Skocz do zawartości

Jump starter


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.12.2020 o 16:12, volf6 napisał:

Gdyby stała 2 lata-to byłoby co testować

Pi.. nie sprzęt. Jedynie kontrolki się pojawiły. Auto odpaliło dopiero na kable i to te lepszej jakości.

Także chyba będzie służyć jako powerbank do telefonu:facepalm:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Pi.. nie sprzęt. Jedynie kontrolki się pojawiły. Auto odpaliło dopiero na kable i to te lepszej jakości.

Także chyba będzie służyć jako powerbank do telefonu:facepalm:

Prof Chris na YT testowal ostatnio taki starter oparty o super kondensatory. Potrafil wystartowac tylko z padniętej baterii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi.. nie sprzęt. Jedynie kontrolki się pojawiły. Auto odpaliło dopiero na kable i to te lepszej jakości.

Także chyba będzie służyć jako powerbank do telefonu:facepalm:
Albo miałeś słaby styk na krokodylach, albo nie poczekałeś chwilę po podłączeniu, albo masz uszkodzony starter/kabel startera. Odpalałem silniki 1.2, 2.3, 6.2 benzyna, 2.4, 1.9 diesel i jeżeli akumulator nie miał zwarcia to wszystkie ruszyły, poddał się tylko przy 3.0 dieslu w dostawczaku. 6.2 benzyna z Mercedesa ledwo ledwo, wolno kręcił, ale odpalił, podczas gdy na swoim Aku nawet nie ruszył rozrusznikiem. Ja oczywiście miałem inny model, ale większość to jeden pies z innym logo.

W benzynie 1.2 robiłem próbę bez akumulatora w samochodzie tylko starter i palił jak złoto kilka rozruchów bez zająknięcia.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprawdzić ostatnio mój starter z Xiaomi na Almerze 1.5, bo się rozładowała. Ale pod moją nieobecność ojciec poleciał, rozciągnął przedłużacz i podłączył do prostownika i zepsuł mój plan na testy :(

I dalej  nie wiem ile taki wynalazek warty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rallyrychu napisał:

Miałem sprawdzić ostatnio mój starter z Xiaomi na Almerze 1.5, bo się rozładowała. Ale pod moją nieobecność ojciec poleciał, rozciągnął przedłużacz i podłączył do prostownika i zepsuł mój plan na testy :(

I dalej  nie wiem ile taki wynalazek warty ;)

 

70mai odpalałem diesla 2l, benzynę 1.6 w sytuacji gdy aku nie zapaliło kontrolek

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spajdi napisał:

Albo miałeś słaby styk na krokodylach, albo nie poczekałeś chwilę po podłączeniu

Może tak być:hmm:.

Ale aku to już totalny zgon

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem to: https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-rozruchowe-jump-starter-7w1-powerbank-9536756048

 
Po świętach będę testował na benzynie nieruszanej 2 miesiące

Daje radę. Odpalałem 1,4 i 1,8 benzyny z padniętym aku (kontroli świeciły ale nie kręcił rozrusznik). Realnie ma ok 6000 mah, choć na moim Chińczyk napisał 20 000 Mah . Jedyny fail był gdy pożyczyłem somsiadowi a on myślał, ze to prostownik - aku nie naładował i nie odpalił


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moonwalker napisał:


Daje radę. Odpalałem 1,4 i 1,8 benzyny z padniętym aku (kontroli świeciły ale nie kręcił rozrusznik). Realnie ma ok 6000 mah, choć na moim Chińczyk napisał 20 000 Mah emoji23.png. Jedyny fail był gdy pożyczyłem somsiadowi a on myślał, ze to prostownik - aku nie naładował i nie odpalił emoji2957.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

chinczyk mógł dobrze napisać, bo bateria może być 3,6V ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 20:42, Spajdi napisał:

1.2, 2.3, 6.2 benzyna, 2.4, 1.9 diesel i jeżeli akumulator nie miał zwarcia to wszystkie ruszyły, poddał się tylko przy 3.0 dieslu w dostawczaku. 6.2 benzyna

 

Odpaliłem 2.0 Mjet przy napięciu na akku poniżej 10v - i to powerbankiem z Gearbest. Ostatnie ładowanie w lipcu 2020 i jeden strzał w akku, po którym odpalił.

20210114_204829.jpg.8327c2aab6852b490bdce201ed4872ea.jpg

 

No ale postraszyliscie mnie i przygotowuje się do operacji odpalenia mastodonta w weekend bo stoi od dłuższego czasu nieuzwany. 

20210114_205258.jpg.14c40fd44d83691888bfb5f5bf14b408.jpg

 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.01.2021 o 15:25, Mr_Hyde napisał:

będzie jeszcze nie raz okazja to sprawdzić.

Brat próbował w te mrozy  golfa 4 1.6 i musiał akumulator do domu brać. Albo nie umiemy obsługiwać albo to szit:swiety:

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Brat próbował w te mrozy  golfa 4 1.6 i musiał akumulator do domu brać. Albo nie umiemy obsługiwać albo to szit:swiety:

 

... a robicie zgodnie z instrukcją? W tych starterach zazwyczaj trzeba zrobić jakąś procedurę startu - włączyć, poczekać aż się naładuje jakiś "kondensator" i wtedy kręcisz ... powerbank wyczuwa spadek napięcia co wyzwala strzał. Nawet taki najbardziej podły chińczyk dawał radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Azbest napisał:

W tych starterach zazwyczaj trzeba zrobić jakąś procedurę startu - włączyć, poczekać aż się naładuje jakiś "kondensator" i wtedy kręcisz ..

 

Dokładnie.

Na wtyczce są dwie diody - zapalenie się zielonej (albo zgaśnięcie czerwonej - już nie pamiętam) informuje, że jest gotowy "strzał" - coś jak w defibrylatorze.

Dodatkowo jest sygnał dźwiękowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.