Skocz do zawartości

Budynki z infrą EV.


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Kiwal napisał:

A kolo starych takie rozwiązania powstaja10c117e5d75bfcbb50b2fb1e38bc5129.jpg

Może i stara ale to stacja transformatorowa, a nie budynek mieszkalny.

Dużo łatwiej o takie rozwiązania na stacji.

Ta jest co prawda budynkiem, ale dodam tylko, że zgodnie z naszym prawem współczesne kontenerowe stacje transformatorowe są traktowane jako urządzenie/element sieci elektroenergetycznej, co rzutuje na możliwość innej lokalizacji niż budynków.

 

PS. Może ktoś bykola w tytule poprawić?

 

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 19:38, ZUBERTO napisał:

Ta jest co prawda budynkiem, ale dodam tylko, że zgodnie z naszym prawem współczesne kontenerowe stacje transformatorowe są traktowane jako urządzenie/element sieci elektroenergetycznej, co rzutuje na możliwość innej lokalizacji niż budynków.

No właśnie u nas pewnie byłoby tysiąc powód, że się nie da. To budynek nie tego typu, to musi być rozgraniczenie, to własnościowy problem, itd ... a szkoda bo pomysł prosty i genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał:

No właśnie u nas pewnie byłoby tysiąc powód, że się nie da. To budynek nie tego typu, to musi być rozgraniczenie, to własnościowy problem, itd ... a szkoda bo pomysł prosty i genialny.

Pomysł bdb, tani, w szybki w realizacji jeżeli są wolne pola na kolejny obwód.

Przy takich stacjach tematy własności gruntów na których stoją raczej są już ogarnięte.

Pozostaje kwestia dojazdu, raz że bywa że jest po czyimś gruncie (np. spółdzielni, wspólnoty).

Dwa, stworzenie miejsc do parkowania jak jest np. trawnik i drzewa.

Jednak na pewno są miejsca, że się da bez większych przepychanek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Pomysł bdb, tani, w szybki w realizacji jeżeli są wolne pola na kolejny obwód.

Przy takich stacjach tematy własności gruntów na których stoją raczej są już ogarnięte.

Pozostaje kwestia dojazdu, raz że bywa że jest po czyimś gruncie (np. spółdzielni, wspólnoty).

Dwa, stworzenie miejsc do parkowania jak jest np. trawnik i drzewa.

Jednak na pewno są miejsca, że się da bez większych przepychanek.

podjedzie tesla, właściciel podłączy ją na ładowanie ładowarką 250kW i na osiedlu światła przygasną, tak to widzę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mPh napisał:

podjedzie tesla, właściciel podłączy ją na ładowanie ładowarką 250kW i na osiedlu światła przygasną, tak to widzę xD

Toć nie dadzą przyłącza 250kW jak w środku transformator 63kVA :hehe:

Chyba nie dadzą. :phi:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że teraz każdy szanujacy się deweloper daje taką opcję. Na "moim" osiedlu 1wszy blok oddali do użytku prawie rok temu i opcja gniazdka w garażu podziemnym byla możliwa. Ja sam też wziąłem, gniazdo 3 fazowe :ok: Koszt ZTCP 700zł więc pomijalny przy całej inwestycji.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sowik85 said:

Sądzę, że teraz każdy szanujacy się deweloper daje taką opcję. Na "moim" osiedlu 1wszy blok oddali do użytku prawie rok temu i opcja gniazdka w garażu podziemnym byla możliwa. Ja sam też wziąłem, gniazdo 3 fazowe :ok: Koszt ZTCP 700zł więc pomijalny przy całej inwestycji.

 

 

W nowych blokach bez problemu, ale na starych osiedlach to marnie to widze, bo tam nawet nie ma miejsc parkingowych w garazach ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciej__ napisał:

ale na starych osiedlach to marnie to widze... 

Niedawno się dowiedziałem, że podłączenie skrzynki z prądem budowlanym na działkę, gdzie linia już jest w drodze, a wszyscy sąsiedzi dookoła mają podłączone domy może PGE zająć...

 

... uwaga...

 

... 1.5 roku! :facepalm:

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sowik85 napisał:

Sądzę, że teraz każdy szanujacy się deweloper daje taką opcję. Na "moim" osiedlu 1wszy blok oddali do użytku prawie rok temu i opcja gniazdka w garażu podziemnym byla możliwa. Ja sam też wziąłem, gniazdo 3 fazowe :ok: Koszt ZTCP 700zł więc pomijalny przy całej inwestycji.

 

 

A abo miesieczny ile ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

A abo miesieczny ile ? 

 

Sądzę, że 0 PLN ;]

Ten kabel będzie podpięty do mojego licznika w mieszkaniu, kóre i tak ma doprowadzenie 3 fazowe pod indukcję.

Dopóki nie mam eketryka to gniazdo będzie odłączone "heblem" z mieszkania.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

A abo miesieczny ile ? 

Jaki abonament miesięczny? Normalnie to podpinają pod Twoją skrzynkę w domu i masz wszystko na jednym liczniku. :)

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sowik85 napisał:

Sądzę, że teraz każdy szanujacy się deweloper daje taką opcję. Na "moim" osiedlu 1wszy blok oddali do użytku prawie rok temu i opcja gniazdka w garażu podziemnym byla możliwa. Ja sam też wziąłem, gniazdo 3 fazowe :ok: Koszt ZTCP 700zł więc pomijalny przy całej inwestycji.

 

Rodzice odbierali mieszkanie rok temu i stacja ładowania była ujęta w projekcie parkingu na zewn. Jest kabel, brakuje (jeszcze) infrastruktury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, iwik napisał:

Niedawno się dowiedziałem, że podłączenie skrzynki z prądem budowlanym na działkę, gdzie linia już jest w drodze, a wszyscy sąsiedzi dookoła mają podłączone domy może PGE zająć...

 

... uwaga...

 

... 1.5 roku! :facepalm:

Jeżeli mówisz o przyłączu tymczasowym to sobie sam to ogarniasz po zatwierdzeniu przez "ZE", tak przynajmniej było kilka lat temu.

Przyłącze docelowe to AFAIR właśnie 18m, taki mają termin narzucony. Co oczywiście nie oznacza, że się wyrobią, u mnie podłączali 2,5roku. Gdzie szafkę sąsiad ma przy moim płocie :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

u mnie podłączali 2,5roku. Gdzie szafkę sąsiad ma przy moim płocie :).

Wniosek składam o przyłącze docelowe, ale w tzw "międzyczasie" ma być przyłącze "budowlane", kóre oni ogarniają (w sensie ich podwykonawcy), bo na docelowe musi być już budynek na działce.

Szafki stoją po 50m od mojego płotu z jednej i drugiej strony w tej samej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, iwik napisał:

Wniosek składam o przyłącze docelowe, ale w tzw "międzyczasie" ma być przyłącze "budowlane", kóre oni ogarniają (w sensie ich podwykonawcy), bo na docelowe musi być już budynek na działce.

Szafki stoją po 50m od mojego płotu z jednej i drugiej strony w tej samej drodze.

Nie ma czegoś takiego jak budowlane, jest tymczasowe. Przy tymczasowym miałem tak, że robiłem sam projekt (ręcznie narysowany na mapce), dawałem do akceptacji + wniosek, potem brałem pana co ma swoją firmę ale pracuje dalej w "ZE" i w kilka dni miałem ogarnięty temat. Wiem, że tak też było w innych regionach kraju, więc albo sie coś zmieniło albo pogadaj z nimi czy nie możesz ogarnąć sam. Oni wtedy tylko zakładają licznik i podpinają zasilanie od swojej strony.

W moim przypadku ze skrzynki sąsiada nie mogłem skorzystać, bo "ZE" nie ma tego w ewidencji :), słup był 20m dalej, ale droga bez właściciela i wypracowanie zgody zajeło 1,5r, bo pilnowełem tego. Normalnie do 3 lat :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iwik napisał:

. uwaga...

 

... 1.5 roku! :facepalm:

Uwaga, a pewno nie budowlanej, bo tymczasowe na czas budowy to se "robisz sam" na podstawie ich warunków przyłączenia. Robisz sam oznacza, że bierzesz elektryka z uprawnieniami, który to wykona zgodnie wydanymi warunkami.

Docelowe może zająć nawet więcej, ale standardowo dostajesz umowę na 1,5r.

Na docelowe nie masz takiego wpływu, je oficjalnie robią podwykonawcy (to też niedługo może się częściowo zmienić na ich samodziełkę).

Chociaż jak gadałeś z kimś obrotnym to mógł Ci znajomka jako podwykonawcę wskazać.

 

Jak się dziwisz 1,5 roku to dziś dostałem wpis do KW, czekałem tylko 4,5 miesiąca. Do przyłącza trzeba coś fizycznie zrobić w terenie, czasem kilka urzędów po drodze przeskoczyć (każdy ma termin na załatwienie sprawy i bywa, że się w nim nie wyrabia).

Wpis to sprawdzenie papierów i wklepanie do systemu (przynajmniej ja to tak rozumiem), czyli 1 sąd do przeskoczenia po drodze.

 

PS. Wlasnie dzwonił do mnie z pretensją o prąd pewien delikwent, którego papiery 23 grudnia do mnie trafiły. No ale on wniosek przecież w październiku złożył i prosił żeby było szybciej!

22 stycznia odbiorę ostatni papier by móc projekt oddać, przy czym droga jest jego prywatna i poza nim żadne zarządy dróg nie musiały brać udziału w sprawie.

Przy czym u nas okres świąteczny trwa do 14 stycznia i jak na złość zawsze świętuje ten co jest potrzebny.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.