Skocz do zawartości

Pierwszy w (prawie) rodzinie


Harp

Rekomendowane odpowiedzi

U szwagra więc wiadomo, że nie rodzina ale jest taki maluch.

Wczoraj odebrany w Autostadt po 8 miesiącach czekania.

Wyprodukowany z brakami, a miał być ze wszystkim i kilka dni wcześniej zdążyli nawet wziąć pieniądze, a nie zamontowali tempomatu, czujników parkowania i kamery. W ramach przeprosin zaproponowali zwrot pieniędzy i anulowanie zamówienia. Łaskawie zgodzili się oddać kasę za ten pakiet.

Tak wygląda obsługa klienta, w prawdzie pracownika VW, ale dalej klienta w NRF. U @OZI nie dość że daliby talon na obiad to jeszcze ID3 by dorzucili na przeprosiny ;)

 

A autko cieszy. I z bonusem od Angeli, niższym VAT i zniżką pracowniczą kosztował € 10 000,- Więc tutaj już cena jak u Ozi'ego :hmm:

 

 

 

IMG-20201229-WA0008_LI.jpg

IMG-20201229-WA0006.jpg

IMG-20201229-WA0003.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennikowo coś € 25 000,- miał być z tymi wszystkimi dodatkami.

 

Cena petarda i aż żal, że szwagier nie brał przy wcześniejszych dotacjach bo może jako używka byłby już taki u mnie a on odbierałby kolejnego. No ale głowy do interesów nie mamy.

Ponoć zamówień nowych już nie przyjmują. Nie wiem czy tylko dla pracowników czy kończą z produkcją e-up.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Harp napisał:

U szwagra więc wiadomo, że nie rodzina ale jest taki maluch.

Wczoraj odebrany w Autostadt po 8 miesiącach czekania.

Wyprodukowany z brakami, a miał być ze wszystkim i kilka dni wcześniej zdążyli nawet wziąć pieniądze, a nie zamontowali tempomatu, czujników parkowania i kamery. W ramach przeprosin zaproponowali zwrot pieniędzy i anulowanie zamówienia. Łaskawie zgodzili się oddać kasę za ten pakiet.

Tak wygląda obsługa klienta, w prawdzie pracownika VW, ale dalej klienta w NRF. U @OZI nie dość że daliby talon na obiad to jeszcze ID3 by dorzucili na przeprosiny ;)

 

A autko cieszy. I z bonusem od Angeli, niższym VAT i zniżką pracowniczą kosztował € 10 000,- Więc tutaj już cena jak u Ozi'ego :hmm:

 

 

 

IMG-20201229-WA0008_LI.jpg

IMG-20201229-WA0006.jpg

IMG-20201229-WA0003.jpg

Darmo. Właściciele Citigo nie polubią tego posta 😅

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Harp napisał:

U szwagra więc wiadomo, że nie rodzina ale jest taki maluch.

Wczoraj odebrany w Autostadt po 8 miesiącach czekania.

Wyprodukowany z brakami, a miał być ze wszystkim i kilka dni wcześniej zdążyli nawet wziąć pieniądze, a nie zamontowali tempomatu, czujników parkowania i kamery. W ramach przeprosin zaproponowali zwrot pieniędzy i anulowanie zamówienia. Łaskawie zgodzili się oddać kasę za ten pakiet.

IMHO dali to co mieli, po problemach z dostawą baterii. W przypadku Skody produkcja została wstrzymana w 2020r, właśnie z tego powodu, pewnie to samo dotyczy VW.

Tempomat jest zbędny w takim aucie, czujnik w mieście za to się przydają. Kamera ciekawa opcja - nie dostępna w Skodzie, chociaż przy tym maleńkim wyświetlaczu w radiu to chyba nie wiele to daje.

Za taką cene to tylko brać i żałować, że tak późno. 

Podejście dealera jak w pl :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Właściciele Citigo mają przynajmniej tempomat :phi:.

Pytanie ile przy takich warunkach kosztowała tam Skoda. 

O! Już się droczą 😄

Skoda podobnie pewnie, te auta to jeden ciul. 

 

I zamykamy kolejny rok bez dopłat, które to już już będą 😄 I tak od 3 lat... :phi:

Może wywołam wilka z lasu i coś ogłoszą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

O! Już się droczą 😄

Skoda podobnie pewnie, te auta to jeden ciul. 

 

I zamykamy kolejny rok bez dopłat, które to już już będą 😄 I tak od 3 lat... :phi:

Może wywołam wilka z lasu i coś ogłoszą :P

Wszyscy tu co kupili, dostali większy rabat niż te ich obiecane dotacje :).

VW był w pl droższy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda pewnie podobna ale jako pracownik VW tym się interesował. 

Zniżki wyglądają następująco: od firmy 20% + € 3500 a od rządu € 6000 i 3% na VAT. 

 

ID3 wyszłoby coś koło €20 000

 

Obsługa typu nie mamy pana płaszcza... Ponoć 100 aut miało braki przez błąd kogoś tam obsługującego jakiś system. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, moze to dla niektorych zabrzmi dziwnie, ale właśnie jako wózek na zakupy to EV ma sens (bez tej celej szopki zabraniania).

Aby baterie sluzyly dlugo I nastepne pokolenie AK na nich wyroslo.

EVs are going to make ICE obsolete!*
*As long as the government is willing to step in and (you the taxpayer) pay for it...


  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał:

Wszyscy tu co kupili, dostali większy rabat niż te ich obiecane dotacje :).

No w pierwszej wersji dotacji auto, które fakturowo wychodziło mi 85k, po dopłacie 30% miałbym za 60k. Chyba rabatów 30% nie dawali. 

Potem, jak ścięli do 15% przestałem się interesować. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

No w pierwszej wersji dotacji auto, które fakturowo wychodziło mi 85k, po dopłacie 30% miałbym za 60k. Chyba rabatów 30% nie dawali. 

Potem, jak ścięli do 15% przestałem się interesować. 

Tylko, że ta dotacja nigdy nie weszła w takiej wielkości, więc nie ma co porównywać. Rabat był większy niż dotacja, która finalnie weszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, sherif said:

Tylko, że ta dotacja nigdy nie weszła w takiej wielkości, więc nie ma co porównywać. Rabat był większy niż dotacja, która finalnie weszła.

 

Gdyby weszly dotacje to na 100% ceny by poszly w gore a rabaty w dol ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sherif said:

 

Ale przecież w końcu weszły te dotacje, różnicy w cennikach nie zauważyłem :).

 

ALe to co weszlo to chyba bylo dalekie od pierowtnych obietnic i ograniczone ilosciowo? ;)

Jakos nie slychac, zeby to jakos mocno rozruszalo rynek EV  ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

ALe to co weszlo to chyba bylo dalekie od pierowtnych obietnic i ograniczone ilosciowo? ;)

Jakos nie slychac, zeby to jakos mocno rozruszalo rynek EV  ;]

 

 

Pierwotnie obiecali x2 tyle,ale co obecnie nie jest dalekie od obietnic :phi: ?

Nie znam nikogo kto by skorzystał, tutaj też się nikt nie ujawnił. Zresztą to nie miało rozruszać tylko być odhaczone, obiecali - dali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 15:46, sherif napisał:

Ale przecież w końcu weszły te dotacje, różnicy w cennikach nie zauważyłem :).

No jakto nie? Przecież już w styczniu podnieśli cenę Citigo-e o 9k PLN chyba, jak jeszcze miał wejść w życie projekt dopłat 30%. Finalnie w PL wersja podstawowa kosztowała tyle, co Style w Czechach. Takze było od czego rabatować 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

No jakto nie? Przecież już w styczniu podnieśli cenę Citigo-e o 9k PLN chyba, jak jeszcze miał wejść w życie projekt dopłat 30%. Finalnie w PL wersja podstawowa kosztowała tyle, co Style w Czechach. Takze było od czego rabatować 😄

 

ZTCP to Skoda odrazu zapowiedziała, że w pierwszych tygodniach zamówienia cena będzie promocyjna, a potem wrócili do ceny cennikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Co nie zmienia faktu, że ta sama opcja w Czechach była tańsza o prawie 10k. 

Może dlatego, że tam nie było dopłat... ? :nie_wiem:

Mogła być podana już cena po ulgach. 
 

Tak czy inaczej dotacje to zuo dla wolnego rynku, ale od tego nie uciekniemy, bo na razie taki jest pomysł na dystrybucje pieniędzy z powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Szwagier sprzedaje ten wóz. 

Mało jeździ, na pracy zdalnej cały czas...

Po roku używania ma oferty odkupu o 70% większe jak zapłacił.  

 

 

 

 

 

Wylosował kupno kolejnego e-up'a. W wersji ze wszystkim i jakimiś pakietami, 2x komplet kół, nie wie co dokładnie ale też czarny. 

 

Zazdroszczę. 

 

BTW w ramach perypetii z moim autem, pisałem o x3 na Moto kąciku. Jeżdżę 330e. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/10/2021 at 8:19 PM, Harp said:

Szwagier sprzedaje ten wóz. 

Mało jeździ, na pracy zdalnej cały czas...

Po roku używania ma oferty odkupu o 70% większe jak zapłacił.  

 

Wylosował kupno kolejnego e-up'a. W wersji ze wszystkim i jakimiś pakietami, 2x komplet kół, nie wie co dokładnie ale też czarny. 

 

Zazdroszczę. 

 

BTW w ramach perypetii z moim autem, pisałem o x3 na Moto kąciku. Jeżdżę 330e. 

 

Caly czas jeszcze Ci nie naprawili tej X3? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.