Skocz do zawartości

Nowy samochód sportowy do 100.000zł


BartekM02

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, BartekM02 napisał:

Myślałem też żeby kupić używanego Mustanga 5.0, bo to moje wymarzone auto, a 250k nie za bardzo chcę płacić za nowego, bo do tego dochodzi jeszcze ubezpieczenie które przy takim samochodzie pewnie jest o wiele droższe.

To kup starszego :). Kilka dni temu kupiłem znacznie tańszego.

Tylko to moje może 15 czy 16 auto :). Od mocnego RWD bym nie zaczynał przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przemyslenie z rana. Jak pierwszy samochod bedzie miał 250 czy 300KM to jakie beda następne? Zle sie przesiada do slabszej fury. A z takim startem jako 3cie auto zostaja Ci supercars.

 

Pomijam kwestie (brak) umiejetnosci. Chyba ze to pierwsze wlasne a wczesniej przez lata upalales super fury i jestes mlodziezowym mistrzem kartingu.

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BartekM02 napisał:

Myślałem też żeby kupić używanego Mustanga 5.0, bo to moje wymarzone auto, a 250k nie za bardzo chcę płacić za nowego, bo do tego dochodzi jeszcze ubezpieczenie które przy takim samochodzie pewnie jest o wiele droższe.

 

Jak nie masz historii ubezpieczeniowej to nawet za zwykle auto pakiet ubezpieczeniowy bedzie masakra. Chyba ze zalapiesz sie na jakis pakiet dealerski. 

 

Moj kumpel z roboty wlasnie tak mial. Kupował pierwszw auto na siebie bo wczesniej korzystal z aut zarejestrowanych na rodzicow albo ich firme. I co? W koncu kupil nowe drozsze niz zamierzal bo pakiet ubezpieczeniowy za uzywki go zabijal kwotami

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Filipfm napisał:

Takie przemyslenie z rana. Jak pierwszy samochod bedzie miał 250 czy 300KM to jakie beda następne? Zle sie przesiada do slabszej fury. A z takim startem jako 3cie auto zostaja Ci supercars.

 

Pomijam kwestie (brak) umiejetnosci. Chyba ze to pierwsze wlasne a wczesniej przez lata upalales super fury i jestes mlodziezowym mistrzem kartingu.

Zależy ile będę mieć pieniędzy. Mam nadzieję że jak kupię jakiś z małą ilością przejechanych km to będzie mi długo służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Jak nie masz historii ubezpieczeniowej to nawet za zwykle auto pakiet ubezpieczeniowy bedzie masakra. Chyba ze zalapiesz sie na jakis pakiet dealerski. 

 

Moj kumpel z roboty wlasnie tak mial. Kupował pierwszw auto na siebie bo wczesniej korzystal z aut zarejestrowanych na rodzicow albo ich firme. I co? W koncu kupil nowe drozsze niz zamierzal bo pakiet ubezpieczeniowy za uzywki go zabijal kwotami

Ale ubezpieczenie i tak trzeba mieć, więc lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BartekM02 napisał:

Ale ubezpieczenie i tak trzeba mieć, więc lipa

 

To jasne. Tylko kumpel (przed 30ka ale bez historii) za uzywane auto za ~60k mial pakiety na poziomie 6-10tys, a za nowe auto za 80 od dealera na poziomie 3 tys. 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Filipfm napisał:

 

To jasne. Tylko kumpel (przed 30ka ale bez historii) za uzywane auto za ~60k mial pakiety na poziomie 6-10tys, a za nowe auto za 80 od dealera na poziomie 3 tys. 

A wiesz mniej więcej jak by to wyglądało z ubezpieczeniem jakbym nowego Mustanga za 250.000 kupił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BartekM02 napisał:

A wiesz mniej więcej jak by to wyglądało z ubezpieczeniem jakbym nowego Mustanga za 250.000 kupił?

 

serio? Chcesz wydać ćwierć bańki na auto, ale nie zadałeś sobie trudu, zeby sprawdzic ile będzie kosztowało ubezpieczenie?

Wpisz sobie w googla porównywarka ubezpieczeń. Jest teraz nawet taka jedna, co daje 150 zł znizki jak wpiszesz nazwisko jakiegos celebryty motoryzacyjnego jako polecającego. I policz jakie to kwoty. Nikt tego za Ciebie nie zrobi

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Filipfm napisał:

 

serio? Chcesz wydać ćwierć bańki na auto, ale nie zadałeś sobie trudu, zeby sprawdzic ile będzie kosztowało ubezpieczenie?

Wpisz sobie w googla porównywarka ubezpieczeń. Jest teraz nawet taka jedna, co daje 150 zł znizki jak wpiszesz nazwisko jakiegos celebryty motoryzacyjnego jako polecającego. I policz jakie to kwoty. Nikt tego za Ciebie nie zrobi

Okej, dzięki. Samochód chcę kupić jakoś pod koniec tego roku, więc jeszcze trochę czasu mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

Pomijam kwestie (brak) umiejetnosci. Chyba ze to pierwsze wlasne a wczesniej przez lata upalales super fury i jestes mlodziezowym mistrzem kartingu.

 

Młodzieżowy mistrz kartingu by nie zadawał tutaj pytań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BartekM02 napisał:

Okej, dzięki. Samochód chcę kupić jakoś pod koniec tego roku, więc jeszcze trochę czasu mam.

 

Czasu masz duzo, ale nie bierzesz w kalkulacji dosc istotnego czynnika wplywajacego na TCO. A jak nie masz historii ubezpieczeniowej i przy wysokiej cenie auta, to moga byc kwoty 5 cyfrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Trzeba było tak od razu. My się tu wysilamy a tymczasem sportowy okazuje się być zwykły dupowóz z silnikiem 1.5, skrzynią CVT i nalepką "sport" na bagażniku. Gdybyśmy wiedzieli, że chodzi tylko o nalepkę to może nawet udałoby się nam wymienić z 10 modeli...

:hehe:

 

 

nie ma nawet nalepki :( 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Filipfm napisał:

 

nie ma nawet nalepki :( 

 

Proponuję zatem Opla Corsę 1.2 130KM AT8 w wersji GS-Line. W cenniku od 85 tysięcy. Jest sportowa (nalepka GS-Line, dyfuzory, podwójna końcówka rury wydechowej, czarny dach i sportowe akcenty wewnątrz), jest automat, mieści się w budżecie i tanio się ubezpieczy. Wątek można zamknąć.

;]

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Proponuję zatem Opla Corsę 1.2 130KM AT8 w wersji GS-Line. W cenniku od 85 tysięcy. Jest sportowa (nalepka GS-Line, dyfuzory, podwójna końcówka rury wydechowej, czarny dach i sportowe akcenty wewnątrz), jest automat, mieści się w budżecie i tanio się ubezpieczy. Wątek można zamknąć.

;]

 

 

czekaj czekaj, bo w międzyczasie budżet wzrósł 2 i pół krotnie i rozważany jest tez Mustang za 250 ;) 

 

:chipsy:

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

 

czekaj czekaj, bo w międzyczasie budżet wzrósł 2 i pół krotnie i rozważany jest tez Mustang za 250 ;) 

 

:chipsy:

 

To ma sens. Ubezpieczenie używanego Golfa za 100k to 10k rocznie a nowego Mustanga za 250k to jakieś 7k rocznie. Już po 50 latach ta decyzja zacznie się zwracać.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Proponuję zatem Opla Corsę 1.2 130KM AT8 w wersji GS-Line. W cenniku od 85 tysięcy. Jest sportowa (nalepka GS-Line, dyfuzory, podwójna końcówka rury wydechowej, czarny dach i sportowe akcenty wewnątrz), jest automat, mieści się w budżecie i tanio się ubezpieczy. Wątek można zamknąć.

;]

 

Inne propozycje mnie bardziej satysfakcjonują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

No to je wymień wreszcie.

 

Dobra, wstawiam wszystkie propozycje które dostałem. Niektóre samochody są droższe niż 100k ale mnie zaciekawiły.

 

  • Mercedes benz a45 amg
  • Audi TT RS
  • BMW 218d Coupé z pakietem sportowym

  • BMW 230iA Coupe Sport Line

  • Toyota GT86

  • Hyundai i30N

  • Ford Focus ST 2.3 EcoBoost

  • Renault Megane TCe 280 GPF EDC

  • Volkswagen Golf 7 R

  • Seat Leon Cupra R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BartekM02 napisał:

Dobra, wstawiam wszystkie propozycje które dostałem. Niektóre samochody są droższe niż 100k ale mnie zaciekawiły.

 

  • Mercedes benz a45 amg
  • Audi TT RS
  • BMW 218d Coupé z pakietem sportowym

  • BMW 230iA Coupe Sport Line

  • Toyota GT86

  • Hyundai i30N

  • Ford Focus ST 2.3 EcoBoost

  • Renault Megane TCe 280 GPF EDC

  • Volkswagen Golf 7 R

  • Seat Leon Cupra R

 

Żadnego z nich nie kupisz nowego za 100k.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BartekM02 napisał:

Wyraźnie droższe czyli jakie? Ja myślałem że za lambo się płaci miesięcznie z 10k za ubezpieczenie.

 

50k droższe niż ten Mustang. Ale dostałem dobry pakiet dilerski, normalnie wychodziło 8-9k.

Lambo potrafi być 10 razy droższe, więc pewnie stawki też z innej półki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BartekM02 napisał:

Widziałem że używane Mustangi chodzą po 130 - 150k, myślisz żeby kupić używanego czy lepiej jakieś nowe auto z tej listy którą wysłałem?

 

Nie pchałbym się w Mustanga. Dużo mocy w aucie, które jest trudne do opanowania. Jeśli nie masz dziewczyny to może to być jakiś sposób - ale w takim celu kupiłbym starego Mustanga za 50k. 

Jeśli jednak auto ma służyć do jeżdżenia gdzie indziej niż pod dyskoteki to raczej szukałbym nowego w klasie B lub C, z jakimś mocniejszym silnikiem ale niekoniecznie "sportowym". Wbrew pozorom ta Honda źle nie wygląda.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie pchałbym się w Mustanga. Dużo mocy w aucie, które jest trudne do opanowania. Jeśli nie masz dziewczyny to może to być jakiś sposób - ale w takim celu kupiłbym starego Mustanga za 50k. 

Jeśli jednak auto ma służyć do jeżdżenia gdzie indziej niż pod dyskoteki to raczej szukałbym nowego w klasie B lub C, z jakimś mocniejszym silnikiem ale niekoniecznie "sportowym". Wbrew pozorom ta Honda źle nie wygląda.

:ok:

 

Te Mustangi nowej generacji mi się najbardziej podobają, co masz na myśli pisząc, że jest trudne do opanowania?

 

Chodzi ci o tę Hondę Sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BartekM02 napisał:

Te Mustangi nowej generacji mi się najbardziej podobają, co masz na myśli pisząc, że jest trudne do opanowania?

 

Tam jest tylny napęd, układ kierowniczy z drewna i zero finezji w ogólnym zestrojeniu układu napędowego. Fajne jako zabawka ale dla początkującego to może niebezpieczne być. Na co dzień nie chciałbym tym jeździć, zwłaszcza na mokrym czy zimą. On nie bez powodu jest tańszy od innych sportowych aut.

 

 

1 minutę temu, BartekM02 napisał:

Chodzi ci o tę Hondę Sport?

 

Tak, ale nie upierałbym się przy wersji sport. Z tego co widzę wersja elegance ma ten sam układ napędowy, różni się chyba tylko detalami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Tam jest tylny napęd, układ kierowniczy z drewna i zero finezji w ogólnym zestrojeniu układu napędowego. Fajne jako zabawka ale dla początkującego to może niebezpieczne być. Na co dzień nie chciałbym tym jeździć, zwłaszcza na mokrym czy zimą. On nie bez powodu jest tańszy od innych sportowych aut.

 

 

 

Tak, ale nie upierałbym się przy wersji sport. Z tego co widzę wersja elegance ma ten sam układ napędowy, różni się chyba tylko detalami.

 

 

Można się umówić na jazdę próbną przed zakupem i jak coś nie będzie pasowało to się zastanowić nad innym autem.

 

A z tej listy co wysłałem jakie byś auto najbardziej polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BartekM02 napisał:

Można się umówić na jazdę próbną przed zakupem i jak coś nie będzie pasowało to się zastanowić nad innym autem.

 

Na jeździe próbnej wszystkiego nie wyłapiesz jeśli nie masz doświadczenia. No i pogoda niekoniecznie będzie chciała być taka, żeby się dało coś sprawdzić. A na weekend raczej Ci auta nie pożyczą.

 

 

1 minutę temu, BartekM02 napisał:

A z tej listy co wysłałem jakie byś auto najbardziej polecił?

 

Gdybym ja miał kupować to bym kupił Toyotę GT86 bo chyba da najwięcej frajdy z jazdy przy sensownej cenie i mimo stosunkowo niewielkiej mocy. Ale ja już mam inne auta, więc raczej nie jako jedyny samochód. Jeśli jednak miałoby to być na kilka lat w czasie których być może założyłbym rodzinę to któryś z kompaktów, bo przy okazji są praktyczne.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mustangi nowej generacji mi się najbardziej podobają, co masz na myśli pisząc, że jest trudne do opanowania?
 
Chodzi ci o tę Hondę Sport?
Bierz Mustanga jak się najbardziej podoba. I bez przesady z tym opanowaniem i drewnianym układem kierowniczym.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Na jeździe próbnej wszystkiego nie wyłapiesz jeśli nie masz doświadczenia. No i pogoda niekoniecznie będzie chciała być taka, żeby się dało coś sprawdzić. A na weekend raczej Ci auta nie pożyczą.

 

 

 

Gdybym ja miał kupować to bym kupił Toyotę GT86 bo chyba da najwięcej frajdy z jazdy przy sensownej cenie i mimo stosunkowo niewielkiej mocy. Ale ja już mam inne auta, więc raczej nie jako jedyny samochód. Jeśli jednak miałoby to być na kilka lat w czasie których być może założyłbym rodzinę to któryś z kompaktów, bo przy okazji są praktyczne.

 

Okej, dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja płacę 7k za auto wyraźnie droższe od tego Mustanga.

 

 

ale nie jest to Twoje pierwsze auto :) a to znaczaco zmienia wymiar ubezpieczenia. 

 

Cytat

1411 zł to średnia cena ubezpieczenia OC samochodu młodego kierowcy w wieku od 18 do 25 lat według grudniowych statystyk Mubi.

 

i to pewnie wielokrotnie więcej niz placisz za swoje OC z historią ubezpieczeniową. A wez pod uwagę, że kierowcy z tej grupy wiekowej raczej (przynajmniej w ogromnej wiekszosci) jezdza autami o wielokrotnie nizszej wartosci niz rozwazana w tym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał:

ale nie jest to Twoje pierwsze auto :) a to znaczaco zmienia wymiar ubezpieczenia. 

 

Większość aut miałem w leasingach więc ta moja historia nie jest specjalnie bogata. Z tego co zrozumiałem ten pakiet co mam teraz jest przypisany do nowego samochodu, więc ewentualne zniżki i tak nie mają zastosowania. Nie wiem natomiast czy nie byłoby podwyżki za wiek użytkownika, jeśli młodszy niż 25 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Tak, ale nie upierałbym się przy wersji sport. Z tego co widzę wersja elegance ma ten sam układ napędowy, różni się chyba tylko detalami.

 

 

 

Jezeli rozmawiamy o autach nowych, to z 1.5 jest tylko wersja Sport Plus.

Wczesniej były jeszcze inne. Wersja Elegance tylko z silnikiem 1.0.

 

Chyba, ze rozmawiamy o sedanie - ale on ma bardziej kanapowe zestrojenie zawiasu i brak aktywnych amortyzatorów. Zatem jezeli idziemy w stronę fun to drive, to zostaje sport + w budzie 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

 

Jezeli rozmawiamy o autach nowych, to z 1.5 jest tylko wersja Sport Plus.

Wczesniej były jeszcze inne. Wersja Elegance tylko z silnikiem 1.0.

 

Chyba, ze rozmawiamy o sedanie - ale on ma bardziej kanapowe zestrojenie zawiasu i brak aktywnych amortyzatorów. Zatem jezeli idziemy w stronę fun to drive, to zostaje sport + w budzie 5D

 

Takiego zobaczyłem, nie wnikałem jaki rodzaj nadwozia. Masz rację, sedan.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-sedan-1-5-t-elegance-cvt-2020-rabat-12-000-pln-ID6DhCSU.html#c21af2f802

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Filipfm napisał:

 

Jezeli rozmawiamy o autach nowych, to z 1.5 jest tylko wersja Sport Plus.

Wczesniej były jeszcze inne. Wersja Elegance tylko z silnikiem 1.0.

 

Chyba, ze rozmawiamy o sedanie - ale on ma bardziej kanapowe zestrojenie zawiasu i brak aktywnych amortyzatorów. Zatem jezeli idziemy w stronę fun to drive, to zostaje sport + w budzie 5D

Choć z tego co czytałem występują różnice także w przekładni kierowniczej między 1.0 a 1.5. Wersja z adaptacyjnymi amortyzatorami ponoć prowadzi się zauważalnie lepiej i warto do nich dopłacić jaka być bardzie „sport”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, stig napisał:

Choć z tego co czytałem występują różnice także w przekładni kierowniczej między 1.0 a 1.5. Wersja z adaptacyjnymi amortyzatorami ponoć prowadzi się zauważalnie lepiej i warto do nich dopłacić jaka być bardzie „sport”.

 

1.0 chyba w ogole nie było w grze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Filipfm napisał:

 

1.0 chyba w ogole nie było w grze :) 

Wiem, że zszedłem trochę z tematu, ale byłem tym troszkę zdziwiony. Taki klient obejrzy/przeczyta testy jak to się dobrze prowadzi etc. a tu inna przekładnia, amortyzatory i rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stig napisał:

Wiem, że zszedłem trochę z tematu, ale byłem tym troszkę zdziwiony. Taki klient obejrzy/przeczyta testy jak to się dobrze prowadzi etc. a tu inna przekładnia, amortyzatory i rozczarowanie.

 

i 50KM mniej. Ale i tak 1,0 w zestawieniu z CVT jest swietnym wyborem jak ktos jezdzi w miejscie i po powiatowych drogach :) ale konkurencji dla Mustanga 5.0 nie zrobi 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Filipfm napisał:

 

i 50KM mniej. Ale i tak 1,0 w zestawieniu z CVT jest swietnym wyborem jak ktos jezdzi w miejscie i po powiatowych drogach :) ale konkurencji dla Mustanga 5.0 nie zrobi 😄 

Tylko rozrząd w oleju przez co będzie drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.