Skocz do zawartości

Ile moze orientacyjnie kosztowac odgruzowanie takiego domku ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Watek raczej tylko dla wybitnych specjalistow rzezby i wrozenia ze zdjec :)

Ile moze kosztowac $$$ ogarniecie tego domku do jako takiej uzywalnosci caly rok.

Obecnie podobno przyjezdzaja mieszkancy z miasta tylko w okresie letnim.

 

Z tych rzeczy co widze to do zrobienia:

- wymiana dachu

- wymiana okien

- wyburzenie tej dostawki wejsciowej (wiatrolapu?)

- ocieplenie elewacji

- tynkowanie i malowanie elewacji

- doprowadzenie swiatlowodu z ulicy

 

jak to ogrzac ? w srodku piec kaflowy.

 

No wiec ile $$$ ? :)

 

 

Siedlisko na wsi, działka 3100m2, Dom CENA DO17.01 - Pełny obrazek: 1/6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś wymiary?

 

Do kosztów ocieplenia potrzebna powierzchnia ścian. Z grubego palca jeżeli zlecisz to ekipie to około 100zł/m2 licząc bez odejmowania okien (obróbka wnęk w cenie). Przy trudnych przypadkach może być więcej np. 120. W teorii da się to zrobić sporo taniej samemu co w tym wypadku mogłoby być realne bo dom jest niski i ma regularny kształt nie licząc tego wiatrołapu. Jeszcze parapety - blaszane wyjdą pewnie najtaniej, nie pamiętam ale żadne straszne kwoty. Osadzenie to już jak tam się z ekipą dogada albo od sztuki albo od metra ale też nie porażające kwoty w stosunku do ocieplenia, też do zrobienia samemu. Sam materiał to mocno zależy jaki tynk itp. Styropian 20cm lambda 0.031 (czyli cycuś) można poniżej 40zł/m2 dostać. Do tego klej z worka lub poliuretanowy (jak samemu do zdecydowanie ten drugi, ściany wyglądają w miarę równo więc chyba da radę, gorzej jeżeli gdzieś jest sypiący się tynk), siatka, klej z worka na siatkę, podkład, tynk. Tu już dużo zmiennych jest.

 

Do ogrzewania jeżeli nie ma gazu to ja bym wybrał powietrzną pompę ciepła w wersji monoblok i podłogówkę lub ścienne. Koszt urządzenia 8-13tyś w zależności jaka tam powierzchnia (raczej nie za duża z tego co widzę) plus instalacja i może dodatkowe graty jak nie za duży zbiornik buforowy (nie w każdym przypadku będzie potrzebny). Materiały kilka tysi a robota kto to wie, ja bym robił samemu ;-).

 

Dobrze by było skuć posadzkę, dać ocieplenie podłogi i zrobić nową ale to sporo roboty i gruzu. Za porządny styropian podłogowy 15-20cm dasz 35-40zł/m2. Wylewka (chudziak) z miksokreta to koszt rzędu 3tyś za jakieś 80m2 i tu raczej szkoda własnej roboty bo łatwo nie będzie i długo to potrwa a ekipa zrobi w dwie maks trzy godziny. Podobnie na podłogówkę chyba, że anhydryt ale mało kto chce lać niewielkie powierzchnie.

 

Okna trzyszybowe z dobrymi parametrami to tak średnio 1000zł za takie "standardowe" 1450x1400. Z grubsza można skalować tę kwotę. Z montażem to może być rożnie, jeżeli bierzesz więcej okien razem z montażem w jednej firmie to może być po taniości. Tak to ze 35zł od metra bieżącego obwodu. Choć może być więcej.

 

Wyburzyć proponuję naprawdę samemu, koszt zakupu lub wynajęcia młota plus najwięcej za kontener. Obecnie około 700zł za 7m3 czyli złodziejskie 100zł od metra 😛 W sumie warto się zastanowić czy nie lepiej to zostawić i włożyć te pieniądze w wyremontowanie.

 

Dach to bardzo zależy co tam chcesz zrobić i położyć. Konstrukcja cała to nie mam pojęcia, najwyżej koszt materiałów mógłbym z grubsza oszacować. Jeżeli na lekkie pokrycie np. blachą trapezową lub blachodachówką (nie blacha na rąbek ani gont bo to by wymagało pełnego deskowania) to konstrukcja nie musi być bardzo mocna, na pewno taniej niż pod dachówkę. Sama blacha czy blachodachówka to zależny głównie od rodzaju (zakładam że ocynk z kolorem, nie bardziej fikuśne materiały) i pokrycia. Innymi słowy po taniości z gwarancją na 10 lat za np. 20zł/m2 albo z grubej rury z gwarancją na 40-50 lat za 45-50zł/m2. DO tego na pewno łaty i kontr-łaty nowe, jakieś śruby, membrana, wełna na ocieplenie (taka w miarę to z 25zł/m2 powiedzmy 15-20cm zależnie od lambdy, ale można by chcieć więcej jak na budynek mieszkalny), no i może rynny (tak tysiąc dwa zależy jakie i ile). Za porządną robotę z zerwaniem i wymianą pokrycia (bez konstrukcji nośnej) dasz ze 100zł/m2 jak znajdziesz w ogóle wolną i do tego dobrą ekipę 😉

 

Światłowód to nie wiem 😛

 

Tyle z rzeczy, które wymieniłeś. Można jeszcze pomyśleć o instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacji. Końcowy koszt wszystkiego bardzo zależy od tego co chcesz zlecić a co zrobić samemu.

Edytowane przez rusala
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

Ile moze kosztowac $$$ ogarniecie tego domku do jako takiej uzywalnosci caly rok.

mogę Ci powiedzieć ile mnie w 2008 kosztował podobny zakres remontu, tylko w ciut większym domu. Ale stan chałupy był podobny. Mówię tylko o rzeczach konstrukcyjnych, żadnej wykończeniówki w to nie wliczam:

- okna

- ocieplenie plus elewacja

- dach - dachówkę (BRAAS, ale nie ceramiczna)

- ocieplenie dachu, membrana

- kocioł z zasobnikiem wody - zwykły, nie kondensacyjny

- grzejniki i instalacja CO miedź/pcv

- drzwi wejściowe

 

To wszystko kosztowało jakieś 140 - 150 kPLN już nie pamiętam dokładnie. Duża zagadka jest z dachem - jakby więźba była uszkodzona to dochodzą dodatkowe koszty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

mogę Ci powiedzieć ile mnie w 2008 kosztował podobny zakres remontu, tylko w ciut większym domu. Ale stan chałupy był podobny. Mówię tylko o rzeczach konstrukcyjnych, żadnej wykończeniówki w to nie wliczam:

- okna

- ocieplenie plus elewacja

- dach - dachówkę (BRAAS, ale nie ceramiczna)

- ocieplenie dachu, membrana

- kocioł z zasobnikiem wody - zwykły, nie kondensacyjny

- grzejniki i instalacja CO miedź/pcv

- drzwi wejściowe

 

To wszystko kosztowało jakieś 140 - 150 kPLN już nie pamiętam dokładnie. Duża zagadka jest z dachem - jakby więźba była uszkodzona to dochodzą dodatkowe koszty.

Obecnie z tej całej listy IMHO dach będzie największym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy robisz sam, czy ekipy.

Na pewno nie opłaca się wstawiać samemu okien ani robić wylewek. 

Dużo można urwać na materiałach biorąc z neta.

 

Warto dobrze zbadać fundamenty, czy jest izolacja pozioma i w jakim stanie, to samo tyczy się więźby, stara nie zawsze znaczy zła.

 

Jak będziesz robić sam to koszty materiałów, jak ekipy to pewnie z 200 - 250 koła zależy od regionu i standardu wykończenia.

Wiatrołap zamieniłbym na lekką konstrukcję drewnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta będzie fundament z piaskowca - jak napisał @rwIcIk - na 90% dojdzie odkopywanie+izolacja+drenaż przy okazji (odprowadzenie deszczówki do tego?). Jeśli o wystarczy to spoko. Jak zaprawa między kamieniami będzie mocno zwietrzała to dochodzi jakieś nastrzykiwanie by to wzmocnić.

Poza tym co wymieniałeś obstawiam instalacje (woda + prąd). Do sprawdzenia lub modyfikacji/wymiany komin (w zależności od wybranego źródła ogrzewania) - no chyba, że pójdziesz w prąd to wracamy do instalacji 😄

Tynk zewnętrzny pewnie do zrzucenia, bo widać, że miejscami odpada.

No i koszty wywozu/utylizacji odpadów - tu będą niemałe przy takiej robocie.

Tak patrząc na rozmiar chałupki - może się opłacić zrównać do poziomu gruntu i na obecnym fundamencie (jeśli się nadaje) postawić na nowo. Choć szkoda trochę starej cegły - lubię takie budynki.

Zawsze możesz cegłę rozbiórkową zostawić i wybudować sobie z niej domek/szopkę do przetwórstwa owoców na ulubioną substancję 😄 połączony z wędzarnią 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

OK 11kzł tyle płaciłem za odgruzowanie + dobrze spędzony długi weekend.

Miałem taki domek, w pełni wyposażony z instalacjami:

20121201_5777.JPG.a994635422e786bae163abe8a4047a24.JPG

 

Po weekendzie:

20130529_154316.jpg.37b82be92e9b989ca56e29fc2bfccf17.jpg

 

1200zł na złomie odzyskałem :).

Nie ma sensu inwestować w takie chaty.

 

 

to siedliskowa dzialka wiec jak dojde do takiego stanu to jako nierolnik nic juz niepostawie legalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fryzuryn napisał:

Z tego co widzę to na dachu chyba płyta falista "eternit" czyli demontaż i utylizacja jakieś 600-700 PLN brutto/Mg.

Te koszty to chyba pokrywa budżet państwa czy raczej gmina dostająca na to fundusz. W okolicy to najczęściej inwestor sam zdejmuje płyty i czekają sobie na bezpłatny odbiór (czasami nawet rok):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

to siedliskowa dzialka wiec jak dojde do takiego stanu to jako nierolnik nic juz niepostawie legalnie :)

Kwestia interpretacji. U mnie był zakaz stawiania nowych budynków, ale można było odnowić, więc odnowiłem :).

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hefi napisał:

Przed odnowieniem rozpuść plotke po wsi, że masz wszytkie pozwolenia itd itp
Postaw skrzynkę zulom to jeszcze budowy przypilnuja
U was w miastach to zanikają jakoś te instynkty emoji23.png

Po 2 stronie ulicy mam nowego sąsiada z takimi instynktami.

Właśnie inny sąsiad wstrzymał mu budowę, która do tej pory nazywała się remontem.

W ramach "remontu" podwoił wysokość budynku dobudowując pięterko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hefi napisał:

A to nie było tak od zawsze, że na starych fundamentach można postawić "odnowic" nawet bez pozwoleń?

Nie. Pow zabudowy to tylko jeden z parametrów.

U mnie jest dość specyficzny MPZP i budowę nowych domów pozawala na min 1500m2, co jest dziwnym wymogiem jak na Warszawę, a działkę mam mniejszą.

Jednak jest pkt, który dopuszcza remont/rozbudowę/budowę przy zdegradowanej zabudowie. Zwróciłem się pisemnie do UM czy jak zburzę dom to będe mógł postawić nowy budynek i potwierdzili mi to pisemnie. Nie miałem problem z PnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ZUBERTO napisał:

Po 2 stronie ulicy mam nowego sąsiada z takimi instynktami.

Właśnie inny sąsiad wstrzymał mu budowę, która do tej pory nazywała się remontem.

W ramach "remontu" podwoił wysokość budynku dobudowując pięterko.

 

Przy rozbudowie gdzie zmienia się m.in PU potrzebne jest PnB (teraz może zgłoszenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sherif napisał:

Przy rozbudowie gdzie zmienia się m.in PU potrzebne jest PnB (teraz może zgłoszenie).

Ten mial zgłoszenie, ale na wymianę dachu i coś tam jeszcze.

Nie kumam takich ludzi, zwłaszcza że budynek stoi od 0,5 do 1,3m od granicy, a podniesienie go powoduje, że sąsiad przez większość dnia musi zapomnieć co to słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mial zgłoszenie, ale na wymianę dachu i coś tam jeszcze.
Nie kumam takich ludzi, zwłaszcza że budynek stoi od 0,5 do 1,3m od granicy, a podniesienie go powoduje, że sąsiad przez większość dnia musi zapomnieć co to słońce.
No właśnie chyba o to poszło, że pojechał za grubo i zasłonil słońce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ten mial zgłoszenie, ale na wymianę dachu i coś tam jeszcze.

Nie kumam takich ludzi, zwłaszcza że budynek stoi od 0,5 do 1,3m od granicy, a podniesienie go powoduje, że sąsiad przez większość dnia musi zapomnieć co to słońce.

To teraz pewnie zapłaci karę i będzie musiał przywrócić do stanu pierwotnego.

Ludzie jak to ludzie kombinują a nóż się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.