Skocz do zawartości

Sklep internetowy VW


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobili to co Skoda ponad rok temu. Nie wiem jak w VW, ale w Skodzie oferta przez www jest najlepsza, nawet ASO nie zbliży się cenowo do oferty że strony. Różnica jakieś 20% na razie na korzyść oferty www. Plus tej oferty jest to, że sprzedają w ten sposób auta dostępne od ręki. Nawet ktoś na AK Skodę tak wyleasingowal.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, spad said:

Zrobili to co Skoda ponad rok temu. Nie wiem jak w VW, ale w Skodzie oferta przez www jest najlepsza, nawet ASO nie zbliży się cenowo do oferty że strony. Różnica jakieś 20% na razie na korzyść oferty www. Plus tej oferty jest to, że sprzedają w ten sposób auta dostępne od ręki. Nawet ktoś na AK Skodę tak wyleasingowal.
 

 

Z ciekawosci spojrzalem i to sie kalkuluje chyba jedynie dla najtanszych modeli i wersji ;)

Te stawki ubezpieczenia co podaja to sa za rok czy caly okres wynajmu?

https://sklep.volkswagen.pl/volkswagen-polo-polo-highline-1-0-tsi-85-kw-115-km-dsg-7-stopniowa-niebieski-reef-metalik-wvwzzzawzlu067685.html

Bo 3,5k PLN za Polo to troche sporo jesli to za rok ;] Inna kwestia, ze Polo 1,0 TSI z DSG to 99kPLN? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z ciekawosci spojrzalem i to sie kalkuluje chyba jedynie dla najtanszych modeli i wersji ;)

Te stawki ubezpieczenia co podaja to sa za rok czy caly okres wynajmu?

https://sklep.volkswagen.pl/volkswagen-polo-polo-highline-1-0-tsi-85-kw-115-km-dsg-7-stopniowa-niebieski-reef-metalik-wvwzzzawzlu067685.html

Bo 3,5k PLN za Polo to troche sporo jesli to za rok ;] Inna kwestia, ze Polo 1,0 TSI z DSG to 99kPLN? :facepalm:

Dla Isuzu, co go zamówiłem 2 tygodnie temu, propozycja PZU od agenta jest 4100, od leasingu 3980 brutto. Wartość pojazdu 160kpln brutto OC/AC/Assistance podstawowy/NNW. Wychodzi drogo to ubezpieczenie w VW, trzeba sprawdzić w umowie, czy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić własne + jakaś opłata manipulacyjna.

Edytowane przez zejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zejk napisał:

Wychodzi drogo to ubezpieczenie w VW, trzeba sprawdzić w umowie, czy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić własne + jakaś opłata manipulacyjna.

Zawsze wychodzi drogo, jak ostatnio pytałem to przy klasycznym leasingu operacyjnym byli niechętni na ubezpieczenie własne.

Ale zazwyczaj ma zastosowanie opłata manipulacyjna 200-300 zł za własny pakiet.

Przy wynajmach ubezpieczenie powinno być wliczone w ratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Te stawki ubezpieczenia co podaja to sa za rok czy caly okres wynajmu?

https://sklep.volkswagen.pl/volkswagen-polo-polo-highline-1-0-tsi-85-kw-115-km-dsg-7-stopniowa-niebieski-reef-metalik-wvwzzzawzlu067685.html

Bo 3,5k PLN za Polo to troche sporo jesli to za rok ;] Inna kwestia, ze Polo 1,0 TSI z DSG to 99kPLN? 

Za rok. Jak płaciłem za ubezpieczanie w Skodzie to było 2.7kzł przy tańszym aucie. 3.5kzł przy niemal 100kzł to normalna cena w VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sherif said:

Za rok. Jak płaciłem za ubezpieczanie w Skodzie to było 2.7kzł przy tańszym aucie. 3.5kzł przy niemal 100kzł to normalna cena w VW.

 

To jak na szybko policzylem, to takie Polo na 36 miesiecy to ok 60kPLN, juz z ubezpieczeniem za 3 lata 8]

A to nadal tylko miejskie auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Zrobili to co Skoda ponad rok temu. Nie wiem jak w VW, ale w Skodzie oferta przez www jest najlepsza, nawet ASO nie zbliży się cenowo do oferty że strony. Różnica jakieś 20% na razie na korzyść oferty www. Plus tej oferty jest to, że sprzedają w ten sposób auta dostępne od ręki. Nawet ktoś na AK Skodę tak wyleasingowal.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Ceny zwalają z nóg.

8]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To jak na szybko policzylem, to takie Polo na 36 miesiecy to ok 60kPLN, juz z ubezpieczeniem za 3 lata 8]

A to nadal tylko miejskie auto...

Ja liczyłem kilka miesięcy temu i dla os. prywatnej się to zupełnie nie spinało. Ubezpieczenie na pierwszy rok jest obligatoryjne przy kredycie/leasignu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Z ciekawosci spojrzalem i to sie kalkuluje chyba jedynie dla najtanszych modeli i wersji ;)

Te stawki ubezpieczenia co podaja to sa za rok czy caly okres wynajmu?

https://sklep.volkswagen.pl/volkswagen-polo-polo-highline-1-0-tsi-85-kw-115-km-dsg-7-stopniowa-niebieski-reef-metalik-wvwzzzawzlu067685.html

Bo 3,5k PLN za Polo to troche sporo jesli to za rok ;] Inna kwestia, ze Polo 1,0 TSI z DSG to 99kPLN? :facepalm:

Ja mam pakiet za 3.3, w pierwszym roku nie ma wyjscia, potem mozna probowac swoje, oplata za rozpatrzenie 300zl. Auto 94k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Strasznie drogo to wychodzi.

 

Wygoda kosztuje ;]

Chcesz rozsądniej = leasing operacyjny, wykup i sprzedaż.

 

Zachar kiedyś porównywał operacyjny oraz wynajem na JDG na 36 miesięcy.

Rożnicę czysto teoretycznie wychodziły nie duże, ale oczywiście na + dla klasycznego leasingu.

 

Zostaje problem przy odsprzedaży. Wszystko zależy jak to kalkulujesz i czy Cie stać na wynajmowanie.

Wynajem ma ogromny plus, więcej odpisów podatkowych :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

 

Wygoda kosztuje ;]

Chcesz rozsądniej = leasing operacyjny, wykup i sprzedaż.

 

Zachar kiedyś porównywał operacyjny oraz wynajem na JDG na 36 miesięcy.

Rożnicę czysto teoretycznie wychodziły nie duże, ale oczywiście na + dla klasycznego leasingu.

 

Zostaje problem przy odsprzedaży. Wszystko zależy jak to kalkulujesz i czy Cie stać na wynajmowanie.

Wynajem ma ogromny plus, więcej odpisów podatkowych :oki:

Sam miałem 2 wynajmy ale nie było wpłat i kwoty niskie. Tutaj wychodzi bardzo drogo. A co za problem ze sprzedażą? W życiu dłużej niż tydzień auta nie sprzedawalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

 

Wygoda kosztuje ;]

Chcesz rozsądniej = leasing operacyjny, wykup i sprzedaż.

 

Nie w tym rzecz. Nawet wśród wynajmów ten jest po prostu bardzo drogi. Wynajem takiego Tiguana za 200k wychodzi tu drożej niż wynajem BMW X3 za 250k.

 

 

 

EDIT: Przykładowo, nowy Tiguan R-Line TDI 150KM AWD kosztuje w takiej specyfikacji jak oni tam mają 177kPLN brutto. Ich wynajem przy 0% wpłaty, 36 miesiącach i 40kkm rocznie to 2783PLN brutto miesięcznie. O jakiś 1000zł za drogo. Cena wzięta gdzieś z sufitu.

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujek napisał:

A co za problem ze sprzedażą? W życiu dłużej niż tydzień auta nie sprzedawalem. 

Wszystko zależy od ceny jaką chcesz uzyskać, jedno auto sprzedawałem w 2 dni, drugie w 2 tygodnie, CCC ;]

Druga sprawa apacze, nie lubie jak mi ludzie wydzwaniają i zatruwają pupe byle pierdołami, chętny szybko przyjeżdża i ogląda i nie rozpytuje ile to pali i czy ma podgrzewane siedzenia.

 

45 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie w tym rzecz. Nawet wśród wynajmów ten jest po prostu bardzo drogi. Wynajem takiego Tiguana za 200k wychodzi tu drożej niż wynajem BMW X3 za 250k.

EDIT: Przykładowo, nowy Tiguan R-Line TDI 150KM AWD kosztuje w takiej specyfikacji jak oni tam mają 177kPLN brutto. Ich wynajem przy 0% wpłaty, 36 miesiącach i 40kkm rocznie to 2783PLN brutto miesięcznie. O jakiś 1000zł za drogo. Cena wzięta gdzieś z sufitu.

No to może to jest po prostu baza do super extra promocji ??? Za chwilę zacznie się kampania, dużo niższe ceny itp. tylko w styczniu na wyprzedaży rocznika = zejdą do właściwych cen tej usługi i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komor napisał:

No to może to jest po prostu baza do super extra promocji ??? Za chwilę zacznie się kampania, dużo niższe ceny itp. tylko w styczniu na wyprzedaży rocznika = zejdą do właściwych cen tej usługi i wszystko gra.

 

Może tak, może nie. Z tego co pamiętam oni tak drogo mają już co najmniej od roku. Lepszą ofertę można dostać w salonie ale dalej szału nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dark_Knight napisał:

EDIT: Przykładowo, nowy Tiguan R-Line TDI 150KM AWD kosztuje w takiej specyfikacji jak oni tam mają 177kPLN brutto. Ich wynajem przy 0% wpłaty, 36 miesiącach i 40kkm rocznie to 2783PLN brutto miesięcznie. O jakiś 1000zł za drogo. Cena wzięta gdzieś z sufitu.

Dlaczego z sufitu przy wynajmie gdzie użytkownik leje tylko paliwo to IMHO normalna cena. Niemal identycznie płaci moja firma za Volvo o deko większej wartości z limitem 30kkm/rok, 36m. Porównywałem raty u dealera i zewn firm leasingowych i różnice były od +50 do +100 zł /m

Natomiast dla os fizycznej, której nie ma z tego powodu dodatkowych odliczeń jest to oczywiście droga oferta. Często sam kredyt + utrata/wartości wychodzi korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sherif napisał:

Dlaczego z sufitu przy wynajmie gdzie użytkownik leje tylko paliwo to IMHO normalna cena. Niemal identycznie płaci moja firma za Volvo o deko większej wartości z limitem 30kkm/rok, 36m. Porównywałem raty u dealera i zewn firm leasingowych i różnice były od +50 do +100 zł /m

Natomiast dla os fizycznej, której nie ma z tego powodu dodatkowych odliczeń jest to oczywiście droga oferta. Często sam kredyt + utrata/wartości wychodzi korzystniej.

 

Nie o to chodzi. Gdy kupowałem mój samochód JLR miał ofertę raty wynajmu netto w kwocie 1% wartości auta brutto. Więc ten Tiguan powinien kosztować 1770 netto. I to dla klienta z ulicy, przed negocjacjami (a można było w negocjacjach poniżej tego 1% zejść).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie o to chodzi. Gdy kupowałem mój samochód JLR miał ofertę raty wynajmu netto w kwocie 1% wartości auta brutto. Więc ten Tiguan powinien kosztować 1770 netto. I to dla klienta z ulicy, przed negocjacjami (a można było w negocjacjach poniżej tego 1% zejść).

 

To o co chodzi ?

Mowa była o wynajmie i jak dla mnie to normalna oferta. Za 1800 to mi Skodę Citygo proponowali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie o to chodzi. Gdy kupowałem mój samochód JLR miał ofertę raty wynajmu netto w kwocie 1% wartości auta brutto. Więc ten Tiguan powinien kosztować 1770 netto. I to dla klienta z ulicy, przed negocjacjami (a można było w negocjacjach poniżej tego 1% zejść).
 

Przy zerowej wplacie na start?
To chyba dokladaja do tego interesu, bo przez 3 lata to taki Jag na pewno straci wiecej niz 35% na wartosci...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z cenami jest dość prosta. W ofercie VW banku można przyjąć zasadę, że rata dla os. fizycznej to okolo 1% wartosci przy 36 mc + zwyżki za krótsze okresy + znaczące pokrycie kosztów dodatkowego wyposażenia w stosunku do wersji bazowej którą konfigurujemy. Ubezpieczenie jest dodatkowo płatne + gapy czy "obowiązkowe" ubezpieczenia na życie. Marki VW różnią się polityką rabatową, gdzie w Audi brana jest zawsze kwota z cennika, natomiast w Skodzie już niektóre rabaty szło uwzględnić (tutaj na pewno w kredycie niskich rat, w nowej formie finansowania nie sprawdzałem). Brak rabatu jest też w końcu formą opłaty, więc takie bieda Audi wyjdzie korzystniej niż trochę doposażona Skoda, ale tylko pozornie. Ot spodziewana sytuacja z racji największej utraty wartości samego dodatkowego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maciej__ napisał:


Przy zerowej wplacie na start?
To chyba dokladaja do tego interesu, bo przez 3 lata to taki Jag na pewno straci wiecej niz 35% na wartosci...

 

A co mnie obchodzi ile oni na tym stracą?

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

To o co chodzi ?

Mowa była o wynajmie i jak dla mnie to normalna oferta. Za 1800 to mi Skodę Citygo proponowali :).

 

No a dla mnie drogo. Za 1800 to ja chcę auto stojące w katalogu za 200k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Dark_Knight said:

 

No a dla mnie drogo. Za 1800 to ja chcę auto stojące w katalogu za 200k.

 

 

Przede wszystkim to trzeba porownywac jablka z jablkami...

Bo wystarczy, ze w jednej ofercie bedzie ubezpieczenie, serwis, opony a w drugiej tylko gola rata i juz masz roznice pewnie z 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przede wszystkim to trzeba porownywac jablka z jablkami...

Bo wystarczy, ze w jednej ofercie bedzie ubezpieczenie, serwis, opony a w drugiej tylko gola rata i juz masz roznice pewnie z 50%.

 

Jabłka z jabłkami. VW też nie daje ubezpieczenia ani opon. JLR ma gratis serwis ale to bonus producenta.

 

 

Ale... Żeby była jasność. Finansującym nie jest JLR tylko jeden z banków. Więc to nie tak że dopłacają do interesu. Zresztą podobne stawki po negocjacjach miałem w BMW.

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Przede wszystkim to trzeba porownywac jablka z jablkami...

Bo wystarczy, ze w jednej ofercie bedzie ubezpieczenie, serwis, opony a w drugiej tylko gola rata i juz masz roznice pewnie z 50%.

Właśnie coś mi tu nie pasowało z tymi cenami o 1kzł mniejszymi :).

Ja pisałem o wynajmie takim jak auto na abonament, gdzie użytkownik ponosi jedynie koszty typu lanie paliwa czy myjnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Właśnie coś mi tu nie pasowało z tymi cenami o 1kzł mniejszymi :).

Ja pisałem o wynajmie takim jak auto na abonament, gdzie użytkownik ponosi jedynie koszty typu lanie paliwa czy myjnia.

 

Ja odnoszę się do cen w tym całym sklepie VW. Abonamenty tam proponowane nie zawierają ubezpieczeń, opon, serwisu ani nawet opłaty za rejestrację - przyjrzyj się proszę. W takim wypadku ceny są właśnie stanowczo zbyt wysokie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja odnoszę się do cen w tym całym sklepie VW. Abonamenty tam proponowane nie zawierają ubezpieczeń, opon, serwisu ani nawet opłaty za rejestrację - przyjrzyj się proszę. W takim wypadku ceny są właśnie stanowczo zbyt wysokie.

 

 

OK masz racje, w tym sklepie nie ma. Jak rozmawiałem ze Skoda, była inna oferta i tą się zasugerowałem. Dlatego IMHO błędnie jest nazywanie tego wynajmem czy abonamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał:

OK masz racje, w tym sklepie nie ma. Jak rozmawiałem ze Skoda, była inna oferta i tą się zasugerowałem. Dlatego IMHO błędnie jest nazywanie tego wynajmem czy abonamentem.

 

Spotkałem się z różnymi rodzajami wynajmu/abonamentu. Jedne mają wliczone wszystkie usługi, inne nie. Tak naprawdę formalnie to i tak w większości wypadków są leasingi z dużym wykupem. VW swego czasu wliczał ubezpieczenie na pierwszy rok (okrutnie drogie) i komplet opon. Żeby mieć serwis w cenie trzeba było sobie wykupić pakiet. Tak samo pakiety serwisowe i gwarancyjne są w BMW. U mnie są trzy lata serwisu gratis bo taka jest polityka JLR, niezależnie od formy finansowania. Ale ubezpieczenie płacę sam (pakiet dilerski w dobrej cenie). Opony wytargowałem gratis.

Za to np. moja żona ma wszystko w cenie, płaci tylko abonament i nic jej nie obchodzi.

 

;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.