Skocz do zawartości

Prostownik Einhel CC-BC 6M


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż nie do końca jestem zadowolony z Lidlowskiej ładowarki szukam jakieś innego prostownika.

Trafiła mi się okazja zakupić taki jak w temacie w kwocie poniżej 100zł (nowy, nie używany).

 

Ktoś ma?

Nie mogę znaleźć info czy startuje on z bardzo rozładowanym aku.

Warty? 

Do obsługi ma 2 samochody gdzie aku są 74ah

 

ewentualnie coś innego? w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 4thelement napisał:

Jako iż nie do końca jestem zadowolony z Lidlowskiej ładowarki szukam jakieś innego prostownika.

Trafiła mi się okazja zakupić taki jak w temacie w kwocie poniżej 100zł (nowy, nie używany).

 

Ktoś ma?

Nie mogę znaleźć info czy startuje on z bardzo rozładowanym aku.

Warty? 

Do obsługi ma 2 samochody gdzie aku są 74ah

 

ewentualnie coś innego? w podobnej cenie?

Miałeś g... i chcesz kupić kolejne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 4thelement napisał:

Dziekuje za bardzo merytoryczną odpowiedź 

Tylko nie wiem właśnie na które pytanie ta odpowiedź jest 

Czego tutaj nie rozumiesz? To tandetne automaty jedyny plus że są tanie. Jak już koniecznie ma być automat w normalnej cenie to kup cos np z Stefpol. 

Edytowane przez Danielpoz.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danielpoz. napisał:

To tandetne automaty jedyny plus że są tanie.

Tandetne automaty to są te mikroprocesorowe "kostki" na kablu z L... i tym podobne. Pudełka z transformatorem i mostkiem, nawet te najprostsze naładują każdy akumulator w jakim by nie był stanie i będą działać wiecznie. Podobną budowę ma ładowarka wbudowana w samochód, zwana często alternatorem ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 4thelement napisał:

ewentualnie coś innego? w podobnej cenie?

 

Zajrzyj do Aldi. Ichniejszy prostownik/ ładowarka automatyczna Medion MD 18559 ładuje w trybie zimowym do napięcia ok. 15,4V. 

 

http://download2.medion.com/downloads/anleitungen/bda_md18559_pl_pt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Czego tutaj nie rozumiesz? To tandetne automaty jedyny plus że są tanie. Jak już koniecznie ma być automat w normalnej cenie to kup cos np z Stefpol. 

 

To ja zapytam - jaki jest z nimi problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, futrzak napisał:

 

To ja zapytam - jaki jest z nimi problem? 

1)Nie ładują prądem deklarowanym. Jeśli ma ktoś dużo czasu to właściwie nie problem🤣 

2)Nie naładaują akumulatora do "pełna". To skutecznie dyskfalifikuje w mojej ocenie te pudełka. 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bochumil napisał:

 

Zajrzyj do Aldi. Ichniejszy prostownik/ ładowarka automatyczna Medion MD 18559 ładuje w trybie zimowym do napięcia ok. 15,4V. 

 

http://download2.medion.com/downloads/anleitungen/bda_md18559_pl_pt.pdf

Mierzyłeś może ten prostownik czy doładuje do tych 15v ? 
 

moja ładowarka właśnie wyzionęła ducha. Pokazuje full a na akumulatorze 12v 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

1)Nie ładują prądem deklarowanym. Jeśli ma ktoś dużo czasu to właściwie nie problem🤣 

 

To zależy. 

 

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

2)Nie naładaują akumulatora do "pełna". To skutecznie dyskfalifikuje w mojej ocenie te pudełka. 😐

 

Cóż, biorąc po uwagę bezpieczeństwo używania takich ładowarek jakoś mnie nie dziwi. Do typowych zastosowań wystarcza.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

1)Nie ładują prądem deklarowanym. Jeśli ma ktoś dużo czasu to właściwie nie problem🤣 

2)Nie naładaują akumulatora do "pełna". To skutecznie dyskfalifikuje w mojej ocenie te pudełka. 😐

 

:hmm:

 

Czy ja wiem, dobra markowa procesorowa ładowarka dobrze pracuje

 

 

Fakt, że wolniej niż taki Stefpol na trafo, bo i mniejszym prądem ładuje.

 

Prędzej kupiłbym tego typu urządzenie niż np. prostownik, bez jakiegoś kontrolera ładowania.

 

Na kanale mrAkumulator jest test prostowników, m.in. Stefpol, niektóre są niechlujnie polutowane, gdzie o pożar nietrudno.

 

 

 

 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisalem o badziewiach za 100zł lub mniej. Dobra elektroniczna jest jak najbardziej ok do podstawowych zadań👍

 

Co do Stefpola to kilka lat temu mialem 15A prostownik i jakościowo jeśli chodzi o estetykę wykonania to faktycznie średnio😕. Ostatnio kupiłem kolejny i myślę że jest zupełnie dobrze wykonany😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Danielpoz. napisał:

Ale ja pisalem o badziewiach za 100zł lub mniej. Dobra elektroniczna jest jak najbardziej ok do podstawowych zadań👍

 

Co do Stefpola to kilka lat temu mialem 15A prostownik i jakościowo jeśli chodzi o estetykę wykonania to faktycznie średnio😕. Ostatnio kupiłem kolejny i myślę że jest zupełnie dobrze wykonany😎

no to spójrz wpierw na cenę tego Einhela, wykracza poza założony przez ciebie budżet, jak to się zatem ma do tego?

6 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Miałeś g... i chcesz kupić kolejne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prostownik zakupiony i dziś odbywa się test. 

Z pierwszych pozytywnych uwag-o wiele szybciej ładuje, i widać te 6A

Po drugie, przy napieciu przy ktorym lidlowski kończy ładowanie, ten ładuje dalej 

Aku podłączone o 17 na chwilę obecną laduje się napięciem ponad 14.7V 

Zostawiam go do pelnego naładowania. 

Podejrzenia walniętego aku Bosha stają się realne i jutro dzwonię do zakladu w ktorym został on zakupiony i założony w celu jego diagnostyki 

 

 

Dodam iż aktualnie zmierzony pobór prądu to 0.05A,wydaje się być on w normie 

 

IMG_20210128_214046.jpg

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inwestycja za kwotę jak poniżej 100/kosztuje na znanym portalu okolice 200.

 

Aku Boscha mają słaba opinie , obecnie na rynku chyba każdy producent oszczędza.

 

Ja kupiłem jakiś ukraiński , narazie działa bez zarzutów. 

Przy kilku dniowych mrozach powyżej -15 sprawdzałem jakie ma napięcie - pokazało 12,5 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał:

Aku po calonocnym ladowaniu osiągnął max 14.8V

I wciąż się ładował

Jaki prąd ładowania przy tym napięciu?  Akumulator ciepły? Gazuje? 

 

 

Szukałem w instrukcji parametrów tego urządzenia ale nawet producent ich nie podaje... 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Jaki prąd ładowania przy tym napięciu?  Akumulator ciepły? Gazuje? 

 

 

Szukałem w instrukcji parametrów tego urządzenia ale nawet producent ich nie podaje... 😕

Akumulator mial normalną temperaturę w dosyć zimnym garażu, czy gazował to nie wiem bo nie wyciągałem z powodu dostępu do niego. Nie mierzyłem jakim natężeniem ładuje tylko jakim napięciem. 

 

Również szukalem parametrów tego prostownika ale z takim samym efektem. 

 

Natomiast jestem umowiony na czwartek do elektromechanika który sprzedawał i zakładał ten akumulator. 

Spytał się czy mierzyłem pobór prądu na co odpowiedziałem ze tak i parametr to 0.05A. Sam stwierdzil że dziwne zachowanie. Będą sprawdzać. 

Co mnie martwi to rzucił pomysłem pozostawienia aku na 3 dni u niego - zapytalem się czy to znaczy ze bede 3 dni bez auta bo przecież poprzedni aku został u nich - ten zaś aku nie miał problemu przez poprzednią zimę z trzymaniem parametrów 

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Dobra inwestycja za kwotę jak poniżej 100/kosztuje na znanym portalu okolice 200.

Dokladnie dałem za niego 80zł więc niewiele wiecej niż lidlowski a o niebo lepiej wykonany i widzę ze o lepszych parametrach 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 dni? 21 wiek i do tego są odpowiednie sprzęty żeby zdiagnozować. Podjedź do jakiegoś specjalistycznego sklepu z aku i niech sprawdzą go oporem. W 90% przypadków już po takim pomiarze można określić stan akumulatora. 

 

Jakie w ogóle objawy i kiedy aku był wymieniany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

Jakie w ogóle objawy i kiedy aku był wymieniany

Aku wymieniany w pazdzierniku ub.roku.

Objaw - nie trzyma objętości. 

Sprawdzony pobór prądu na uspionym samochodzie to 0.05A. Więc wyglada na to że aku może mieć gdzieś zwarcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 4thelement napisał:

Teraz podaje prąd 14.8V i ok. 1A

Ładuje się godzinę od zgaszenia samochodu. 

 

Nie wiem jak to przełożyć na stan aku 

Cały czas nie wiemy przy jakim napięciu ma się wyłączyć ładowarka. 

 

Godzina to mało. Zostaw na noc i wtedy sprawdź prąd ładowania no i czy napięcie w końcu wzrośnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danielpoz. napisał:

Cały czas nie wiemy przy jakim napięciu ma się wyłączyć ładowarka. 

 

Godzina to mało. Zostaw na noc i wtedy sprawdź prąd ładowania no i czy napięcie w końcu wzrośnie .

o ile dobrze kojarzę , napięcie wzrasta a natężenie powinno maleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 4thelement napisał:

o ile dobrze kojarzę , napięcie wzrasta a natężenie powinno maleć?

Tak, lecz to automatyczna ładowarka i w pewnym momencie ładowanie powinno się zakończyć. Napięcie spadnie do jakiegoś poziomu i cykl znowu się powtarza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 19:28, Danielpoz. napisał:

Zdecydowanie za świeży żeby mówić o zużyciu. Prąd 50mA wręcz modelowy.

 

Tylko reklamować.

Samochód dziś odstawiony do warsztatu. Pierwszy pomiar ichniom maszynką wskazał 100% akumulatora naladowany oraz pojemność 520Ah. Trochę mało jak na 680Ah.

Samochód został do jutra na warsztacie. Będą sprawdzać aku co by Bosch się nie przyczepił przy reklamacji. 

Z info uzyskanej na warsztacie to pierwszy przypadek od wielu lat kiedy Bosch dał ciała. 

Pozostało mi cierpliwie czekać do jutra na wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 4thelement napisał:

oraz pojemność 520Ah. Trochę mało jak na 680Ah.

Chyba prąd rozruchu i oczywiście A a nie Ah;)

 

 

 

15 minut temu, 4thelement napisał:

Z info uzyskanej na warsztacie to pierwszy przypadek od wielu lat kiedy Bosch dał ciała

Już bez przesady z tą jakością, bosch nawet sam nie produkuje akumulatorów tylko zleca to innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, 4thelement napisał:

Samochód dziś odstawiony do warsztatu. Pierwszy pomiar ichniom maszynką wskazał 100% akumulatora naladowany oraz pojemność 520Ah. Trochę mało jak na 680Ah.

Samochód został do jutra na warsztacie. Będą sprawdzać aku co by Bosch się nie przyczepił przy reklamacji. 

Z info uzyskanej na warsztacie to pierwszy przypadek od wielu lat kiedy Bosch dał ciała. 

Pozostało mi cierpliwie czekać do jutra na wynik. 

520A a 680A jest różnica ale auto i tak powinno odpalać od strzała. 

 

Różnica w prądzie rozruchu może wynikać z niedoładowania akumulatora. Tak jak pisałem na początku to ta ładowarka z pewnościa nie zrobi 100% tego co aku może przyjąć. Podładować owszem ale nie naładować. 

 

Tak w ogóle czym to moerzyli? Jaką metodą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Danielpoz. napisał:

520A a 680A jest różnica ale auto i tak powinno odpalać od strzała. 

 

Różnica w prądzie rozruchu może wynikać z niedoładowania akumulatora. Tak jak pisałem na początku to ta ładowarka z pewnościa nie zrobi 100% tego co aku może przyjąć. Podładować owszem ale nie naładować. 

 

Tak w ogóle czym to moerzyli? Jaką metodą? 

Nie wiem jaką metodą, miał jakieś urządzenie z drukarką, podpiął aku i wydruk wyszedł taki jak mówiłem wcześniej. 

Nie wiem czy ten prostownik laduje do pełna czy nie ale na tym urządzeniu wskazalo 100%naladowania aku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, volf6 napisał:

Chyba prąd rozruchu i oczywiście A a nie Ah

Nie wiem, nie znam się 

 

49 minut temu, volf6 napisał:

Już bez przesady z tą jakością, bosch nawet sam nie produkuje akumulatorów tylko zleca to innym

Tylko pisze co mi mówili na warsztacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 16:44, Danielpoz. napisał:

Czego tutaj nie rozumiesz? To tandetne automaty jedyny plus że są tanie. Jak już koniecznie ma być automat w normalnej cenie to kup cos np z Stefpol. 

Możesz podaj jakiś konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andi napisał:

Możesz podaj jakiś konkretny model?

Np EST 516, z tym że nie ma wyświetlaczy i innych bajerów😏

Ma za to jeden mały plus, poprostu naładuje akumulator👍

 

15A nie za dużo do akumulatorów w autach osobowych?

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek40 napisał:

Np EST 516, z tym że nie ma wyświetlaczy i innych bajerów😏

Ma za to jeden mały plus, poprostu naładuje akumulator👍

 

15A nie za dużo do akumulatorów w autach osobowych?

Ta ładowarka może ładować maksymalnym prądem 15A. Ma ona pokrętło na którym ustawiamy maksymalny prąd ładowania.

Cytat

Pokrętłem ustawić wartość prądu jakim chcemy ładować akumulator, pamiętając aby nie przekraczać 10% pojemności ładowanego akumulatora lub inaczej jeśli zaleca tak producent akumulatora ale nie więcej niż 12A, np.: (60Ah x 10% = 6A).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 11:23, Andi napisał:

Możesz podaj jakiś konkretny model?

 

Dzisiaj przyszedł do mnie zamówiony EST-305M

Na Allegro kosztuje od 200 (wysyłka do 2-3 tygodnie) do ~220 zł (wysyłka od ręki - trzeba zwrócić uwagę na opis).

[edit]Tylko widzę, że ten podany wyżej (ESTR-516) jest przeznaczony do akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych a ten 305M tylko do ołowiowo-kwasowych.

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.