Skocz do zawartości

Mały SUV i PHEV


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, format napisał:

 

Gdzie podawali? Jaka jest próba tego badania?

 

Robili badanie w całej EU, porównywali kraje i wyszło, że Kowalski stosunkowo mało jeździ. Jak pamiętam to Schmidt robił jakieś 2-2,5 x więcej. Jaka była próbka badawcza i kto robił to już nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spad napisał:

Robili badanie w całej EU, porównywali kraje i wyszło, że Kowalski stosunkowo mało jeździ. Jak pamiętam to Schmidt robił jakieś 2-2,5 x więcej. Jaka była próbka badawcza i kto robił to już nie pamiętam. 

 

Próba jest dość istotna, jestem na przykład w stanie zaryzykować stwierdzenie że Kowalski kupując sobie nowy samochód, czy to w B2C czy jako JDG (bo to co do zasady to samo, tylko forma opodatkowania inna) robi jednak kilometrów więcej niż ten ściągający z reichu 20-letniego paska do upalania pod remizą, a któremu potem i tak robi zaoczne przeglądy z odnotowywanym zaocznie przebiegiem, albo kręci auto przed każdą wizytą w SKP, bo za 10 lat gdy będzie trupka sprzedawał dostanie dodatkowe 500zł z tytułu niskiego przebiegu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się do pobliskiego salonu KIA zobaczyć jak to wygląda na żywo. Najbardziej do gustu przypadło mi ... nowe Sorento :phi:. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Jest to kawał samochodu i całkiem sensownie wyceniony, to będzie dość mocna pozycja na mojej liście jak za rok będę szukał auta dla siebie. Dealer twierdzi, że od 10 lat nigdy tak dobrze Sorento się nie sprzedawały.

Odnośnie wątku i samej KIA. Aut z 2020 brak, wszystkie sprzedana sporo przed końcem roku a więc potwierdza się to o czym można było na AK przeczytać.

Inni dealerzy mogą mieć ale jakieś pojedyncze sztuki (obdzwoniłem dwóch innych w tym tego największego w Warszawie ... aut z 2020 brak).

Nie rozumiem po co KIA robi tak zbliżone auta jak Niro i XCeed. Niby XCeed ciekawszy design ale gorszy środek. Niby XCeed 4cm dłuższa a ciaśniejszy w środku.

Niro ma baterie pod podłogą, XCeed ma dołożone w bagażniku. Wersje i wyposażenie niemal identyczne, cennikowo też prawie to samo. Jednostki napędowe PHEV te same.

Cenowo tak średnio ... 2% upustu od cennika, inny dealer 3%, na grupy zawodowo jest 5%, ale rodzice się nie łapią. W salonie było do sprzedaży e-Niro z 2020r, ale wg oferty KIA brak upustu na ten model z poprzedniego rocznika i znów jedynie te 2-3% od cennika ..

Generalnie Niro to takie poprawny do bólu mały SUV, nito ładny, nito brzydki z zachowawczym i uporządkowanym wnętrzem. Środek dość przestronny jak na wymiary zewn :ok:. Siedzenie, plastiki, wyposażenie robi dobre wrażenie.

Obok było Volvo, więc wpadłem zobaczyć XC40 i... pusto. Prawie brak aut 8], wszystko sprzedali, nawet najbogatsze wersje. Aut z 2020 nie mają i u innych podobnie. Pani pokazała swoją firmówkę XC40 :) i trochę to inne auto. Masywny przód, super wyposażenie, resztę znam bo sam jeżdżę Volvo. Wersja którą oglądałem ... 265kzł :phi:. Rabat ok 10% na dzień dobry mogą dać przy aucie do produkcji.

Poszukiwania nadal trwaja.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Cenowo tak średnio ... 2% upustu od cennika, inny dealer 3%, na grupy zawodowo jest 5%, ale rodzice się nie łapią.

 

Hyundai dawał kiedyś więcej na grupy zawodowe - 11%.

Rabaty też mogą być inne.

Warto pomacać, porównać bliźniacze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż jest dośc mały w domu i Sportage wchodzi na styk ze złożonymi lusterkami. Auto nie może być większe od Sportage. Poza tym miasto i dwie osoby nie dają powodu do szukania auta pokroju Outlandera.
Tyle że outlander jest dość wąski więc jak na długość garaż pozwoli to brać i nie marudzić że duży.

Za ten pieniądz nie znajdzie się lepszego nowego phev

Ja bardzo dobrze wspominam 2 lata za sterami Outlandera phev

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Hyundai dawał kiedyś więcej na grupy zawodowe - 11%.

Rabaty też mogą być inne.

Warto pomacać, porównać bliźniacze modele.

ZTCW rabaty są różne dla tych marek. Hyuandai np ma w mega dobrych cenach eKony z 2020, podczas gdy Kia na eNiro (czyli bliźniacze auto) nie daje nawet złotówki rabatu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał:

Tyle że outlander jest dość wąski więc jak na długość garaż pozwoli to brać i nie marudzić że duży.

Za ten pieniądz nie znajdzie się lepszego nowego phev

Ja bardzo dobrze wspominam 2 lata za sterami Outlandera phev

Wysłane z tel.
 

Jest sporo większy. Fakt, że szerokość podobna. Z cena patrzę jak się znajdzie lepiej doposażonego to bliżej do 200kzł. Auto fajne ale nie ten target (awd i wyzsza moc  nie potrzebne).

Btw. Ty chyba xc40 kupowałes. Dalo się wyrwać więcej niż 14% rabatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo większy. Fakt, że szerokość podobna. Z cena patrzę jak się znajdzie lepiej doposażonego to bliżej do 200kzł. Auto fajne ale nie ten target (awd i wyzsza moc  nie potrzebne).
Btw. Ty chyba xc40 kupowałes. Dalo się wyrwać więcej niż 14% rabatu?
Ja brałem z placu / zarejestrowany na dilera i ze slafowym przebiegiem 800km więc też cena inna. Wyszli blisko -20%

A i pakiet performance "gratis"

Wysłane z tel.


  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

Ja brałem z placu / zarejestrowany na dilera i ze sądowym pezebiegiem 800km więc też cena inna. Wyszli blisko -20%

Wysłane z tel.
 

Na taki z przebiegiem 3kkm i cztero-miesieczny zjechali z ceną z 261 na 186 tys. Niezly rabat, problem w tym, że wszystkie te auta są prawie max wyposażone a w Volvo oznacza to mega dużą cenę. Pewnie na nowe do produkcji dużo wiecej nie ugram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Odnośnie wątku i samej KIA. Aut z 2020 brak, wszystkie sprzedana sporo przed końcem roku a więc potwierdza się to o czym można było na AK przeczytać.

Dokładnie tak jest. Na szczęście jeszcze udało mi się w zeszłym tygodniu już zarezerwować Stonica. W momencie, gdy zadzwoniłem spytać czy aktualne (ogłoszenie było na totototo) babka mi mówi, że niestety dwa dni wcześniej ktoś też zarezerwował. Po chwili dodała, że jeśli jestem mocno zainteresowany to zadzwoni do tamtych spytać czy biorą auto. Po chwili dzwoni i mówi, że tamci zrezygnują jeśli jestem mocno zdecydowany. Zatem od razu krzyknalem: BIORĘ! Coś tam jeszcze się próbowaliśmy targować i suma sumarum może jeszcze w tym tygodniu będę odbierał auto. Zatem klienci wyrywają sobie auta z rąk 😆🤣😂

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał:

Żaden z nich nie jest PHEV.

Pumę sprawdzałem wygląda ciekawie choć jak się ją doposaży to wychodzi dość drogo, nawet z 2020. Chyba pod względem kto ile daje per cena Kia jest trudna do pobicia. Jak nie wyjdzie z jednym z aut co namierzyłem trzeba będzie zgłębić temat Forda.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sherif napisał:

Żaden z nich nie jest PHEV.

Pumę sprawdzałem wygląda ciekawie choć jak się ją doposaży to wychodzi dość drogo, nawet z 2020. Chyba pod względem kto ile daje per cena Kia jest trudna do pobicia. Jak nie wyjdzie z jednym z aut co namierzyłem trzeba będzie zgłębić temat Forda.

Jest jeszcze Kuga Phev. https://www.otomoto.pl/oferta/ford-kuga-nowa-kuga-2-5-phev-225-km-ecvt-titanium-x-ID6Dhk09.html#093af2a0ab 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał:

Ciekawe auto i dobra wersja. Osobiście wolałbym m.in z racji większej mocy, ale dla rodziców jak ma pow 100KM to moc jest bez znaczenia :phi:.

 

Póki co, znalazłem u dealera srebrną Niro PHEV z bardzo bogatym wyposażeniem z 2020r. Szybka decyzja i rodzice wpłacili zaliczkę. Auto jest zarejestrowane, więc upust jest spory jak na KIA ;).

Odbiór marzec - kwiecień, bo nie mogą odrazu sprzedać :).

 

image.png.75963c79fed1c53e063f11fd0f96f81e.png

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sherif napisał:

Ciekawe auto i dobra wersja. Osobiście wolałbym m.in z racji większej mocy, ale dla rodziców jak ma pow 100KM to moc jest bez znaczenia :phi:.

 

Póki co, znalazłem u dealera srebrną Niro PHEV z bardzo bogatym wyposażeniem z 2020r. Szybka decyzja i rodzice wpłacili zaliczkę. Auto jest zarejestrowane, więc upust jest spory jak na KIA ;).

Odbiór marzec - kwiecień, bo nie mogą odrazu sprzedać :).

 

 

No i fajnie choc dla mnie to najbrzydszy no moze sloniowaty outlander wygrywa :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

No i fajnie choc dla mnie to najbrzydszy no moze sloniowaty outlander wygrywa :phi:

Ja też bym wybrał co innego .. może Jeepa :hmm:, może X1 .

Im bardziej zależało na spokojnym, nie rzucającym się w oczy aucie za to max wyposażonym. Rodzice jeżdżą KIAmi od 14 lat i nigdy nie było żadnego z nimi problemu.

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeździłem Niro hybrydą - całkiem fajne auto. Analizowałem wtedy cenniki i bogate wersje przekraczały już 100k.

A teraz ludzie płaca po 140k za małego suva, bo ma gniazdo - ale się porobiło 😁

Widać KIA sobie wychowała grono zadowolonych klientów, którzy są w stanie teraz płacić więcej. W sumie też bym kupił kolejną Kię, ale u mnie sprawdziła się zasada, że pierwsze auto sprzedaje salon, a ewentualne kolejne serwis ;)  Z resztą za rzadko zmieniam auta, żeby całe życie jeździć jedną marką :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rallyrychu napisał:

Kiedyś jeździłem Niro hybrydą - całkiem fajne auto. Analizowałem wtedy cenniki i bogate wersje przekraczały już 100k.

A teraz ludzie płaca po 140k za małego suva, bo ma gniazdo - ale się porobiło 😁

Widać KIA sobie wychowała grono zadowolonych klientów, którzy są w stanie teraz płacić więcej. W sumie też bym kupił kolejną Kię, ale u mnie sprawdziła się zasada, że pierwsze auto sprzedaje salon, a ewentualne kolejne serwis ;)  Z resztą za rzadko zmieniam auta, żeby całe życie jeździć jedną marką :)

Po tej szybkiej analizie rynku PHEV widzę, że KIA wychodzi najtaniej w tej klasie. Wychowanie też robi oczywiście swoje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/12/2021 at 9:16 AM, marcindzieg said:

Z drugie strony jak benzyna jeździ głównie na krótkich odcinkach po mieście to też nie spali 8.

1.5 tsi dsg  koleżanki  ma srednie z całego (krótkiego) okresu eksploatacji  9,9l  8];l 

 

ale przyjmijmy ze ona sie kosztami ppaliwa nie przejmuje :ok:  

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sherif napisał:

Po tej szybkiej analizie rynku PHEV widzę, że KIA wychodzi najtaniej w tej klasie.

Z tym że o ile właczmy kategorie taniość to IMO kategoria PHEV jest w znacznym stopniu rozłączna - pomijając wyjątkowo intensywne uzytkowanie miejskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, delco napisał:

Z tym że o ile właczmy kategorie taniość to IMO kategoria PHEV jest w znacznym stopniu rozłączna - pomijając wyjątkowo intensywne uzytkowanie miejskie ;)

Takie właśnie były kryteria ;).

Gdyby wyrzucić PHEV to pewnie Duster byłby najtańszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Przy używanych już nie. Sprowadzne z karaju gdzie były dopłaty są W cenie diesla...

Wysłane z tel.
 

Wydawalo mi się że w wątku była mowa o odbiorze z salonu

 

Ale OK przyjmuje argument :ok: podasz jaki to kraj? to może sam sie skuszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi się że w wątku była mowa o odbiorze z salonu
 
Ale OK przyjmuje argument :ok: podasz jaki to kraj? to może sam sie skuszę ?
Holandia, Anglia (tu oczywiście temat kierownicy)

Wysyp outlander phev. Kupiłem prywatnie (to ważne bo PL handlarze już to wyczuli i winduja cene) dwa lata temu sprzedałem praktycznie za tyle samo...

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.