Skocz do zawartości

Oddałem felgi do regeneracji


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić z poniższym fantem. Felgi odebrane, zapłacone. Były zapakowane w stretch więc się nie przyglądalem dokładnie. Ppza tym bylo już ciemnawo. Pytalem goścoa (bo juz na oko wydal mi sie dziwny) czy poradzi sobie z regeneracją. Felgi nie byly zużyte, odchodziła farba z wewnątrz. Facet stwierdził będziesz zadowolony. No faktycznie jestem. Na reklamacje nie ma co jechać bo i tak lepiej nie zrobi. Czy ponowne piaskowanie, wygrzewanie nie uszkodzi materialu ? Zeby potem nie wyszly krzywe z pieca itp. Poratujcie co z tym zrobić.

20201110_173239.jpg

20201110_173155.jpg

20201110_173005.jpg

20201110_172345.jpg

20201110_172328.jpg

20201110_171501.jpg

20201110_172528.jpg

20201110_172409.jpg

20201110_172948.jpg

20201110_172548.jpg

20201110_172333.jpg

20201110_172704.jpg

20201110_172303.jpg

20201110_172422.jpg

20201110_172634.jpg

20201110_171448.jpg

20201110_172629.jpg

20201110_172828.jpg

20201110_172257.jpg

20201110_171452.jpg

20201110_172400.jpg

20201110_172923.jpg

20201110_172953.jpg

20201110_171509.jpg

20201110_172414.jpg

20201110_172742.jpg

20201110_172250.jpg

20201110_172233.jpg

20201110_172318.jpg

20201110_172835.jpg

20201110_172242.jpg

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś chyba najlepszego fachowca w okolicy...

 

IMO trzeba je teraz na ponowną regenerację zawieźć do innego zakładu.

 

BTW masz jakieś potwierdzenie na co się umawiałeś? Bo wygląda, że nie jet zdjęta stara powłoka, a "piaskarz" był tak pijany, że nie widział gdzie jest niebo... Ciekawe, czy one (w tej chwili) dadzą się uszczelnić...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zaniechanie przy piaskowaniu/szlifowaniu papierem na całej feldzie. Ubytki nie uzupełnione,dużo "śmieci" na feldze jakby malowane w zapyleniu lub z tzw podłogi wszystko poszło na felgę.

 

Niestety czeka cię ponowne profesjonalne regenerowanie. 

Znajdź lepszy zakład w okolicy lub szukaj wysyłkowo z opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tanio to mam tanio.

Niestety nie mam paragonu ani żadnego dowodu zakupu.

 

Liczę się z ponownym lakierowaniem - bardziej chodzi mi o to czy skoro facet tak spieprzył malowanie to czy nie uszkodził w jakiś sposób struktury felgi ( np po wygrzewaniu czy nie będą biły itp). Już wszystkiego się można spodziewać po takiej robocie.

 

"Zakład" który to robił: Lakiernia Proszkowa Harres - Strona główna | Facebook

 

Jakby ktoś popatrzył na zdjęcia ( jak ja) to nie ma się do czego przyczepić. Jak się przyjeżdża na miejsce to faktycznie dziupla, ale wiele osób pracuje w takich warunkach i wychodzą perełki wiec nie ma co ogólnikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SorenLorenson napisał:

to oni mają taką fajną stronę?

Tak oni. Proponowali mi przetoczenie tych wybrzuszeń na ramionach z rantem i bezbarwny, więc mają możliwości. Chciałem też tytanowy mat, ale gość mi odradził i miał racje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, el_guapo napisał:

Co to jest tanio? Jakie felgi (rozmiar)?

Rozmiar nie ma znaczenia ;], bo jakie? Też mnie ciekawi ile zapłacił za ten szajs. Na zdjęciach widać jakiś podstawowy strukturalny proszek, nie ma czego żałować bo za chwilę był by wątek "jak to doczyścić".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 16. Oryginał opel. Cena 450 wydawało mi się tanio bo deloch w sosnowcu chcial 750. Kolor raczej nie premium. Jakis silver brokat coą takiego. Po odebraniu skontaktowalem się niestety mądry polak po szkodzie z gościem ktory tez tam "regenerował" i przyslal mi takie zdjęcia jak ponizej. Shadow Chrome ktory pozniej zamienial na jakis standard srebrny. Facet jest ewidentnym paprokiem. Pluje w brode ze wczesniej goscia nie sprawdzilem dokladnie.

received_998035487342936.jpeg

received_835601933907286.jpeg

received_1282708282091389.jpeg

received_655856325129969.jpeg

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wygrzewanie nie powinno nic zrobić z felgami bo to raptem jakieś 200*C.

 

O ile piaskowania wnętrza felgi można sobie odpuścić, chociaż słabo to wygląda, to cała reszta nie jest do przyjęcia.

Jeszcze sama grubość tej farby wygląda jakoś cienko w porównaniu do oryginalnej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregor_BS napisał:

Cena 450 wydawało mi się tanio

 

 

Warszawa, wiec ceny wiesz...

http://www.naprawiamyfelgi.pl/cennik/

 

Tu robiłem i poza dłuuuuuugim terminem nie mam zastrzeżeń, choć warsztat też wygląda nieciekawie.

Regenerowałem mocno poutleniane przy wewnętrznych kapslach felgi Ford 16 cali. W oryginale felga miała takie quazi-polerowane czoło, jak od noża tokarskiego (widać było takie bruzdy) i oni to zachowali, więc felga wyszła prawie jak oryginał; Prawie, bo nie zdecydowałem się na dobieranie koloru tylko "oooo ten srebrny poprosze..."

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gregor_BS napisał:

Chciałem tanio to mam tanio.

Niestety nie mam paragonu ani żadnego dowodu zakupu.

 

Liczę się z ponownym lakierowaniem - bardziej chodzi mi o to czy skoro facet tak spieprzył malowanie to czy nie uszkodził w jakiś sposób struktury felgi ( np po wygrzewaniu czy nie będą biły itp). Już wszystkiego się można spodziewać po takiej robocie.

 

"Zakład" który to robił: Lakiernia Proszkowa Harres - Strona główna | Facebook

 

Jakby ktoś popatrzył na zdjęcia ( jak ja) to nie ma się do czego przyczepić. Jak się przyjeżdża na miejsce to faktycznie dziupla, ale wiele osób pracuje w takich warunkach i wychodzą perełki wiec nie ma co ogólnikować. 

To chociaz do US, ze paragonu nie dostales jak kasy nie bedzie chcial oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gregor_BS napisał:

Felgi 16. Oryginał opel. Cena 450 wydawało mi się tanio bo deloch w sosnowcu chcial 750. Kolor raczej nie premium. Jakis silver brokat coą takiego. Po odebraniu skontaktowalem się niestety mądry polak po szkodzie z gościem ktory tez tam "regenerował" i przyslal mi takie zdjęcia jak ponizej. Shadow Chrome ktory pozniej zamienial na jakis standard srebrny. Facet jest ewidentnym paprokiem. Pluje w brode ze wczesniej goscia nie sprawdzilem dokladnie.

received_998035487342936.jpeg

received_835601933907286.jpeg

received_1282708282091389.jpeg

received_655856325129969.jpeg

 

Ja robiłem pięć lat temu felgi 16 cali, oryginalne BMW. Były w fatalnym stanie, ale ciekawym wzorze więc chciałem je odratować. Jeden z moich klientów ma przydomowy warsztat w którym naprawia auta typu Bentley, Ferrari, Lamborghini - podjechałem zapytać i polecił mi firmę z Rzuchowa. Tanio nie było, 850 zł za komplet pięciu felg, wiem że były prostowane, kąpane w jakimś kwasie, malowane - efekt jak nowe, po sprzedaży auta po dwóch latach i nie ściąganiu na zimę nadal jak nowe. Polecam mocno!

 

https://www.facebook.com/Alumetig-352322154954574/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 09:22, Gregor_BS napisał:

Chciałem tanio to mam tanio.

Niestety nie mam paragonu ani żadnego dowodu zakupu.

 

Liczę się z ponownym lakierowaniem - bardziej chodzi mi o to czy skoro facet tak spieprzył malowanie to czy nie uszkodził w jakiś sposób struktury felgi ( np po wygrzewaniu czy nie będą biły itp). Już wszystkiego się można spodziewać po takiej robocie.

 

"Zakład" który to robił: Lakiernia Proszkowa Harres - Strona główna | Facebook

 

Jakby ktoś popatrzył na zdjęcia ( jak ja) to nie ma się do czego przyczepić. Jak się przyjeżdża na miejsce to faktycznie dziupla, ale wiele osób pracuje w takich warunkach i wychodzą perełki wiec nie ma co ogólnikować. 

Ja oddałem na początku miesiąca felgi,  oryginalne amg tutaj http://malowaniefelg.com/kontakt

podobno najlepszy we Wroc, terminy dość odległe bo trzeba czekać  ok miesiąca. Zdam relacje jak wyszło , ale wszyscy polecają. Z wyglądu zakład taki sobie ;)

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena czyni cuda jak widać. 3 lata temu dałem do firmy pod Poznaniem. Za 17” płaciłem bodajże 700zł a malowanie idealne. Do niczego nie można się przyczepić, ale nic dziwnego jak malują koła od Ferrari, Porsche,itd.

Aha - od środka malowane na czarno.

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 12:44, Gregor_BS napisał:

Ale opinie mają średnie na necie.

Masz jeszcze jakieś zdjęcia - podeślij na [email protected]

 

Robiłem u nich alufelgi oraz ostatnio stalowe.

Nie mam zastrzeżeń. Alufelgi - jedna była wygięta i z ubytkiem - jest jak nowa. Stalowe miały mocne wżery z rdzy - są jak nowe.

Termin realizacji - na początku grudnia na regenerację stalowych czekałem półtora tygodnia - tyle mówili, tyle było.

Kilka osób tutaj korzystało z Maratona i chyba wszyscy zadowoleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś to Panu spi.........lił. Tam jest ewidentnie na brudno pomalowane i źle wypiaskowane. Co do powtórnego malowania proszkowego nic się felgom nie stanie. Taki lakier wygrzewany jest w temperaturze 180-200 st. C. Oddaj na reklamacje, niech odda pieniądze i daj gdzie indziej.

 

BTW

wielokrotnie regenerowałem felgi w firmie w Tarnowskich Górach, do gwarancji producentów auto w salonie gdzie pracuje. ALU EXPRESS

Edytowane przez SebeKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 11:38, kondziu napisał:

Ja oddałem na początku miesiąca felgi,  oryginalne amg tutaj http://malowaniefelg.com/kontakt

podobno najlepszy we Wroc, terminy dość odległe bo trzeba czekać  ok miesiąca. Zdam relacje jak wyszło , ale wszyscy polecają. Z wyglądu zakład taki sobie ;)

Panie, Michała zwanego Matrixem zna każdy tuningowiec we Wrocławiu. ;] Dobrze robi, ja swoje stalówki w dwóch autach robiłem na czarny półmat i były idealnie ładne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.01.2021 o 11:38, kondziu napisał:

Ja oddałem na początku miesiąca felgi,  oryginalne amg tutaj http://malowaniefelg.com/kontakt

podobno najlepszy we Wroc, terminy dość odległe bo trzeba czekać  ok miesiąca. Zdam relacje jak wyszło , ale wszyscy polecają. Z wyglądu zakład taki sobie ;)

odebrałem felgi- wyszło całkiem całkiem 😍

 

MB_fel.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/15/2021 at 10:18 AM, SorenLorenson said:

to oni mają taką fajną stronę?

http://www.phumaraton.pl/regeneracja-felg/o-nas.html

 

też mam felgi do regeneracji i szukam jakiegoś dobrego zakładu

tak to to ;] 

 

i jak nie  bedziesz wysyłał  a przywieziesz to sie nie przestrasz bo z zewnetrza to dziupla jest ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chojny napisał:


 

Petarada. Co to jest? Polerka i bezbarwny czy jakiś specjalny kolor? 
 

 

Czyste aluminium plus bezbarwny; chciałem aby wyglądały tak jak z  fabryki. Taki mam pomysł na auto-fabryka-ewentualnie tylko delikatne zmiany (wydech itp).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maxit napisał:

 

Jak jest 5.5l, to chyba jest czym... ;]

jak sie poprawi pogoda to cykne jakas fotke ;)

z ciekawostek -  moc ok 400KM+/- zamiast fabrycznych 388(ale nie weryfikowałem) - był wymieniany komputer  i był podobno  "optymalizowany". Ale czy to 388 czy 400 pare to raczej nie ma znaczenia bo przyjemnie się odpycha w każdych warunkach :jem:.

Z innych ciekawostek- samochod nie ma kagańca i  leci powyżej 300km/h, licznik ma od clk 63amg (do 200mil)😂 na fabrycznym nie chciał iś dalej niz 160mil:phi:

Wydech AMG- bardzo cichy przy spokojnej jezdzie- ale orgia dzwięków jak samochod jest w ruchu na odpowiednio wysokich obrotach :bzik:

Edytowane przez kondziu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondziu napisał:

jak sie poprawi pogoda to cykne jakas fotke

 

Czekam :)

 

4 godziny temu, kondziu napisał:

z ciekawostek -  moc ok 400KM+/- zamiast fabrycznych 388(ale nie weryfikowałem) - był wymieniany komputer  i był podobno  "optymalizowany". Ale czy to 388 czy 400 pare to raczej nie ma znaczenia bo przyjemnie się odpycha w każdych warunkach :jem:.

 

M273.... W sumie, to ciekawy temat ze zmianą mapowania tego silnika. Celowy wybór, czy wyszło przy okazji?

 

4 godziny temu, kondziu napisał:

Z innych ciekawostek- samochod nie ma kagańca i  leci powyżej 300km/h, licznik ma od clk 63amg (do 200mil)😂 na fabrycznym nie chciał iś dalej niz 160mil:phi:

 

Z mojego nie dało się zdjąć kagańca... A co do 160mph bajerujesz - na pewno mogłeś przełączyć na licznik cyfrowy :cfaniak:

 

4 godziny temu, kondziu napisał:

Wydech AMG- bardzo cichy przy spokojnej jezdzie- ale orgia dzwięków jak samochod jest w ruchu na odpowiednio wysokich obrotach 

 

Ja już stary dziad jestem. Hałas mi przeszkadza. W 129 mam tak, że jak siedzisz za kółkiem, to jest cicho, ale jak stoisz za odjeżdżającym samochodem, to słychać gulgotanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał:

 

Czekam :)

:oki:

 

 

M273.... W sumie, to ciekawy temat ze zmianą mapowania tego silnika. Celowy wybór, czy wyszło przy okazji?

 

Tak jak pisałem przy okazji-poprzedni właściciel to jeszcze robił bo oryginalny "komp" padł.

 

 

Z mojego nie dało się zdjąć kagańca... A co do 160mph bajerujesz - na pewno mogłeś przełączyć na licznik cyfrowy :cfaniak:

 

licznik oczywiście mozna przelaczyc na cyfrowy ale według poprzedniego właściciela był problem (mam oryginalny licznik w garażu)- w każdym razie dopiero z licznikiem od AMG 63  auto poszło powyżej 300; dodatkowo mam w standardzie np. info o V (ładowanie);

 

 

Ja już stary dziad jestem. Hałas mi przeszkadza. W 129 mam tak, że jak siedzisz za kółkiem, to jest cicho, ale jak stoisz za odjeżdżającym samochodem, to słychać gulgotanie ;)

moze wyda Ci się to dziwne ale mi tez przeszkadza hałas- stąd pomysł na delikatne podkręcenie "dołu" -po prostu uwielbiam dzwięk v8:nie_wiem:;]

 

środek- dłubię aby było bardziej po mojemu- drewno nie jest w moim guście ;)

przed i po; folia 3M

CARBON.JPG

CARBON2.JPG

przed.JPG

przed2.JPG

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.