Skocz do zawartości

Mamy tu jakiegoś speca od mebli tapicerowanych?


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za wymianę poszycia w krzesłach i poległem.

 

Oparcie tapicerowane bez dostępu z żadnej strony. Fabrycznie zamontowane na takie szpilki pod kątem (coś jak ślepy gwóźdź)- całkiem ich sporo - ok. 40-50. Na alcantarze którą tapicerowane są fotele nie widać śladu przestrzelenia szpilki, więc nie sądzę, żeby przechodzili drutem przez tapicerkę...

 

Zastanawiam się jak to zrobić dobrze (żeby się trzymało) i schludnie (żeby nie było widać)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

To oparcie tapicerowane nie demontuje się?

 

Zdemontować się udało, ale wymieniłem tkaninę i chcę to teraz zamontować...

 

Jasny materiał fotel przed demontażem, ciemniejszy po wymianie.

 

Mam jeden pomysł, ale pracochłonny (i wymagający częściowego rozebrania tego co już zrobiłem)...

20210103_232554 (Large).jpg

20210103_232605 (Large).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

To może wkleić?

 

Boję się, że wklejenie, to droga w jedną stronę.

 

Na ten moment mam taki pomysł, żeby do dykty przymocować listewkę z 3 otworami, a w drewno krzesła wkręcić sztyfty. W ten sposób zrobić mocowanie dykty na górze, a dół zaciśnie się "podddupnikiem"...

 

Tylko tapicerkę będzie trzeba zdjąć jeszcze raz, żeby śruby dać od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fili_P napisał:

Daj spokój. Dół przyciśnie ci podfupnik. Gore w 4 punktach klejem polimerowym Dragona np i docisnąć. Podejrzewam że wpasowuje się we wnękę/nacięcie w drewnie idealnie a nie lata luźno jak klucze w puszce...?

 

Zrobiłem po swojemu jedno krzesło testowo. Nie jest tak dobrze, jak bym chciał, ale spełnia założenia.

Przy drugim zrobię lepiej - dam większe marginesy. Zostało jeszcze 5 ;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.01.2021 o 20:34, Maxit napisał:

Wziąłem się za wymianę poszycia w krzesłach i poległem.

 

Oparcie tapicerowane bez dostępu z żadnej strony. Fabrycznie zamontowane na takie szpilki pod kątem (coś jak ślepy gwóźdź)- całkiem ich sporo - ok. 40-50. Na alcantarze którą tapicerowane są fotele nie widać śladu przestrzelenia szpilki, więc nie sądzę, żeby przechodzili drutem przez tapicerkę...

 

Zastanawiam się jak to zrobić dobrze (żeby się trzymało) i schludnie (żeby nie było widać)..

 

 

Mamy!

 

@Lotna_Bestia - nie wiem czy pomoże na odległość, ale mi fantastycznie przerobiła narożnik. Polecam z serca!

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bizz napisał:

Mamy!

 

@Lotna_Bestia - nie wiem czy pomoże na odległość, ale mi fantastycznie przerobiła narożnik. Polecam z serca!

 

Wczoraj skończyłem. Zrobiłem jak planowałem. Wyszło zaskakująco dobrze. teraz leczę rany na palcach od takera ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.