Skocz do zawartości

Termin przeglądu technicznego


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, MarcG said:

Weszły już te nowe przepisy, że można zrobić przegląd tydzień przed terminem a następny przegląd wbiją zgodnie z datą z dowodu ?

 

Pierwsze slysze o czyms takim, czemu by to mialo sluzyc? ;]

Robilem tydzien przed terminem pod koniec grudnia, chyba 23 i diagnosta wbil standardowo + rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Pierwsze slysze o czyms takim, czemu by to mialo sluzyc? ;]

Robilem tydzien przed terminem pod koniec grudnia, chyba 23 i diagnosta wbil standardowo + rok.

 

to proste, żeby co rok Ci nie obcinało kilku dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez jak pojedziesz ostatniego dnia to nic nie obetnie ;]

 

Jedziesz 1-2 tyg przed terminem, żeby sprawdzić czy masz wszystko sprawne. Masz czas na usunięcie usterek i nie tracisz dni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MarcG said:

Jedziesz 1-2 tyg przed terminem, żeby sprawdzić czy masz wszystko sprawne. Masz czas na usunięcie usterek i nie tracisz dni.

 

To chyba tak nie powinno dzialac ;] Jak pojedziesz przed terminem sie okaze niesprawne, to powinni zatrzymac DR ;)

Jesli wszystko sprawne to masz racje...

Zeby w PL zarobic negatywa to trzeba chyba trupa na lawecie przywiezc :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To chyba tak nie powinno dzialac ;] Jak pojedziesz przed terminem sie okaze niesprawne, to powinni zatrzymac DR ;)

Jesli wszystko sprawne to masz racje...

Zeby w PL zarobic negatywa to trzeba chyba trupa na lawecie przywiezc :hehe:

 

Teraz mam czas bo jestem na urlopie, potem idę do roboty i będę musiał wieczorem sterczeć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcG napisał:

Teraz mam czas bo jestem na urlopie, potem idę do roboty i będę musiał wieczorem sterczeć.

Mi w tym roku wypada pojutrze w niedzielę, dziś i jutro mnie nie ma w godzinach pracy SKP.

Zrobię w poniedziałek, bo u mnie chyba nie ma SKP 24h na dobę czynnych (widzę, że są do 21 w zwykłe dni).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
]...
Zeby w PL zarobic negatywa to trzeba chyba trupa na lawecie przywiezc :hehe:
 


Nie zawsze. Ja dostałem warunkowe dopuszczenie w 5 letnim bravo z 70kkm przebiegu za luzy na tulejach wahacza

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał:

Też się to skończy
 

Wiem, już dawno powinno. Pod koniec roku trafiła mi się kwarantanna i przegląd się wyrównał z pierwszym wpisem w DR ;]. Zawsze jeżdżę tydzień, dwa wcześniej bo nie robi to przecież żadnej różnicy. Robiąc przeglądy nawet miesiąc wcześniej mamy 12 lat zanim się "licznik" przekręci, a kto tyle trzyma jeden samochód? Jeszcze zakładając, że nie nowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Mi w tym roku wypada pojutrze w niedzielę, dziś i jutro mnie nie ma w godzinach pracy SKP.

Zrobię w poniedziałek, bo u mnie chyba nie ma SKP 24h na dobę czynnych (widzę, że są do 21 w zwykłe dni).

Mi jak wypadło w niedzielę to zrobiłem w niedzielę w KPK

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Pierwsze slysze o czyms takim, czemu by to mialo sluzyc? ;].

Nie chcę być jak "a u nas w Ameryce..." ale w cywilizowanym kraju to powinno działać tak, że jeśli z przyczyn niezależnych od ciebie chcesz dokonać przeglądu wcześniej to nie powinieneś tracić czegoś, za co zapłaciłeś. W UK masz cały miesiąc poprzedzający i dostaniesz z datą bez zmian. W moim przypadku: przegląd ważny do pierwszego sierpnia, pojechałem na kolejny 4 lipca. 8 lipca wyjechałem samochodem z kraju, wróciłem 1 września. Dzięki temu, że mogłem zrobić wcześniej, nie straciłem prawie czterech tygodni. Chyba uczciwe?

IMG_20210108_195019.jpg.29d6cc5d0ac17d57d0fad2eeea081653.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bielaPL napisał:

 

to proste, żeby co rok Ci nie obcinało kilku dni

Nigdy nie obcina, robię przegląd np. 4 stycznia 2021 i mam do 4 stycznia 2022...

Zależnie, jak diagnosta ustawi pieczątkę :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pipper napisał:

Nigdy nie obcina, robię przegląd np. 4 stycznia 2021 i mam do 4 stycznia 2022...

Zależnie, jak diagnosta ustawi pieczątkę :piwko:

Tu chodzi o coś innego. Masz do 4 stycznia 2022 a przyjeżdżasz 10 grudnia 2021 to według proponowanej zmiany miałbyś do 4 stycznia 2023 (a nie do 10 grudnia 2022-jak jest obecnie). Niestety ten projekt miał ogromny minus-jak spóźniłeś termin o 30 dni to opłata  razy 2:no:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, volf6 napisał:

Tu chodzi o coś innego. Masz do 4 stycznia 2022 a przyjeżdżasz 10 grudnia 2021 to według proponowanej zmiany miałbyś do 4 stycznia 2023 (a nie do 10 grudnia 2022-jak jest obecnie). Niestety ten projekt miał ogromny minus-jak spóźniłeś termin o 30 dni to opłata  razy 2:no:

Tzn. był plus i minus, mogłeś być wcześniej, a jak się spóźniłeś, to x2 i tyle... To i tak taniej niż w przypadku braku ważnego przeglądu i kolizji/wypadku... 

Edytowane przez Pipper
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Co to jest warunkowe dopuszczenie? ;]

 

bez jaj - dostajesz kwitek co masz niespawne ale że 2 tygodnie możesz jeszcze jeździć żeby usunąć usterkę

z jajem - dostaniesz ale pod jakimś warunkiem ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pipper napisał:

To i tak taniej niż w przypadku braku ważnego przeglądu i kolizji/wypadku...

A ile to wtedy kosztuje, zwłaszcza jeśli kolizja niezawiniona? Tylko nie pisz o niedziałaniu OC i tym podobnych bajek:)

 

Po drugie nie każde auto/motocykl/motorower jest w użyciu-moze sobie stać w garażu nie jeżdżone 2 lata albo i 10...

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

A ile to wtedy kosztuje, zwłaszcza jeśli kolizja niezawiniona? Tylko nie pisz o niedziałaniu OC i tym podobnych bajek:)

 

Po drugie nie każde auto/motocykl/motorower jest w użyciu-moze sobie stać w garażu nie jeżdżone 2 lata albo i 10...

Kilka lat temu kumpel był poszkodowanym w kolizji, badanie mu przeszło o tydzień chyba i troszkę się woził z ubezpieczycielem w sądzie...

No widzisz, takie prawo w kraju, władza chce zarabiać na wszystkim, co poradzisz? Masz sprzęt, trzeba ogarniać i tyle :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pipper napisał:

Kilka lat temu kumpel był poszkodowanym w kolizji, badanie mu przeszło o tydzień chyba i troszkę się woził z ubezpieczycielem w sądzie...

No widzisz, takie prawo w kraju, władza chce zarabiać na wszystkim, co poradzisz? Masz sprzęt, trzeba ogarniać i tyle :piwko:

Na szczęście jest jeszcze nadal po staremu;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o coś innego. Masz do 4 stycznia 2022 a przyjeżdżasz 10 grudnia 2021 to według proponowanej zmiany miałbyś do 4 stycznia 2023 (a nie do 10 grudnia 2022-jak jest obecnie). Niestety ten projekt miał ogromny minus-jak spóźniłeś termin o 30 dni to opłata  razy 2:no:

No ale to 2 razy wiecej to cale 200PLN :hehe:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pipper napisał:

Kilka lat temu kumpel był poszkodowanym w kolizji, badanie mu przeszło o tydzień chyba i troszkę się woził z ubezpieczycielem w sądzie...

No widzisz, takie prawo w kraju, władza chce zarabiać na wszystkim, co poradzisz? Masz sprzęt, trzeba ogarniać i tyle :piwko:

 

A co ja mam ogarniać, jak samochód stoi w warsztacie? Mam na lewo załatwiać badania, bo jak wyjedzie to mam jeszcze dopłacić za niby zwłokę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, futrzak napisał:

 

A co ja mam ogarniać, jak samochód stoi w warsztacie? Mam na lewo załatwiać badania, bo jak wyjedzie to mam jeszcze dopłacić za niby zwłokę? 

Ale do mnie nie pisz, tylko do tworzących chore zapisy w tym kraju... 

Sam miałem Romera Pony przez 10 lat, z czego 9 bez przeglądu i dopiero przed sprzedażą zrobiłem i sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pipper napisał:

Ale do mnie nie pisz, tylko do tworzących chore zapisy w tym kraju... 

 

No ale to Ty napisałeś, że trzeba ogarniać :hehe:

 

2 minuty temu, Pipper napisał:

Sam miałem Romera Pony przez 10 lat, z czego 9 bez przeglądu i dopiero przed sprzedażą zrobiłem i sprzedałem.

 

To jest kolejny bubel i próba naciągania ludzi na pieniądze (pośrednio o tym pisałeś). Teraz wróć uwagę na fakt, że ten sam przepis dotyczy przyczep, sprzętu rolniczego itd. Rozmawiałem na ten temat nawet ze znajomym diagnostą. Jeszcze pomysły z utworzeniem 16 specjalnych stacji do badań przeterminowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, futrzak napisał:

 

No ale to Ty napisałeś, że trzeba ogarniać :hehe:

 

 

To jest kolejny bubel i próba naciągania ludzi na pieniądze (pośrednio o tym pisałeś). Teraz wróć uwagę na fakt, że ten sam przepis dotyczy przyczep, sprzętu rolniczego itd. Rozmawiałem na ten temat nawet ze znajomym diagnostą. Jeszcze pomysły z utworzeniem 16 specjalnych stacji do badań przeterminowanych. 

Tak, wiem, że sam to napisałem.

A to że kolejny bubel to też wiem, no ale co zrobisz z pozycji obywatela? Zaprotestujesz? :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 15:06, Maciej__ napisał:

Zeby w PL zarobic negatywa to trzeba chyba trupa na lawecie przywiezc

 

To chyba zależy gdzie- dzisiaj byłem na przeglądzie z 12 letnim Golfem V.

Diagnosta bardzo skrupulatny, tylko spalin nie sprawdził.

 

Auto sprawne, można jeździć :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.