Skocz do zawartości

Wynajem długoterminowy, osoba fizyczna?


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, hefi napisał:

Ale autor pewnie nie ma wyboru co do opcji finansowania

 

Ma wybór - nowy - gotówka  lub wynajem długoterminowy ,lub używany roczny/dwuletni za gotówkę i się zastanawia .

Edytowane przez stalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, stalan said:

 

Ma wybór - nowy - gotówka  lub wynajem długoterminowy ,lub używany roczny/dwuletni za gotówkę i się zastanawia .

 

Liczylem sobie cos takiego ostatnio dla Mini Coopera.

Koszt wynajmu (kredyt/leasing z rata balonowa) za 4 lata to bylo ok 50kPLN + ubezpieczenie i serwis jakies 10kPLN.

Utrata wartosci przy kupnie nowki to ok 40kPLN + ubezpieczenie i serwis podobnie.

Wiec roznica to jakies  +/-10kPLN za potencjalnie swiety spokoj z pozniejsza odsprzedaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sdss napisał:

Będzie drożej niż za gotówkę,  za to odchodzi problem z sprzedażą za kilka la

 

Jako posiadacza pięciolatka  w idealnym stanie o minimalnym przebiegu ,kupionego w salonie , którego teraz będę sprzedawał ,najbardziej gniecie mnie utrata wartości . W związku z powyższym rozważam różne opcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, stalan said:

 

Jako posiadacza pięciolatka  w idealnym stanie o minimalnym przebiegu ,kupionego w salonie , którego teraz będę sprzedawał ,najbardziej gniecie mnie utrata wartości . W związku z powyższym rozważam różne opcje .

 

No to w takim wynajmnie przeciez: splacisz cala utrate wartosci + zarobek firmy, ktora Ci to auto wynajmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jako posiadacza pięciolatka  w idealnym stanie o minimalnym przebiegu ,kupionego w salonie , którego teraz będę sprzedawał ,najbardziej gniecie mnie utrata wartości . W związku z powyższym rozważam różne opcje .
Z utratą wartości nie wygrasz, moje auto straciło ~50% w 3 lata.
1.Osobiście będąc w podobnej sytuacji postawilbym na wynajem a $ zostawił sobie na jakieś lepsze cele. Wyżej cenie sobie spokój niż jakieś straty związane z opłatami. Tylko trzeba trafić na moment gdzie depozyt i % będą najniższe.
2. Uzywka na pełnej gwarancji z możliwością przedłużenia
3 gotówka w kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Rado_ said:
13 hours ago, hefi said:
No to już coś wiemy. Teraz może kolega[mention=128975]Polarny[/mention] wyjaśni dlaczego opłaca się kupić za gotówkę

Bo nie płacisz odsetek i prowizji?

 

Zaraz sie dowiesz, ze przeciez kase na auto mozesz zainwestowac i wyciagnac z tego 3 razy tyle ;) Problem w tym, ze jak zainwestowac to juz niekoniczenie ;]

Prawda jest taka, ze wiele osob woli ponosic regularny wydatek w postaci raty niz najpierw uzbierac i pozniej wydac calosc :ok:

Ja np wolalbym miec 100kPLN na koncie i placic co miesiac 2kPLN niz sie pozbywac poduszki finansowej.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stalan napisał:

 

Jako posiadacza pięciolatka  w idealnym stanie o minimalnym przebiegu ,kupionego w salonie , którego teraz będę sprzedawał ,najbardziej gniecie mnie utrata wartości . W związku z powyższym rozważam różne opcje .

To trochę szkoda się pozbywać takiego auta, chyba że po prostu się znudziło. :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Polarny napisał:

Mam doświadczenie jedynie w przeliczaniu, jak bardzo się to nie opłaca.

A możesz się podzielić tym doświadczeniem? Do mnie osobiście, temat najmu przemawia. Ale chętnie skonfrontuje swoje przemyslenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Focus206 napisał:

A możesz się podzielić tym doświadczeniem? Do mnie osobiście, temat najmu przemawia. Ale chętnie skonfrontuje swoje przemyslenia. 

 

Jak policzysz złotówkę do złotówki to nigdy najem nie będzie opłacalny - ale rozpatrując to na zimno w excelu.

Jak dodasz milion różnych czynników, z czego każdy jest indywidualny dla Ciebie i Twojej sytuacji - sprawa wygląda trochę inaczej.

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zaraz sie dowiesz, ze przeciez kase na auto mozesz zainwestowac i wyciagnac z tego 3 razy tyle  Problem w tym, ze jak zainwestowac to juz niekoniczenie ;]
Prawda jest taka, ze wiele osob woli ponosic regularny wydatek w postaci raty niz najpierw uzbierac i pozniej wydac calosc :ok:
Ja np wolalbym miec 100kPLN na koncie i placic co miesiac 2kPLN niz sie pozbywac poduszki finansowej.
Zależy na co kogo stać. Najlepiej za gotówkę i mieć poduszkę, ale ile ludzi tyle opcji, każdemu co innego będzie odpowiadać.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co kogo stać. Najlepiej za gotówkę i mieć poduszkę, ale ile ludzi tyle opcji, każdemu co innego będzie odpowiadać.
Dlatego moje pierwsze pytanie było jakie było. Wolę nowy/świeży najem/cokolwiek niż skończyć jak ten koleś z nissana
I tu parę % więcej $ nie ma znaczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pietro_M napisał:

To trochę szkoda się pozbywać takiego auta, chyba że po prostu się znudziło. :) 

 

No fakt, ale... za miesiąc czeka mnie duży przegląd po 60 kkm (lekko dwa tysie),kończy się ubezpieczenie, trzeba będzie w tym roku odświeżyć dwa komplety opon, akumulator ma 5 lat( AGM), i... silnik to 1,2 Tce, który w/g internetów już niebawem musi się rozsypać (wprawdzie bierze na razie jakieś 50 ml oleju na 1000). Biorąc to wszystko pod uwagę... tak się zacząłem zastanawiać. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, stalan said:

 

No fakt, ale... za miesiąc czeka mnie duży przegląd po 60 kkm (lekko dwa tysie),kończy się ubezpieczenie, trzeba będzie w tym roku odświeżyć dwa komplety opon, akumulator ma 5 lat( AGM), i... silnik to 1,2 Tce, który w/g internetów już niebawem musi się rozsypać (wprawdzie bierze na razie jakieś 50 ml oleju na 1000). Biorąc to wszystko pod uwagę... tak się zacząłem zastanawiać. 

 

 

To wez sobie excela i wszystko podlicz...

Mysle, ze takie Megane w wynajmie, zeby sie niczym nie przejmowac to min 1.5kPLN/msc co przez 5 lat daje kwote ok 90kPLN.

A utrata wartosci to pewnie +/-50kPLN... Wydasz dodatkowe 40kPLN na serwis, ubezpieczenia, opony?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jak wchodzilo w ML za nieco ponad 700zl brutto pozniej BMW na firme ale fizole mieli tak samo. Teraz jest duzo drozej i sie nie oplaca. Mialem porysowany zderzak i wbrew urban legent nie musialem doplacac za male ryski. Jak bedzie cos wiekszego albo jakies napray to moze sie okazac, ze sie nie spina. Generalnie dobra opcja dla bogatych co zmieniaja auto co 2-3 lata i boja sie sprzedac samemu albo sa leniwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stalan napisał:

Ma wybór - nowy - gotówka  lub wynajem długoterminowy ,lub używany roczny/dwuletni za gotówkę i się zastanawia .

 

IMO gotówka, jak chce zostawić sobie auto. Wynajem wyjdzie drożej, ale odpada problem sprzedaży. Przerabiałem to przy zakupie Skody, wynajem na 4 lata niby na preferencyjnych warunkach VW + późniejszy wykup to koszt 19kzł dla auta o wartości 76k. Kredyt z VW Banku opłacał się bardziej, bo koszt to 11kzł.

 

26 minut temu, Pado napisał:

a tak z ciekawości- jak zwraca się potem auto to rozumiem, że rozliczają wszelkie uszkodzenia i szukają wszystkiego co można podliczyć? Jak to jest?

Bywa różnie, ale mają prawo odliczyć wszystkie uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stalan napisał:

Jako posiadacza pięciolatka  w idealnym stanie o minimalnym przebiegu ,kupionego w salonie , którego teraz będę sprzedawał ,najbardziej gniecie mnie utrata wartości . W związku z powyższym rozważam różne opcje .

Mówi się, że auta używane też zdrożały. Ja jestem zaskoczony w drugą stronę, rodzice dali do wyceny swoje 9-letnie auto i w ASO dostali wycenę na niemal 50% wartości 8].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sherif said:

Mówi się, że auta używane też zdrożały. Ja jestem zaskoczony w drugą stronę, rodzice dali do wyceny swoje 9-letnie auto i w ASO dostali wycenę na niemal 50% wartości 8].

 

Sportage? ;)

Ale skoro jestes zaskoczony w druga strone to spodziewales sie, ze dostana wiecej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pado napisał:

a tak z ciekawości- jak zwraca się potem auto to rozumiem, że rozliczają wszelkie uszkodzenia i szukają wszystkiego co można podliczyć? Jak to jest?

 

Masterlease w momencie wydawania auta (mówimy o nowym) przekazuje taką książeczkę/instrukcję z przykładami co jest akceptowalne a co nie. 

W momencie oddawania auta sprawdzają i dają Ci protokół. Jesli byłoby coś co wychodziło by poza ramy normalnego użytkowania - możesz zostać obciążony kosztem naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Mówi się, że auta używane też zdrożały. Ja jestem zaskoczony w drugą stronę, rodzice dali do wyceny swoje 9-letnie auto i w ASO dostali wycenę na niemal 50% wartości 8].

Zdrożały zdecydowanie.

Ale najlepiej obecnie trzymają wartość SUV. Inne czas nijak się mają do tego segmentu, no i dużo zależy od podaży i popytu na dany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

a tak z ciekawości- jak zwraca się potem auto to rozumiem, że rozliczają wszelkie uszkodzenia i szukają wszystkiego co można podliczyć? Jak to jest?

 

 

Tutaj masz przewodnik, jednolity dla całej branży najmu: https://carefleet.pl/wp-content/themes/carefleet/uploads/PZWLP_Przewodnik_Zwrotu_Pojazdow_2011.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sherif napisał:

Mówi się, że auta używane też zdrożały. Ja jestem zaskoczony w drugą stronę, rodzice dali do wyceny swoje 9-letnie auto i w ASO dostali wycenę na niemal 50% wartości 8].

Raczej nie licz, ze Ci ASO odkupi po cenie rynkowej. Przeciez oni musza potem na tym zarobic ;)

Aczlkolwiek moje doswiadczenia wskazauja na wrecz bandyckie stawki:

 - Za Ravke dawali mi 19, sprzedalem w dzien za 26, co bylo i tak kilka tys ponizej rynku, ale zalezalo mi na czasie.

- Ostatnio sprzedwalem Scenica, w odkupie oferowali 5-6tys, sprzedalem za 12.5.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Raczej nie licz, ze Ci ASO odkupi po cenie rynkowej. Przeciez oni musza potem na tym zarobic ;)

Aczlkolwiek moje doswiadczenia wskazauja na wrecz bandyckie stawki:

 - Za Ravke dawali mi 19, sprzedalem w dzien za 26, co bylo i tak kilka tys ponizej rynku, ale zalezalo mi na czasie.

- Ostatnio sprzedwalem Scenica, w odkupie oferowali 5-6tys, sprzedalem za 12.5.

Taką ofertę dało ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, stalan said:

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? , np. firma Carsmile. 

 

Ja w 2019 wypożyczyłem na rok P208 w Qarsonie. Poza bałaganiem z fakturami (z ich winy), doświadczenie pozytywne.

Czy było to opłacalne? Nie wiem. Potrzebowałem małego, bezobłsugowego przez rok "na już" i ten wynajem ten warunek spełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

Niecałe 50% tego co zostało zapłacone jako auto nowe .. bo rozumiem, że tak oceniamy spadek wartości.

A, to zle odczytalem. Jak tak, to faktycznie chyba dobra oferta.

U mnie to bylo mw50% ale aktualnej wartosci rynkowej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest, choć nikt o tym nie wspomniał, żeby wziąć w najem auto które ewentualnie możesz od nich odkupić jeśli uszkodzenia auta mogą być ponad normatywne i będziesz musiał od nich je odkupić żeby nie płacić haraczu. Przy jakiejś Skodzie może to Ci się udać ale nie wiem co będzie jak weźmiesz auto o wartości 200 kPLN. Możesz mieć jakieś zniszczenia wnętrza przez dzieci. Za jakieś uszkodzenia powstałe nie z Twojej winy pewnie też przyjdzie Ci zapłacić, bo nie wiem czy to się odbywa bezkosztowo pomimo AC (obcierki parkingowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, zinger said:

A, to zle odczytalem. Jak tak, to faktycznie chyba dobra oferta.

U mnie to bylo mw50% ale aktualnej wartosci rynkowej ;) 

 

Jak auto niezbyt chodliwe albo wiekowe, to daja zaporowa cene i maja klopot z glowy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Focus206 napisał:

A możesz się podzielić tym doświadczeniem? Do mnie osobiście, temat najmu przemawia. Ale chętnie skonfrontuje swoje przemyslenia. 

To czyste liczby.

Weźmy z carsmile Passat 1.5 Business DSG - na otomoto jest za 109 kPLN.

W carsmile: 2137*36 ~= 77 kPLN, czyli "taniej" o 32 kPLN.

Naprawdę po 3 latach ten passat jest wart 32 kPLN?

W wynajmie są jeszcze opony (ileż to będzie kosztować) oraz serwis, który zapewne da się wykupić na 4 lata za jakiś niewielki pakiet.

 

No i do tego ryzyko, co policzą za "ponadnormatywne zużycie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Jak auto niezbyt chodliwe albo wiekowe, to daja zaporowa cene i maja klopot z glowy ;)

 

Byc moze takie mieli podejscie, ale jakos nie mialem prblemu ze sprzedaza i gdyby troche dolozyli, to bym u nich zostawil i by jeszcze spokojnie po kilka tys na nich zarobili.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

- Za Ravke dawali mi 19, sprzedalem w dzien za 26, co bylo i tak kilka tys ponizej rynku, ale zalezalo mi na czasie.

- Ostatnio sprzedwalem Scenica, w odkupie oferowali 5-6tys, sprzedalem za 12.5.

U mnie podobnie - oferta ASO 8600, sprzedaż 17000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Polarny napisał:

To czyste liczby.

Weźmy z carsmile Passat 1.5 Business DSG - na otomoto jest za 109 kPLN.

W carsmile: 2137*36 ~= 77 kPLN, czyli "taniej" o 32 kPLN.

Naprawdę po 3 latach ten passat jest wart 32 kPLN?

W wynajmie są jeszcze opony (ileż to będzie kosztować) oraz serwis, który zapewne da się wykupić na 4 lata za jakiś niewielki pakiet.

 

No i do tego ryzyko, co policzą za "ponadnormatywne zużycie".

Liczyłem na konkretniejsze wyliczenie bo oglądając to w ten sposób to fakt - nie opłaca się.

Ale doliczmy do zakupu te opony, ubezpieczenie, ten serwis za grosze, utrate wartości, dolicz jakiś tam procent z lokaty jeśli zamrażasz te 100k i nie wyciągasz gotówki. Miałem nadzieję że masz tego typu wyliczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Focus206 napisał:

Liczyłem na konkretniejsze wyliczenie bo oglądając to w ten sposób to fakt - nie opłaca się.

Ale doliczmy do zakupu te opony, ubezpieczenie, ten serwis za grosze, utrate wartości, dolicz jakiś tam procent z lokaty jeśli zamrażasz te 100k i nie wyciągasz gotówki. Miałem nadzieję że masz tego typu wyliczenia :) 

Policz 0.1% ze 100k na lokacie. :phi: Wynajem jest dla wygodnickich a tacy wiecej placa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Focus206 napisał:

Liczyłem na konkretniejsze wyliczenie bo oglądając to w ten sposób to fakt - nie opłaca się.

Ale doliczmy do zakupu te opony, ubezpieczenie, ten serwis za grosze, utrate wartości, dolicz jakiś tam procent z lokaty jeśli zamrażasz te 100k i nie wyciągasz gotówki. Miałem nadzieję że masz tego typu wyliczenia :) 

Opony - 2 kPLN, serwis 400 PLN, utratę wartości podałem - nie będzie taka, że 3-letni pasek będzie kosztował 35 kPLN. Coś ok. 60 bym obstawiał.

Z lokatami to chyba wolny żart.

 

Skłamałem - serwis 99 PLN na 4 lata - nie 400 PLN.

Edytowane przez Polarny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.