Skocz do zawartości

C4 PICASSO 1.2 i THP 130 (EB2DTS) AUTOM SKRZ BIEGÓW 6 PRZEŁOŻEŃ TYPU STT


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza starych Kącikowiczów. Wiem, dawno mnie nie było, ale chciałem się Was poradzić.

Przymierzam się do zmiany Xsary Picasso, która długo i dzielnie nam służyła i przymierzamy się do zakupu, VF73DHNYTGJ793175 :

 

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-picasso-1-2-puretech-shine-s-s-eat6-ID6Dzupc.html#f60050ddc7

 

Czy jesteście w stanie coś praktycznego na ten zestaw powiedzieć 1.2 i automat.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ochkarol napisał:

Cześć. 

Na początek warto byłoby link prawidłowo wrzucić 😉

A po drugie, to pewny jesteś, że chcesz benzynę od PSA? Nie mają za dobrej prasy. 

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-picasso-1-2-puretech-shine-s-s-eat6-ID6Dzupc.html

 

Z wprawy człowiek wyszedł, a strona wyglądała inaczej jak ja tu gościłem 🙂

 

Do miejskiej jazdy współczesny ON to już nie będzie to co mam obecnie, czyli pancerne XP 2.0HDI, teraz jednak szukam Pb. Słyszałem, czytałem o Pb, ale chyba zaryzykuję :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lewy20bis napisał:

czyli pancerne XP 2.0HDI, teraz jednak szukam Pb. Słyszałem, czytałem o Pb, ale chyba zaryzykuję :)

Przesiadłem się z pancernego XP 2.0 HDI na 1.2 w C4 Cactusie. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że przeglądy i wymiana oleum będą co 15 000 a nie 20 000 km ja miało to miejsce w XP. Jak zaakceptujesz jednak nie koniecznie lepsze materiały wykończeniowe. Jak zaakceptujesz to, że bak wystarczy na 500-700 km zamiast 800-1000 km. Jak nie przeszkadza Ci dźwięk kosiarki wydobywający się spod maski :). I uważasz, że 130 KM z trzycylindrowego benzyniaka połączonego z automatem będą wystarczające to bierz. :) Zrobiłem samochodem z tym silnikiem 90 000 km i poza padniętą pompą wody i wysranym płynem chłodniczym i powrotem do domu na lawecie nic się nie stało. Picasso zrobiło w moich rękach 500 000 i dalej jeździ nim kolega. Będziesz tęsknił za koszykiem na zakupy, nowe C4Picasso już takiego nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ubawiłeś mnie do łez  😂 i przy okazji zabiłeś mi porządnego ćwieka w głowie.

 

XP rocznik 2005, generalnie nic mu nie dolegało przez te wszystkie lata użytkowania (od 2012), ale obawiam się, że jakiekolwiek dalsze inwestowanie nie do końca ma uzasadnienie. Niestety posypała się sprężarka klimy (chyba, nie weryfikowałem) i zawór sterowania egr. Kilka Pln to wyniesie, więc zaczynam myśleć nad wymianą. Zamiast wkładać i przy pierwszej stłuczce mieć szkodę całkowitą, to może lepiej zmienić na młodszy.

 

Niestety dźwięk wydobywający się z 1.2 PurTech a dźwięk z 2.0 HDI, który jest najpiękniejszym dźwiękiem silnika ON jaki słyszałem, będzie trudny dla mnie do ogarnięcia 🙃

Poza tym latka niestety lecą, przybyło ich dobre 20 odkąd tu jestem, na dodatek wielkomiejski ruch i takie to człowiek ma przemyślenia co do zmiany. W ON już chyba nie będę się pchał, tyle km co wcześniej nie przemierzam.

 

Ten egzemplarz z ogłoszenia ma za sobą 2 akcje serwisowe, rozrząd i coś tam jeszcze.

 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki 🍻

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lewy20bis napisał:

Niestety posypała się sprężarka klimy (chyba, nie weryfikowałem) i zawór sterowania egr.

W XP szlag trafia skraplacz. Gnije. Nie obstawiałbym sprężarki w pierwszej kolejności.

Z uszkodzonym zaworem sterowania egr i świecącą się kontrolką check zrobiłem tym autem ze 100 000 km :). Błąd pojawiał się przy 852 obr/min i nie znikał.Żadnych innych objawów niepożądanych nie było.

22 godziny temu, Lewy20bis napisał:

rozrząd i coś tam jeszcze.

Pasek w oleju, który się strzępi. Niby mam tego poprawionego. A przy każdym przeglądzie dostajesz butelkę środka służącego do wypalania sadzy z silnika, który dodajesz do paliwa przy tankowaniu. Ot ekologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 Picasso 1.2 już poszedł, więc po temacie 🙂

 

Niedawno w XP był wymieniany EGR i błąd nadal wyskakiwał.  Wreszcie gość odłączył wtyczkę od sterowania EGR i turbiną i błąd nie powraca. Jeździ tak samo. Jak nic ciekawego nie znajdę, to chyba doinwestuję XP.

 

 

 

Może coś o tym egzemplarzu, szukam ale nie mam szczęścia. Na stronie citroen.service (Francja) wyskakuje akcja przywoławcza rozrządu. Można to zrobić w PL po przepisaniu auta na serwis w PL. Puławska podejmie się tematu - dzwoniłem.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-picasso-c4-picasso-exclusive-faktura-vat-23-ID6DzMPS.html#c99d4eee73

 

Ze skrzynią Aisin ciężko upolować. Zresztą różnie użytkownicy się wypowiadają, która skrzynia lepsza AM6 czy MCP.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rudobrody napisał:

W XP szlag trafia skraplacz. Gnije. Nie obstawiałbym sprężarki w pierwszej kolejności.

 

Strasznie chrobotało i przy wyłączaniu silnika chrobot stopniowo spowalniał. Obecnie nie załącza sprężarka.

 

1 godzinę temu, Rudobrody napisał:

Z uszkodzonym zaworem sterowania egr i świecącą się kontrolką check zrobiłem tym autem ze 100 000 km :). Błąd pojawiał się przy 852 obr/min i nie znikał.Żadnych innych objawów niepożądanych nie było.

 

 

 

Niestety, usterka była bardzo upierdliwa. Jak tylko wychodził silnik na obroty, to od razu włączał się tryb awaryjny, zapalał check i więcej niż ok 100km/h nie dało rady jechać i nie pozwalał przyspieszać. Brak mocy. Nie dawało się jechać. Przez chwilę powracało wszystko do normalności i z powrotem. Straszny hardcore był przy wyprzedzaniu. Po kilku uruchomieniach check gasł i od nowa cała zabawa.

 

 

W końcu tak mnie to zirytowało, że szukam nowszego egzemplarza.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.