Skocz do zawartości

Boazeria renowacja.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Rodzice mają w korytarzu boazerie lakierowaną na wysoki połysk. Zerwanie jej odpada bo tak. 70 latkow ja reformowal nie będę, mission impossible...

Ale chcą ją rozjasnic.

Moja zona wymyśliła że pomalujemy ja farbą na taki efekt biały bielony.

Jak to zrobić ? Ktoś podzieli się wiedzą, doswiadczeniem tak żeby się nie orobic a zrobić?

Wymyslilem że lekko zmatowie, zmyje i na ro farba...

Pomozecie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma być bielone drewno to chyba najpierw trzeba mieć gołe drewno prawda? No chyba, że istnieje jakaś farba, która daje taki efekt sama z siebie ale nie wiem jak by to miało działać. Jeżeli nie malujesz farbą kryjącą tylko mają być widoczne słoje a ma być jaśniej to wydaje mi się, że trzeba usunąć stary lakier. Najgorzej na łączeniach bo reszta to dowolna szlifierka (najlepiej oscylacyjna albo pasowa). Można też spróbować przejechać dodatkowo szczotką drucianą na wiertarce albo kątówce (z tym bym uważał) żeby wydobyć strukturę słojów (usunięcie miększego drewna pomiędzy usłojeniami).

Żeby się nie narobić z tymi zagłębieniami na łączeniach to może przejechać tylko powierzchnię a te zostawić i uzyskać efekt bielonych pasów... Względnie nawet bardziej przyciemnić na łączeniach.

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma być bielone drewno to chyba najpierw trzeba mieć gołe drewno prawda? No chyba, że istnieje jakaś farba, która daje taki efekt sama z siebie ale nie wiem jak by to miało działać. Jeżeli nie malujesz farbą kryjącą tylko mają być widoczne słoje a ma być jaśniej to wydaje mi się, że trzeba usunąć stary lakier. Najgorzej na łączeniach bo reszta to dowolna szlifierka (najlepiej oscylacyjna albo pasowa). Można też spróbować przejechać dodatkowo szczotką drucianą na wiertarce albo kątówce (z tym bym uważał) żeby wydobyć strukturę słojów (usunięcie miększego drewna pomiędzy usłojeniami).
Żeby się nie narobić z tymi zagłębieniami na łączeniach to może przejechać tylko powierzchnię a te zostawić i uzyskać efekt bielonych pasów... Względnie nawet bardziej przyciemnić na łączeniach.
Dzięki. Mało precyzyjnie się wyrazilem, chodziło mi bardziej o efekt rozmazanej farby a nie idealnie gładkiej a nie żeby wydobyć słoje.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

Dzięki. Mało precyzyjnie się wyrazilem, chodziło mi bardziej o efekt rozmazanej farby a nie idealnie gładkiej a nie żeby wydobyć słoje.

 

Albo gładko, albo z wydobyciem słojów. Efekt rozmazanej farby będzie wyglądał tragicznie, imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Masz jakieś zdjęcie efektu końcowego? To była lakierowana, stara boazeria czy nowa?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BOGUS napisał:

Dzięki. Masz jakieś zdjęcie efektu końcowego? To była lakierowana, stara boazeria czy nowa?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Lakierowana, stara, tak ~ 25-letnia boazeria . Lekko zmatowiłem drobnoziarnistym papierem i dałem 2 warstwy specyfiku.

Zdjęcie badziewne, w rzeczywistości wygląda lepiej. No i :zona: przestała marudzić ;]

 

IMG_20210103_192126 (2).jpg

IMG_20210103_192140 (2).jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowana, stara, tak ~ 25-letnia boazeria . Lekko zmatowiłem drobnoziarnistym papierem i dałem 2 warstwy specyfiku.
Zdjęcie badziewne, w rzeczywistości wygląda lepiej. No i :zona: przestała marudzić ;]
 
429478144_IMG_20210103_192126(2).jpg.4be56029dd3e37aae1070c317fe8a49a.jpg
1095504441_IMG_20210103_192140(2).jpg.8fc6a18548e467219122b09f85e3586e.jpg
Dzięki
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie im bliżej chcesz być efektu wow, tym więcej szlifu. Jak obecny lakier ciemny, to może warto rozważyć zmatowienie i pełny kolor beż żadnych przecierek ?
Ku temu się sklaniam.
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starą powłokę lakierniczą można w znacznym stopniu usunąć chemicznie - Scansol lub odpowiednik innego producenta, do kupienia w zwykłym markecie budowlanym. Aczkolwiek przy dużej powierzchni to nie będzie przyjemna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 22:06, BOGUS napisał:

 

Moi Rodzice mają w korytarzu boazerie lakierowaną na wysoki połysk. Zerwanie jej odpada bo tak. 70 latkow ja reformowal nie będę, mission impossible...

Ale chcą ją rozjasnic.

Moja zona wymyśliła że pomalujemy ja farbą na taki efekt biały bielony.

Jak to zrobić ? Ktoś podzieli się wiedzą, doswiadczeniem tak żeby się nie orobic a zrobić?

Wymyslilem że lekko zmatowie, zmyje i na ro farba...

Pomozecie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A może jednak polecieć po bandzie w stylu "Twój Nowy Dom" z Polsatu i położyć na tę boazerię płyty G-K, bez stelażu, bezpośrednio do na deskach? Zanim pół ściany przetrzesz ze starego lakieru w tym samym czasie opędzlujesz całe pomieszczenie płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A może jednak polecieć po bandzie w stylu "Twój Nowy Dom" z Polsatu i położyć na tę boazerię płyty G-K, bez stelażu, bezpośrednio do na deskach? Zanim pół ściany przetrzesz ze starego lakieru w tym samym czasie opędzlujesz całe pomieszczenie płytami.
Odpada. Najchętniej bym ją zdjął ale nie bo nie i kropka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, spad napisał:

 

A może jednak polecieć po bandzie w stylu "Twój Nowy Dom" z Polsatu i położyć na tę boazerię płyty G-K, bez stelażu, bezpośrednio do na deskach? Zanim pół ściany przetrzesz ze starego lakieru w tym samym czasie opędzlujesz całe pomieszczenie płytami.

 

a po co tak kombinować ?

Zdjęcie boazerii to pikuś, pytanie co jest pod spodem, u mnie był tynk i poszła tylko gładź i farba, 2-3 dni roboty w dość dużym przedpokoju

 

Jeśli malować to tylko jednolity kolor, we te wgłębienia można zrobić w innym odcieniu

Ew darcie do żywego i wtedy można się bawić w bejcowanie

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.