Skocz do zawartości

Chinczycy zjadaja EURO-kolchoz! Klepacze na bruk!


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, delco napisał:

Czyli w porównaiu do całego zasiegu przestanie w korku godziny nie stanowi problemu - OK:ok:

 

Niech ktorys z akowiczow sie poswieci zmarnuje 5 zl i zrobi taki test przed domkiem. 

Odpali zimne auto plus ogrzewanie i zostawi na 2h i po 2h zobaczy ile wyszlo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 10:42, PawelWaw napisał:

 

Niech ktorys z akowiczow sie poswieci zmarnuje 5 zl i zrobi taki test przed domkiem. 

Odpali zimne auto plus ogrzewanie i zostawi na 2h i po 2h zobaczy ile wyszlo :)

 

5 zł? 
To by z pół dnia musiał stać albo lepiej, zależnie od temp. ;)
 

Przy pompie ciepła z grubsza zimą można przyjąć ok. 0,5-1 kWh na godzinę postoju. Przy jakichś wyraźniejszych mrozach do 2 kWh może dochodzić. 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał:

5 zł? 
To by z pół dnia musiał stać albo lepiej, zależnie od temp. ;)
 

Przy pompie ciepła z grubsza zimą można przyjąć ok. 0,5-1 kWh na godzinę postoju. Przy jakichś wyraźniejszych mrozach do 2 kWh może dochodzić. 

 

ze swiatlami radiem itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PawelWaw napisał:

 

ze swiatlami radiem itp ?

Radiem? :) 

Światła są ledy także też ułamki.

Tak, całościowo.

 

Oczywiście zależy od auta itd. itp. ale to naprawdę nie jest smok wawelski ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 10:42, PawelWaw napisał:

 

Niech ktorys z akowiczow sie poswieci zmarnuje 5 zl i zrobi taki test przed domkiem. 

Odpali zimne auto plus ogrzewanie i zostawi na 2h i po 2h zobaczy ile wyszlo :)

 

No a klimatyzacja domowa podczas grzania to ile zużywa? Też mało a kubatura nieporównywalnie większa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No wiec taki piekny tytul przyszedl mi do glowy
Zrobilem sobie dzisiaj jazde testowa samochodem 'Polestar 2' -> full EV, wielkosci mniej wiecej Tesla 3, cos tam ok 400 koni.
Byla to moja w sumie pierwsza przejazdzka EV i musze powiedziec ze jest super, do tego jazda jednym pedalem, w miescie (poza sytuacjami awaryjnymi) hamulca nie uzywa sie.. ogolnie bardzo na plus! Przyspieszenie.. no to trudno opisac
Samochod wykonany bardzo fajnie, w srodku bardzo przyjemny, duzo lepsze wrazenie niz w Tesla3, cena od 57000 chf (na moim rynku) - w sumie porownywalna z Tesla 3.
Mysle ze ten samochod moze zawojowac nasz rynek... no a jako ze Volvo jest Chinskie, to chinczycy nas zjedza!!!
Pare fotek:
20201228_153945.jpg.7ed7bf492d74ddb7f991f08a5de4c131.jpg
20201228_161018.jpg.8463e454c8bbc87b8a144c9987a784ab.jpg
20201228_161028.jpg.4ab5e65460c655ceff2787790369b041.jpg


Murrrica czy Russija , nie ma znaczenia- wszystko Made in China!

Gdzie sie podzieli ci obroncy, ze Volvo jest dalej Sverige...

Czytalem testy tego w China, wyglada, ze lepsze niz kopia, tfu znaczy oryginal...

Takie twoje wrazenia tez sa, ze poskaldane lepiej niz Volvo?

Riceburner GR-FOUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, OZI said:


 

 


Murrrica emoji631.png czy Russija emoji635.png , nie ma znaczenia- wszystko emoji630.png Made in China! emoji854.png

Gdzie sie podzieli ci obroncy, ze Volvo jest dalej Sverige...emoji1236.png

Czytalem testy tego w China, wyglada, ze lepsze niz kopia, tfu znaczy oryginal...

Takie twoje wrazenia tez sa, ze poskaldane lepiej niz Volvo?

Riceburneremoji500.pngemoji627.png GR-FOURemoji964.png
 

 

Trudno mi powiedzieć, nie jeździłem Volvo. Po godzinnej zabawie z tym trudno jest się do czegokolwiek przyczepić, odczucie mam bardzo na plus (i np. Jakością poskładania niczym nie ustępuje mojemu Audi, odczucie jest zdecydowanie premium)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

5 zł? 
To by z pół dnia musiał stać albo lepiej, zależnie od temp. ;)
 

Przy pompie ciepła z grubsza zimą można przyjąć ok. 0,5-1 kWh na godzinę postoju. Przy jakichś wyraźniejszych mrozach do 2 kWh może dochodzić. 

Tutaj dość dokładny (aloe długi test):

 

Podgrzewanie siedzeń 0.1kW

Nagrzewnica 1-4kW

W sumie podczas 40min testy gdzie testował siedzenia, przednią szybę oraz nagrzewnicę w zimnym aucie wciągnął 2.5kWh (przy 3C)

IMO w ciepłym aucie po/podczas jazdy te zużycie spokojnie ok 1kWh /h. Nawet jak by poszło 2kWh to trzeba stać na prawdę dłuugo aby dobić do zużycia przy większej V.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Tutaj dość dokładny (aloe długi test):

 

Podgrzewanie siedzeń 0.1kW

Nagrzewnica 1-4kW

W sumie podczas 40min testy gdzie testował siedzenia, przednią szybę oraz nagrzewnicę w zimnym aucie wciągnął 2.5kWh (przy 3C)

IMO w ciepłym aucie po/podczas jazdy te zużycie spokojnie ok 1kWh /h. Nawet jak by poszło 2kWh to trzeba stać na prawdę dłuugo aby dobić do zużycia przy większej V.

E-up nie ma pompy ciepła, a to robi dużą różnicę. Ale przejrzę z ciekawości 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 19:45, PawelWaw napisał:

 

ze swiatlami radiem itp ?

Przyjrzałem się dzisiaj dokładniej. 
Elektronika: światła mijania, radio, wentylacja, podświetlenie zegarów i inne. Na postoju szło ok. 0,35 kW

Ogrzewanie (pompa ciepła) wahało się w przedziale: 0-1 kW. Najczęściej i najdłużej utrzymywało się 0,55 kW.

Temp. -1*C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sherif napisał:

ale ma za to małą kubaturę :) 

 

Ale też nie jest specjalnie wyciszony, więc i izolacja termiczna jest słaba.

U mnie nagrzewnica ciągnie max 6kW z tego co zauważyłem. Po dojściu do zadanej temperatury w aktualnych warunkach jakiś 1kW idzie na jej utrzymanie. Przy pompie ciepła wydaje mi się że spokojnie można by było podzielić to zużycie o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 22:47, shapyr napisał:

Jak na 400 🐎 to szału nie ma ale z drugiej strony nie widziałem jeszcze na polskiej A Tesli pędzącej szybciej niż 110 😁

Na S5 kilka razy mijała mnie Tesla jadąca szybciej niż przepisowe 120km/h, za to Citigo i Pug 208 kulały się ok. 100km/h. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.