Skocz do zawartości

Nowy samochód sportowy do 100.000zł


BartekM02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem w tym roku kupić mój pierwszy samochód i wybrałem kategorię samochodów sportowych. Jestem zielony w temacie samochodów, dlatego chciałbym abyście mi pomogli wybrać tak abym nie żałował zakupu. Zależy mi na tym żeby był on 4-osobowy z automatyczną skrzynią biegów. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem w tym roku kupić mój pierwszy samochód i wybrałem kategorię samochodów sportowych. Jestem zielony w temacie samochodów, dlatego chciałbym abyście mi pomogli wybrać tak abym nie żałował zakupu. Zależy mi na tym żeby był on 4-osobowy z automatyczną skrzynią biegów. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
 
4osoby, Sport i automat :bzik: mnie się to nie klei ale zapewne da się w takiej kwocie jakiegoś Passata CC z dizlem znaleźć ;]

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem w tym roku kupić mój pierwszy samochód i wybrałem kategorię samochodów sportowych. Jestem zielony w temacie samochodów, dlatego chciałbym abyście mi pomogli wybrać tak abym nie żałował zakupu. Zależy mi na tym żeby był on 4-osobowy z automatyczną skrzynią biegów. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
 
Kolego albo nowy albo sportowy albo zginęło Ci jedno zero w tytule. Bo to się nie spina.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BOGUS napisał:

Kolego albo nowy albo sportowy albo zginęło Ci jedno zero w tytule. Bo to się nie spina.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Bez przesady, HH w klasie B kupi.

 

Polo GTI, Fiesta ST , i20N itd....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, damianX napisał:

Bo niektórym wystarczy napis sport na klapie i już uważają że to sportowe auto ,nowy za 100k nie ma szans

 

Np VW Golf SPORTsvan by się łapał na tą logikę :old:

 

A serio to chyba pozostaje poszukać w klasie B, na coś większego raczej nie ma szans.

 

Gdyby nie wymóg automatu to poleciłbym Swifta Sport :jem: Fajny miejski wojownik, realnie 100km/h w 8.5 sec i jak najbardziej w budżecie.

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

8.5 do 100 to ma zwykle Mini z silnikiem 1.5 136 KM ;]

Wiec jak na HH to raczej marne osiagi w tych czasach...

 

Ale do Mini to pewnie byś musiał dosypać trochę złotówek :cfaniak:

Jasne, 8.5 do 100 głowy nie urwie ale już jest przyjemnie żwawo, raczej powyżej przeciętnej dla większości pojazdów na drodze :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BartekM02 napisał:

Cześć, chciałem w tym roku kupić mój pierwszy samochód i wybrałem kategorię samochodów sportowych. Jestem zielony w temacie samochodów, dlatego chciałbym abyście mi pomogli wybrać tak abym nie żałował zakupu. Zależy mi na tym żeby był on 4-osobowy z automatyczną skrzynią biegów. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
 

 

Tak jak większość napisała.

Albo nowy albo sportowy albo mały Hot Hatch, ale czy automat się tu zmieści to nie wiem ;]

 

Moim pierwszym autem było punto o super mocy 55KM i tak z każdym autem zwiększam sobie tę moc ;] Dobra droga do niezabicia się :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartekM02 napisał:

Cześć, chciałem w tym roku kupić mój pierwszy samochód i wybrałem kategorię samochodów sportowych. Jestem zielony w temacie samochodów, dlatego chciałbym abyście mi pomogli wybrać tak abym nie żałował zakupu. Zależy mi na tym żeby był on 4-osobowy z automatyczną skrzynią biegów. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
 

 

Porsche 911 jest chyba 4 osobowe i ma automat :ok:

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, HH w klasie B kupi.
 
Polo GTI, Fiesta ST , i20N itd....
Dobra. HH nie są autami sportowymi, to szybkie auta segmentu B lub C. Sportowe to miałem na myśli Lambo, Ferrari, porsche...
Ale chyba faktycznie nie o to autorowi chodziło. I nowe to tez zrozumiałem nowe .
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

8.5 do 100 to ma zwykle Mini z silnikiem 1.5 136 KM ;]

Wiec jak na HH to raczej marne osiagi w tych czasach...

 

Tyle też ma Skoda Octvia 1,5 150 KM. ;] A ciężko uznać, że to wojownik ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mokrii napisał:

4osoby, Sport i automat :bzik: mnie się to nie klei ale zapewne da się w takiej kwocie jakiegoś Passata CC z dizlem znaleźć ;]

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu
 

 

Kazdy SUV jest sportowy. Nawet Sportowo-Użytkowy :) 

 

Przy czym 100 k za nowe auto to w obecnych czasach nie rozpieszcza, no chyba, ze ma być nowe jak w Jaya, czyli po 2000r ;) 

 

edit. A może kolega pomylił autokacik z albicla i przyszedł potrollować. Dwa wpisy ten samej treści w tym samym wątku, w dodatku przeklejone skądś bo jakieś smieci z formatowania zostały?

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Filipfm napisał:

 

Kazdy SUV jest sportowy. Nawet Sportowo-Użytkowy :) 

 

Przy czym 100 k za nowe auto to w obecnych czasach nie rozpieszcza, no chyba, ze ma być nowe jak w Jaya, czyli po 2000r ;) 

 

edit. A może kolega pomylił autokacik z albicla i przyszedł potrollować. Dwa wpisy ten samej treści w tym samym wątku, w dodatku przeklejone skądś bo jakieś smieci z formatowania zostały?

Może chodzi o 100k$ albo Euro ? ;] Wtedy coś można powybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Filipfm napisał:

edit. A może kolega pomylił autokacik z albicla i przyszedł potrollować. Dwa wpisy ten samej treści w tym samym wątku, w dodatku przeklejone skądś bo jakieś smieci z formatowania zostały?

Nie ma co generalizować.

Ale w obecnych czasach niczym dziwnym zaczyna się robić się nam młodzież wchodząca w dorosłe życie z plikiem banknotów i wiedzą ogólną z niższego poziomu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, damianX napisał:

Bo niektórym wystarczy napis sport na klapie i już uważają że to sportowe auto ,nowy za 100k nie ma szans.

 

Myślę że dołożenie 50k do kwoty sprawi że w ogóle będzie jakiś wybór.

Warunku funkiel nówki nie widzę.

Może wystarczy, że będzie nowy dla kupującego?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Jest tylko jeden prawdziwy samochod sportowy. To kia proceed. Spelnia wszystkie wymagania.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-pro-ceed-1-6-t-gdi-204-km-7dct-gt-ID6Dyirp.html#0eafba105a

Mylisz sie, Sportowe to jest Mitsubaszi( geny Lancer) albo Jagular( geny XJ220) , napisał bym Alfa ale to dużo pali 😂

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał:

Mylisz sie, Sportowe to jest Mitsubaszi( geny Lancer) albo Jagular( geny XJ220) , napisał bym Alfa ale to dużo pali 😂


Alfa jest najbardziej sportowa.

Jezdzisz wtedy dużo na rowerze i biegasz do tramwaju.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał:

Dobrze kojarzę, że 159 Ciebie do tego zmuszała ? 🤣

 

Nie tylko mnie.

 

Jak wymieniasz te same elementy w samochodzie co kilka miesięcy, to wiesz że to błąd na którym się już nauczyłeś ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

Nie tylko mnie.

 

Jak wymieniasz te same elementy w samochodzie co kilka miesięcy, to wiesz że to błąd na którym się już nauczyłeś ;]

W mojej wymieniam tylko raz. Jeździ jak głupia i uwaga bezawaryjnie przez co zostaje u mnie na dłużej (już 5 rok leci).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał:

W mojej wymieniam tylko raz. Jeździ jak głupia i uwaga bezawaryjnie przez co zostaje u mnie na dłużej (już 5 rok leci).  

 

Super, cieszę się razem z Tobą.

Najważniejsze że tylko eksploatacja :ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BartekM02 napisał:

Cześć, chciałem w tym roku kupić mój pierwszy samochód i wybrałem kategorię samochodów sportowych. 
 

 

Podaj jakie modele samochodów znajdują się w tej kategorii - wybierzemy razem najlepszy i nawet zaproponujemy alternatywę z innych kategorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jareczekmtb napisał:

Przeraził się tą dyskusja i pewnie uciekł 😁🤣

Postanowił dozbierać do 100 tys euro...

Ale ciekawe jest  co dla kogo jest samochodem sportowym ( absolutnie nie wysmiewając się i nie ironizując z czyichs opinii)

U części wystarczy "mocny" silnik bez konieczności jakiejś sportowej  linii nadwozia , choć z drugiej strony padł to czas 8,5 sekundy do setki - co IMO nie do końca jest wyznacznikiem "sportowości.

Tak zastanawiam sie co dla mnie jest wyznacznikiem "sportowości" auta. na pewno krótki czas przyspieszania do 100 km/h - choć tesla  jako samochód sportowy do mnie nie przemawia a z kolei tryumph spitfire https://pl.wikipedia.org/wiki/Triumph_Spitfire

bez watpliwości sportowym samochodem jest/był

Jak sie zastanowie to chyba  dla mnie najważniejszy jest wygląd i prowadzenie (przy czym dobre osiągi pomagają a nie przeszkadzają) - prowadzenie  bardziej w znaczeniu zachowywania sie na zakrętach - chyba że komus chodzi o bycie mistrzem prostej. No i jak sie zastanowiłem (krótko przyznaję) to poza samochodami typu lamborgini, bugatti czy inne ferrari pozostaje niewiele  bo ew porsche (ale nie modele typu SUV), aston martin, czy jakas inna corvetta. Z tańszych pewnie załapałby się jakis mecedes, mustang czy BMW - choc to raczej dla konsjerża  oraz  jako coś np dla opiekunki odwozacej dziecko do przedszkola ( żeby młodemu obciachu nie robić) mazda MX5.

Oraz coś co za mna chodzi od wielu lat - Morgan ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, delco napisał:

Postanowił dozbierać do 100 tys euro...

Ale ciekawe jest  co dla kogo jest samochodem sportowym ( absolutnie nie wysmiewając się i nie ironizując z czyichs opinii)

U części wystarczy "mocny" silnik bez konieczności jakiejś sportowej  linii nadwozia , choć z drugiej strony padł to czas 8,5 sekundy do setki - co IMO nie do końca jest wyznacznikiem "sportowości.

Tak zastanawiam sie co dla mnie jest wyznacznikiem "sportowości" auta. na pewno krótki czas przyspieszania do 100 km/h - choć tesla  jako samochód sportowy do mnie nie przemawia a z kolei tryumph spitfire https://pl.wikipedia.org/wiki/Triumph_Spitfire

bez watpliwości sportowym samochodem jest/był

Jak sie zastanowie to chyba  dla mnie najważniejszy jest wygląd i prowadzenie (przy czym dobre osiągi pomagają a nie przeszkadzają) - prowadzenie  bardziej w znaczeniu zachowywania sie na zakrętach - chyba że komus chodzi o bycie mistrzem prostej. No i jak sie zastanowiłem (krótko przyznaję) to poza samochodami typu lamborgini, bugatti czy inne ferrari pozostaje niewiele  bo ew porsche (ale nie modele typu SUV), aston martin, czy jakas inna corvetta. Z tańszych pewnie załapałby się jakis mecedes, mustang czy BMW - choc to raczej dla konsjerża  oraz  jako coś np dla opiekunki odwozacej dziecko do przedszkola ( żeby młodemu obciachu nie robić) mazda MX5.

Oraz coś co za mna chodzi od wielu lat - Morgan ;)

 

 

Dla mnie sportowym samochodem w rozumieniu cywilnym pomijając Porsche, Ferari, etc., to był Opel Calibra, Forb Probe, Mazda MX5, BMW Z3, Opel Astra G Coupe i temu podobne wydmuszki. Czyli coś co wyglądało sportowo i dawało lepsze osiągi od podobnych modeli aut w wersji sedan lub combi. Bo wszystkie Octavie RS, Golfy GTI, Audi S, etc. to ciężko uznać za auta sportowe choć wiadomo, że osiągami pozwalają na wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.