Skocz do zawartości

W umowie sprzedaży auta...


VVojteck

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, VVojteck said:

 

Powinny być adresy zameldowania czy zamieszkania stron?

 

I czy ktoś miał spotkał się z kwestionowaniem danych przez TU (np. nieistniejący adres)?

 

Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym zweryfikować prawdziwość adresu...

 

 

Sprzedajacy niech wpisze taki adres jaki jest w dowodzie rejestracyjnym, zeby WK nie robil problemow, ze jest rozbieznosc...

Kupujacy taki gdzie bedzie rejestrowal, teoretycznie powinien byc zamieszkania ale wiekszosc WK nie rozroznia, wiec najbezpieczniej zameldowania.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, VVojteck napisał:

 

Powinny być adresy zameldowania czy zamieszkania stron?

 

I czy ktoś miał spotkał się z kwestionowaniem danych przez TU (np. nieistniejący adres)?

 

Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym zweryfikować prawdziwość adresu...

 

Wpisz 2 adresy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie epuap, zaświadczenie o zameldowaniu uzyskasz w ciągu 10 minut. ;]
 


Pod warunkiem, że kupujący ma tam konto ;)

 
Sprzedajacy niech wpisze taki adres jaki jest w dowodzie rejestracyjnym, zeby WK nie robil problemow, ze jest rozbieznosc...
Kupujacy taki gdzie bedzie rejestrowal, teoretycznie powinien byc zamieszkania ale wiekszosc WK nie rozroznia, wiec najbezpieczniej zameldowania.
 


W rym wypadku chodzi nie tyle o dane, ile ich weryfikację, ponieważ muszę je dostarczyć TU, ale...

Wpisz 2 adresy 

Adresu zameldowania nie ma już w nowym dowodzie, a zamieszkania to czysta fikcja. Wygląda więc na to, że muszę być dobrej myśli ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, VVojteck napisał:

 

Powinny być adresy zameldowania czy zamieszkania stron?

 

I czy ktoś miał spotkał się z kwestionowaniem danych przez TU (np. nieistniejący adres)?

 

Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym zweryfikować prawdziwość adresu...

 

 

Sprzedawałem samochód ze 3 miesiące temu ... i wychodzi na to, ze liczy się tylko adres zameldowania - WK weryfikuje strony umowy z bazą PESEL.

 

U mnie sprawa wyglądała tak:

Przy umowie nie było weryfikacji żadnych adresów ze strony kupującego i sprzedającego - każdy zadeklarował co mu pasowało, po czym się rozstaliśmy.

 

Pojechałem zgłosić sprzedaż do WK i pani w okienku powiedziała mi, że adres kupującego nie zgadza się z bazą PESEL i czy weryfikowałem ten adres. Ja nic nie weryfikowałem, ale spytałem się czy mam taki obowiązek? Taka troska powinna leżeć raczej po stronie kupującego? Przyznała mi "nieoficjalnie" rację i nadmieniła, że kupujący może mieć problemy z zarejestrowaniem na siebie pojazdu, ale to już jego problem. Ja jako sprzedający jestem w zgodzie z prawdą i - mój adres sie zgadza i po przedstawieniu umowy w WK moje powiązanie z pojazdem przestało istnieć.

 

Zdzwoniłem sie z kupującym - z jego strony wyglądało to tak, że zaraz po zakupie samochodu się przemeldował, ale oczywiście był świadomy całej sytuacji i przed zarejestrowaniem samochodu miał zaświadczenia - jedno ze starym adresem zameldowania (na dzień zakupu samochodu) i drugie z nowym, aktualnym adresem, na który miał zarejestrować samochód.

 

... tak więc wyznacznikiem jest tu raczej baza PESEL/adres zameldowania.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Azbest said:

... tak więc wyznacznikiem jest tu raczej baza PESEL/adres zameldowania.

 

Przepis jasno stanowi, ze rejestracji dokonuje starosta wlasciwy dla miejsca zamieszkania :hehe:

Ostatnie 2 auta rejestrowalem w Wawie a zameldowany jestem od urodzenia u rodzicow w Zdunskiej Woli.

Na fakturach mialem adres zamieszkania w Wawie i nie bylo zadnego problemu.

Musialem tylko zlozyc oswiadczenie o miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, VVojteck said:

Trzeba zgłosić sprzedaż w ciągu 14 dni i podać dane posiadacza.

 

No to podaj takie jak masz na umowie... A to co jest tam wpisane to juz nie Twoj problem. 

Po co sobie generujesz problemy gdzie ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No to podaj takie jak masz na umowie... A to co jest tam wpisane to juz nie Twoj problem. 
Po co sobie generujesz problemy gdzie ich nie ma?

Bo wyczytałem przypadkiem, że to może stać się moim problemem, jeśli dane będą niepoprawne i TU odmówi przepisania obowiązku ubezpieczenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, VVojteck said:


Bo wyczytałem przypadkiem, że to może stać się moim problemem, jeśli dane będą niepoprawne i TU odmówi przepisania obowiązku ubezpieczenia ;)

 

Wysylasz skan umowy do TU, zglaszasz sprzedaz i zapominasz o temacie :ok:

Co dalej to juz kwestia pomiedzy TU a nowym nabywca. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, VVojteck napisał:

No dobra, to teraz inne pytanie: człowiek chce kupić auto na DG. Jakie różnice w stosunku do umowy dla osoby fizycznej?
Obok PESEL trzeba wpisać NIP i tyle?
W.

Martwisz się czymś co nie powinno być Twoim problemem.

Nie wiesz jaką formę prawną ma DG, to kupujący ma Ci podać.

Jeżeli to JDG to raczej na siebie kupuje i wciąga w ŚT (zakup "na NIP i nazwę np. z przedrostkiem przed imieniem i nazwiskiem" chyba nic mu nie daje).

Jeżeli spółka to nazwa, siedziba i NIP oraz podpis kogoś umocowanego w KRS lub przez niego upoważnionego.

Tyle, że Ty chyba nie masz żadnych praw do kontroli tego, poza ewentualnym odmówieniem sprzedaży.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VVojteck napisał:

Ok, ale pesel nadal powinien być, jak sądzę?

Jak JDG i kupuje na siebie, czytaj na osobę, nie mieszając w to DG to tak.

Jak na JDG "Mirex" Mirek Mirkowy to NIP, jak na SP z o. o. to czyj chcesz PESEL?

 

Ty sprzedajesz auto, to kupujący ma Ci podać jak je kupuje. Ty masz tylko świadomie przestępstwa nie popełnić.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powinny być adresy zameldowania czy zamieszkania stron?
 
I czy ktoś miał spotkał się z kwestionowaniem danych przez TU (np. nieistniejący adres)?
 
Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym zweryfikować prawdziwość adresu...
Teoretycznie powinien być zamieszkania.... Bo w razie potrzeby to mają Cię szukać tam gdzie mieszkasz...

Urzędy jednak w większości operują na zameldowaniu...
Jednocześnie oświadczenie o miejscu zamieszkania powinno załatwić sprawę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powinny być adresy zameldowania czy zamieszkania stron?
 
I czy ktoś miał spotkał się z kwestionowaniem danych przez TU (np. nieistniejący adres)?
 
Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym zweryfikować prawdziwość adresu...

Ale o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 21:11, ZUBERTO napisał:

Jak na JDG "Mirex" Mirek Mirkowy to NIP

Będę dyskutował, bo nawet jak ma auto "firmowe" przy jdg to i tak jest to cały czas prywatny majątek i PESEL musi być.

Wszystkie auta firmowe przy jdg w dowodzie rej. mają PESEL właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ccLot napisał:

Będę dyskutował, bo nawet jak ma auto "firmowe" przy jdg to i tak jest to cały czas prywatny majątek i PESEL musi być.

Wszystkie auta firmowe przy jdg w dowodzie rej. mają PESEL właściciela.

Może i tak, nie chce mi się faktur szukać.

Ja rejestruję na prywatną i w ŚT.

Co nie zmienia faktu, że o takie sprawy to ma się kupujący martwić, nie sprzedawca.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.