Jump to content

Obszycie kierownicy skórą

Recommended Posts

28 minut temu, Danielpoz. napisał:

Ktoś robił ostatnio? Kiedyś płaciłem tak około 150zł a dziś prawie 500...

2 miesiące temu - 300pln.

Tak sobie uświadomiłem że te moje ostatnio to było z 12 lat temu😂

Obszycie skórą 320zł demontaż i montaż kierownicy 80zł

Razem 400 plus vat

Edited by Danielpoz.

Pan Apollo z Radomia wyprowadził się do Tomaszowa Maz, ale dalej prowadzi ten biznes choć sam nie jeździ, tylko pracownika wysyła. 

Poszukać na allegro.

2 hours ago, jareczekmtb said:

Okolice 200zl w grudniu 

Za prawdziwa skore czy jakis sztuczny plastik, bo to moze robic roznice w cenie ;)

7 minut temu, Maciej__ napisał:

Za prawdziwa skore czy jakis sztuczny plastik, bo to moze robic roznice w cenie ;)

Dokladnie. Jak kumpel dzwonił do pana kierownicy z radomia to pierwsze pytanie było - dla siebie czy na handel 😄 

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

W moim przypadku właśnie mowa o prawdziwej skórze. 👍

Niby drogo ale ten plus że zakład jest 3 ulice obok mojego domu. Rano zostawiam auto a na koniec dnia odbieram. 

2 hours ago, jareczekmtb said:

Prawdziwa skóra , perforowana z gładką łączona, bardzo fajnie wykonana 

http://www.serwis-kierownic.pl/

Stronka nie dziala, ale 200PLN za prawdziwa skore z materialem to jak za darmo...

W tej cenie jeszcze demontuja i zakladaja?

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

Stronka nie dziala, ale 200PLN za prawdziwa skore z materialem to jak za darmo...

W tej cenie jeszcze demontuja i zakladaja?

Tak , Łódź i okolice można się umówić 😉

Może jutro zrobię foto bo to w taty aucie jest 😉 na face zobacz jak coś 

• Like 1

Robiłem w nissan qashqai w czerwcu prawdziwa skóra (gładka i perforowana) wraz z montażem 160 zł 👍na dodatek pan przyjechał do mnie 

Obszywałem kilka lat temu (będzie z 5 lat) w BM Customs, płaciłem 180zł, skóra perforowana na bokach, czerwona nić, jedno co mi brakowało to obszycie w jodełkę jak OEM, ale nie zgłosiłem tego przy zamówieniu, aczkolwiek nowe szwy zrobili bardzo równo.

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice ,dodaje tricepsy i bicepsy . Można nawet u niego zrobić w ten sam dzień(oczekiwanie do8h ) rozmawiałem z nim i komplet wtedy do stilo chciał 350, każdy dodatek to była 100 ,zwykła zaczynała się od 150 w zależności jaka skóra jaki szew itp... 

Ja robiłem z miesiąc temu - 200zł / skóra naturalna, boki perforowane / z dojazdem i usługą wymiany

Mieli już wieniec kierownicy na wymianę, miałem sobie tylko wybrać jaka skóra i jaki kolor nici. Serwisant umówił się ze mną jedynie na wymianę za kilka dni. Kierownica jest dosyć mocno pogrubiona z miękką pianką - może trochę gorzej wygląda niż oryginał, ale jest zdecydowanie wygodniejsza i przyjemniejsza. 

Znalazłem pierwszą lepszą firmę na FB ... no i teraz nie wiem która to była, ale działała w okolicach łodzi i jeździła po całym regionie (aż do Częstochowy)

image.png.72d6afd139bf8074b3e44bd0dbbed9a9.png

Edited by Azbest
  • Like 2
W dniu 21.01.2021 o 19:20, Danielpoz. napisał:

Ktoś robił ostatnio? Kiedyś płaciłem tak około 150zł a dziś prawie 500...

A myślał o malowaniu kierownicy za ok 40zl 🤔bo i takie są specyfiki i sam osobiście jestem zadowolony z rezultatu, kierownica była poobcierana od piersciąków i innych tipsów 😉, i zamówiłem pewnej firmy zestaw do regeneracji skór, cena niska a efekt końcowy przebija obszywanie, oczywiście jak nie ma dziur w kierownicy 

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice ,dodaje tricepsy i bicepsy . Można nawet u niego zrobić w ten sam dzień(oczekiwanie do8h )

Potwierdzam, robiłem tam 2 kierownice i jestem bardzo zadowolony. Cena to coś około 200zł.

• Haha 1
W dniu 22.01.2021 o 18:09, HARDTECHNO napisał:

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice ,dodaje tricepsy i bicepsy . Można nawet u niego zrobić w ten sam dzień(oczekiwanie do8h ) rozmawiałem z nim i komplet wtedy do stilo chciał 350, każdy dodatek to była 100 ,zwykła zaczynała się od 150 w zależności jaka skóra jaki szew itp... 

Ja też u niego robiłem kierownice w Bravo II w 2009r. Robota na miejscu z ściągnięciem i założeniem kierownicy, trwało to kilka godzin ale robota była wykonana bardzo porządnie i płaciłem coś 200 zł.

W dniu 22.01.2021 o 18:09, HARDTECHNO napisał:

Tutaj gdzieś w Pyrzowicach koło lotniska gość robi kierownice

Krzykawski, Myszkowice. Wirtuoz :oki:

W dniu 22.01.2021 o 19:55, dyniek000 napisał:

A myślał o malowaniu kierownicy za ok 40zl 🤔bo i takie są specyfiki i sam osobiście jestem zadowolony z rezultatu, kierownica była poobcierana od piersciąków i innych tipsów 😉, i zamówiłem pewnej firmy zestaw do regeneracji skór, cena niska a efekt końcowy przebija obszywanie, oczywiście jak nie ma dziur w kierownicy 

Pewnie te malowanie by wystarczyło bo jedy problem ze się świeci i jest gladka jak szklo.  Czy takie malowanie jest w ogóle trwałe? 

23 godziny temu, kartonik napisał:

Ja też u niego robiłem kierownice w Bravo II w 2009r. Robota na miejscu z ściągnięciem i założeniem kierownicy, trwało to kilka godzin ale robota była wykonana bardzo porządnie i płaciłem coś 200 zł.

W 2009r i ja też kiedyś robiłem za mniejszą kwotę z tym że to już naście lat temu... 

Brat w ub roku koło 200 pln dał (w Łodzi) za kierę do Berlingo z wymianą. Starą kierę musiał oddać. 

Nie wiem czy prawdziwa skóra, ale wygląda ok. To auto do roboty, a nie bentley, także pod lupą nie oglądałem szwów itp. ;)

4 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Pewnie te malowanie by wystarczyło bo jedy problem ze się świeci i jest gladka jak szklo.  Czy takie malowanie jest w ogóle trwałe? 

To ja nie wiem czy ty potrzebujesz w ogóle to malować. Jak miałem kiedyś taką błyszcząca  kierownice to pomogło jej dobre mycie w szarym mydłem dosyć ostra szczoteczką i przetarcie na koniec bardzo delikatnie tzw. "magiczna gąbką" czyli pianka melaminową. Tu trzeba uważać bo ma ona właściwości ścierne, więc delikatnie i z wyczuciem - taka gąbka nie jest zalecana do skóry, bo ja matowi i potrafi zetrzeć warstwę lakieru ... dziala trochę jak baaaardzo drobny papier ścierny 

Edited by Azbest
7 godzin temu, Azbest napisał:

To ja nie wiem czy ty potrzebujesz w ogóle to malować. Jak miałem kiedyś taką błyszcząca  kierownice to pomogło jej dobre mycie w szarym mydłem dosyć ostra szczoteczką i przetarcie na koniec bardzo delikatnie tzw. "magiczna gąbką" czyli pianka melaminową. Tu trzeba uważać bo ma ona właściwości ścierne, więc delikatnie i z wyczuciem - taka gąbka nie jest zalecana do skóry, bo ja matowi i potrafi zetrzeć warstwę lakieru ... dziala trochę jak baaaardzo drobny papier ścierny 

Mogę spróbować ale jakoś tego nie widzę😏 

19 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Ja w dawnych czasach malowalem kierkę momo, bo miala lekkie ubytki w kolorze. Preparat renoskór za parę złotych nanoszony gąbkowym wałkiem dal świetny matowy efekt. Namalowalem sobie też rajdowy celownik kolorem czerwonym. A pewnie są lepsze farbki niż renoskór