Skocz do zawartości

Podtrzymanie/doładowanie akumulatora...


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję w jednym aucie zamontować doładowywanie akumulatora, ze względu na długie postoje...

 

Co wybrać? Prąd nie musi być duży, ważne aby po prostu akumulator był cały czas doładowany.

 

Coś takiego da radę?

 

GetPrimaryProductImage.jpeg.d28246e1e5e1aba7e8650bf4b1ed5613.jpeg

 

Domyślnie planuję pociągnąć kabel od akumulatora zakończony wtyczką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy zdjąć klemy?

A urządzenie pewnie da radę aczkolwiek trzeba by sprawdzić w jaki stan przechodzi po chwilowym zaniku napięcia sieciowego...

I jakieś tam ryzyko jest-typu uszkodzenia tej ładowarki co moze spowodować jakieś zwarcie, przeładowanie aku czy moze pożar:hehe:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję w jednym aucie zamontować doładowywanie akumulatora, ze względu na długie postoje...
 
Co wybrać? Prąd nie musi być duży, ważne aby po prostu akumulator był cały czas doładowany.
 
Coś takiego da radę?
 
GetPrimaryProductImage.jpeg.d28246e1e5e1aba7e8650bf4b1ed5613.jpeg
 
Domyślnie planuję pociągnąć kabel od akumulatora zakończony wtyczką...
Wczoraj też myślałem, żeby zastąpić czymś "starca" z Lidla i zdecydowałem się na genius 5, ma dobre opinie i dodatkowo fajne możliwości.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, volf6 napisał:

Nie wystarczy zdjąć klemy?

A urządzenie pewnie da radę aczkolwiek trzeba by sprawdzić w jaki stan przechodzi po chwilowym zaniku napięcia sieciowego...

I jakieś tam ryzyko jest-typu uszkodzenia tej ładowarki co moze spowodować jakieś zwarcie, przeładowanie aku czy moze pożar:hehe:

 

Kupiłem, podłączyłem na jedną noc, odpiąłem i schowałem, miałem jakieś dziwne obawy. 

 

Zdejmuje klemę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na to, że nie używam zimą T4 mam podłączony nonstop prostownik coś w rodzaju jak na obrazku.

Zaletą jest, że po zaniku 240V automatycznie wraca do poprzednich ustawień i ładuje podtrzymuje dalej.

 

 

 

sena.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki producent Defa. Mają systemy elektrycznego ogrzewania wnętrza pojazdu, grzałki do silnika i do takiego systemu można podłączyć również moduł podtrzymania napięcia akumulatora.

Ale robią też ładowarkę DEFA SMARTCHARGE, która właśnie jest przeznaczona do ciągłego podłączenia do akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jakubek napisał:

U mnie cetek nie raz był podłączony po kilka dni w garażu ( nie przy domowym ) i nigdy nic się nie działo.

Ale każdy robi po swojemu i na własną odpowiedzialność

Kiedyś miałem prostownik podpięty na stałe do akumulatora w motocyklu i programator wkładany do gniazdka który włączał prostownik raz na tydzień na 4 godziny - dzialało niezawodnie przed kilka lat aż sie zepsuł programator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volf6 napisał:

Nie wiesz o jakim aucie mowa a wiesz co trzeba będzie programować?:hehe:

No chyba Seicento to nie jest a radio jest w każdym i potrzebuje podtrzymania, Kijanka też auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, volf6 napisał:

Nie wiesz o jakim aucie mowa a wiesz co trzeba będzie programować?:hehe:

Odniosłem się ogólnie i przykładowo ale np. w KIA ProCeed taki hebel to słaby pomysł. Miałem dopisać że do Zastawy czy innego Yugo to się nadaje.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shapyr napisał:

Odniosłem się ogólnie i przykładowo ale np. w KIA ProCeed taki hebel to słaby pomysł. Miałem dopisać że do Zastawy czy innego Yugo to się nadaje.

Nie wiem czy chodzi o Kia to po pierwsze a po drugie o jak długim i częstym postoju myślimy-jak raz na tydzień to moze i nie fajnie ale jeśli raz na pół roku to mozna przeboleć to programowanie:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, volf6 napisał:

raz na pół roku to mozna przeboleć to programowanie:phi:

To moja T4 stoi tylko 4 miesiące a i tak nie chciało by mi się programować i ustawiać zegary licznika i webasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie to samo...... gdy Capri oraz skuter zimują sobie, ja wyjmuję z nich akumulatory i podłączam (raz jeden, raz drugi) do takiej lidlowej ładowareczki. Ma ona tryb doładowywania i tak sobie stoi przez kilka dni bądź tygodni podpięta do aku. A jak mi się przypomni, to przepinam ją na drugi akumulator i zostawiam.

Jak zanika napięcie, to faktycznie ładowarka nie włączy się z powrotem w ostatni tryb. Ale to widać na diodkach, więc jak przechodzę obok, to widzę, klikam i działa dalej.

I jest dobrze. Akumulatory na wiosnę naładowane i pojazdy odpalają bez problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartłomiej napisał:

U mnie to samo...... gdy Capri oraz skuter zimują sobie, ja wyjmuję z nich akumulatory i podłączam (raz jeden, raz drugi) do takiej lidlowej ładowareczki. Ma ona tryb doładowywania i tak sobie stoi przez kilka dni bądź tygodni podpięta do aku. A jak mi się przypomni, to przepinam ją na drugi akumulator i zostawiam.

Jak zanika napięcie, to faktycznie ładowarka nie włączy się z powrotem w ostatni tryb. Ale to widać na diodkach, więc jak przechodzę obok, to widzę, klikam i działa dalej.

I jest dobrze. Akumulatory na wiosnę naładowane i pojazdy odpalają bez problemu.

Dobrze że przypomnieliście - muszę podładować akumulator do traktorka :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.01.2021 o 16:53, volf6 napisał:

Mam z kilkanaście radów samochodowych i żadne nie potrzebuje podtrzymania, pamięć stacji jest w pamięci nieulotnej.

Też myślałem, że tak od zawsze jest, a tu w Fordzie zonk - po wymianie aku nawet kodu radia się domagał. A wyjmowanie i wkładanie aku chyba góra 10 min. zajęło (wiem, długo, ale sprawdźcie jak w focusie jest zakopany aku)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
W dniu 20.01.2021 o 13:10, Azbest napisał:

Mam CTEKa, który teoretycznie służy do takich rzeczy - ale nigdy się nie odważyłem zostawiać samochodu podłączonego dłużej niż ten "cały dzień".

Ma nawet taką fajną kostkę/gniazdko, do zamontowania na stałe w samochodzie:

 

image.png.ae122e8c099267cc6047b6396524620d.png

Gdzies to kupil wsadzikbym sobie do skutera bo do aku jest uoierdliwy dostep.

Zakladam ze wtyczka do tego tez jest?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies to kupil wsadzikbym sobie do skutera bo do aku jest uoierdliwy dostep.
Zakladam ze wtyczka do tego tez jest?
 
Krawiec
Tu https://m.ceneo.pl/21681383 masz przykładową ładowarkę. Ale w innych też się zdarzają podobne rozwiązania (np. noco).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowarke mam, chce taki kabel...
 
Krawiec
Szukaj u Chińczyków, bo tak jak wspomniałem można taki kabelek kupić do ładowarek noco (do cteka pewnie też), ale sam kabel 80 złotych.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krawiec napisał:

Gdzies to kupil wsadzikbym sobie do skutera bo do aku jest uoierdliwy dostep.

Zakladam ze wtyczka do tego tez jest?

 

Krawiec

 

Sama ładowarka/prostownik jest zakończona wtyczką - i do tego zakładasz albo żabki, albo taką "stałą wiązkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowarke mam, chce taki kabel...
 
Krawiec
Chyba najtaniej będzie jak kupisz taką https://allegro.pl/oferta/kostka-zlacze-hermetyczne-wtyk-superseal-2-pin-9340000538?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=ZTEyZWEwYTktMWFjZi00ZjUzLWEzZTEtZTExZDhmYmQzMDE5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2e32108a-2484-4bf2-b4b1-e2094dd15505 wtyczkę, a właściwie to dwie, oczka i kawałek przewodu dwu żyłowego. Obetnij oryginalny przewód w ładowarce i zrób sobie 2 wersje w zależności od potrzeby.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 09:33, K3 napisał:

Potrzebuję w jednym aucie zamontować doładowywanie akumulatora, ze względu na długie postoje...

 

Co wybrać? Prąd nie musi być duży, ważne aby po prostu akumulator był cały czas doładowany.

 

Coś takiego da radę?

 

GetPrimaryProductImage.jpeg.d28246e1e5e1aba7e8650bf4b1ed5613.jpeg

 

Domyślnie planuję pociągnąć kabel od akumulatora zakończony wtyczką...

Ja kupiłem coś podobnego z lidla -tez miałem obawy ale zostawiłem na 3dni i nie było problemów;

 

naladowal aku

taki sprzęt :

https://www.lidl-sklep.pl/p/ultimatespeed-prostownik-do-akumulatorow-samochodowych-ulgd-5-0-a1/p100315312?mktc=shopping&gclid=Cj0KCQiA4L2BBhCvARIsAO0SBdbvlk8DK9t9V2CmvngesgrRDvykD3dwYq3pj-P9F9ysdsNGOvdPknQaAgxWEALw_wcB

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 15:30, NaczelnyFilozof napisał:

 

Za dużo kombinowania z odkręcaniem. Lepiej wstawić taki dedykowany gadżet z PRL :  

 

 

unnamed.png

Nie wszystkie samochody (szczeg współczesne ) znoszą dobrze całkowite odcięcie zasilania 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.