Skocz do zawartości

Chinska rewolucja elektryczna - ciag dalszy... JAC e-S2


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec dostepny jest u 🇨🇭mnie 🇨🇭samochod JAC e-S2, jest to 🇨🇳chinski 🇨🇳wynalazek o nastepujacych paramterach:

-> zasieg: 275km :drive:

-> bateria: 40 kwh 🔋

-> moc: 85kw / 115 koni 🐎

-> max predkosc: 130kmh 🏎️

cena: ok 25000 chf (czyli cos kolo 100k pln) - co ciekawe mozna wziac za 15k chf i baterie na kredyt...

 

No wiec jak? spowoduje to ze nasi, europejscy klepacze wyleca na bruk??? ❔❔❔❔ 😄 :) 🤣

 

Tak wiec motoryzacja 🇨🇳 czy jednak 🇪🇺 ???

 

Pare fotek:

017--car-gallery-view.jpg

001--car-gallery-view.jpg

003--car-gallery-view.jpg

004--car-gallery-view.jpg

006--car-gallery-view.jpg

 

ps Sorry @format - jakos nie mialem weny na full @OZI 🇦🇺 style watek ;) - ale staralem sie z emotkami!! 👍 😅

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sehr gerne!


Porownuje vs MG zS EV

44kwH, 352Nm. 263km zasięgu.

$40,990 jakies 28k CHF.

7b88d8118914ce2cee2b8ce69f7b5ffc.jpg

a14b99341cc6d8f141be99b15f5d072e.jpg

U mnie na wsi JMC ale nie zdobył popularnosci - 2015 Q jeszcze nie było.

Ten chyba do muzeum pojdzie...

a3f340e8a6dd1907a10bfcdd075e58d0.jpg

Ale... 6 lat dla Made in China to tak jak 12lat dla Made in Korea.







Riceburner GR-FOUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie wynalazki .miały by sens i dobry wojaż jak y były w cenie Dacii, jakos nie wróżę chińskim wynalazka przyszłość na eu rynku. 

 

Za parę lat może się okazać że będzie problem z utylizacja baterii z EV, i możliwe jest że Moto pójdzie w kierunku wodoru jak to kiedyś Hyundai wróżył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, maro_t said:

 

A jest gwarancja na 10 lat od zderzaka do zderzaka?

 

Nope, 3 lata (100 kkm) + 5 lat na baterie + 8 lat na perforacje nadwozia.

 

23 minutes ago, wujek said:

Wyglada jak jakas KIA z 2012. Pewnie tam gdzie sa jakies benefity od rządu to bedzie sie sprzedawac.

 

🤣 cos ma w sobie z designu 2012 ;)
u mnie cena ok 25k chf bez benefitow - dla porownania, ile kosztuje VW e-UP / Skoda e-Citigo ?? bo jest porownywalnie to moze jednak sie ludzie skusza na takiego elektryka z chin biorac pod uwage ze jest to jednak duzo wiecej auta.

 

15 minutes ago, HARDTECHNO said:

Te chińskie wynalazki .miały by sens i dobry wojaż jak y były w cenie Dacii, jakos nie wróżę chińskim wynalazka przyszłość na eu rynku. 

 

Za parę lat może się okazać że będzie problem z utylizacja baterii z EV, i możliwe jest że Moto pójdzie w kierunku wodoru jak to kiedyś Hyundai wróżył...

 

A Dacia EV ile kosztuje? (i jakie ma parametry?)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceq napisał:

-> zasieg: 275km :drive:

-> bateria: 40 kwh 🔋

-> moc: 85kw / 115 koni 🐎

-> max predkosc: 130kmh 🏎️

cena: ok 25000 chf (czyli cos kolo 100k pln)

Szału nie ma - cały czas dostepny hyundai Kona  136 KM, 39,2 kWh zasieg 289 km cena 124 tys zł czyli m niecałe 29tys chf - a jak sie postarać o dotacje do samochodów elektrycznych to 15% taniej (z tym że nie wiem jak to działa)

Ale oczywiscie każda nowa mozliwość jest na plus :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

Te chińskie wynalazki .miały by sens i dobry wojaż jak y były w cenie Dacii, jakos nie wróżę chińskim wynalazka przyszłość na eu rynku. 

 

Za parę lat może się okazać że będzie problem z utylizacja baterii z EV, i możliwe jest że Moto pójdzie w kierunku wodoru jak to kiedyś Hyundai wróżył...

IMHO cena ok 100kzł za takie to dobra oferta. Problem jest gdzie indziej, ludzie boją się produktów z CHRL. Szczególnie jeżeli chodzi o auta, nie wiadomo co jest i będzie z serwisem. Podobnie kilka lat temu ludzie nie chcieli kupować aut z Rumunii, zajęło dobrych kilka lat aby się przekonali. W

 przypadku egzotycznych firm pewnie potrwa to znacznie więcej.

Cena za elektryczną Dacie chyba nie jest jeszcze potwierdzona.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, delco said:

Szału nie ma - cały czas dostepny hyundai Kona  136 KM, 39,2 kWh zasieg 289 km cena 124 tys zł czyli m niecałe 29tys chf - a jak sie postarać o dotacje do samochodów elektrycznych to 15% taniej (z tym że nie wiem jak to działa)

Ale oczywiscie każda nowa mozliwość jest na plus :ok:

 

4-5k chf to ponad 10% roznicy (ja daje cene tutaj bez dodatkow / zapomog itp, taka cene z ulicy)

Choc tez wolal bym Hyundai w takim przypadku ;)

 

EDIT: Najtansza nowa Kona elektryczna u mnie 29k: https://www.autoscout24.ch/de/d/hyundai-kona-suv--gelaendewagen-2020-neues-fahrzeug?vehid=8248041

 

10 minutes ago, sherif said:

IMHO cena ok 100kzł za takie to dobra oferta. Problem jest gdzie indziej, ludzie boją się produktów z CHRL. Szczególnie jeżeli chodzi o auta, nie wiadomo co jest i będzie z serwisem. Podobnie kilka lat temu ludzie nie chcieli kupować aut z Rumunii, zajęło dobrych kilka lat aby się przekonali. W

 przypadku egzotycznych firm pewnie potrwa to znacznie więcej.

Cena za elektryczną Dacie chyba nie jest jeszcze potwierdzona.

 

No tak, kwestia nieznanej marki, do tego chinskiej to ciezki temat - zwlaszcza u mnie w CH, jest dla mnie dziwne ze sie tu pojawili bo szwajcarzy jednak sa konserwatywni i kupuja to co juz znaja najczesciej.

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Z cennika na stronie hyundai.pl  wchodzisz w tzw "zielony samochód"

Na głównej stronie jest info "Już od 150 400 zł"

Zielony samochód z tego co widzę zakłada dopłatę rządową:

"Oferta obowiązuje wyłącznie pojazdy objęte dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i skierowana jest wyłącznie do osób fizycznych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Na głównej stronie jest info "Już od 150 400 zł"

Zielony samochód z tego co widzę zakłada dopłatę rządową:

"Oferta obowiązuje wyłącznie pojazdy objęte dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i skierowana jest wyłącznie do osób fizycznych."

Info telefoniczne z 31 grudnia rano - sprzedają za 124 z groszami do wyczerpania puli samochodów. Czerwonych nie mieli były pozostałe kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sherif napisał:

Zacytowałem Ci wyżej warunek, który jest pod tym właśnie cennikiem.

Faktycznie - ale Pani przez telefon (ok wiem że to na gebe) powiedziała że skoro nie zklożyłem wniosku o dofinansowanie to i tak moga i sprzedać w tej cenie - tylko czerwonych nie mają - IMO warto zadzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

Faktycznie - ale Pani przez telefon (ok wiem że to na gebe) powiedziała że skoro nie zklożyłem wniosku o dofinansowanie to i tak moga i sprzedać w tej cenie

Wnioski można było składać do lipca 2020 😄

I żeby go złożyć trzeba było już mieć kupione auto i je na siebie zarejestrować. W odwrotnej kolejności się nie dało. ;)

 

 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.