Skocz do zawartości

Gwarancja typu Car Gwarant na auto używane z komisu


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, bochumil said:

 

Czyli w pewnym sensie gwarancja ;)

 

Gwarancji udziela producent. Tutaj masz jakas firme zewnetrzna, ktora to sprzedaje jako produkt.

Najpierw bedziesz musial zaplacic za naprawe, a pozniej pewnie od nich dochodzic zwrotu kosztow.

Wg mnie to poprawia glownie samopoczucie kupujacego, ale nie korzystalem i nie zamierzam :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Czy tego typu gwarancje są coś warte?

Pokaż jakiemus prawnikowi do przeczytania. IMO najważniejsze sa wyłaczenia.

W stylu pokrywamy naprawe silnika z wylaczeniem uszkodzen spowodowanych niewlasciwym użytkowaniem

I teraz pytanie co to jest niewlasciwe uzytkowanie?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

Najpierw bedziesz musial zaplacic za naprawe, a pozniej pewnie od nich dochodzic zwrotu kosztow.

 

Miałem VIP gwarant w wersji Full, składka to ok 1100zl.

Przy awarii wskazują warsztaty partnerskie, najczęściej sieciówki np. Bosch Car Service, tam następuje diagnoza i jeżeli usterka znajduje sie w zakresie odpowiedzialności VIP, także naprawa. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, el_guapo napisał:

 

Miałem VIP gwarant w wersji Full, składka to ok 1100zl.

Przy awarii wskazują warsztaty partnerskie, najczęściej sieciówki np. Bosch Car Service, tam następuje diagnoza i jeżeli usterka znajduje sie w zakresie odpowiedzialności VIP, także naprawa. 

Zapłaciłeś za nią nie tylko te 1100 zł opłaty, tylko też nieznaną kwotę w cenie samochodu.

Generalnie gwarant 9firma ubezpieczeniowa) nie dają takiej gwaranci dla każdego samochodu, tylko dla wyselskcjonowanych. A to kosztuje i wpływa na cenę.

 

Ale finalnie dla klienta ma sens - dostaje to co chciał - spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał:

Zapłaciłeś za nią nie tylko te 1100 zł opłaty, tylko też nieznaną kwotę w cenie samochodu.

 

Znalazłem samochód za N-złotych z "gwarancją" VIP gwarant.

Na miejscu okazało się, że huczy łożysko - wymienili w 3h, kiedy ja piłem kawę (nie wiem czy w ramach tego VIP gwarant, czy u Heńka obok).

Za samochód zapłaciłem N-1kpln za "niedogodności".

Przy odbiorze auta dostałem polisę VIP gwarant "na VIN" auta na kwotę ok 1100zł za 12m-cy.

 

Wyinterpretuj sobie co tam chcesz w kwestii ceny i jej zawartości. :idea: 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, el_guapo napisał:

 

Znalazłem samochód za N-złotych z "gwarancją" VIP gwarant.

Na miejscu okazało się, że huczy łożysko - wymienili w 3h, kiedy ja piłem kawę (nie wiem czy w ramach tego VIP gwarant, czy u Heńka obok).

Za samochód zapłaciłem N-1kpln za "niedogodności".

Przy odbiorze auta dostałem polisę VIP gwarant "na VIN" auta na kwotę ok 1100zł za 12m-cy.

 

Wyinterpretuj sobie co tam chcesz w kwestii ceny i jej zawartości. :idea: 

To jescze podaj, ile kosztuje takie samo auto pod Radomiem na placu. Rożnica w cenie to własnie cześć kosztu VIP gwarant.

 

Żaden ubezpieczyciel nie wchodzi w tematy z pewną stratą.

 

 

BTW łożyska - zapewne nie było to w ramach tego ubezpieczenia, tylko w ramach standaedu komisu.

Jak kupowałem swoje auto, to tez koleś naprawił wszystko, co bylo nie tak. Powiedział, że z jego placu nie wyjezdzają samochody z usterkami. Ale jak już wyjedzie, to gwarancja do bramy....

 

Ja powiem szczerze, ze lubię taki uklad. Biore bryke, a jak się psuje, to naprawiam w warsztacie obok domu. Wiem, ze zawsze cos tam sp...., ale sa mili i potem poprawiają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maras77 napisał:

ile kosztuje takie samo auto pod Radomiem na placu.

 

:lol:

Od 37 do 65kpln - to teraz wyrób sobie opinię.

Nie zaklinam rzeczywistości, że handlarz wyjmuje $$$ z kieszeni i płaci za VIP gwarant z własnej kieszeni, a jego dzieciak do końca miesiąca je chleb z marmoladą.

Nie wiem natomiast do czego prowadzą te twoje aptekarskie rozkminy :nie_wiem:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bochumil napisał:

Jak w temacie. Czy tego typu gwarancje są coś warte?

Ciezko powiedziec.Moj kolega z pracy mial na Volvo S40-przed wyjazdem wakacyjnym do PL zaczelo huczec mu lozysko.Powiedzieli ze moga je wymienic jak juz sie rozwali-uniemozliwi jazde:facepalm: Ja tez mialem na kilka aut kupionych w komisie-jedne zaoszczedzily mi sporo kasy[np.wymiana czujnika ABS w Touranie-naprawa droga bo czujnik w prasowany w pompe ABS i byle zaklad tego nie zrobi] inne tak srednio[wymiana jakiejs rury od klimatyzacji w Splashu-dwukrotnie musialem placic za nabicie klimy bo to nie wchodzilo w zakres gwarancji].W kazdym przypadku mialem wyznaczone warsztaty w moim miescie i naprawa byla bezgotowkowaJa sam wykupilem  gwarancje na Alfe-moglem zrobic naprawe w kazdym warsztacie placacym VAT.Po mniej wiecej roku doczytalem ze gwarancja obejmuje  skrzynie biegow auto i manualne,moje auto mialo wpisane skrzynie semiauto:hehe: Plusem tej gwarancji okazalo sie tylko to ze latwiej bylo mi sprzedac auto-natomiast raczej na pewno juz nie skorzystam z takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bochumil napisał:

Jak w temacie. Czy tego typu gwarancje są coś warte?

 

Z pewnością jak podasz konkretny przykład, łatwiej będzie komuś coś więcej powiedzieć.

Przypuszczam, że to jak z dodatkowym ubezpieczeniem sprzętu RTV-AGD które można dokupić większości sklepów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Majkiel said:

 

Z pewnością jak podasz konkretny przykład, łatwiej będzie komuś coś więcej powiedzieć.

Przypuszczam, że to jak z dodatkowym ubezpieczeniem sprzętu RTV-AGD które można dokupić większości sklepów.

 

 

Z ubezpieczenia sprzętu korzystałem, 4 razy, bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fabryce kupiliśmy używanego Citana z tego typu gwarancją. Przetarcie węża elastycznego intercoolera skończyło się -2000 w budżecie ze względu na naturalne zużycie, a Mercedes wymienił cały element zamiast kawałka węża.

Za drugim razem naprawa wiązki wymagała dopłaty ok 20% wartości naprawy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 10:38, Majkiel napisał:

 

Z pewnością jak podasz konkretny przykład, łatwiej będzie komuś coś więcej powiedzieć.

Przypuszczam, że to jak z dodatkowym ubezpieczeniem sprzętu RTV-AGD które można dokupić większości sklepów.

 

 

 

Tutaj przykładowa oferta. Tym razem gwarancja GetHelp. Koszt 1000 zł na rok.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4t-120km-6-ID6DziUH.html

 

W artykule poniżej porównano pakiety VIP Gwarant oraz GetHelp

 

https://polskiautohandel.pl/vipvsgethelp/

 

Jak widać, w przypadku GetHelp nie ma wyłączeń w umowie. Gwarancja obejmuje wszystkie podzespoły auta. Pakiety różnią się tylko czasem ochrony.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 15:03, Maciej__ napisał:

 

Gwarancji udziela producent. Tutaj masz jakas firme zewnetrzna, ktora to sprzedaje jako produkt.

Najpierw bedziesz musial zaplacic za naprawe, a pozniej pewnie od nich dochodzic zwrotu kosztow.

Wg mnie to poprawia glownie samopoczucie kupujacego, ale nie korzystalem i nie zamierzam :ok:

 


Na zasadzie polisy działa BMW Premium Selection. Wahacz wymieniałem. Auto zastępcze podstawili. Naprawdę nie było czego się przyczepić. Trzeba się wczytać w warunki dokładnie. Tez byłem sceptyczny, ale dla mnie gwara dla fajnego, nie zniszczonego 3 latka na 2 lata to idealna opcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, bnow said:


Na zasadzie polisy działa BMW Premium Selection. Wahacz wymieniałem. Auto zastępcze podstawili. Naprawdę nie było czego się przyczepić. Trzeba się wczytać w warunki dokładnie. Tez byłem sceptyczny, ale dla mnie gwara dla fajnego, nie zniszczonego 3 latka na 2 lata to idealna opcja.

 

To samo chyba oferuja do Mini jak pytalem ostatnio w salonie :ok:

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
13 minut temu, BOGUS napisał(a):

Witam.
Tak na ostro wejście w dniu rejestracji...


 

 

Pewnie nieźle ją CG wkurzył 😉 Opinie mają raczej... słabe 😉

 

A co do konkurencji w postaci GetHelp niby wszystko ok, ALE...

Po zgłoszeniu usterki dostajemy informację o terminie i miejscu wykonania diagnostyki. W przypadku słusznego roszczenia GetHelp zwraca nam koszty diagnozy oraz ewentualnej naprawy. Mnie przy okazji drobnej awarii zaproponowano nikomu nie znany warsztat przyklejony do komisu samochodowego. Zadzwoniłem zatem na infolinię i poprosiłem informację na jakiej podstawie wybierane są warsztaty. Odpowiedź brzmiała - na podstawie odległości oraz terminu wykonania naprawy. Fajnie, ale zaproponowany warsztat nie wzbudził mojego zaufania, więc nie skorzystałem. To była drobna usterka, zatem nie negocjowałem zmiany warsztatu. Znalazłem solidnego mechanika, który usterkę usunął w 2 godziny. Gdyby to była kosztowna awaria pewnie z gwarancji bym skorzystał.

Z końcem okresu gwarancyjnego GetHelp wysyła propozycję kontynuacji ubezpieczenia. Nie skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, BOGUS napisał(a):

Witam.
Tak na ostro wejście w dniu rejestracji...

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnio sporo takich wpisów w archiwalnych wątkach.

 

Od siebie powiem, że kupiłem auto w JD Kulej, dawali 6 mcy gwarancji i naprawiali we własnym serwisie. W tym czasie miałem jedną pierdołę i ogarnęli bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Niestety ja także "przejechałem się" na Car Gwarant. Dwa razy w trakcie trwania gwarancji złożyłem prośbę o naprawę i dwukrotnie została odrzucona. Kupując auto widzisz informację, że silnik jest objęty ich pakietem, a potem okazuje się, że silnik to sam blok silnika a już dodatkowe podzespoły nie. Chronisz więc coś co rzadko się psuje.

Za każdym razem diagnostykę musisz zrobić samemu i zapłacić za nią - nawet jeśli zrobisz ją we wskazanym przez Car Gwarant serwisie. Rzeczywiście, ktoś tu dobrze napisał - płacisz za uspokojenie nerwów przy kupnie auta, ale nie licz na cokolwiek więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
1 godzinę temu, Pablo64 napisał(a):

Polecam gwarancję cargwarant kwota naprawy jednorazowej to 5krorność zapłaconej składki czyli wykupując pakiet za 1000 kwota jednorazowej naprawy nie może przekroczyć 5 tyś a w okresie gwarancji łączna kwota napraw nie może przekroczyć wartości rynkowej auta.

Świeżak, jesteś wiarygodny jak paski TVP Info.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma to banda naciągaczy.

Zapłaciłem 1200zł za roczną usługę.

Zgłaszałem 3 różne usterki do naprawy i za każdym razem odrzucali twierdząc że akurat ta usterka nie podlega gwarancji naprawy.

A wykupiłem pakiet VIP.

Nie korzystajcie z tego złodziejskiego układu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

CAR GWARANT SERVICE S.C. KATARZYNA AGACKA, KRZYSZTOF GRABARCZYK to zwykli oszuści. Niestety nie ma już ich strony, gdzie było bardzo dużo negatywnych komentarzy. Strona już nie istnieje. Jak widać nie pasowało im co ludzie pisali, ze płacą za gwarancje, a kiedy auto nawali to zostają olani. Wiele osób chciało się zebrać i jedyna opcja to pozew grupowy. Szkoda, ze w tych czasach można kupić wykasowanie złych opinii i firma czysta działa, oszukuje dalej. Powstał nawet program Uwaga na ich temat. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.