Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

Czy teraz w zime można dostać w dobrych cenach ?

 

Nie sądzę. W branży "sportowej" to był chyba najlepszy rok, podaż większa niż popyt plus teraz dochodzą problemy z kosztami towarów z Azji. To wszystko raczej nie wróży żeby w 2021 ceny tego typu towarów miały spadać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotrus napisał:

 

Nie sądzę. W branży "sportowej" to był chyba najlepszy rok, podaż większa niż popyt plus teraz dochodzą problemy z kosztami towarów z Azji. To wszystko raczej nie wróży żeby w 2021 ceny tego typu towarów miały spadać.

 

moze nie ma spadac do lata 2020 ale kupujac teraz bedzie taniej niz kupujac w lato 2021 :) tak mysle :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mogę polecić to, co mam. Interpack na 4 rowery. Fajnie, że ma korytka, więc można bez zastanawiania się pakować i duże, i małe rowery. Dodaktowo podoba mi się sposób mocowania rowerów - duże, regulowane uchwyty, łatwo się dokręca do ramy.

Mój nie jest kładziony, bo i tak by mi to nic nie dało - mam nisko klapę w Cytrynie, więc i tak bym jej nie podniósł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba_s napisał:

Ja używam tego:

http://aguri.pl/produkty/platformy-rowerowe/

 

na 3 rowery z dostawką na 4ty.

 

PS.

Zgodnie z przepisami platforma rowerowa powinna mieć światła cofania i przeciwmgielne.

 

 

 

 

ten chyba moim faworytem cena vs co dostaje

https://allegro.pl/oferta/parma-bagaznik-rowerowy-na-hak-4-rowery-platforma-7248446879?utm_content=mfc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

o dziwo jest krotszy niz Twoj. 71 cm vs 74

sam sie zdziwilem bo myslalem ze taki z dostawka bedzie krotszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bartłomiej napisał:

Śmiało mogę polecić to, co mam. Interpack na 4 rowery. Fajnie, że ma korytka, więc można bez zastanawiania się pakować i duże, i małe rowery. Dodaktowo podoba mi się sposób mocowania rowerów - duże, regulowane uchwyty, łatwo się dokręca do ramy.

Mój nie jest kładziony, bo i tak by mi to nic nie dało - mam nisko klapę w Cytrynie, więc i tak bym jej nie podniósł.

 

spoko u mnie uchylanie to podstawa.

mam nadzieje ze bagaznik "przejdzie" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ten chyba moim faworytem cena vs co dostaje
https://allegro.pl/oferta/parma-bagaznik-rowerowy-na-hak-4-rowery-platforma-7248446879?utm_content=mfc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed
 
o dziwo jest krotszy niz Twoj. 71 cm vs 74
sam sie zdziwilem bo myslalem ze taki z dostawka bedzie krotszy.
Obejrzyj go na żywo, zobacz np jak wygląda śruba, która dociska się do kuli
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olleo faktycznie tzreba montowac do klapy te paski zeby bagaznik nie chodzil na boki ?

 

W wiekszosci opii pisza cos takiego:

 

Cytat

. Potem należy spiąć paski boczne do klapy bagażnika- i tu tak na prawdę jedyny mankament. Paski trzeba zaciągnąć dosyć mocno i równomiernie z obu stron aby platforma nie kręciła się na kuli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=134765]Olleo[/mention] faktycznie tzreba montowac do klapy te paski zeby bagaznik nie chodzil na boki ?
 
W wiekszosci opii pisza cos takiego:
 
. Potem należy spiąć paski boczne do klapy bagażnika- i tu tak na prawdę jedyny mankament. Paski trzeba zaciągnąć dosyć mocno i równomiernie z obu stron aby platforma nie kręciła się na kuli.
 
Nie

Sa różne rozwiązania
Zwykła śruba, motylek albo dźwignia.
W tym pewnie masz zwykła śrubę na 17/19tke, dokrecasz ile się da i gotowe.

Np w EasyFold mam już dźwignię, dużo lepsze rozwiązanie, ustawia się nakrętka mniej więcej i dociagasz dźwignia.

Nic się nie obraca na kuli.

Nie dziaduj i kup thule, nawet używany będzie lepszy jak ten powyżej
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał:

 
Nie

Sa różne rozwiązania
Zwykła śruba, motylek albo dźwignia.
W tym pewnie masz zwykła śrubę na 17/19tke, dokrecasz ile się da i gotowe.

Np w EasyFold mam już dźwignię, dużo lepsze rozwiązanie, ustawia się nakrętka mniej więcej i dociagasz dźwignia.

 

a tym niby tez dzwignia jest

https://allegro.pl/oferta/parma-bagaznik-rowerowy-na-hak-4-rowery-platforma-9775300603

 

ale w sumie te komentarze to 5 lat temu, moze w wersji sprzedawanej obecnie jakos to dopracowali i nie ma tych paskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
a tym niby tez dzwignia jest
https://allegro.pl/oferta/parma-bagaznik-rowerowy-na-hak-4-rowery-platforma-9775300603
 
ale w sumie te komentarze to 5 lat temu, moze w wersji sprzedawanej obecnie jakos to dopracowali i nie ma tych paskow
Fakt We wcześniejszym linku były inne zdjęcia.

Uchwyty z kluczykiem to też nie głupi pomysł ale tu trzeba dokupić na innej aukcji. Niby dużo nie chronią ale byle leszcz nie wyrwie roweru pod marketem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=134765]Olleo[/mention] faktycznie tzreba montowac do klapy te paski zeby bagaznik nie chodzil na boki ?
 
W wiekszosci opii pisza cos takiego:
 
. Potem należy spiąć paski boczne do klapy bagażnika- i tu tak na prawdę jedyny mankament. Paski trzeba zaciągnąć dosyć mocno i równomiernie z obu stron aby platforma nie kręciła się na kuli.
 
Generalnie nie, bo zdarzało mi się krótkie dystanse po paręnaście km robić bez i na haku nic się nie przekręcił, ale konstrukcja mimo wszystko montowana na jednym punkcie nie jest idealnie sztywna i te pasy trochę bardziej to stabilizują. Szczególnie z 4 rowerami (z jednym, czy dwoma, to nawet bym sobie głowy nie zawracał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie

Sa różne rozwiązania
Zwykła śruba, motylek albo dźwignia.
W tym pewnie masz zwykła śrubę na 17/19tke, dokrecasz ile się da i gotowe.

Np w EasyFold mam już dźwignię, dużo lepsze rozwiązanie, ustawia się nakrętka mniej więcej i dociagasz dźwignia.

Nic się nie obraca na kuli.

Nie dziaduj i kup thule, nawet używany będzie lepszy jak ten powyżej
W Parma 4 jest dźwignia. Nic się nie przekręca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt We wcześniejszym linku były inne zdjęcia.

Uchwyty z kluczykiem to też nie głupi pomysł ale tu trzeba dokupić na innej aukcji. Niby dużo nie chronią ale byle leszcz nie wyrwie roweru pod marketem

Ja mam dwa z kluczykiem - łapię dwa zewnętrzne, a pozostałych nie zdejmiesz bez demontażu zewnętrznych.

Wiadomo, że nie zostawiasz rowerów bez nadzoru na godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

a tym niby tez dzwignia jest

https://allegro.pl/oferta/parma-bagaznik-rowerowy-na-hak-4-rowery-platforma-9775300603

 

ale w sumie te komentarze to 5 lat temu, moze w wersji sprzedawanej obecnie jakos to dopracowali i nie ma tych paskow

 

Bierz jakis tani.

Różnicy nie ma żadnej ;]

 

https://www.instagram.com/p/CKWA17Hp6JS/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hefi napisał:

Fakt emoji106.pngWe wcześniejszym linku były inne zdjęcia.

Uchwyty z kluczykiem to też nie głupi pomysł ale tu trzeba dokupić na innej aukcji. Niby dużo nie chronią ale byle leszcz nie wyrwie roweru pod marketem
 

 

koles mi bezposrednio zaproponowal za 1299 zł

 

- Peruzzo PARMA 4

- 3 uchwyty z kluczykiem

- i da mi jakis uchwyt z kluczykiem od innego zestawu bo w tym Peruzzo PARMA 4 to pierwszy rower jest montowany oryginanie na jakies tasiemki.

 

magia zakupu bez udzialu allegro i ich prowizji 12% :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





 
koles mi bezposrednio zaproponowal za 1299 zł
 
- Peruzzo PARMA 4
- 3 uchwyty z kluczykiem
- i da mi jakis uchwyt z kluczykiem od innego zestawu bo w tym Peruzzo PARMA 4 to pierwszy rower jest montowany oryginanie na jakies tasiemki.
 
magia zakupu bez udzialu allegro i ich prowizji 12%
 
 


Tak, pierwszy od strony bagażnika przyczepiasz do ramki na pasek, sznurek, gumkę czy co tam masz w domu. W zestawie dostaniesz

W thule dostajesz dodatkowy krótki uchwyt. Montujesz między 3 a 4 rowerem i każdy ma swoją "łapkę"


Allegro to zło ja za Easyfold na 2 rowery zapłaciłem 250pln



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
koles mi bezposrednio zaproponowal za 1299 zł
 
- Peruzzo PARMA 4
- 3 uchwyty z kluczykiem
- i da mi jakis uchwyt z kluczykiem od innego zestawu bo w tym Peruzzo PARMA 4 to pierwszy rower jest montowany oryginanie na jakies tasiemki.
 
magia zakupu bez udzialu allegro i ich prowizji 12%
 
 
Dobra cena. Ja kupowałem stacjonarnie, to bodajże coś koło 1500 zł wyszło, ale 3.5 roku temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








Tak, pierwszy od strony bagażnika przyczepiasz do ramki na pasek, sznurek, gumkę czy co tam masz w domu. W zestawie dostaniesz

W thule dostajesz dodatkowy krótki uchwyt. Montujesz między 3 a 4 rowerem i każdy ma swoją "łapkę"


Allegro to zło ja za Easyfold na 2 rowery zapłaciłem 250pln



Ja w parmie mam 4 uchwyty - 3 do ramy i czwarty rower do roweru. Nie pamiętam, czy były wszystkie w zestawie, czy jeden brałem dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał:

Czy teraz w zime można dostać w dobrych cenach ? :)

Zaczynam temat bo w ostatnie lato to nawet kupić było ciężko takie zainteresowanie :)

 

Bagaznik na 4 rowery (2+2).

Najlepsza opcja to chyba na 3 rowery + dostawka na 4.

 

Co polecicie ?

 

 

Atera Strada M3 + dostawka na czwarty rower. Mam, polecam.

 

Auto4-28.jpg

Edytowane przez ArekMiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

podjade u mnie do jakiegos sklepu moze beda mieli ale jak ostatnio bylem to tylko foldery reklamowe mieli :)

moge polegac tylko na opinii kolegi @Olleo :)

 

 

Mam Parmę od kilku lat, ładowany od jednego do czterech rowerów. Spełnia swoje zadanie, robi robotę. Te paski przyczepiam do klapy przy trzech, czterech rowerach. W sumie nigdy nie widziałem w lusterku żeby nawet na zakrętach platforma przesuwała na boki się czy coś podobnego. Pamiętam kiedyś testy ADAC i test łosia z platformami, wszystkie latały na boki, może dlatego Peruzzo dodał te paski, żeby w skrajnej sytuacji trzymało na boki. A samo zapinanie pasków jest banalne, chwila moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, PawelWaw said:

 

ten chyba moim faworytem cena vs co dostaje

https://allegro.pl/oferta/parma-bagaznik-rowerowy-na-hak-4-rowery-platforma-7248446879?utm_content=mfc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

o dziwo jest krotszy niz Twoj. 71 cm vs 74

sam sie zdziwilem bo myslalem ze taki z dostawka bedzie krotszy.

3 cm są bez znaczenia.

 

Ważniejsze sprawdzenie max. nacisku na kulę haka, nośności bagażnika i wagi rowerów.

 

U mnie przy 4 rowerach (i chyba lekko przekroczonej wadze 60kg)  bagażnik bujał się góra - dół, niestety ciężąr robi swoje (nie było luzów "na boki").

Przy 2 rowerach nie było takich problemów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 11:38, seba_s napisał:

Ja używam tego:

http://aguri.pl/produkty/platformy-rowerowe/

 

na 3 rowery z dostawką na 4ty.

 

PS.

Zgodnie z przepisami platforma rowerowa powinna mieć światła cofania i przeciwmgielne.

 

 

 

 

Ja też mam aguri, wadą jest wysoka waga - ponad 21 kg. Przy max nacisku na kulę haka 75 kg, zostaje 54 kg na rowery. Wbrew pozorom przy 4 rowerach ciężko się zmieścić. Chociaż z drugiej strony to nie apteka i pewien zapas bezpieczeństwa na pewno jest. Ja dopuszczalny nacisk przekraczam o 6 kg i nic się nie dzieje, pamiętam tylko żeby progi i dziury przejeżdżać wolno. W sumie po kilku tysiącach kilometrów z rowerami na haku mogę stwierdzić, że to bardziej sprawa psychiki - taka platforma nie może być sztywna i trochę się buja. Pierwsze kilometry po dłuższej przerwie to zerkanie co chwilę w lusterko, później człowiek sobie przypomina że nic się nie dzieje i jedzie już w miarę normalnie :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale nikt nie podpowiedział, który będzie najlepszy na 2 rowery elektryczne.;]

Zakładam zakup platformy na 3 rowery z możliwością rozbudowy o 4.

 

Musi przewieść minimum 2 x elektryka, każdy po 23 kg.

Thule VeloSpace XT 3 wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem, a co na to konkurencja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komor napisał:

Dobra, ale nikt nie podpowiedział, który będzie najlepszy na 2 rowery elektryczne.;]

Zakładam zakup platformy na 3 rowery z możliwością rozbudowy o 4.

 

Musi przewieść minimum 2 x elektryka, każdy po 23 kg.

Thule VeloSpace XT 3 wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem, a co na to konkurencja???

Atera sport 67kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MarcG napisał:

Atera sport 67kg.

Jednak opinie są takie:

"Przy 3 rowerach buja się na haku. Po 3 latach użytkowania elementy nośne pękają. Niestety powoduje to konieczność zakupu nowego bagażnika."

 

I to nie jedyna, to nie platforma na lata ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, komor napisał:

Jednak opinie są takie:

"Przy 3 rowerach buja się na haku. Po 3 latach użytkowania elementy nośne pękają. Niestety powoduje to konieczność zakupu nowego bagażnika."

 

I to nie jedyna, to nie platforma na lata ;]

Ja mam, woziłem 4 i nie było problemów. Szwagier ma już kilka lat i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, komor said:

Dobra, ale nikt nie podpowiedział, który będzie najlepszy na 2 rowery elektryczne.;]

Zakładam zakup platformy na 3 rowery z możliwością rozbudowy o 4.

 

Musi przewieść minimum 2 x elektryka, każdy po 23 kg.

Thule VeloSpace XT 3 wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem, a co na to konkurencja???

 

Tutaj to problemem moze byc limit nacisku na hak ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Biorac pod uwage koszt elektrykow na poziomie 10-15kPLN to ja bym nie bral nic innego niz Thule pod uwage ;]

 

Atera to ma takie same ceny i opinię jak thule, to niemiecka firma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, MarcG said:

Atera to ma takie same ceny i opinię jak thule, to niemiecka firma.

 

Faktycznie wygladaja calkiem solidnie :ok:

Ja musze cos kupic na 2 rowery i ta Atera Strada mi sie podoba:

 https://allegro.pl/oferta/bagaznik-platforma-rowerowa-hak-atera-stada-m2-9896731944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

Dobra, ale nikt nie podpowiedział, który będzie najlepszy na 2 rowery elektryczne.;]

Zakładam zakup platformy na 3 rowery z możliwością rozbudowy o 4.

 

Musi przewieść minimum 2 x elektryka, każdy po 23 kg.

Thule VeloSpace XT 3 wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem, a co na to konkurencja???

Chcesz wozić 4 rowery z czego dwa elektryki? Jeśli tak to zapomnij

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.