Skocz do zawartości

Podsumowanie 2020 Top modele dla Kowalskiego


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Osobiscie jestem zaskoczony, ze Yaris chca jezdzic :facepalm: Niska pozycja Kily Stonic to chyba jedyny crosover z normalna cena. Kamiq idzie w gore i calkiem slusznie tez ma dobrze skalkulowana cene. Ceed z owymi cenami idzie jak burza :hehe: I30 nie ma w zestawieniu :hehe: 

zrodlo samar. https://www.samar.pl/__/3/3.a/110743/Ranking-TOP50-modeli-dla-Kowalskiego--Kto-liderem-2020-roku-.html?locale=pl_PL

1. Toyota Yaris: 7739 sztuk (+10,2%)
2. Dacia Duster: 5798 (-36,1%)
3. Toyota Corolla: 4010 (-26,5%)
4. Toyota RAV4: 3258 (+50,8%)
5. Skoda Fabia: 3197 (-39,6%)
6. Fiat Tipo: 3157 (-34%)
7. Skoda Octavia: 3017 (-20%)
8. Hyundai Tucson: 2962 (-26,7%)
9. Skoda Kamiq: 2608 (+338,3%)
10. Toyota C-HR: 2477 (-5,5%)
11. Toyota Aygo: 2405 (-4,5%)
12. Kia Sportage: 2151 (-32,6%)
13. Hyundai i20: 2082 (-14,1%)
14. Volkswagen Tiguan: 2074 (+4,3%)
15. Kia Stonic: 1891 (-6,6%)
16. Volkswagen T-Roc: 1791 (+18%)
17. Renault Clio: 1708 (-20,3%)
18. Dacia Sandero: 1694 (-45,9%)
19. Renault Captur: 1550 (-12,3%)
20. Skoda Karoq: 1540 (-26,6%)
21. Suzuki Vitara: 1418 (-35,6%)
22. Hyundai Kona: 1413 (+6,1%)
23. Nissan Qashqai: 1368 (-26,9%)
24. Volkswagen Golf: 1306 (-18,5%)
25. Kia Rio: 1302 (-2,8%)
26. Mitsubishi ASX: 1201 (-43,6%)
27. Kia XCeed: 1166 (+474,4%)
28. Skoda Scala: 1134 (+4,8%)
29. Opel Corsa: 1117 (-49,2%)
30. Volkswagen T-Cross: 1111 (+10,2%)
31. Kia Ceed: 1074 (-35,6%)
32. SEAT Leon: 1038 (+2,8%)
33. Honda HR-V: 1032 (-32,6%)
34. Opel Crossland X: 953 (-24,6%)
35. Suzuki Swift: 952 (+15%)
36. Nissan Juke: 950 (+68,7%)
37. Honda Civic: 949 (-29,5%)
38. Mazda CX-30: 940 (+146,7%)
39. Hyundai i30: 926 (-34,9%)
40. Suzuki SX4 S-Cross: 915 (-30%)
41. Ford Focus: 872 (-32,7%)
42. Skoda Superb: 849 (-17,6%)
43. Kia Picanto: 804 (-17,5%)
44. Skoda Kodiaq: 737 (-43,7%)
45. Renault Megane: 722 (-52,2%)
46. Renault Kadjar: 687 (-52,4%)
47. SEAT Arona: 661 (-39,5%)
48. Fiat Panda: 660 (-20%)
49. Honda CR-V: 605 (-20,2%)
50. Volvo XC60: 589 (+18,5%)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

Ani jednego Puga czy Citroena w pierwszej 50-ce :hehe:
Astra też wyleciała po przejęciu przez PSA z zestawienia.
Nie wiem z czego żyją Ci dilerzy ;]

Pamiętajmy, że to ranking zakupów prywatnych ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Scala na 28 miejscu. Sukces jak wuj względem rapida który nie wypadł nigdy z pierwszej dziesiątki. 

Dziwi mnie niska pozycja swifta i megane bo są ładne i konkurencyjne cenowo. 

Tego yarisa na 1wszym miejscu też nie ogarniam umysłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Scala na 28 miejscu. Sukces jak wuj względem rapida który nie wypadł nigdy z pierwszej dziesiątki. 
Dziwi mnie niska pozycja swifta i megane bo są ładne i konkurencyjne cenowo. 
Tego yarisa na 1wszym miejscu też nie ogarniam umysłem

Pewnie emeryci kupuja ;]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaruga napisał:

Skoda Scala na 28 miejscu. Sukces jak wuj względem rapida który nie wypadł nigdy z pierwszej dziesiątki. 

Dziwi mnie niska pozycja swifta i megane bo są ładne i konkurencyjne cenowo. 

Tego yarisa na 1wszym miejscu też nie ogarniam umysłem ;)

Ludzie nareszcie się poznali na Skodzie i VAG u.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sdss napisał:

Ludzie nareszcie się poznali na Skodzie i VAG u.

Albo doszli do wniosku, że nie warto przepłacać bo "mniej prestiżowe" marki niekoniecznie są gorsze, a są często o wiele tańsze z lepszym wyposażeniem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Scala na 28 miejscu. Sukces jak wuj względem rapida który nie wypadł nigdy z pierwszej dziesiątki. 
Dziwi mnie niska pozycja swifta i megane bo są ładne i konkurencyjne cenowo. 
Tego yarisa na 1wszym miejscu też nie ogarniam umysłem
Rapid się sprzedawał bo był relatywnie tani...
Scala to w zasadzie zupełnie inne auto, któremu rozmiarem i cena bliżej Golfa :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maciej__ napisał:

Rapid się sprzedawał bo był relatywnie tani...
Scala to w zasadzie zupełnie inne auto, któremu rozmiarem i cena bliżej Golfa :ok:


Rapid dawał dużo miejsca w kabinie zwłaszcza na tylnej kanapie plus dodatkowo spory bagażnik. Można powiedzieć, że taka mniejsza Octavia za cenę około 57kzł w wersji środkowej ambition. Do tego w ostatnich latach poprawione już silniki TSI. Dla wielu to taki złoty środek był. 

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 17:56, wujek napisał:

Niska pozycja Kily Stonic to chyba jedyny crosover z normalna cena

W innych modelach to nie wiem... ale Stonic miał lifting przeprowadany w ten sposób że na 3 miesiące przed nowym modelem nie mozna bylo zamówić starego (poza tym co na placu) a jak wprowadzili nowy to tęż z zamówieniem bylo trudno - bo nie wszystkie wersje byly dostepne a dodatkowo nie wiedomo bylo jak model wygląda w srodku (OK wiem że tylko przez kilka tygodni - no ale nie chodzę do salonu codziennie żeby monitorować czy juz dzisiaj wiadomo) Dodatkowo po liftingu podnieśli cenę chyba o 7 czy też 8 tys  i z oferty wypadł fajny diesel.

IMO zaliczyli psadek na własne życzenie.

Podobnie kiedyś zrobił renault który najpierw trąbił że po wycofaniu Laguny zastąpi ja Talizman a potem zaliczył prawie roczna przerwę w ofercie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 17:56, wujek napisał:

 

 

Osobiscie jestem zaskoczony, ze Yaris chca jezdzic :facepalm: Niska pozycja Kily Stonic to chyba jedyny crosover z normalna cena. Kamiq idzie w gore i calkiem slusznie tez ma dobrze skalkulowana cene. Ceed z owymi cenami idzie jak burza :hehe: I30 nie ma w zestawieniu :hehe: 

zrodlo samar. https://www.samar.pl/__/3/3.a/110743/Ranking-TOP50-modeli-dla-Kowalskiego--Kto-liderem-2020-roku-.html?locale=pl_PL

1. Toyota Yaris: 7739 sztuk (+10,2%)
2. Dacia Duster: 5798 (-36,1%)


Brawo dla RSA i Dacii!!!👏👏👏

 

Dacia, jak kiedys Skoda (z Octavia I, polski rynek), tak dzis robi to Dacia.

Dacia to tansza alternarywa dla Renault jak Skoda dla VW.

 

Ciekawe czy (a moze raczej - kiedy) Dacia bedzie nr. 1 sprzedazy w PL?🤔

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:


Rapid dawał dużo miejsca w kabinie zwłaszcza na tylnej kanapie plus dodatkowo spory bagażnik. Można powiedzieć, że taka mniejsza Octavia za cenę około 57kzł w wersji środkowej ambition. Do tego w ostatnich latach poprawione już silniki TSI. Dla wielu to taki złoty środek był. 

Kupiłem jednego z ostatnich rapidów (scala juz była na rynku) w najwyższej wersji wyposażenia plus kilka dodatków za 63000zł i do dziś uważam że był to bardzo dobry zakup jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Dziś za podobne auto trzeba w vagu dołożyć 20000zł :( Kiedyś nadrabiali dobrym finansowaniem, darmowymi przeglądami itd. dziś zapomnij szukając auta dla siebie vag  uważam za bardzo drogi! (golf, leon, scala, arona, octavia )

 

Co do Yariski to głównie schodzi wśród seniorów bo auto zewnętrznie może się podobać jednak jazda i środek to już inna bajka :hehe:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pejus1982 napisał:


Podobne wrażenia miałem przy oglądaniu nowej Vitary.

ja też , fajne ceny teraz maja w suzuki pojechałem pomacać i zewnątrz mogło by być a w środku już nie koniecznie.

Zona wsiadła do swifta który jej się bardzo podoba i w środku również bieda z nędzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to pojeździłem nowy leonem w wersji fr 130KM i poza dupiatym panelem dotykowym (zacinał się i bardzo wolno chodził) to reszta jak najbardziej na plus. Trochę mnie cena odstraszyła 86tys ora finansowanie na poziomie 104% przy wpłacie wlasnej 45% :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RABIN napisał:

ja też , fajne ceny teraz maja w suzuki pojechałem pomacać i zewnątrz mogło by być a w środku już nie koniecznie.

Zona wsiadła do swifta który jej się bardzo podoba i w środku również bieda z nędzą :(


Mam wrażenie że deska w Suzuki to tak stylistycznie jakieś 15 lat do tyłu. Jednak trzeba przyznać że silnik 1.4 w Vitarze robi dobrą robotę przy niskim spalaniu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delco napisał:

W innych modelach to nie wiem... ale Stonic miał lifting przeprowadany w ten sposób że na 3 miesiące przed nowym modelem nie mozna bylo zamówić starego (poza tym co na placu) a jak wprowadzili nowy to tęż z zamówieniem bylo trudno - bo nie wszystkie wersje byly dostepne a dodatkowo nie wiedomo bylo jak model wygląda w srodku (OK wiem że tylko przez kilka tygodni - no ale nie chodzę do salonu codziennie żeby monitorować czy juz dzisiaj wiadomo) Dodatkowo po liftingu podnieśli cenę chyba o 7 czy też 8 tys  i z oferty wypadł fajny diesel.

IMO zaliczyli psadek na własne życzenie.

Podobnie kiedyś zrobił renault który najpierw trąbił że po wycofaniu Laguny zastąpi ja Talizman a potem zaliczył prawie roczna przerwę w ofercie.

Ale mimo tego i tak cenowo jest to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert, porównując oczywiście ten sam segment

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angrius napisał:

Ale mimo tego i tak cenowo jest to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert, porównując oczywiście ten sam segment

Tego nie neguję - ale przerwę w ofercie zrobili IMO bez sensu - a i tak pewnie ktoś otrzymał za to nagrodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile spadek sprzedaży ceeda mnie nie dziwi, bo wprowadzili Xceed, który zapewne zabrał część klientów na ceeda. Sam gdybym miał wybierać pomiędzy Xceed a ceed to wziąłbym Xceed, bo po prostu bardziej mi się podoba. Bardziej mnie zastanawia, że nie ma żadnego Citroena czy Peugeota, a Volvo XC60 się załapało, które nie jest tanim autem - tym bardziej jak bierzemy pod uwagę klientów indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal_O napisał:


Brawo dla RSA i Dacii!!!👏👏👏

 

Dacia, jak kiedys Skoda (z Octavia I, polski rynek), tak dzis robi to Dacia.

Dacia to tansza alternarywa dla Renault jak Skoda dla VW.

 

Ciekawe czy (a moze raczej - kiedy) Dacia bedzie nr. 1 sprzedazy w PL?🤔

 

 

 

 

 

 

Nie będzie ale dobrze że kupują, Dacie a nie używki diesel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebbeks napisał:

O ile spadek sprzedaży ceeda mnie nie dziwi, bo wprowadzili Xceed, który zapewne zabrał część klientów na ceeda. Sam gdybym miał wybierać pomiędzy Xceed a ceed to wziąłbym Xceed, bo po prostu bardziej mi się podoba. Bardziej mnie zastanawia, że nie ma żadnego Citroena czy Peugeota, a Volvo XC60 się załapało, które nie jest tanim autem - tym bardziej jak bierzemy pod uwagę klientów indywidualnych.

Volvo biura bogacze z corpo, którzy nie mają sluzbowek. Widziales ceny Francuzów? Odjechali w kosmos to ludzie nie kupują. Ba po przejęciu Opla widze polityka podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RABIN napisał:

Ja za to pojeździłem nowy leonem w wersji fr 130KM i poza dupiatym panelem dotykowym (zacinał się i bardzo wolno chodził) to reszta jak najbardziej na plus. Trochę mnie cena odstraszyła 86tys ora finansowanie na poziomie 104% przy wpłacie wlasnej 45% :(

Oni po prostu nie chcą tego sprzedawać. Panel dotykowy brak możliwości wyłączenia start stop itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał:

Volvo biura bogacze z corpo, którzy nie mają sluzbowek. Widziales ceny Francuzów? Odjechali w kosmos to ludzie nie kupują. Ba po przejęciu Opla widze polityka podobna.

No ceny nowych Pugów są kosmiczne. 
A z tymi bogaczami z korpo to nie wiem czy to oni tak biorą, bo spora część ludzi na wyższych stanowiskach w corpo jak nie ma służbówki to już tak czy siak jest na własnej działalności i bierze auta w leasing, a nie prywatnie. Moje zdziwienie nie było bardziej pod kątem tego, że Volvo to złe auto, bo XC60 jest fajnym autem, ale fakt tego, że tylko osób prywatnie to kupiło nie biorąc tego w leasing albo najem, bo jednak tanie to auto nie jest jak na polskie warunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KYRTAP napisał:

Moim zdaniem Dacia z nowym Sandero może być nr.1 w Polsce

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Pytanie ile to bedzie kosztowac.... No i co z srodkiem bo do tej pory to byl duzy minus. Jak bedzie znosny to bedzie szlo dobrze. Czekam tez na cene elektryka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebbeks napisał:

No ceny nowych Pugów są kosmiczne. 
A z tymi bogaczami z korpo to nie wiem czy to oni tak biorą, bo spora część ludzi na wyższych stanowiskach w corpo jak nie ma służbówki to już tak czy siak jest na własnej działalności i bierze auta w leasing, a nie prywatnie. Moje zdziwienie nie było bardziej pod kątem tego, że Volvo to złe auto, bo XC60 jest fajnym autem, ale fakt tego, że tylko osób prywatnie to kupiło nie biorąc tego w leasing albo najem, bo jednak tanie to auto nie jest jak na polskie warunki. 

Nie wiem w jakiej brazny robisz ale u mnie w bankowosci inwestycyjnej w firmach gdzie pracuja moi znajomi nie ma sluzbowych... A jak sa to daja gowniana Toyote to ludzie kupuja prywatnie wlasnie najczesciej Volvo albo koreanskie SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebbeks napisał:

Volvo XC60 się załapało, które nie jest tanim autem - tym bardziej jak bierzemy pod uwagę klientów indywidualnych.

XC60 u nas dobre ceny miało i promocje zanim na hybrydy się przerzucili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/1/2021 at 9:43 AM, Adamro said:

Opel jak na razie zredukował o 30% liczbę stacji ASO.

 

Tutaj ciekawe zestawienie grupy PSA, Opel zanotowal spadek ponad 50% 8]

DS to nawet nie wiem po co jeszcze sprzedaja :hehe:

https://francuskie.pl/citroen-ds-opel-i-peugeot-w-polsce-bardzo-trudny-2020-rok-duze-spadki-sprzedazy/?utm_source=ReviveOldPost&utm_medium=social&utm_campaign=ReviveOldPost

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tutaj ciekawe zestawienie grupy PSA, Opel zanotowal spadek ponad 50% 8]

DS to nawet nie wiem po co jeszcze sprzedaja :hehe:

https://francuskie.pl/citroen-ds-opel-i-peugeot-w-polsce-bardzo-trudny-2020-rok-duze-spadki-sprzedazy/?utm_source=ReviveOldPost&utm_medium=social&utm_campaign=ReviveOldPost

Równia pochyła :facepalm:

Niestety, aktualnie mam czwartego z rzędu Opla i pewnie ostatniego ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Tutaj ciekawe zestawienie grupy PSA, Opel zanotowal spadek ponad 50% 8]

DS to nawet nie wiem po co jeszcze sprzedaja :hehe:

https://francuskie.pl/citroen-ds-opel-i-peugeot-w-polsce-bardzo-trudny-2020-rok-duze-spadki-sprzedazy/?utm_source=ReviveOldPost&utm_medium=social&utm_campaign=ReviveOldPost

DS wprowadza nową limuzynę obstawiam wielka klapę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/2/2021 at 10:41 AM, Michal_O said:

Ciekawe czy (a moze raczej - kiedy) Dacia bedzie nr. 1 sprzedazy w PL?🤔

Nieprędko, bo mają po pierwsze za wąską gamę modeli- m.in brak typowego kompaktu i kompaktu kombi (Sandero i Logan to segment B), po drugie marka jest nie do strawienia dla wielu osób ("najtańsze auto na rynku" "rumuński samochód z francuskich części"). Były miesiące, kiedy Duster był najlepiej sprzedającym się modelem w PL i to możę się powtarzać, ale jako marka nigdy nie wyjdą na pierwsze miejsce w PL.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.