Skocz do zawartości

Gdzie dobre AC


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC? Czyli takie bym się niczym nie martwił w razie czego. Co mnie interesuje:

- zakres ubezpieczenia : kradzież, wszelkie szkody

- jak najmniejszy udział własny 

- usuwanie szkody: najlepiej oryginały, wstawiam auto do warsztatu (najlepiej ASO, ale niekoniecznie) i tyle mnie obchodzi - nie chcę zarabiać na szkodach

- suma ubezpieczenia do wartości rynkowej 

 

Gdzie będzie najlepszy stosunek ceny do jakości? 

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC? Czyli takie bym się niczym nie martwił w razie czego. Co mnie interesuje:
- zakres ubezpieczenia : kradzież, wszelkie szkody
- jak najmniejszy udział własny 
- usuwanie szkody: najlepiej oryginały, wstawiam auto do warsztatu (najlepiej ASO, ale niekoniecznie) i tyle mnie obchodzi - nie chcę zarabiać na szkodach
- suma ubezpieczenia do wartości rynkowej 
 
Gdzie będzie najlepszy stosunek ceny do jakości? 
PZU, Hestia, dobra wycena wartości do ubezpieczenia i sprawną obsługa szkód. Allianz też mogę polecić. Zakres i cena to już wedle tego co chcesz i twojej historii szkodowej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, angrius napisał:

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC? Czyli takie bym się niczym nie martwił w razie czego. Co mnie interesuje:

- zakres ubezpieczenia : kradzież, wszelkie szkody

- jak najmniejszy udział własny 

- usuwanie szkody: najlepiej oryginały, wstawiam auto do warsztatu (najlepiej ASO, ale niekoniecznie) i tyle mnie obchodzi - nie chcę zarabiać na szkodach

- suma ubezpieczenia do wartości rynkowej 

 

Gdzie będzie najlepszy stosunek ceny do jakości? 

Generalnie wszystko co zrobisz bezgotówkowo w ASO bez udziału własnego i na oryginalnych częściach 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC? Czyli takie bym się niczym nie martwił w razie czego. Co mnie interesuje:
- zakres ubezpieczenia : kradzież, wszelkie szkody
- jak najmniejszy udział własny 
- usuwanie szkody: najlepiej oryginały, wstawiam auto do warsztatu (najlepiej ASO, ale niekoniecznie) i tyle mnie obchodzi - nie chcę zarabiać na szkodach
- suma ubezpieczenia do wartości rynkowej 
 
Gdzie będzie najlepszy stosunek ceny do jakości? 

W przypadku nowego auta to prawie na pewno najtaniej i najlepiej wyjdzie to co oferuja u dilera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC?

Na nowe i prawie nowe auta zwykle pakiety dilerskie będą najlepszym wyborem. 

Później nie ma reguły, zmiennych jest mnóstwo. Nawet w jednym TU możesz kupić AC w wariancie warsztatowym/ASO lub kosztorysowym, z częściami oryginalnymi lub zamiennikami, z udziałem własnym lub bez, z utrzymaniem wartości w ciągu roku lub nie... Różnić się będą takie warianty oczywiście ceną dość zasadniczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Ok, to pytanie trochę z innej beczki. Na co Wy zwracacie uwagę kupując AC? 

 

- likwidacja szkody warsztat ASO

- brak udziałów własnych

- dobra wycena wartości pojazdu do ubezpieczenia

- dobre assistance, czyli auto zastępcze + laweta na min. 500 km

- opinia o ubezpieczycielu w kontekście likwidacji szkód

- stała suma ubezpieczenia jeżeli nie podnosi znacząco ceny - z tym jest różnie w różnych TU

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:


W przypadku nowego auta to prawie na pewno najtaniej i najlepiej wyjdzie to co oferuja u dilera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez tak myślałem, jednak można taniej. Ugrałem 700zl na tych samych warunkach ubezpieczenia. Polisa na pojazd o wartości 237 tys zł wyszła 4998zl. 
 

jezeli ktoś będzie zainteresowany kontaktem do znajomego multiagenta podeśle na priv

Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angrius napisał:

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC? Czyli takie bym się niczym nie martwił w razie czego. Co mnie interesuje:

- zakres ubezpieczenia : kradzież, wszelkie szkody

- jak najmniejszy udział własny 

- usuwanie szkody: najlepiej oryginały, wstawiam auto do warsztatu (najlepiej ASO, ale niekoniecznie) i tyle mnie obchodzi - nie chcę zarabiać na szkodach

- suma ubezpieczenia do wartości rynkowej 

 

Gdzie będzie najlepszy stosunek ceny do jakości? 

 

Odezwij się do @AkuQ. Ubezpiecza mi auta i na pewno coś Ci doradzi.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to pytanie trochę z innej beczki. Na co Wy zwracacie uwagę kupując AC? 

- naprawa w warsztacie, bezgotówkowa
- jeśli auto nowe / prawie nowe to ASO, później raczej nie ASO. Cezurę trzeba samemu określić,
- zakres / wykluczenia (np. przy przekroczeniu prędkości, definicja wyposażenia dodatkowego)
- obowiązki i ograniczenia (np. zgłoszenie szkody w terminie)
- sposób obliczania wartości szkody,
- wartość auta. Między towarzystwami są kolosalne różnice. Przy czym ja zwracam uwagę, żeby wartość była określona wymiernie, a nie jako "rynkowa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, spad napisał:

PZU, Hestia, dobra wycena wartości do ubezpieczenia i sprawną obsługa szkód. Allianz też mogę polecić. Zakres i cena to już wedle tego co chcesz i twojej historii szkodowej.

+ 1 dla Ergo Hestia 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rwIcIk napisał:

Kiedyś likwidowałem całkiem sprawnie :ok:

Na PZU też nie mogłem narzekać.

 

+ 1 dla PZU ale to już dawne historie i zawsze było drożej :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Z ergo Hestia sporo problemów zawsze było. Z PZU też coraz gorzej. Teraz udało mi się zamknąć beż udziału sądu duzy temat z PZU, lecz batalia trwała 3 miesiące..

Ja mogę polecić Hestia jako ubezpieczalnia bo zrobili swoją pracę dobrze i rzetelnie czego nie mogę powiedzieć o obsłudze ze strony dilera gdzie pracownicy siedzą przez zasiedzenie.

Finalnie skończyło się wszystko dobrze mimo niewykrycia sprawcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram zawsze avive, 2x korzystałem i bez problemów. Ważne, żeby byla opcja części oryginalne i wtedy nie ma ich amortyzacji. Co ciekawe mam zawsze udział własny 500pln i warsztat, który wykonywał naprawy nigdy ode mnie nic nie pobierał, widocznie i tak dużo na tym zarabiali :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gobi napisał:

Ja mogę polecić Hestia jako ubezpieczalnia bo zrobili swoją pracę dobrze i rzetelnie czego nie mogę powiedzieć o obsłudze ze strony dilera gdzie pracownicy siedzą przez zasiedzenie.

Finalnie skończyło się wszystko dobrze mimo niewykrycia sprawcy .

W jednej ze spraw brama wjazdowa do garażu podziemnego spadła na dach samochodu klienta. Żadnej winy ze strony Klienta nie było, poruszał się po obiekcie 100% prawidłowo. Przez całe postępowanie likwidacyjne Ergo Hestia nie chała uznać odpowiedzialności. Dopiero w sądzie zaproponowali ugodę. Inna sprawa, dot. skorzy wyrządzonej przez pijanego kierowcę bez OC, gdzie ubezpieczycielem klienta w ramach AC była Ergo Hestia. Również odmawiali uznania odpowiedzialności, lecz w tej w sprawie w części, gdyż orzekli bezpodstawienie szkodę całkowitą. Sprawa wygrana przy udziale UFG. Kuriozalne zachowanie Hestii było w tym postępowaniu.

 

Właśnie piszę pozew przeciwko PZU i będzie to w sumie jeden z niewielu przeciwko temu ubezpieczycielowi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 17:33, Pado napisał:

Co ciekawe mam zawsze udział własny 500pln i warsztat, który wykonywał naprawy nigdy ode mnie nic nie pobierał, widocznie i tak dużo na tym zarabiali

Bo z tym udziałem własnym to chyba chodzi o to że AC działa dopiero jak szkoda jest powyżej 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 19:48, Maciej__ napisał:


W przypadku nowego auta to prawie na pewno najtaniej i najlepiej wyjdzie to co oferuja u dilera.
 

Kluczową frazę wytłuściłem, szczególnie to prawie robi różnicę :) Generalnie temat jest dość złożony, ale w korespondencyjnym skrócie-dealerzy działają dwojako, albo dorzucają polisę "po kosztach" dla klienta, za zakup auta u nich, wtedy też chętnie TU dają im dobre stawki, które dla agentów są nieosiągalne (agenci działają na taryfach narzuconych przez TU, a dealerzy często mają umowy generalne opierające się na % wartości), albo chcą zarabiać dodatkowo na polisach, a mając gotowego klienta urobią go na polisę w ramach kpl obsługi i wtedy jest sporo drożej aniżeli u agenta. Przy autach dosyć tanich i idących w prywatne ręce tak bardzo tego nie widać bo 1500 czy 1900zł nie robi mega różnicy, ale na autach + 300 tys różnice idą w tysiące złotych, typu realnie klient płaci np. 8,5 tys za polisę, a od dealera dostaje ofertę na 14-18 tys.

 

Co do samego tematu-większość już koledzy napisali powyżej. Sama obsługa i likwidacja-każdemu TU zdarzają się wpadki, jednak innym jakoś często...którym? Nie o tym wątek i nie wypada mi oczerniać, jednak są niby duże TU a ze względu na praktycznie brak obsługi (same formularze przez net, sprawa ciągnie się długo, proste rzeczy urastają do rangi niewykonalnych) nic poza OC bym tam nie kupił.

 

Co do samego AC-cwaniactwo i patologia rynku przez lata spowodowała, że wszelakie warianty kosztorysowe to proszenie się o kłopoty-sensowne ubezpieczenie to  możliwość naprawy ASO+ brak wkładu (lub jak najniższy), przy kosztorysach w większości będzie niska wycena i w zasadzie nic się z tym nie zrobi. Przy autach starszych jeszcze opcja naprawy poza ASO w warsztacie partnerskim TU jest opcją dobrą, jeśli części są bez amortyzacji, to taki kompromis między wygórowaną rbh ASO a składką. Przy nowych tylko opcja serwis.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AkuQ,  do tej pory na każdy nasz samochód polisa wychodziła najtaniej u dilera, lecz może to wynikać z prostej zasady- zakres polis, gdyż zawsze biorę pełny pakiet z ochroną zniżek OC/AC. ubezpieczenie szyby ma sens tylko w Allianz.

Jezeli ktoś szuka takich polis, z podstawowym zakresem ochrony, to temat jest zupełnie inny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidowałem rok temu szkodę z AC z ErgoHestii, generalnie bez większych problemów aczkolwiek chcieli mnie naciąć na dopłatę 1500pln za wymianę reflektorów bo stwierdzili że w 2 letnim aucie z przebiegiem 24kkm reflektory są zużyte w 50%;] Jak zacząłem się dopytywać z jakiego to tytułu to odstąpili od tego z zastrzeżeniem że ASO ma im wrócić uszkodzone reflketory [ułamane dolne zaczepy, wyszło po demontażu zderzaka], dla mnie mogli sobie zupę z nich zrobić.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

@AkuQ,  do tej pory na każdy nasz samochód polisa wychodziła najtaniej u dilera, lecz może to wynikać z prostej zasady- zakres polis, gdyż zawsze biorę pełny pakiet z ochroną zniżek OC/AC. ubezpieczenie szyby ma sens tylko w Allianz.

Jezeli ktoś szuka takich polis, z podstawowym zakresem ochrony, to temat jest zupełnie inny.

 

 

 

Wszystko zależy od tego jak wygląda umowa generalna z TU, czy importer dopłaca TU do polisy, albo jeszcze inny wariant współfinansowania ubezpieczenia bo takie się zdarzają. Ja ponad rok temu poznałem agenta wyłącznego PZU, który ma duże pole rabatowania składki i w zasadzie w przeciągu roku przeszedłem do PZU ze wszystkimi polisami, w tym komunikacyjnymi bo nawet dealerzy byli drożsi. Ale ogólnie jest tak jak piszesz, pełne pakiety z dobrą ochroną, dobrze wyceniona wartość pojazdu to przeważnie pakiety dealerskie. Aczkolwiek warto nadmienić, że niektóre z nich mają takie ograniczenia jak likwidacja szkody tylko w ASO marki bo inaczej udział własny 25%. Dla większości ludzi bez znaczenia, ale nie dla każdego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prawoimotoryzacja Ty bierzesz pod rozwagę swój przypadek, ja jakiś rząd wielkości -set, zatem to różne tematy. Różnice wynikają tak jak wyżej, a wszelakie kalkulacje agentów oparte są o nr pesel i historię polisową na nim. Niektórzy dealerzy tak jak pisałem mają umowy generalne skonstruowane na konkretnych wartościach typu X% za AC i wtedy nie ma znaczenia czy masz zniżki czy nie masz na peselu pakiet wyjdzie "XXX zł", ale to działa w obie strony i nie zawsze jest taka polisa atrakcyjna dla klienta. Temat kolejny jakieś różne zniżki agencyjne, programy dla wąskiej grupy klientów (np zawodowe), czy zniżki na pierwsze polisy itp itd. Temat rzeka i przy takim ogromie danych jakie teraz TU biorą pod uwagę stawianie konkretnych tez wydaje się być kiepskie, tym bardziej, że nawet w ciągu roku wiele potrafi się zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 18:48, angrius napisał:

Jak w tytule... U którego ubezpieczyciela jest sensowne ubezpieczenie AC? Czyli takie bym się niczym nie martwił w razie czego. Co mnie interesuje:

- zakres ubezpieczenia : kradzież, wszelkie szkody

- jak najmniejszy udział własny 

- usuwanie szkody: najlepiej oryginały, wstawiam auto do warsztatu (najlepiej ASO, ale niekoniecznie) i tyle mnie obchodzi - nie chcę zarabiać na szkodach

- suma ubezpieczenia do wartości rynkowej 

 

Gdzie będzie najlepszy stosunek ceny do jakości? 

 

zapytaj na FB Michał Łagutko. Ubezpiecza mi od roku wszystkie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.