Skocz do zawartości

Odpowietrzanie po wymianie pompy hamulcowej


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po wymianie samej pompy hamulcowej (nie ABSu, ale ABS w aucie jest) odpowietrzanie jest wystarczające tylko przez pompowanie i luzowanie przewodów przy pompie, czy trzeba odpowietrzać również przy zaciskach? 

Drugie pytanie to odpowietrzenie wysprzeglika, którego wężyk jest wpięty do zbiorniczka płynu hamulcowego. Przy wymianie pompy pewnie dostało się tam trochę powietrza, jak to odpowietrzyć? 

 

Pyram, bo mam wrażenie, że po wymianie pompy na używkę (w starej pedał wpadł w podłogę i płyn sączył się po siłowniku nad pedałem hamulca) hamulce są jakby trochę słabsze, ale fachowcy mówią, że odpowietrzenie przy samej pompie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od układu/przebiegu przewodów itp. W kazdym razie odpowietrzenie przy kołach nie zaszkodzi a czy pomoze to inna sprawa:)

W sumie jak ktoś zna auto to po zachowaniu pedału wie czy wszystko jest ok...

 

Z kolei jak sprzęgło działa ok. to darowałbym sobie jego usilne próby jego odpowietrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn był wymieniany miesiąc temu, więc nie jest to już konieczne. 

Po wymianie pompy i odpowietrzeniu przy niej fachowcy twierdzą, że nie mogło się powietrze dalej dostać, dlatego pytam. 

Mam jednak wrażenie, że hamulce są słabsze, jednak oni twierdzą, że to na pewno nie ma powietrza w układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi mechanik wymienił pompę i tylko ją odpowietrzył, zwyczajnie czułbym niedosyt, wg mnie nie jest to do końca zgodne ze sztuką i cały układ powinien zostać odpowietrzony, a że płyn był wymieniany - trudno, koszt bańki 1L jest niewielki, a możesz przywrócić sprawność hamulców, odkręcany były przewody hamulcowe - czyli układ został rozszczelniony.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

Gdyby mi mechanik wymienił pompę i tylko ją odpowietrzył, zwyczajnie czułbym niedosyt, wg mnie nie jest to do końca zgodne ze sztuką i cały układ powinien zostać odpowietrzony, a że płyn był wymieniany - trudno, koszt bańki 1L jest niewielki, a możesz przywrócić sprawność hamulców, odkręcany były przewody hamulcowe - czyli układ został rozszczelniony.

Dokładnie, ja bym pojechał przepchnąć cały płyn być może z powietrzem lub nie. Taka usługa 70-100 pln z płynem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy słabsze? Trzeba mocniej nacisnąć pedał czy głębiej wpada, czy czas reakcji do uzyskania opóźnienia jest dłuższy...
Pominę fakt że zakładanie używanej pompy hamulcowej to raczej średni pomysł...

 

Edytowane przez pawel_78
błąd logiczny w zdaniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rostex napisał:

Hamulce reagowały szybciej, teraz dopiero w połowie skoku pedału czuć hamowanie. Pedał jednak nie wpada w podłogę, jak to miało miejsce na starej pompie. 

W taki razie proponuje odpowietrzyć układ przy kołach (ewentualnie przy pompie ABS jak gdzieś jest odpowietrznik uszkodzony).
Jeśli to nie pomoże to być może nie tylko pompa hamulcowa była winna - może były usterki "współistniejące" (lub "nowa"pompa nie jest w pełni sprawna) .
Zobacz też, którego obwodu to dotyczy - test na drodze z żużla przy małej prędkości i szybkim naciśnięciu pedału pokaże które przednie koło bierze szybciej (wtedy problem jest w obwodzie do którego to koło nie należy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.