Skocz do zawartości

Obszycie kierownicy skórą


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

 

Za prawdziwa skore czy jakis sztuczny plastik, bo to moze robic roznice w cenie ;)

 

W moim przypadku właśnie mowa o prawdziwej skórze. 👍

Niby drogo ale ten plus że zakład jest 3 ulice obok mojego domu. Rano zostawiam auto a na koniec dnia odbieram. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jareczekmtb said:

Prawdziwa skóra , perforowana z gładką łączona, bardzo fajnie wykonana 

http://www.serwis-kierownic.pl/

 

Stronka nie dziala, ale 200PLN za prawdziwa skore z materialem to jak za darmo...

W tej cenie jeszcze demontuja i zakladaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywałem kilka lat temu (będzie z 5 lat) w BM Customs, płaciłem 180zł, skóra perforowana na bokach, czerwona nić, jedno co mi brakowało to obszycie w jodełkę jak OEM, ale nie zgłosiłem tego przy zamówieniu, aczkolwiek nowe szwy zrobili bardzo równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice ,dodaje tricepsy i bicepsy . Można nawet u niego zrobić w ten sam dzień(oczekiwanie do8h ) rozmawiałem z nim i komplet wtedy do stilo chciał 350, każdy dodatek to była 100 ,zwykła zaczynała się od 150 w zależności jaka skóra jaki szew itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem z miesiąc temu - 200zł / skóra naturalna, boki perforowane / z dojazdem i usługą wymiany

 

Mieli już wieniec kierownicy na wymianę, miałem sobie tylko wybrać jaka skóra i jaki kolor nici. Serwisant umówił się ze mną jedynie na wymianę za kilka dni. Kierownica jest dosyć mocno pogrubiona z miękką pianką - może trochę gorzej wygląda niż oryginał, ale jest zdecydowanie wygodniejsza i przyjemniejsza. 

Znalazłem pierwszą lepszą firmę na FB ... no i teraz nie wiem która to była, ale działała w okolicach łodzi i jeździła po całym regionie (aż do Częstochowy)

 

image.png.72d6afd139bf8074b3e44bd0dbbed9a9.png

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 19:20, Danielpoz. napisał:

Ktoś robił ostatnio? Kiedyś płaciłem tak około 150zł a dziś prawie 500...

A myślał o malowaniu kierownicy za ok 40zl 🤔bo i takie są specyfiki i sam osobiście jestem zadowolony z rezultatu, kierownica była poobcierana od piersciąków i innych tipsów 😉, i zamówiłem pewnej firmy zestaw do regeneracji skór, cena niska a efekt końcowy przebija obszywanie, oczywiście jak nie ma dziur w kierownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice ,dodaje tricepsy i bicepsy . Można nawet u niego zrobić w ten sam dzień(oczekiwanie do8h )


Potwierdzam, robiłem tam 2 kierownice i jestem bardzo zadowolony. Cena to coś około 200zł.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 18:09, HARDTECHNO napisał:

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice ,dodaje tricepsy i bicepsy . Można nawet u niego zrobić w ten sam dzień(oczekiwanie do8h ) rozmawiałem z nim i komplet wtedy do stilo chciał 350, każdy dodatek to była 100 ,zwykła zaczynała się od 150 w zależności jaka skóra jaki szew itp... 

 

Ja też u niego robiłem kierownice w Bravo II w 2009r. Robota na miejscu z ściągnięciem i założeniem kierownicy, trwało to kilka godzin ale robota była wykonana bardzo porządnie i płaciłem coś 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 19:55, dyniek000 napisał:

A myślał o malowaniu kierownicy za ok 40zl 🤔bo i takie są specyfiki i sam osobiście jestem zadowolony z rezultatu, kierownica była poobcierana od piersciąków i innych tipsów 😉, i zamówiłem pewnej firmy zestaw do regeneracji skór, cena niska a efekt końcowy przebija obszywanie, oczywiście jak nie ma dziur w kierownicy 

Pewnie te malowanie by wystarczyło bo jedy problem ze się świeci i jest gladka jak szklo.  Czy takie malowanie jest w ogóle trwałe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kartonik napisał:

 

Ja też u niego robiłem kierownice w Bravo II w 2009r. Robota na miejscu z ściągnięciem i założeniem kierownicy, trwało to kilka godzin ale robota była wykonana bardzo porządnie i płaciłem coś 200 zł.

W 2009r i ja też kiedyś robiłem za mniejszą kwotę z tym że to już naście lat temu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat w ub roku koło 200 pln dał (w Łodzi) za kierę do Berlingo z wymianą. Starą kierę musiał oddać. 

Nie wiem czy prawdziwa skóra, ale wygląda ok. To auto do roboty, a nie bentley, także pod lupą nie oglądałem szwów itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Pewnie te malowanie by wystarczyło bo jedy problem ze się świeci i jest gladka jak szklo.  Czy takie malowanie jest w ogóle trwałe? 

 

To ja nie wiem czy ty potrzebujesz w ogóle to malować. Jak miałem kiedyś taką błyszcząca  kierownice to pomogło jej dobre mycie w szarym mydłem dosyć ostra szczoteczką i przetarcie na koniec bardzo delikatnie tzw. "magiczna gąbką" czyli pianka melaminową. Tu trzeba uważać bo ma ona właściwości ścierne, więc delikatnie i z wyczuciem - taka gąbka nie jest zalecana do skóry, bo ja matowi i potrafi zetrzeć warstwę lakieru ... dziala trochę jak baaaardzo drobny papier ścierny 

 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Azbest napisał:

 

To ja nie wiem czy ty potrzebujesz w ogóle to malować. Jak miałem kiedyś taką błyszcząca  kierownice to pomogło jej dobre mycie w szarym mydłem dosyć ostra szczoteczką i przetarcie na koniec bardzo delikatnie tzw. "magiczna gąbką" czyli pianka melaminową. Tu trzeba uważać bo ma ona właściwości ścierne, więc delikatnie i z wyczuciem - taka gąbka nie jest zalecana do skóry, bo ja matowi i potrafi zetrzeć warstwę lakieru ... dziala trochę jak baaaardzo drobny papier ścierny 

 

Mogę spróbować ale jakoś tego nie widzę😏 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Pewnie te malowanie by wystarczyło bo jedy problem ze się świeci i jest gladka jak szklo.  Czy takie malowanie jest w ogóle trwałe? 

 

Ja w dawnych czasach malowalem kierkę momo, bo miala lekkie ubytki w kolorze. Preparat renoskór za parę złotych nanoszony gąbkowym wałkiem dal świetny matowy efekt. Namalowalem sobie też rajdowy celownik kolorem czerwonym. A pewnie są lepsze farbki niż renoskór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.