Skocz do zawartości

Mini Cooper/One 1.5


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, stig napisał:

Mała strata BMW w tym przykładzie nie wynika z tego, że ten silnik taki zajebisty tylko że to RWD.

 

Chyba nie chcesz mi powiedzieć że w samochodzie o niewielkiej mocy RWD działa na plus?

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bizz napisał:

 

Jesteś jedyną znaną mi osobą narzekającą na ten silnik.

W BMW 3 świetnie się zbierał, dobrze współgrał ze skrzynią i przy korzystaniu z frajdy jaką dawał spalanie wychodziło 8.5 litra miasto/trasa pół na pół.

Na autostradę bym tego nie kupił, ale do miasta świetne auto.


Pamietaj, że w 3 miałeś to połączone z 8AT, a w Mini była inna skrzynia. Ale i tak uważam, że fajnie się tym jeździło i w 3 i w Mini. Jak ktoś kupuje auto ze 136konikami, a spodziewa się wrażeń z zjazdy jak w M3 to jest po prostu głupi.  

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bizz napisał:

 

Chyba nie chcesz mi powiedzieć że w samochodzie o niewielkiej mocy RWD działa na plus?

 

 

136KM w tym przykładzie to mało rozumiem... Po za tym szkoda, że nie wkleiłeś reszty pomiarów gdzie z rolki (czyli takie bardziej życiowe przyspieszenia) Passat ma w każdym przypadku średnio o 1s lepsze wartości. Niby nie dużo, ale w metrach bardzo dużo.

I stąd pewnie dużo lepsze odczucia podczas jazdy o których pisał @prawoimotoryzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Olas1 napisał:


Pamietaj, że w 3 miałeś to połączone z 8AT, a w Mini była inna skrzynia. Ale i tak uważam, że fajnie się tym jeździło i w 3 i w Mini. Jak ktoś kupuje auto ze 136konikami, a spodziewa się wrażeń z zjazdy jak w M3 to jest po prostu głupi.  

 

Faktycznie, nie wiedziałem że mają inne skrzynie. W 3er współpraca była idealna, nie czuło się wahania, dziwnych zmian, mega na plus.

 

A można to porządnie spieprzyć, wczoraj jechałem Kią Stonic DCT, koszmar. Tryb eco i normal w ogóle nie do jazdy, skrzynia zrzucała biegi przy takich prędkościach obrotowych że cała buda się trzęsła, w życiu bym tego nie kupił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stig napisał:

136KM w tym przykładzie to mało rozumiem... Po za tym szkoda, że nie wkleiłeś reszty pomiarów gdzie z rolki (czyli takie bardziej życiowe przyspieszenia) Passat ma w każdym przypadku średnio o 1s lepsze wartości. Niby nie dużo, ale w metrach bardzo dużo.

I stąd pewnie dużo lepsze odczucia podczas jazdy o których pisał @prawoimotoryzacja

 

Odnoszę się do tego, że w słąbym silniku napęd na tył raczej spowalnia samochód niż powoduje lepszą dynamikę. Dodatkowo "trójka" jest słabsza, cięższa i nadal idzie łeb w łeb z Paskiem, którego dostałem za przykład.

 

Nadal się upieram że 1 sekunda czy to z rolki czy ze startu zatrzymanego w dupowozie z dobrym wyciszeniem i komfortowym zawieszeniem jest nie do wyczucia.

Niejednokrotnie w życiu się pomyliłem więc i tutaj tak może być - fajnie byłoby usłyszeć jeszcze czyjąś opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bizz napisał:

 

Faktycznie, nie wiedziałem że mają inne skrzynie. W 3er współpraca była idealna, nie czuło się wahania, dziwnych zmian, mega na plus.

 

A można to porządnie spieprzyć, wczoraj jechałem Kią Stonic DCT, koszmar. Tryb eco i normal w ogóle nie do jazdy, skrzynia zrzucała biegi przy takich prędkościach obrotowych że cała buda się trzęsła, w życiu bym tego nie kupił.

Ja mialem to samo w giuliettcie-z tym ze u mnie chyba byla skrzynia zepsuta,bo  nikt inny na forum nie mial takiego objawu.Ale wlasnie z tego glownie powodu sprzedalem Alfe-bo mimo ze w sumie jestem kapelusznikiem to bylo  to za duze przegiecie , nie na moje nerwy:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi o osiągi, bo te w małym MINI będą i tak super, w szczególności w porównaniu do 1.2 69 z Fiata 500.

Ten silnik nie jest zbytnio chwalony za bezawaryjność,  także dla mnie priorytetem byłaby gwarancja na używane udzielona w ramach ichniejszego programu.

 

1.2 69 w 500 jest prostym i dobrym silnikiem, generalnie koszty naprae są niskie. W wypadku MINI sprawa się zmienia.

 

Tak czy inaczej, MINI prowadzą się super. 

 

@bizz 1s to na papierze nic, a w rzeczywistości diametralna różnica. Pomiędzy leonem a mesiem do setki jest różnica ok 1 s z małym hakiem. Wrażenia z jazdy diametralnie różne.

 

Mnie w tym silniku 1.5 ruszyło wysokie spalanie w MINI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, prawoimotoryzacja said:

Już nawet nie chodzi o osiągi, bo te w małym MINI będą i tak super, w szczególności w porównaniu do 1.2 69 z Fiata 500.

Ten silnik nie jest zbytnio chwalony za bezawaryjność,  także dla mnie priorytetem byłaby gwarancja na używane udzielona w ramach ichniejszego programu.

1.2 69 w 500 jest prostym i dobrym silnikiem, generalnie koszty naprae są niskie. W wypadku MINI sprawa się zmienia.

 

Z drugiej strony jakich napraw mozna sie spodziewac przy przebiegach na start 30-50kkm i sprzedaza w okolicach 60-80kkm?

Wg mnie w silniku przy takim przebiegu nic nie ma prawa sie dziac, bardziej bym sie martwil skrzynia bo to 2-sprzeglowka.

Automatu bez gwarancji raczej bym nie kupil w takim ukladzie :ok:

 

PS.Do Fiata przez 3 lata nie dolozylem nawet zlotowki, a serwis sprowadzal do wymiany oleju i filtrow u tescia w garazu ;]

Alternator i rozrusznik tez on zregenerowal, bo kiedys zajmowal sie elektryka samochodowa  ;)

Z Mini tak juz na pewno nie bedzie bo to zbyt skomplikowane auto na takie garazowe dlubanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/22/2020 at 9:51 PM, Maciej__ said:

 

W takim E46 bazowy silnik mial chyba 116KM z wolnossacego 1.6 :hehe:

 

raczej 105km  z bazowego diesla  benzyniaka1,9 

i chyba 95km   z   benzynowego 1,6  o oznazeniu na klapie 314 ;]   tak był taki w e46  

 

edytowałem ;l 2 razy  :lol:

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.