jest ok i ze ten tttm.

Okazalo sie, ze stukniecie pojawia sie tylko przy cofaniu, na skreconych kolach i po nacisnieciu, a w zasadzie nawet musinieciu hamulca. Jest to, imo, doscy dziwne, bo juz cofajac na wprost i nasiskajac hamulec, takiego pukniecia nie slychac.

Co wiecej, gosc wsadzil mnie to ich demowki i bylo to samo.

 

@sherif @format macie podobnie u siebie?


Potwierdzam, umówiłem się nawet w ASO, ale odpuściłem aby sprawdzić kiedy dokładnie dzieje się tak - strasznie wkurzające!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.