Skocz do zawartości

Czy z takim uszkodzeniem opony można jeździć?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO to tylko guma na wierzchu, wiec raczej bez wplywu na wytrzymalosc opony...

Dla swietego spokoju przerzuc na tyl jak chcesz dalej uzytkowac, ale jak opona juz troche zuzyta to bym wymienil pare :ok:

Najlepiej gdyby to jakis gumiarz obejrzal od spodu.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opona nie jest uszkodzona, można to nawet potraktować jako zużycie eksploatacyjne.

Oczywiście nie zdziwię się jeśli zostanie doradzona wymiana kompletu opon plus remont zawieszenia bo życie warte jest więcej

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Igorek napisał:

ta opona nie jest uszkodzona, można to nawet potraktować jako zużycie eksploatacyjne.

Oczywiście nie zdziwię się jeśli zostanie doradzona wymiana kompletu opon plus remont zawieszenia bo życie warte jest więcej

 

To i tak widzę że Kolega optymista. Ja się spodziewałem rady typu "auto na złom, bo to już nie jest bezpieczne, a życie ważniejsze" ;]

 

Odpadł kawałek gumki. Bym olał i jeździł.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to tylko guma na wierzchu, wiec raczej bez wplywu na wytrzymalosc opony...
Dla swietego spokoju przerzuc na tyl jak chcesz dalej uzytkowac, ale jak opona juz troche zuzyta to bym wymienil pare :ok:
Najlepiej gdyby to jakis gumiarz obejrzal od spodu.
 

Opona jest nowa
Ma 500 km i 1 m-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem uszkodzenie powstałe przy dobiciu barku opony do rantu felgi?

Nie mam pojecia ale raczej nie.
Jezdze w batdzo niefajnym srodowisku - mam kilka zlomowcow na terenie. Mozliwe ze cos spadlo i w kałuzy najechalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TWENTIS napisał:


Nie mam pojecia ale raczej nie.
Jezdze w batdzo niefajnym srodowisku - mam kilka zlomowcow na terenie. Mozliwe ze cos spadlo i w kałuzy najechalem

To tak jak już koledzy napisali, nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, zrobiłem jak Janusz przykleiłem kawałek tej odstającej gumy superglue;] Przejeździłem na tym komplecie jeszcze 2-3 sezony letnie obserwując co się z tą oponą dzieje. Opona nie biła, żadne wybrzuszenie się nie pojawiło z czasem.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, BOGUSS said:

Nie musi, Niemcy wymieniali opony już przy mocnym bocznym uślizgu.

Rób co chcesz, Twoje auto Twoje życie.

 

A potem Polacy kupowali te opony jako nowki sztuki niesmigane i byly jak nowe :hehe:

Oczywisie znasz cale masy Niemcow co wymienili opony w takiej sytuacji? ;]

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, BOGUSS said:

Czy aż tak źle życzysz forumowemu koledze ?

Chcesz w razie "W" wziąć na swoje barki tragedię ?

 

Ja mu zle nie zycze, ale to uszkodzenie jest na tyle plytkie, ze w zaden sposob wg mnie nie zagraza bezpieczenstwu.

Gdyby to bylo na wewnetrznej stronie to by tego nigdy nie zauwazyl nawet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BOGUSS napisał:

Do obydwu powyżej , jesteście ekspertami oponiarskimi ?

Życie jest warte 300 pln ?

Mógłbyś wskazać konkretne uszkodzenia tej opony? W ktorym miejscu i czym grożą. Zobaczymy jakim Ty jesteś ekspertem.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUSS napisał:

Nie jestem ekspertem, ale z podobnym uszkodzeniem oponiarz nie chciał nawet oglądać uszkodzenia.

Każde uszkodzenie boku to wymiana.

 

Chwilę wcześniej napisałem jak może postąpić gumiarz widząc człowieka, który przejmuje się takim "uszkodzeniem". 

 

56 minut temu, BOGUSS napisał:

To nie jest "Hyde Park" tu się udziela rzetelnych informacji, i bierze za nie odpowiedzialność.

 

Dlatego poprosiłem jakie konkretnie zagrożenia płyną z tego co zostało przedstawione w pierwszym poście. Bardzo proszę abyś odpowiedział rzetelnie, w końcu to nie Hyde Park:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Np 205/55/16 czy 195/65/15 chyba najpopularniejsze obecnie.

Jeszcze Ci sporo zostanie z tych 300PLN...

w ciągu ostatnich 2 lat kupowane komplety do osobówki i busa ( tu już w ogóle kosmos), owszem sa opony do 300 zł ale to praktycznie każde to duże uogólnienie. Klasa średnia potrafi być ponad widełki w tej cenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za nowa opona z 300 złotych?

To jest Imperial całoroczny 195/50/16 - 199 zł

Nie jezdze po autostradach to jest auto do miasta

Boje sie ze jak kupie nowa to za moment cos znowu sie stanie

Dzieki za opinie. Jade do gumiarza zdjac i bede obserwowac jak dopusci
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, steyr napisał:

Miałem podobnie, zrobiłem jak Janusz przykleiłem kawałek tej odstającej gumy superglue;] Przejeździłem na tym komplecie jeszcze 2-3 sezony letnie obserwując co się z tą oponą dzieje. Opona nie biła, żadne wybrzuszenie się nie pojawiło z czasem.

 

No ale to juz byla praktycznie profesjonalna naprawa w standardach naprawy producenta opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 16:44, TWENTIS napisał:

Opona jest nowa
Ma 500 km i 1 m-c

 

W dniu 7.01.2021 o 22:46, TWENTIS napisał:

To jest Imperial całoroczny 195/50/16 - 199 zł

 

 

Może będzie ok, może nie. Pytanie czy będzie ci to spędzało sen z powiek czy zapomnisz a ew. "flaka" lub bąbla (zapewne, w najmniej odpowiednim momencie) przyjmiesz ze spokojem i zrozumieniem ;)

Ja mam słabą psychikę, więc zapewne bym ją wymienił dla świętego spokoju, dopóki nowa będzie w stanie pozostałych i nie trzeba tego robić parami. Tą co jest można spróbować sprzedać za np. 99 zł.

Gdyby były warte więcej niż zbiornik paliwa, pewnie bym się zastanowił, ale tutaj szkoda nawet sprawdzać, bo robota wulkanizatora to spory % ich wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 19:26, r1sender napisał:

co to za nowa opona z 300 złotych?

 

Do poprzedniej "garażówki" kupowałem pół roku temu Imperial Snowdragon HP 165/60/14 za 116 zł

Do obecnej, miesiąc temu, ten sam model w rozmiarze 205/70/15 za 169 zł 

 

I to nawet nie są złe opony ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, camel00 napisał:

 

Do poprzedniej "garażówki" kupowałem pół roku temu Imperial Snowdragon HP 165/60/14 za 116 zł

Do obecnej, miesiąc temu, ten sam model w rozmiarze 205/70/15 za 169 zł 

 

I to nawet nie są złe opony ;]

Mam tez teraz imperialne całoroczne od hmmm 20 000km i ok. Zużycie do około 1 markera czyli więcej niż 6mm zostało. Kupiłem wzmocnione bo prawie tylko miasto, jeździ auto po takich wyrwachvw asfalcie że aż mi go czasami żal 😬

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.