Jump to content

Gwarancja typu Car Gwarant na auto używane z komisu

Recommended Posts

8 minutes ago, bochumil said:

Jak w temacie. Czy tego typu gwarancje są coś warte?

Sa tyle warte ile jest zapisane w ich warunkach ;)

To nie jest zadna gwarancja, tylko najwyzej ubezpieczeczenie od kosztow napraw.

• Like 2
1 minutę temu, Maciej__ napisał:

To nie jest zadna gwarancja, tylko najwyzej ubezpieczeczenie od kosztow napraw.

Czyli w pewnym sensie gwarancja ;)

Just now, bochumil said:

Czyli w pewnym sensie gwarancja ;)

Gwarancji udziela producent. Tutaj masz jakas firme zewnetrzna, ktora to sprzedaje jako produkt.

Najpierw bedziesz musial zaplacic za naprawe, a pozniej pewnie od nich dochodzic zwrotu kosztow.

Wg mnie to poprawia glownie samopoczucie kupujacego, ale nie korzystalem i nie zamierzam :ok:

Pokaż jakiemus prawnikowi do przeczytania. IMO najważniejsze sa wyłaczenia.

W stylu pokrywamy naprawe silnika z wylaczeniem uszkodzen spowodowanych niewlasciwym użytkowaniem

I teraz pytanie co to jest niewlasciwe uzytkowanie?
  • Like 1
5 godzin temu, Maciej__ napisał:

Najpierw bedziesz musial zaplacic za naprawe, a pozniej pewnie od nich dochodzic zwrotu kosztow.

Miałem VIP gwarant w wersji Full, składka to ok 1100zl.

Przy awarii wskazują warsztaty partnerskie, najczęściej sieciówki np. Bosch Car Service, tam następuje diagnoza i jeżeli usterka znajduje sie w zakresie odpowiedzialności VIP, także naprawa. 

• Like 4
3 godziny temu, el_guapo napisał:

Miałem VIP gwarant w wersji Full, składka to ok 1100zl.

Przy awarii wskazują warsztaty partnerskie, najczęściej sieciówki np. Bosch Car Service, tam następuje diagnoza i jeżeli usterka znajduje sie w zakresie odpowiedzialności VIP, także naprawa. 

Zapłaciłeś za nią nie tylko te 1100 zł opłaty, tylko też nieznaną kwotę w cenie samochodu.

Generalnie gwarant 9firma ubezpieczeniowa) nie dają takiej gwaranci dla każdego samochodu, tylko dla wyselskcjonowanych. A to kosztuje i wpływa na cenę.

Ale finalnie dla klienta ma sens - dostaje to co chciał - spokój.

8 godzin temu, maras77 napisał:

Zapłaciłeś za nią nie tylko te 1100 zł opłaty, tylko też nieznaną kwotę w cenie samochodu.

Znalazłem samochód za N-złotych z "gwarancją" VIP gwarant.

Na miejscu okazało się, że huczy łożysko - wymienili w 3h, kiedy ja piłem kawę (nie wiem czy w ramach tego VIP gwarant, czy u Heńka obok).

Za samochód zapłaciłem N-1kpln za "niedogodności".

Przy odbiorze auta dostałem polisę VIP gwarant "na VIN" auta na kwotę ok 1100zł za 12m-cy.

Wyinterpretuj sobie co tam chcesz w kwestii ceny i jej zawartości. :idea: 

• Like 1
  • Haha 1
8 minut temu, el_guapo napisał:

Znalazłem samochód za N-złotych z "gwarancją" VIP gwarant.

Na miejscu okazało się, że huczy łożysko - wymienili w 3h, kiedy ja piłem kawę (nie wiem czy w ramach tego VIP gwarant, czy u Heńka obok).

Za samochód zapłaciłem N-1kpln za "niedogodności".

Przy odbiorze auta dostałem polisę VIP gwarant "na VIN" auta na kwotę ok 1100zł za 12m-cy.

Wyinterpretuj sobie co tam chcesz w kwestii ceny i jej zawartości. :idea: 

To jescze podaj, ile kosztuje takie samo auto pod Radomiem na placu. Rożnica w cenie to własnie cześć kosztu VIP gwarant.

Żaden ubezpieczyciel nie wchodzi w tematy z pewną stratą.

BTW łożyska - zapewne nie było to w ramach tego ubezpieczenia, tylko w ramach standaedu komisu.

Jak kupowałem swoje auto, to tez koleś naprawił wszystko, co bylo nie tak. Powiedział, że z jego placu nie wyjezdzają samochody z usterkami. Ale jak już wyjedzie, to gwarancja do bramy....

Ja powiem szczerze, ze lubię taki uklad. Biore bryke, a jak się psuje, to naprawiam w warsztacie obok domu. Wiem, ze zawsze cos tam sp...., ale sa mili i potem poprawiają.

15 minut temu, maras77 napisał:

ile kosztuje takie samo auto pod Radomiem na placu.

:lol:

Od 37 do 65kpln - to teraz wyrób sobie opinię.

Nie zaklinam rzeczywistości, że handlarz wyjmuje $$$ z kieszeni i płaci za VIP gwarant z własnej kieszeni, a jego dzieciak do końca miesiąca je chleb z marmoladą.

Nie wiem natomiast do czego prowadzą te twoje aptekarskie rozkminy :nie_wiem:

• Like 2
19 godzin temu, bochumil napisał:

Ciezko powiedziec.Moj kolega z pracy mial na Volvo S40-przed wyjazdem wakacyjnym do PL zaczelo huczec mu lozysko.Powiedzieli ze moga je wymienic jak juz sie rozwali-uniemozliwi jazde:facepalm: Ja tez mialem na kilka aut kupionych w komisie-jedne zaoszczedzily mi sporo kasy[np.wymiana czujnika ABS w Touranie-naprawa droga bo czujnik w prasowany w pompe ABS i byle zaklad tego nie zrobi] inne tak srednio[wymiana jakiejs rury od klimatyzacji w Splashu-dwukrotnie musialem placic za nabicie klimy bo to nie wchodzilo w zakres gwarancji].W kazdym przypadku mialem wyznaczone warsztaty w moim miescie i naprawa byla bezgotowkowaJa sam wykupilem  gwarancje na Alfe-moglem zrobic naprawe w kazdym warsztacie placacym VAT.Po mniej wiecej roku doczytalem ze gwarancja obejmuje  skrzynie biegow auto i manualne,moje auto mialo wpisane skrzynie semiauto:hehe: Plusem tej gwarancji okazalo sie tylko to ze latwiej bylo mi sprzedac auto-natomiast raczej na pewno juz nie skorzystam z takiej opcji.

19 godzin temu, bochumil napisał:

Z pewnością jak podasz konkretny przykład, łatwiej będzie komuś coś więcej powiedzieć.

Przypuszczam, że to jak z dodatkowym ubezpieczeniem sprzętu RTV-AGD które można dokupić większości sklepów.

8 hours ago, Majkiel said:

Z pewnością jak podasz konkretny przykład, łatwiej będzie komuś coś więcej powiedzieć.

Przypuszczam, że to jak z dodatkowym ubezpieczeniem sprzętu RTV-AGD które można dokupić większości sklepów.

Z ubezpieczenia sprzętu korzystałem, 4 razy, bardzo pozytywnie.

W fabryce kupiliśmy używanego Citana z tego typu gwarancją. Przetarcie węża elastycznego intercoolera skończyło się -2000 w budżecie ze względu na naturalne zużycie, a Mercedes wymienił cały element zamiast kawałka węża.

Za drugim razem naprawa wiązki wymagała dopłaty ok 20% wartości naprawy :facepalm:

W dniu 18.01.2021 o 10:38, Majkiel napisał:

Tutaj przykładowa oferta. Tym razem gwarancja GetHelp. Koszt 1000 zł na rok.

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4t-120km-6-ID6DziUH.html

W artykule poniżej porównano pakiety VIP Gwarant oraz GetHelp

https://polskiautohandel.pl/vipvsgethelp/

Jak widać, w przypadku GetHelp nie ma wyłączeń w umowie. Gwarancja obejmuje wszystkie podzespoły auta. Pakiety różnią się tylko czasem ochrony.

Edited by bochumil
W dniu 17.01.2021 o 15:03, Maciej__ napisał:

Gwarancji udziela producent. Tutaj masz jakas firme zewnetrzna, ktora to sprzedaje jako produkt.

Wg mnie to poprawia glownie samopoczucie kupujacego, ale nie korzystalem i nie zamierzam :ok:

Na zasadzie polisy działa BMW Premium Selection. Wahacz wymieniałem. Auto zastępcze podstawili. Naprawdę nie było czego się przyczepić. Trzeba się wczytać w warunki dokładnie. Tez byłem sceptyczny, ale dla mnie gwara dla fajnego, nie zniszczonego 3 latka na 2 lata to idealna opcja.

• Like 1
57 minutes ago, bnow said:

Na zasadzie polisy działa BMW Premium Selection. Wahacz wymieniałem. Auto zastępcze podstawili. Naprawdę nie było czego się przyczepić. Trzeba się wczytać w warunki dokładnie. Tez byłem sceptyczny, ale dla mnie gwara dla fajnego, nie zniszczonego 3 latka na 2 lata to idealna opcja.

To samo chyba oferuja do Mini jak pytalem ostatnio w salonie :ok:

Edited by Maciej__