Skocz do zawartości

Rok z P508


Jarecki88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

Właśnie minął rok, od kiedy odebrałem nowego Peugeota 508 z salonu. Wersja Allure+ mocno doposażona. 2.0BlueHDi 163KM. 

 

Przez ten rok przejechałem nim 35kkm więc jakiś tam pogląd na auto mam, tym bardziej, że nie jest to jedyny pojazd "w zagrodzie".

 

Średnie zużycie z 35kkm to równe 7l/100km. AdBlue poszło 40l+ to, co było wlane w fabryce. Dane z komputera pokrywają się z danymi z dystrybutora. Czy to dużo czy mało nie wiem- dla mnie mało, ale ja nie uznaję ecodrivingu ;) Po prostu jeżdżę (raczej dynamicznie) tak jak chcę i nie przejmuję się spalaniem. 8 biegowa skrzynia działa gładko i szybko, ale w trybie "Sport" przeciąga biegi trochę za długo. Klik manetką załatwia sprawę- auto idzie wtedy jak petarda 😄

 

Regulacja twardości zawieszenia- element "must have" w każdym następnym samochodzie

Reflektory LED, mimo, że nie matrycowe, świecą świetnie. Do tego automat zmienia światła mijania na drogowe dokładnie wtedy, gdy trzeba. Nikt nie mruga, że jadę na "długich". Niby nic takiego, ale w bawarskiej konkurencji działa to wyraźnie gorzej.

System Night Vision- no coś wspaniałego. W pakiecie z dobrymi reflektorami naprawdę trudno coś przeoczyć. 

Samochód, mimo, że nie jest jakiś mega obszerny, to jest bardzo wygodny. Zdarza mi się przejechać 1500km w ciągu doby i naprawdę, plecy nie bolą mimo braku masaży ;) Z tyłu jest ponoć ciasno, ale nie za bardzo mnie to interesuje, bo wiozłem tam kogoś może z 5 razy. Bagażnik porównywalny z BMW G20 ale z lepszym dostępem. BTW we wnętrzu też czuję się lepiej niż w bmce ale to moje subiektywne odczucie.

Auto kupiliśmy w pełni świadomie- przejrzeliśmy niemal wszystko co jest na rynku w segmencie 4D/4D coupe do 200k i... i padło na Peugeota :phi: 

 

Samochód jest przepiękny, ludzie się oglądają za nim na ulicy :vibra: Jakość wykonania naprawdę zauważalnie nie różni się od BMW 3 G20.

Gdybym miał jutro kupić samochód, kupiłbym go jeszcze raz. Bez chwili zastanowienia.

 

Z minusów:

 

- jakość obrazu z kamer mogła by być wyższa niż VGA :kartka:

- przy bardzo ubrudzonym nadwoziu keyless działa o tak sobie. Przy samochodzie zwyczajnie brudnym, problemu nie ma.

- nie wada a cecha- szyby bez ramek- każdego pasażera trzeba edukować, by zamykał drzwi od zewnątrz trzymając za klamkę a nie za...szybę. :out:

 

Przez ten rok 2 razy wykonywany był serwis olejowy (15 i 30kkm) oraz wymieniana przednia szyba (oberwała kamieniem). Nie zepsuło się nic, żadna usterka nie wystąpiła, ba nawet żaden błąd się nie zapalił :phi: 

 

 

 

 

20210103_144553.jpg

20210103_144410.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z układem SCR (AdBlue) co się działo, poza dolewaniem mocznika ??

generalnie jakie masz odczucia z Diesla pod maską ??

pytam, bo przymierzam się do zakupu nowego Berlingo, do wyboru jest Diesel 130KM manual lub benzyna 130KM w automacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy w żadnym samochodzie ani maszynie nie miałem problemu z SCR. Zawsze kupuję AdBlue w kanistrach, dużych producentów. Nie leję no name. Diesla lubię i na mój styl jazdy raczej nie nadaje się benzyna. Poza tym 90% tankowań jest z własnego zbiornika na ON- mega wygodne rozwiązanie:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.