Skocz do zawartości

Okulary przeciwsłoneczne do auta


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

 

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz że wybór jest bardzo subiektywny a później pytasz o ulubione typy... :facepalm:

Ja kupiłem w jakimś sklepie sportowym z polaryzacją i prawdziwym filtrem UV za mniej niż 150 PLN i są super. A raczej były no już mocno wymęczone. Wcześniej mierzyłem kilka innych par i tą czynność najbardziej polecam. Nie zamawiaj niczego czego nie miałeś na nosie. Ale te dwie funkcje (polaryzacja i UV) muszą być, wiec "no name" ze straganu raczej odpada.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekw napisał:

To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

 

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

Ja uzywam do jazdy okularow z żółtym filtrem.

W nich i słońce w dzień mniej razi a i w nocy światła noe oślepiają. I nie ohraniczają widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawekw napisał:

To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

 

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

 

9759a57b7156c9740c0244df9541636e.jpg

 

;]

  • Kocham 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slawekw napisał:

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

Koniecznie z polaryzacją, lubię też słabe przyciemnienie - kat. II.

Aktualnie użytkuję https://arcticawarszawa.pl/pl/p/Okulary-Arctica-S-259-FP-FOTOCHROMOWE/633

Wprawdzie mają fotochrom, ale w aucie oczywiście nie przyciemniają się, co mi bardzo pasuje.
 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slawekw napisał:

To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

 

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

 

Tak wszyscy tu polecaja polazryzacje ale ma ona duza wade w autach z HUD, po prostu nie widac w tych okulrach HUD'a. I potem trezba odlozyc swoje RB i kupic cos bez polaryzacji :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka: w niektórych (być może w większości) autach z HUD. Używam przyciemnionych nakładek polaryzujących i na szczęście w przypadku Mazdy6 ten problem nie występuje.

Edytowane przez katoda_ltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 23:40, slawekw napisał:

To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

 

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

 

ciemne - zgodzę się.

A co do polaryzacji.. Kwestia auta i wyświetlaczy/zegarów.

Używam wyłącznie z polaryzacją.

edit: z ali też mam. Nie różnią się od RB i Polaroid . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.
Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.
 
Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 


A czemu fotochromy się nie nadają?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DZIDA napisał:


 

 


A czemu fotochromy się nie nadają?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

 

Pewnie chodzi o wolną reakcję na światło. W słoneczny dzień wjeżdżasz do tunelu i przez chwilę nie widzisz nic. Wyjeżdżając z tunelu masz to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 23:40, slawekw napisał:

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

a to niby dlaczego? Jeździłem z 15lat w fotochromach i nigdy nie było z tego tytułu problemów.

Fotochromy reagują na UV, przez szyby do auta nie wpada go aż tyle żeby one reagowały nadmiernie i przeszkadzały podczas jazdy.

 

2 minuty temu, Jaruga napisał:

Pewnie chodzi o wolną reakcję na światło. W słoneczny dzień wjeżdżasz do tunelu i przez chwilę nie widzisz nic. Wyjeżdżając z tunelu masz to samo

po pierwsze to mogłoby dotyczyć tylko starych generacji, nowe reagują bardzo szybko na zmianę warunków.

po drugie fotochrom, nawet ten całkowicie ''zaciemniony'' od słońca, nadal jest sporo jaśniejszy w odbiorze niż jakiekolwiek okulary przeciwsłoneczne.

po trzecie to jest kwestia przyzwyczajenia, nawet w przeciwsłonecznych okularach można spokojnie przejechać przez tunel, chyba że ktoś lubi kompletnie czarne, ale to już jego problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

A co do polaryzacji.. Kwestia auta i wyświetlaczy/zegarów.

nie, kwestia kąta polaryzacji soczewek. Dobre i porządnie zrobione soczewki mają kąt zaciemnienia w okolicach 60-70* od osi oczu.

Dodatkowo obie soczewki muszą mieć ten kąt bardzo zbliżony i w tym samym kierunku, to wymaga naprawdę dobrego optyka (jeżeli te okulary robisz) albo dobrych okularów, a nie bazarowego dziadostwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o wolną reakcję na światło. W słoneczny dzień wjeżdżasz do tunelu i przez chwilę nie widzisz nic. Wyjeżdżając z tunelu masz to samo
Nie wiem... Dlatego pytam, bo moje fotochromy które nosiłem już X lat temu przez X kolejnych lat najwyraźniej nie wiedziały że się nie nadają do auta i się sprawowały bardzo dobrze...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DZIDA napisał:

A czemu fotochromy się nie nadają?

 

Bo nie widać tabletu w aucie.

Przynajmniej w moich okularach które sobie kupiłem w celu używania na jachcie tak działają. W Golfinie w nich nie widzę tego centralnego wyświetlacza.

Ale moje okulary są tanie, ze straganu. Może jakieś lepsze nie filtrują wyświetlaczy w autach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo nie widać tabletu w aucie.
Przynajmniej w moich okularach które sobie kupiłem w celu używania na jachcie tak działają. W Golfinie w nich nie widzę tego centralnego wyświetlacza.
Ale moje okulary są tanie, ze straganu. Może jakieś lepsze nie filtrują wyświetlaczy w autach ;]
To nie kwestia fotochromu tylko polaryzacji.
Fotochrom przyciemnia tylko obraz (jak zwykle okulary przeciwsłoneczne) a to że LCD jest nieczytelny to polaryzacja działa tak a nie inaczej

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DZIDA napisał:

A czemu fotochromy się nie nadają?

 

Zazwyczaj w aucie nie przyciemniają się wcale (szyby blokują UV).

Ale może są auta w których fotochromy działają normalnie, może są jakieś nowsze fotochromy które wymagają minimum UV... tego nie wiem - stąd ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekw napisał:

 

Zazwyczaj w aucie nie przyciemniają się wcale (szyby blokują UV).

Ale może są auta w których fotochromy działają normalnie, może są jakieś nowsze fotochromy które wymagają minimum UV... tego nie wiem - stąd ten wątek

miałem fotochromy dawno temu więc nie było to jakiś high tech. przyciemniały się w autach... różnych....

dlatego zdecydowałem ise na fotochromy bo w opcji (bardziej gównianie wyglądającej) były zwykłe okulary + nakładki przyciemniające....

fotochromy przyciemniały się dobrze, tak ze latem (również w aucie) nie potrzebowałem nakładek... z wyjatkiem 1 razu kiedy latem musiałem użyć  fotochromów i nakładek jednocześnie do jazdy autem po zakropieniu atropiny do oczu :] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, maras77 napisał:

O ile nie ma się wyświetlaczy LCD, bo wtedy trzeba ruszyć głową w bok, aby coś zobaczyć.

zależy od rodzaju polaryzacji.... miałęm takie, w których nic nie widziałem na wyświetlaczach ale i miałęm takie gdzie bez problemu wyświatlacze były ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maras77 napisał:

O ile nie ma się wyświetlaczy LCD, bo wtedy trzeba ruszyć głową w bok, aby coś zobaczyć.

pisałem wyżej - wszystko zależy od jakości okularów i kąta polaryzacji. W dobrych okularach nie ma problemu z wyświetlaczami.

 

9 godzin temu, DZIDA napisał:

dlatego zdecydowałem ise na fotochromy bo w opcji (bardziej gównianie wyglądającej) były zwykłe okulary + nakładki przyciemniające....

 

popatrz na oprawki okularowe z nakładkami magnetycznymi. Używam tego z 10lat, jakiś czas w połączeniu z fotochromem, genialne rozwiązanie.

http://www.meijer.pl/550-oprawki-solano-cl30017-z-4-nakładkami-z-nakładką-6408.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to mogłoby dotyczyć tylko starych generacji, nowe reagują bardzo szybko na zmianę warunków.
po drugie fotochrom, nawet ten całkowicie ''zaciemniony'' od słońca, nadal jest sporo jaśniejszy w odbiorze niż jakiekolwiek okulary przeciwsłoneczne.
po trzecie to jest kwestia przyzwyczajenia, nawet w przeciwsłonecznych okularach można spokojnie przejechać przez tunel, chyba że ktoś lubi kompletnie czarne, ale to już jego problem.

Teraz sa fotochromy ktore reaguja na kazde swiatlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
popatrz na oprawki okularowe z nakładkami magnetycznymi. Używam tego z 10lat, jakiś czas w połączeniu z fotochromem, genialne rozwiązanie.
http://www.meijer.pl/550-oprawki-solano-cl30017-z-4-nakładkami-z-nakładką-6408.html
 
Póki fizycznie dam radę to nie wrócę z soczewek do okularów

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 23:40, slawekw napisał:

To trudny temat, ponieważ dobór okularów do jazdy autem jest bardzo subiektywny.

Ale wiadomo że do auta nie nadają się fotochromy i same szkła nie mogą być zbyt ciemne.

 

Może macie jakieś ulubione typy (najlepiej markowe) okularów do auta ? 

Od 2.5 roku używam takich szkieł. Zjeździłem w nich całą EU w różnych warunkach pogodowych. Jestem mega zadowolony. Następne też będą takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ozarek napisał:

zawsze reagowały. Obecne generacje reagują zdecydowanie szybciej - w obie strony - i są bardziej czułe.

 

 

Nieprawda.

Nie wiem która generacja ale ostatnie 2 reaguja na swiatł wszędzie.

Poprezdnie tylko na natrualne słoneczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 09:12, TWENTIS napisał:

Nieprawda.

Nie wiem która generacja ale ostatnie 2 reaguja na swiatł wszędzie.

Poprezdnie tylko na natrualne słoneczne.

a to zgoda. Ja miałem na myśli natężenie a Ty źródło światła. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/10/2021 at 7:40 PM, slawekw said:

To trudny temat...

Nie będę czytał wszystkich odpowiedzi, bo pewnie zaraz banda idiotów zacznie przechwalać się co to zakłada na nos, więc powiem a Ci tylko w odpowiedzi na "markowe okulary" NIE IDŹ TĄ DROGĄ.

 

Markowe to mogą być szkła. Tak się składa, że trochę wiem o tej branży. Skup się na "szkłach". Oprawki kosztują w prusickiej DO 15 USD. Reszta to marża i opłata dla frajerów za bycie modnym.

 

Mówiłem to ja- gośc, który nosi podarowane Rejbany (sam bym tego w życiu nie kupił) i sypia z panią okulistyką (prawie codziennie)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pigmej napisał:

Markowe to mogą być szkła. Tak się składa, że trochę wiem o tej branży. Skup się na "szkłach". Oprawki kosztują w prusickiej DO 15 USD. Reszta to marża i opłata dla frajerów za bycie modnym.

Szkła to technika. Oprawki to design. Smutne to trochę że za zaawansowaną technikę płaci się często mniej niż za wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 09:21, Ozarek napisał:

pisałem wyżej - wszystko zależy od jakości okularów i kąta polaryzacji. W dobrych okularach nie ma problemu z wyświetlaczami

 

To raczej problem slabych wyswoetlaczy a nie okularow.  łatwo to przetestowac mozna na telefonach, te same okulary i efekty skrajne. Ale na HUD nie ma mocnych i z kilku par przy dwoch HUDach roznych marek aut zadne nie dzialaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie będę czytał wszystkich odpowiedzi, bo pewnie zaraz banda idiotów zacznie przechwalać się co to zakłada na nos, więc powiem a Ci tylko w odpowiedzi na "markowe okulary" NIE IDŹ TĄ DROGĄ.
 
Markowe to mogą być szkła. Tak się składa, że trochę wiem o tej branży. Skup się na "szkłach". Oprawki kosztują w prusickiej DO 15 USD. Reszta to marża i opłata dla frajerów za bycie modnym.
 
Mówiłem to ja- gośc, który nosi podarowane Rejbany (sam bym tego w życiu nie kupił) i sypia z panią okulistyką (prawie codziennie)


To z tego sypiania masz taką wiedzę?
W takim razie dziwne macie zwyczaje w łóżku .... Ja przy seksie o pracy nie gadam

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, funfel napisał:

To raczej problem slabych wyswoetlaczy a nie okularow.  łatwo to przetestowac mozna na telefonach, te same okulary i efekty skrajne. 

używam okularów na codzień, od nastu lat z nakładkami magnetycznymi z polaryzacją, tam gdzie w starych musiałem patrzeć pod dziwnymi kątami (terminale, płatnicze, bankomaty itp) w aktualnych nie mam problemu, tylko ciemniej.

 

9 godzin temu, funfel napisał:

Ale na HUD nie ma mocnych i z kilku par przy dwoch HUDach roznych marek aut zadne nie dzialaly.

nie testowałem, HUD polega trochę na refleksach, które polaryzacja ma niwelować. W polaryzacji wszystko opiera się o kąty światła także nie ma uniwersalnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.