Skocz do zawartości

Odbiór auta z salonu


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pfikusny napisał:

Odebrać i się cieszyć.
Warto sprawdzić czy nie ma żadnych literówek w papierach i na aucie (VIN).

Jak kiedyś pod koniec stycznia 2000 roku odbierałem z salonu sieniasa to na fakturze pani mi wpisała 

datę produkcji 1999 r. Dobrze że zobaczyłem to zanim dojechałem do domu i wróciłem do salonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, TADA said:

Jak kiedyś pod koniec stycznia 2000 roku odbierałem z salonu sieniasa to na fakturze pani mi wpisała 

datę produkcji 1999 r. Dobrze że zobaczyłem to zanim dojechałem do domu i wróciłem do salonu. 

 

Ale data na fakturze to raczej do niczego nie sluzy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, TADA said:

Ale na jej podstawie rejestruje się samochód i co wtedy nie ma zgodności z kartą pojazdu.

 

Ale skoro wyjechales tym autem i sie zorientowales z domu, to musialo juz byc zarejestrowane...

Bez tablic nikt Cie nie wypusci nowym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ale skoro wyjechales tym autem i sie zorientowales z domu, to musialo juz byc zarejestrowane...

Bez tablic nikt Cie nie wypusci nowym autem.

Wtedy kiedy zorientowałem się o błędzie  odebrałem tylko fakturę zakupu i kartę pojazdu w celu dokonania rejestracji pojazdu.

Samochód odebrałem na drugi dzień po zarejestrowaniu z prawidłową fakturą i zapłaceniu.

Pisząc odbieranie samochodu miałem na myśli nie tylko fizyczne odebranie auta 

ale także wszystkie formalności z tym związane jak i najpierw odebranie dokumentów.

Edytowane przez TADA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 07:33, TADA napisał:

  odebrałem tylko fakturę zakupu i kartę pojazdu

ZTCP to karta pojazdu weszła w życie dużo później niż w 2000 r. A poza tym kartę wydaje starostwo z DR. Ja jak kupowałem Felicję w 99 to do rejestracji miałem fakturę i wyciąg z homologacji. Chyba, że pisząc karta pojazdu to miałeś na myśli ten wyciąg.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiu napisał:

ZTCP to karta pojazdu weszła w życie dużo później niż w 2000 r. Ja jak kupowałem Felicję w 99 to do rejestracji miałem fakturę i wyciąg z homologacji.

Cyt.

 

Została wprowadzona 1 lipca 1999 roku na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym. Każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce po dniu 30 czerwca 1999 roku powinien posiadać kartę pojazdu (dla pojazdów zarejestrowanych przed tą datą nie jest wystawiana, z wyjątkiem aut importowanych z zagranicy). Karta wydawana jest w formie książeczki o wymiarach podobnych do wymiarów paszportu i w okładce o kolorze bordowym.

 

Wiki.

 

Gdyby nie karta pojazdu auto bym odebrał tydzień wcześniej.

Jednak musiałem poczekać aż dotrze do salonu.

Edytowane przez TADA
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiu napisał:

ZTCP to karta pojazdu weszła w życie dużo później niż w 2000 r. A poza tym kartę wydaje starostwo z DR. Ja jak kupowałem Felicję w 99 to do rejestracji miałem fakturę i wyciąg z homologacji. Chyba, że pisząc karta pojazdu to miałeś na myśli ten wyciąg.


Miałem kartę pojazdu w Yarisie zakupionym w listopadzie 1999roku w opolskim salonie. Edit: karta ta chyba na początku nie była potrzebna do rejestracji auta bo na początku nie zdawaliśmy sobie sprawy o jej istnieniu. Dopiero jak sprzedawaliśmy auto w 2004 roku to nowy właściciel zarządał karty pojazdu. Przez blisko 5 lat czekała w salonie w Opolu 🙂

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 09:15, sowik85 napisał:

 

Moja rodzina meszkając w Częstochowie z połowę nowych aut kupiła na Śląsku ;)

Lepsze oferty, większe salony= wiekszy wybór stockowych modeli.

 

Ja nie mam problemu, jeśli miałbym jechać PKP po odbiór do innego miasta.

Wiadomo, dla 500zł można machnąć ręką ale >1k zł to już można np zabrać żonę na fajny wieczór ;)

 

 

2018 r Skoda Rapid kupowany w Warszawie , Peugeot Boxer odebrany tydzien temu w Poznaniu . Róznice w cenie są znaczne . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, demoneczek napisał:

2018 r Skoda Rapid kupowany w Warszawie , Peugeot Boxer odebrany tydzien temu w Poznaniu . Róznice w cenie są znaczne . 

 Coś z tą Częstochową jest bo ja swojego Golfa kupiłem w Łodzi w Krotoskim. Ta sama sieć u nas w mieście ale w Łodzi taniej o jakieś 4kzł. Bilet PKP do Łodzi 18zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pejus1982 napisał:

 Coś z tą Częstochową jest bo ja swojego Golfa kupiłem w Łodzi w Krotoskim. Ta sama sieć u nas w mieście ale w Łodzi taniej o jakieś 4kzł. Bilet PKP do Łodzi 18zł.

Mnie na Skodzie wyszło okole 7k zł róznicy . Pendolino do stolicy (frajda dla dzieci) i tyle . Pomimo ze znamy sie z pacownikami z Krotoskiego jeszcze za czasów Marszałka . Pani Karina była nieugieta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiu napisał:

ZTCP to karta pojazdu weszła w życie dużo później niż w 2000 r. A poza tym kartę wydaje starostwo z DR. Ja jak kupowałem Felicję w 99 to do rejestracji miałem fakturę i wyciąg z homologacji. Chyba, że pisząc karta pojazdu to miałeś na myśli ten wyciąg.

Od września 99 r. Już mogły bycz KP.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pejus1982 napisał:

Coś z tą Częstochową jest bo ja swojego Golfa kupiłem w Łodzi w Krotoskim

 

Ja swojego Golfa V w Sosnowcu :hmm:

Wokół Częstochowy jest duże zagęszczenie milionerów, to pewnie ceny w salonach dopasowali ;l

 

BTW- kolega pracuje we Frank Carsie- mają u nas salon Forda i BMW.

Mówi, że do BeEmKi drzwi się nie zamykają a sprzedaż z roku na rok rośnie.

Otworzył sie też salon Volvo w ubiegłym roku- jakby nie było nietanie samochody.

 

Aż dziw bierze, że w tej naszej dziurze tyle premiumów się sprzedaje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sowik85 napisał:

 

Ja swojego Golfa V w Sosnowcu :hmm:

Wokół Częstochowy jest duże zagęszczenie milionerów, to pewnie ceny w salonach dopasowali ;l

 

BTW- kolega pracuje we Frank Carsie- mają u nas salon Forda i BMW.

Mówi, że do BeEmKi drzwi się nie zamykają a sprzedaż z roku na rok rośnie.

Otworzył sie też salon Volvo w ubiegłym roku- jakby nie było nietanie samochody.

 

Aż dziw bierze, że w tej naszej dziurze tyle premiumów się sprzedaje.

 

 

 

 

Pochodzę z Lubina, stolica polskiej miedzi i centrali KGHM. Pierwszy salon Audi na Dolnym Śląsku był w 70-tysięcznym mieście, nawet we Wrocku jeszcze nie było. Aktualnie w mieście kupisz w salonie nowe BMW, Audi, Mercedesa, o innych VW, Skodach i temu podobnych nie wspomnę. Ale Fiata już nie, upadł. ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spad napisał:

 

 

Pochodzę z Lubina, stolica polskiej miedzi i centrali KGHM. Pierwszy salon Audi na Dolnym Śląsku był w 70-tysięcznym mieście, nawet we Wrocku jeszcze nie było. Aktualnie w mieście kupisz w salonie nowe BMW, Audi, Mercedesa, o innych VW, Skodach i temu podobnych nie wspomnę. Ale Fiata już nie, upadł. ;]

Najgrubsze fury kupione za gotówkę na Dolnym Śląsku mają blachy DPL albo DLU. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pejus1982 napisał:

 Coś z tą Częstochową jest bo ja swojego Golfa kupiłem w Łodzi w Krotoskim. Ta sama sieć u nas w mieście ale w Łodzi taniej o jakieś 4kzł. Bilet PKP do Łodzi 18zł.

 

a kolega z Krakowa kupił ze dwa lata temu Rio właśnie w Częstochowie bo tam dostał najlepszą ofertę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Ja swojego Golfa V w Sosnowcu :hmm:

Wokół Częstochowy jest duże zagęszczenie milionerów, to pewnie ceny w salonach dopasowali ;l

 

BTW- kolega pracuje we Frank Carsie- mają u nas salon Forda i BMW.

Mówi, że do BeEmKi drzwi się nie zamykają a sprzedaż z roku na rok rośnie.

Otworzył sie też salon Volvo w ubiegłym roku- jakby nie było nietanie samochody.

 

Aż dziw bierze, że w tej naszej dziurze tyle premiumów się sprzedaje.

 

 

BMW mam naprzeciwko naszej firmy . To widze jak czesto lory z nowymi autami podjezdzaja. A co do Volvo to jest odskocznia Polaczka (tego od Opla) , ma potęzna firme budowlano-drogowa .Ale zbyt ma , tyle że ludzi ma podobno nieogarniętych . Co do obsługi to Krotoskiemu do pięt nie dorasta . Znajmy kupe lat Skodami jezdził a teraz ma Volvo . Opowiadał że tragedia na serwisie . Ale to wiadomo ...ludzie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.