Skocz do zawartości

sygnalizator czujnik do szamba ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

możecie polecić coś, co będzie sygnalizowało "koniec" szamba ?

No i stosunkowe proste w montażu urządzenie.

Przeglądałem internet i jest kilka sposobów do wyboru.

No wiem, łycha do pokrywy jest najprostszym urządzeniem. Ale dość analogowym ;] . Spławik także. Chociaż to była moja pierwsza koncepcja.

Szambo i dom stoją od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę na słuch.

Jak słuchać, że w szambie ciurka, to jest jeszcze trochę do max.

Jak nie słychać, to znaczy, że już nie przelewa się z komory do komory i ewentualnie rura odpływowa zakryta.

Wtedy czas na wypompowanie ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić dedykowane czujniki z centralką za 200zł i wyżej. Ale najprościej zwykły wyłącznik pływakowy(taki jak do pompki zanurzeniowej) w zbiorniku podłączyć do lampki/żarówki/jakiegoś innego sygnału w widocznym miejscu.  Po zapełnieniu włączy lampke i tyle.  Wada taka że to działa na 230V.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
1 minutę temu, tomx1 napisał:

Możesz kupić dedykowane czujniki z centralką za 200zł i wyżej. Ale najprościej zwykły wyłącznik pływakowy(taki jak do pompki zanurzeniowej) w zbiorniku podłączyć do lampki/żarówki/jakiegoś innego sygnału w widocznym miejscu.  Po zapełnieniu włączy lampke i tyle.  Wada taka że to działa na 230V.

Nie musi działać na 230. Przecież włącznik pływakowy jest bezpotencjałowy.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krawiec napisał:

Nie musi działać na 230. Przecież włącznik pływakowy jest bezpotencjałowy

Jest bezpotencjałowy ale kiepsko działa przy małych prądach. Próbowałem to kiedyś wykorzystać przy systemach alarmowych i o ile przy 230V załączał za każdym razem to przy 12V i małym prądzie załączył raz na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alster napisał:

Jest bezpotencjałowy ale kiepsko działa przy małych prądach. Próbowałem to kiedyś wykorzystać przy systemach alarmowych i o ile przy 230V załączał za każdym razem to przy 12V i małym prądzie załączył raz na 10.

Do prądu stałego muszą być dobre styki.

Zmienny i wysokie napięcie i działa :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rwIcIk napisał:

Do prądu stałego muszą być dobre styki.

Zmienny i wysokie napięcie i działa :ok:

 

 

Nie boicie się, że was ten prąd poprzez strumień po końcówce połaskocze? Ja bym się bał sikać na coś, co jest do 230V podłączone :hehe:

Edytowane przez torelek
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę na słuch.
Jak słuchać, że w szambie ciurka, to jest jeszcze trochę do max.
Jak nie słychać, to znaczy, że już nie przelewa się z komory do komory i ewentualnie rura odpływowa zakryta.
Wtedy czas na wypompowanie ;]
 
Wypompowanie w ostatniej chwili to idealne warunki do zapychania się rury odpływowej.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, KYRTAP napisał:

Wypompowanie w ostatniej chwili to idealne warunki do zapychania się rury odpływowej.
 

Wiem

tym bardziej, że u mnie szambo jest sporo oddalone od domu, a na końcu rura ma zakręt :no:

Czasem muszę przepychać odpływ - ba szczęcie przytyka się z metr od końca właśnie na tym zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Wiem

tym bardziej, że u mnie szambo jest sporo oddalone od domu, a na końcu rura ma zakręt :no:

Czasem muszę przepychać odpływ - ba szczęcie przytyka się z metr od końca właśnie na tym zakręcie.

Gówniana robota..

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 12:06, mati1.6dohc napisał:

możecie polecić coś, co będzie sygnalizowało "koniec" szamba ?

 

Zależy od Twoich zdolności manualnych ;] Ja sobie zrobiłem pływak na trzymetrowej dźwigni zakończony butelką PET wypełnioną pianką, która to dźwignia przy zawiasie ma pasek magnesu z drzwi starej lodówki, jeżdżący wzdłuż "drabinki" kontaktronów, więc miałem wskazanie stopniowe, niebinarne, do tego z kolorowymi diodami w kuchni i na "powtarzaczu" w ogrodzie. Kilkanaście lat spokojnie działało. Teraz jest wyłączone, ale pewnie zadziała, jeżeli wykorzystam już nieużywane szambo do gromadzenia deszczówki do ogrodu.

  • Kocham 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "sentymentem" wspominam czasy, kiedy w niedzielę rano schodziłem do kuchni i orientowałem się, że woda ze zlewu słabo schodzi. Wtedy wiosłowanie wiaderkiem i wylewanie na pole nadmiaru co by do szambowozu dotrwać ;]

Na szczęście od kilku lat mam już kanalizację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiu napisał:

Z "sentymentem" wspominam czasy, kiedy w niedzielę rano schodziłem do kuchni i orientowałem się, że woda ze zlewu słabo schodzi. Wtedy wiosłowanie wiaderkiem i wylewanie na pole nadmiaru co by do szambowozu dotrwać ;]

Na szczęście od kilku lat mam już kanalizację.

Gdzieś wynajmowałem kawałek domu, to była pompka do przepompowania nadmiaru w dziurę w ziemi ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiu napisał:

Z "sentymentem" wspominam czasy, kiedy w niedzielę rano schodziłem do kuchni i orientowałem się, że woda ze zlewu słabo schodzi. Wtedy wiosłowanie wiaderkiem i wylewanie na pole nadmiaru co by do szambowozu dotrwać ;]

Na szczęście od kilku lat mam już kanalizację.

 

No ja właśnie po wizycie gości, którzy uprzedzani, że to nie blok i szambo ma skończoną pojemność, zalali mi je w 3 dni, gdy normalnie starczało na kilkanaście, zamontowałem wskaźnik i rurę zakończoną w płocie złączem strażackim, dzięki czemu szambelan mógł wybierać pod moją nieobecność. Gdy dochodziło do 3/4 dzwoniłem, on w ciągu dnia dwóch wybierał, a ja zaraz robiłem mu z banku przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Gdzieś wynajmowałem kawałek domu, to była pompka do przepompowania nadmiaru w dziurę w ziemi ;]

 

 

W mojej okolicy tak po nocach robili, a ja przez pewien czas się dziwiłem, dlaczego w okolicy jest taki smród. Na szczęście kanaliza problem rozwiązała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rwIcIk napisał:

Gdzieś wynajmowałem kawałek domu, to była pompka do przepompowania nadmiaru w dziurę w ziemi ;]

 

Na początku miałem taką pompkę jeszcze z okresu budowy, ale się spaliła i wiadrami się ratowałem. Na szczęście, nie wchodząc w szczegóły grawitacja w szambie też działa więc ta gówniana robota nie była aż tak gówniana no i raczej starałem się unikać takich sytuacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 12:06, mati1.6dohc napisał:

Czołem,

możecie polecić coś, co będzie sygnalizowało "koniec" szamba ?

No i stosunkowe proste w montażu urządzenie.

Przeglądałem internet i jest kilka sposobów do wyboru.

No wiem, łycha do pokrywy jest najprostszym urządzeniem. Ale dość analogowym ;] . Spławik także. Chociaż to była moja pierwsza koncepcja.

Szambo i dom stoją od dawna.

Ten jest fajny:

 

https://mojdomek.eu/products.php

i apka do niego:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onebyte.mojdomek&hl=pl

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, misiu napisał:

Z "sentymentem" wspominam czasy, kiedy w niedzielę rano schodziłem do kuchni i orientowałem się, że woda ze zlewu słabo schodzi. Wtedy wiosłowanie wiaderkiem i wylewanie na pole nadmiaru co by do szambowozu dotrwać ;]

Na szczęście od kilku lat mam już kanalizację.

Widocznie mieszkasz bardziej w cywilizowanym miejscu. W Warszawie jest z tym średnio.

Podobnie jak @mati1.6dohc też nie mam kanalizacji i ciągle widzę tylko zmieniające się daty w przewidywanej realizacji 8-). Obecnie radzę sobie tak, że raz na miesiąca dzwonię po wywóz. Koszt wywozu to w moim przypadku to największy rocznie koszt utrzymania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Widocznie mieszkasz bardziej w cywilizowanym miejscu. W Warszawie jest z tym średnio.

Podobnie jak @mati1.6dohc też nie mam kanalizacji i ciągle widzę tylko zmieniające się daty w przewidywanej realizacji 8-). Obecnie radzę sobie tak, że raz na miesiąca dzwonię po wywóz. Koszt wywozu to w moim przypadku to największy rocznie koszt utrzymania domu.

Zgadzam się, koszty szambowozu są bardzo wysokie, a kanalizacja w XXI wieku nie powinna być luksusem, a standardem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 12:03, torelek napisał:

 

Nie boicie się, że was ten prąd poprzez strumień po końcówce połaskocze? Ja bym się bał sikać na coś, co jest do 230V podłączone :hehe:

W wiesz, że w przepływowych podgrzewaczach wody jest goły drut oporowy w wodzie? I to 380 V w trójfazowych.

I nikogo prąd nie łaskocze przy kąpieli.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 12:06, mati1.6dohc napisał:

Czołem,

możecie polecić coś, co będzie sygnalizowało "koniec" szamba ?

No i stosunkowe proste w montażu urządzenie.

Przeglądałem internet i jest kilka sposobów do wyboru.

No wiem, łycha do pokrywy jest najprostszym urządzeniem. Ale dość analogowym ;] . Spławik także. Chociaż to była moja pierwsza koncepcja.

Szambo i dom stoją od dawna.

 

https://drive.google.com/folderview?id=1r12vQeADLgShMYSTeGwAaBa6WtvRqHAp

Nie wiem czy to jest kategoria "prosto".

Na pewno tanio i skutecznie.

Wątek:

 https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=9&t=4695&start=70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.