Skocz do zawartości

Kia Soul 2009 spraw kilka


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kupiłem ostatnio wozidło dla żony jak w tytule, z silnikiem 1.6 podobno nie do zajechania. Auto ogólnie przyjemne, jeżdżę teraz nim co by go przetestować przed oddaniem kobiecie. No i w trakcie tych testów wyskoczyło kilka"problemów", z którymi może coś doradzicie?

1. W trakcie ataku bestii auto bez problemu odpalało po postoju na mrozie, z wyjątkiem jednej nocy gdy ten mróz był największy. Rozrusznik tylko cykał, kontrolki nie przygasały. Jak mróz zelżał to auto odpaliło od strzała. Akumulator świeży ma niecały rok, ładowanie idealne 14,4 (14,3 na światłach). Podejrzewam jakieś problemy ze stykami przy rozruszniku, ale liczę na Wasze uwagi.

2. Jak kupowałem auto to było kupę śniegu i dopiero ostatnio jak pojeździłem po asfalcie stwierdziłem, że coś głośno jest w trakcie jazdy. Wydaje mi się, że to opony zimowe są źródłem, choć przez myśl przeszły mi łożyska. Ale gdyby to była ta druga przyczyna to dźwięk byłby bardziej basowy i raczej dochodził z któregoś z kół. Macałem też opony i wydają się wyząbkowane.

3. Głośnik w drzwiach kierowcy gra ewidentnie ciszej i bez basów w porównaniu do pozostałych. Czy to może być objaw spalonego głośnika, czy może np. końcówki mocy? W weekend planuję podmienić stronami to się okazy, ale może coś podpowiecie?

 

Z góry dzięki

Pozdro ekipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misiu napisał:

3. Głośnik w drzwiach kierowcy gra ewidentnie ciszej i bez basów w porównaniu do pozostałych. Czy to może być objaw spalonego głośnika, czy może np. końcówki mocy? W weekend planuję podmienić stronami to się okazy, ale może coś podpowiecie?

Może coś nie łączyć i basowy nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiu napisał:

1. W trakcie ataku bestii auto bez problemu odpalało po postoju na mrozie, z wyjątkiem jednej nocy gdy ten mróz był największy. Rozrusznik tylko cykał, kontrolki nie przygasały. Jak mróz zelżał to auto odpaliło od strzała. Akumulator świeży ma niecały rok, ładowanie idealne 14,4 (14,3 na światłach). Podejrzewam jakieś problemy ze stykami przy rozruszniku, ale liczę na Wasze uwagi.

wygląda na automat 

wymontować rozrusznik i oddać do regeneracji bo nie wiadomo jak tuleje wyglądają, może automat nie ma siły wystartować

Godzinę temu, misiu napisał:

2. Jak kupowałem auto to było kupę śniegu i dopiero ostatnio jak pojeździłem po asfalcie stwierdziłem, że coś głośno jest w trakcie jazdy. Wydaje mi się, że to opony zimowe są źródłem, choć przez myśl przeszły mi łożyska. Ale gdyby to była ta druga przyczyna to dźwięk byłby bardziej basowy i raczej dochodził z któregoś z kół. Macałem też opony i wydają się wyząbkowane.

sprawdzić na innych oponach, teoretycznie i praktycznie w zakrętach koło bardziej dociążone przy uszkodzonym łożysku będzie zachowywało się ciszej

Godzinę temu, misiu napisał:

3. Głośnik w drzwiach kierowcy gra ewidentnie ciszej i bez basów w porównaniu do pozostałych. Czy to może być objaw spalonego głośnika, czy może np. końcówki mocy? W weekend planuję podmienić stronami to się okazy, ale może coś podpowiecie?

wpierw spróbuj zamienić przewody miejscami, może być tak że "+" z "-" jest zamieniony miejscami i stąd będzie probem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat moja żona też ma takiego pokraka.

1. Z paleniem nie ma problemu, jest garażowane, a po 8h pod robotą paliło zawsze.

2. To auto głośne jest. Skrzynia krótka. Też kupiłem zimą i myślałem, że to opony. Na letnich  (jakieś walcowate jak no to pudełko 18" Continentale) cicho nie jest.

Jakiś czas po kupnie wymieniłem 2 poduszki, świece i olej, stał się trochę cichszy. Na co dzień jeżdżę Insignią, hałas trochę drażnił ale się przyzwyczaiłem.

3. Jakis czas temu też zauważyłem, że głośnik kierowcy zaczął grać ciszej, nie miałem czasu się z tym grzebać, teraz nie gra wcale.

Czekam do wiosny licząc, że jak będzie cieplej to mniej zatrzasków połamię, choć jeszcze nie wiem jak zdejmuje się w niej boczki.

Gdybyś zabrał się do tego 1 daj znać czy czekają jakieś niespodzianki.

 

Macie jakąś weselszą wersję?

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 4thelement napisał:

wpierw spróbuj zamienić przewody miejscami, może być tak że "+" z "-" jest zamieniony miejscami i stąd będzie probem

Raczej wykluczam taką sytuację, głośniki są podłączone przez kostki więc trudno byłoby źle podłączyć. Choć kto wie.

20 minut temu, ZUBERTO napisał:

Gdybyś zabrał się do tego 1 daj znać czy czekają jakieś niespodzianki

Na YT widziałem, że to 5 wkrętów i spinki, więc problemu być nie powinno. Zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcindzieg napisał:

A nie są czasem dwa? jeden u góry, drugi na dole i ten na dole nie gra?

Tak są dwa, jeden w drzwiach drugi na desce rozdzielczej. Oba grają, tweeter podobnie jak ten z prawej, a ten w drzwiach wyraźnie ciszej.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Macie jakąś weselszą wersję?

 

:hehe:

Smutną, szarą jedynie w schowkach i na radiu jest czerwono, a tak to taka standardowa wersja 4xelektryczne szyby, manualna klima, alufelgi 16 albo 15.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Sprawdziłem dzisiaj ten głośnik, zdemontowalem i podłączyłem z prawej strony. Gra tak samo kiepsko jak w oryginalnym miejscu. Więc czekam teraz na nowe głośniki z dystansami.

Sam demontaż boczka bezproblemowy.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misiu napisał:

Update

Sprawdziłem dzisiaj ten głośnik, zdemontowalem i podłączyłem z prawej strony. Gra tak samo kiepsko jak w oryginalnym miejscu. Więc czekam teraz na nowe głośniki z dystansami.

Sam demontaż boczka bezproblemowy.

Zakładam, że czeka mnie to samo. Na razie nie mam do tego głowy, ale kiedyś muszę się spiąć.

Napisz jakie kupiłeś?

Jak dojdą i zamontujesz to dodatkowo proszę o info jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 20:23, ZUBERTO napisał:

Zakładam, że czeka mnie to samo. Na razie nie mam do tego głowy, ale kiedyś muszę się spiąć.

Napisz jakie kupiłeś?

Jak dojdą i zamontujesz to dodatkowo proszę o info jak grają.

Kupiłem jakieś szerokopasmowe. DAX, chińszczyzna za 90 zł do tego dystanse z MDF za 39 zł. Zmontowałem i gra, na pewno lepiej niż wcześniej bo przecież jeden był spalony, audiofilem nie jestem i dla mnie może być. Myślę, że bez większej ingerencji w drzwi w postaci jakiś mat itp. to nie ma sensu tam wkładać jakieś droższe głośnik, bo to nic nie da. 

A tak na marginesie to drzwi takie dosyć"lekkie" wrażenie robią, a dźwięk przy zamykaniu trochę przypomina Wartburga :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, misiu napisał:

Kupiłem jakieś szerokopasmowe. DAX, chińszczyzna za 90 zł do tego dystanse z MDF za 39 zł. Zmontowałem i gra, na pewno lepiej niż wcześniej bo przecież jeden był spalony, audiofilem nie jestem i dla mnie może być. Myślę, że bez większej ingerencji w drzwi w postaci jakiś mat itp. to nie ma sensu tam wkładać jakieś droższe głośnik, bo to nic nie da. 

A tak na marginesie to drzwi takie dosyć"lekkie" wrażenie robią, a dźwięk przy zamykaniu trochę przypomina Wartburga :hehe:

Ja też nie zamierzam robić z tego pudełka sali koncertowej.

Interere mnie aby grało i wszystko przy montażu pasowało bez rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Ja też nie zamierzam robić z tego pudełka sali koncertowej.

Interere mnie aby grało i wszystko przy montażu pasowało bez rzeźby.

No to proponuję kupić gotowy zestaw z Allegro, ja kupiłem w miejscowym sklepie z elektroniką, bo było szybciej i w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 26.01.2021 o 21:04, misiu napisał:

No to proponuję kupić gotowy zestaw z Allegro, ja kupiłem w miejscowym sklepie z elektroniką, bo było szybciej i w podobnej cenie.

W kocu i ja założyłem wczoraj, też DAXy z alledrogo.

Audiofilem nie jestem, ale jakieś mieszane uczucia mam.

Nie chce mi się rozbierać wszystkich drzwi, bo zdaje się tył z przodem jest zamienny i mógłbym tył na przód przełożyć.

Kupiłem je, bo pamiętam, że kiedyś w Lanosie DAXy nieźle łupały :oki:

Mogłem niewiele dopłacić do Pioneera czy Kenwooda (kto wie czy na allegro nie byłyby chrzczone).

Żona i tak nie słyszała, że 1 głośnik nie gra, więc postęp i tak duży. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hondzie założyłem takie:

https://allegro.pl/oferta/glosniki-165mm-pioneer-ts-g170c-basowe-16-5cm-7451195704?utm_source=notification&utm_medium=paymentPaidBuyer&utm_campaign=payments-notifications:paymentPaidBuyer

 

Miałem wcześniej przód i tył Hertz ale jakąś serię SV i grało to średnio. Po włożeniu na tył zwykłych oemowych i na przód tych Pioneera, zagrało to dużo lepiej niż po cenie jaką zapłacił poprzedni właściciel montując te Hertze ;] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.