Skocz do zawartości

Może mnie nie zjecie, ale kto ma ledy h7 w soczewce?


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem spróbować "owocu zakazanego" i założyłem led-y do soczewki Hella classic z zregenerowanym odbłyśnikiem.

Kupiłem GT COB 6000k z popularnego serwisu w okolicach 60 pln, na zasadzie która z tańszych ma dużo dobrych opinii. Początkowo wielkie wow, odcięcie, ilość światła na ścianie oddalonej o 6 metrów rewelacja. Tylko jak wyjechałem na ulicę z mokrym asfaltem to miałem wrażenie że widzę mniej jak w zwykłych H7, później doczytałem że barwa 6000k na mokry asfalt i deszcz to nie jest dobry pomysł. Oczywiście zero mrugania od kierowców z naprzeciwka, żaden z kilku radiowozów nie rzucił się za mną w pogoń że oślepiam innych użytkowników dróg.

Pytanie, ktoś z Was użytkuje ledy w soczewce o barwie np 4300k i miał okazję je potestować w tych warunkach kiedy potrzeba dobrze widzieć np. w deszczu lub mgle?

 

P.s. O ile to możliwe to możemy pominąć dyskusję na temat legalności tego typu oświetlenia.

1610304762821.jpg.238ea9fa9f3e2d8388be527a88159457.jpg

 

Edytowane przez stepien2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Mitsubishi które ma xenon o fabrycznej barwie 4300. 
W starym fordzie mam żarówki h7 tungsram +90. Jedyna różnica jest taka ze Ford ma nowe lampy a Mitsubishi z 2014 roku. 
Moim zdaniem h7 na mokrym lepiej oświetla drogę przed autem ,  xenon za to dalej swieci .

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone H7 led o barwie 5000K, według mnie najbardziej optymalna barwa. Miałem tego samego producenta o barwie 6000K i miałem podobne spostrzeżenia. Mam dzienne fabryczne led i te H7 o barwie 5000K praktycznie mają taką samą barwę co dzienne dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steyr napisał:

Mam założone H7 led o barwie 5000K, według mnie najbardziej optymalna barwa. Miałem tego samego producenta o barwie 6000K i miałem podobne spostrzeżenia. Mam dzienne fabryczne led i te H7 o barwie 5000K praktycznie mają taką samą barwę co dzienne dla mnie na plus.

 

I jak wygląda jazda w deszczu? Przy tych 6000k miałem wrażenie że światło było "wchłaniane" przez asfalt i w sumie mniej widziałem  jak przy zwykłych żarówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, stepien2 napisał:

 

I jak wygląda jazda w deszczu? Przy tych 6000k miałem wrażenie że światło było "wchłaniane" przez asfalt i w sumie mniej widziałem  jak przy zwykłych żarówkach.

6000 daje tylko efekt WOW dla fanów pseudotuningu. 4300 są dużo lepsze. Aczkolwiek wsadziłem kiedyś z ciekawości HB3 na długie. Było tego światła sporo ale ja wiem czy więcej niż w zwykłych? Na pewno się błyskawicznie załączały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Tak czy owak-nawet jak wspaniale jest widoczna granica światło-cień to ilość światła rozproszonego jest większa niż w przy homologowanej żarówce...

 

Ja tam wspaniale widocznej granicy światło-cień nie widzę, ilośś światła rozproszonego jest porażająca a to... fabryczne LED w Skodzie

Specjalnie wstawiłem tę fotkę, żeby uzmysłowić Wam że fabryczne światła LED nie gwarantują poprawności rozkładu światła, który przy niektórych starszych konstrukcjach reflektora z retrfitem LED jest prawie podręcznikowy.

 

obraz.png.f0d8bcb293ee61abb474f2d0b70fca5a.png

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Azbest napisał:

 

Ewidentnie zły rozkład świata - masz 2 skupione obszary których nie powinno być ... i brak wzniosu po prawej

 

A przeczytałeś dalej? To fabryczny LED w Skodzie - tak więc zanim ktokolwiek, cokolwiek napisze o retrofitach LED, to polecam zastanowić się jak nonszalancko do tematu podchodzą producenci reflektorów LED na pierwszy montaż.

 

 

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał:

 

A przeczytałeś dalej? To fabryczny LED w Skodzie - tak więc zanim ktokolwiek, cokolwiek napisze o retrofitach LED, to polecam zastanowić się jak nonszalancko do tematu podchodzą producenci reflektorów LED na pierwszy montaż.

Bo pewnie nikt nie zwrócił uwagi ponad test na kompie, ewidentnie brak prawej strony. 

I nikt nie pisze że fabrycznie nowe to tylko miód malyna, wiele nowych aut oślepia. Kumpel nie wierzył jak mówiło mu kilka osób że oślepia, bo przecież ma nowe i na pewno zazdrościmy - dopiero wizyta w SKP potwierdziła odczucia innych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur_W_wa napisał:

ewidentnie brak prawej strony. 

 

2 minuty temu, Artur_W_wa napisał:

bo przecież ma nowe i na pewno zazdrościmy - dopiero wizyta w SKP potwierdziła odczucia innych.

 

Zgadza się, nowe 1400km przebiegu.

Na taki rozkład jak prezentuje ta Skoda regulacją nie zaradzić - nie wyczarujesz "prawej strony" podnosząc wiązkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WaWeR napisał:

Ciekawe jakie to trwałe.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Będzie z 10 m-cy jak używam w drugim aucie*, fakt że mam dzienne. 

 

*lepszy rozkład światło-cień niż z tych fabrycznych LED Skody. 

Edytowane przez el_guapo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Azbest napisał:

Za jakiekolwiek HIDy, LEDy i inne wynalazki .... to cię "zjem"

 

... ale spróbuj sobie takiej "zwykłej", dobrej żarówki. Wydaj 80zł i przetestuj sobie "H7 Ring Xenon 130%" - ja już kupuję 4 komplet do wszystkich moich samochodów.

 

Haha dobre. Ztcp to w  niemcowni już led pod h7 od Philipsa dostał legalizację a Ty chcesz zjadać za ich stosowanie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, el_guapo napisał:

Ja tam wspaniale widocznej granicy światło-cień nie widzę, ilośś światła rozproszonego jest porażająca a to... fabryczne LED w Skodzie

Nie da się przestawić? Wyglądają jak ustawione symetrycznie - po amerykańsku. Zwykle się to da w kompie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcindzieg napisał:

Nie da się przestawić? Wyglądają jak ustawione symetrycznie - po amerykańsku. Zwykle się to da w kompie zrobić.

 

Skoda na PL rynek, jedna z chyba 6 które ujeżdzam na zmianę choć ta przypisana tylko do mnie od nowości - wszystkie tak świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Teyo napisał:

 

Haha dobre. Ztcp to w  niemcowni już led pod h7 od Philipsa dostał legalizację a Ty chcesz zjadać za ich stosowanie? 

 

Doczytaj szczegóły - homologacja jest, tylko na bardzo niewielka grupę samochodów/reflektorów ... i tylko na Niemcy. Do tego cena całej zabawy jest dosyć wygórowana. 

 

 ... bardzo chciałbym, żeby dało się używać zamienników H7, które uważam za archaizm obecnej motoryzacji. Gdyby był legalny w sensie papierowym, ale zwłaszcza w sensie samego świecenia (czyli przetestowany i świecący w sposób prawidłowy i nie oślepiający innych użytkowników) ... to bym był pierwszy do takie zamiany. Chciałbym tez żeby nawet stacja SKP niejako mogła certyfikowac alternatywne źródło światła (w sensie mocy i kształtu snopu światła) .... tylko to utopia.

Problem polega na tym, że ludzie bawią się w mocne światła xenonowe, "krzywe" chinskie palniki, chinskie LEDy ... i zwyczajnie oślepiają ludzi. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_guapo napisał:

 

Skoda na PL rynek, jedna z chyba 6 które ujeżdzam na zmianę choć ta przypisana tylko do mnie od nowości - wszystkie tak świecą.

No to rzeczywiście niezły knot.

Ale pamiętaj - ma homologacje. Znaczy może świecić dowolnie i jest OK  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, el_guapo napisał:

 

A przeczytałeś dalej? To fabryczny LED w Skodzie - tak więc zanim ktokolwiek, cokolwiek napisze o retrofitach LED, to polecam zastanowić się jak nonszalancko do tematu podchodzą producenci reflektorów LED na pierwszy montaż.

 

 

Przeczytałem wszystko, co nie zmienia faktu, że taki rozkład światła NIE jest prawidłowy. Nie wiem czy to kwestia ustawienia czy może wady fabrycznej. Ciekawe jak to przeszło homologację ... ale pewnie przeszło.

Reflektor H7 z LED jej nie przejdzie, choćby świecił lepiej - problemem jest też to, że jeden zmiennik będzie świecił lepiej inny gorzej.

 

Moim zdaniem jest ten rozkład nie jest prawidłowy. Miałem kiedyś przypadek przy Xenonach (samochód fabryczny, żarniki odpowiednie) - kupiłem nowy komplet, markowe żarniki od producenta europejskiego, homologowane ... i nie przeszedłem przeglądu na skp bo świeciły tak (wiązki skupione, brak wzniosu, "halo" na górze):

 

image.png.6facfe9f6fc46b23b51b8fbe3925ce0b.png

 

 

... i słusznie, bo może i nie oślepiały, ale też nie zapewniały bezpieczeństwa

 

na tej podstawie producent żarników bez namysłu uznał reklamację i przysłał nowe żarniki zanim nawet odesłałem stare (weryfikował oryginalność na podstawie zdjęć)

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, steyr napisał:

A to moje retrofity H7 w soczewce w Tipo chinczyki z Ali komplet ~50pln z radiatorami użytkuję od 10 miesiecy:

 

 

IMG_20200212_205810.jpg

A możesz podać lin do aukcji? Jaką mają barwę i jak się na tym jeździ w różnych warunkach podogodowych i czasem czytałem że długość snopu światłą w niektórych ledach jest jakby krótsza od h7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stepien2 napisał:

A możesz podać lin do aukcji? Jaką mają barwę i jak się na tym jeździ w różnych warunkach podogodowych i czasem czytałem że długość snopu światłą w niektórych ledach jest jakby krótsza od h7.

 

https://pl.aliexpress.com/item/32749693992.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15ef5c0fnEAN5j

 

Barwa 5000K wersja mocniejsza, najpierw kupiłem słabszą odmianę ale kiepsko było. W deszczu ok porównywalnie do zwykłych H7, na suchym lepsza widoczność od standardowych H7.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azbest napisał:

że taki rozkład światła NIE jest prawidłowy

 

To zapewne jeden z setek przypadków homologowanych źródeł światła, które w istocie nie powinny wyjechać na drogi - no ale mają magiczne E-cośtam na koszu bo ktoś komuś posmarował.

 

Inny przyklad to moje prywatne auto z reflektorem gladkoszybowym na żarówkę H11 - na fabrycznych żarówkach Mopar, następnie na Os Osramach zwykłych, potem na jakiś Osramach 100% rozkład na ścianie jest tragiczny i nie, nie wsadzam źle źarowki bo kazdy z 3ch wąsów mocujących ma inna szerokość. Z takim rozstrzelonym rozkładem ~\ samochód przeszedł przegląd :oczy: 

I teraz najlepsze, retrofitLED H11 ma ruchomy korpus względem mocowania w gnieździe reflektora i obracając korpusem po 5-8 stopni uzyskałem w końcu prawidłowy rozkład z uniesionym snopem światła po prawej _/  - udało mi się to tylko ze względu na budowę retrofita, na legalnych źarówkach nie było możliwości uzydkać prawidlowego rozkładu ale przegląd przeszły :pukpuk:

 

 

Edytowane przez el_guapo
  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro to pisać ale w tej chwili prym na drogach w oślepianiu wiodą bazowe modne fabryczne super wspaniale led-y jak powyżej w skodzie, bazowych mercach audi czy beemkach- śmiem twierdzić że przebili wiejski tuning o parę długości.

Lepsze systemy też nie grzeszą super jakością- no ale wielu onanisów nowości z obrzydzeniem podchodzi do aut bez LEd-ów i tableta.

postęp - psia mać.😆

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dareek napisał:

przykro to pisać ale w tej chwili prym na drogach w oślepianiu wiodą bazowe modne fabryczne super wspaniale led-y jak powyżej w skodzie, bazowych mercach audi czy beemkach- śmiem twierdzić że przebili wiejski tuning o parę długości.

Lepsze systemy też nie grzeszą super jakością- no ale wielu onanisów nowości z obrzydzeniem podchodzi do aut bez LEd-ów i tableta.

postęp - psia mać.😆

To fakt, w moim rankingu prym wiodą nowe SUVy BMW, potrafią dość mocno razić po oczach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

To fakt, w moim rankingu prym wiodą nowe SUVy BMW, potrafią dość mocno razić po oczach.

Patrz, a niedawno chcieli mnie zjeść tutaj, jak pisałem, że nowe BMW serii X na LEDach oślepiają jak żadne inne auta. :) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pietro_M napisał:

Patrz, a niedawno chcieli mnie zjeść tutaj, jak pisałem, że nowe BMW serii X na LEDach oślepiają jak żadne inne auta. :) 

Nie jest tak zawsze, ale potrafi się tak wiązka ułożyć (pochylenie jezdni, kąt, odległość, itd), że nawet żona siedząca obok mi kilka razy zakomunikowała "on jedzie na długich". Nie wiem czy wszystkie "X" mają LEDy matrycowe, ale może to właśnie kwestia wysterowania tej matrycy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcindzieg napisał:

Ale pamiętaj - ma homologacje. Znaczy może świecić dowolnie i jest OK  ;]

znaczy tylko tyle, że :milicja: na drodze za to Ci nie zawinie DR, ale może spokojnie skierować na badanie do SKP i tam już możesz dostać zakaz jazdy do czasu usunięcia niewłaściwie działającego oświetlenia.

 

/tak wiem, sarkazm, ale jeszcze ktoś w to uwierzy.. /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

znaczy tylko tyle, że :milicja: na drodze za to Ci nie zawinie DR, ale może spokojnie skierować na badanie do SKP i tam już możesz dostać zakaz jazdy do czasu usunięcia niewłaściwie działającego oświetlenia.

 

/tak wiem, sarkazm, ale jeszcze ktoś w to uwierzy.. /

No właśnie. Ile z życia znacie znanych sobie przypadków zatrzymania DR przez Policję? Ja nie znam...

Ps. Jeździ taka jedna przez moją wieś 500tką z ledami świecącymi gdzie popadnie. To co wyżej wstawiacie to perfekcja. Specjalnie zwracam uwagę jak idę z psem czy ktoś z kierowców jej mruga. Jednego dopiero widziałem i zrobił to kierowca... autobusu 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 21:45, stepien2 napisał:

Chciałem spróbować "owocu zakazanego" i założyłem led-y do soczewki Hella classic z zregenerowanym odbłyśnikiem.

Kupiłem GT COB 6000k z popularnego serwisu w okolicach 60 pln, na zasadzie która z tańszych ma dużo dobrych opinii. Początkowo wielkie wow, odcięcie, ilość światła na ścianie oddalonej o 6 metrów rewelacja. Tylko jak wyjechałem na ulicę z mokrym asfaltem to miałem wrażenie że widzę mniej jak w zwykłych H7, później doczytałem że barwa 6000k na mokry asfalt i deszcz to nie jest dobry pomysł. Oczywiście zero mrugania od kierowców z naprzeciwka, żaden z kilku radiowozów nie rzucił się za mną w pogoń że oślepiam innych użytkowników dróg.

Pytanie, ktoś z Was użytkuje ledy w soczewce o barwie np 4300k i miał okazję je potestować w tych warunkach kiedy potrzeba dobrze widzieć np. w deszczu lub mgle?

 

P.s. O ile to możliwe to możemy pominąć dyskusję na temat legalności tego typu oświetlenia.

1610304762821.jpg.238ea9fa9f3e2d8388be527a88159457.jpg

 

Mam takie:

https://allegro.pl/oferta/philips-x-treme-ultinon-led-gen2-h7-canbus-zarowki-10042010344

Na pewno święcą dużo lepiej od serii, ale czy aż tyle lepiej żeby kosztowały 600 PLN? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lupus napisał:

Mam takie:

https://allegro.pl/oferta/philips-x-treme-ultinon-led-gen2-h7-canbus-zarowki-10042010344

Na pewno święcą dużo lepiej od serii, ale czy aż tyle lepiej żeby kosztowały 600 PLN? Nie wiem...

Te sześć stów to jakiś ponury żart... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pietro_M napisał:

Patrz, a niedawno chcieli mnie zjeść tutaj, jak pisałem, że nowe BMW serii X na LEDach oślepiają jak żadne inne auta. :) 

..a mnie do okulisty wysyłano 😀

w mojej ocenie prym wiodą bazowe modele merca i wspomniane BMW - kto temu dziadostwu dał dopuszczeni do ruchu a jeszcze tym bardziej teraz jak te wynalazki nawet nie maja systemu myjącego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

No właśnie. Ile z życia znacie znanych sobie przypadków zatrzymania DR przez Policję?

Ja mam żarówki Philips Allweather, świecą z lekko żółto niebieską poświatą (starsi kierowcy pewnie pamiętają ten efekt :phi:). Genialne żarówki i szkoda że wycofane z rynku EU. Policja dwa razy zwróciła mi uwagę na kolor świateł i za każdym razem czepia się diagnosta na przeglądzie. Oczywiście kończy się na dyskusji, mam w schowku fabryczne H7 w pudełkach po Philipsach ;]. Jak bym założył ledowe, a widać to już z daleka nie pojechał bym dalej nie mówiąc o uwalonym przeglądzie. Ja bym nie ryzykował, zwłaszcza że w razie jakiegoś zdarzenia drogowego ktoś powie przed sądem, że go moje światła dziwnie oślepiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, steyr napisał:

A to moje retrofity H7 w soczewce w Tipo chinczyki z Ali komplet ~50pln z radiatorami użytkuję od 10 miesiecy:

 

 

IMG_20200212_205810.jpg

 

Moim zdaniem też świecą źle i jest szansa że oślepiasz jadących z naprzeciwka. 

Ja bym się do doczepił do wzniosu po lewej stronie generowanego przez lewą żarówkę - moim zdaniem nie powinno go tam być, lub powinien być przesunięty w prawo. W tym przypadku każdy z żarników generuje swój własny wznios - po prawo - ten prawidłowy, który oświetla znaki i ten po lewo oślepiający kierowców. 

 

Pamiętajcie też że rozpatrujecie rozkład na 2-wymiarach (na ścianie, drzwiach garażowych) ... a w 3 wymiarach te wzniosy mogą iść do góry i świecić na znaki albo kierowcom w oczy - tu tkwi problem.

 

prawidłowy rozkład wygląda tak:

dla zwykłych żarówek

image.png.370ff28987d7149051fa7564788ce5b5.png

dla xenonów:

image.png.661f03082876a273f1bcd1daee63631e.png

 

https://www.hella.com/techworld/pl/Technologia/Oswietlenie--baza-wiedzy-technicznej-i-praktycznych-porad/Rozklad-swiatla-834/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dareek napisał:

..a mnie do okulisty wysyłano 😀

w mojej ocenie prym wiodą bazowe modele merca i wspomniane BMW - kto temu dziadostwu dał dopuszczeni do ruchu a jeszcze tym bardziej teraz jak te wynalazki nawet nie maja systemu myjącego.

No chyba nie myślisz, że sztandarowy owoc niemieckiego przemysłu mógłby zostać niedopuszczony do sprzedaży z powodu takiej pierdoły... 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.