Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2021 o 12:32, Maciej__ napisał:

 

Mysle, ze prawdopodobienstwo, ze ktokolwiek sie tym zainteresuje jest zerowe ;]

 

Tym bardziej że wymóg 13 pin gniazdka jest nowy i jezdzi cała masa przyczep i platform z 7 pin. Nie było chyba wymogu zmiany już dopuszczonych do użytku (wpis do dow rej) gniazd 7 pin na 13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 1Marek1 napisał:

Tym bardziej że wymóg 13 pin gniazdka jest nowy i jezdzi cała masa przyczep i platform z 7 pin. Nie było chyba wymogu zmiany już dopuszczonych do użytku (wpis do dow rej) gniazd 7 pin na 13?

 

Jak napisałem, że prawo nie działa wstecz to się dowiedziałem, że głupi jestem i jest obowiązek. No nic, mam platformę która ma kilkanaście lat, pracuje na przejściówce 13->7, nie zamierzam tego dotykać. Mało tego, o ile dobrze pamiętam to do przyczep lekkich nadal nie ma obowiązku 13 pin (czyli światła wstecznego), a do platform dziwnym trafem uznali za obowiązkowe (z tego co widziałem to od 2016 czy 2017 roku). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, futrzak said:

 

Coś chyba źle zrozumiałeś, ale jakoś mnie to nie dziwi. Podstawa prawna sprowadza się do pytania, jakie niby zagrożenie wprowadza brak oświetlenia wstecznego na platformie rowerowej. Znaczy przez dziesiątki lat nie potrafili sobie z tym poradzić, a jak zrobili to w bardzo "interesujący" sposób, a Ty do tego podchodzisz bezrefleksyjnie. 

Jak się "joker" nie podoba to później nie narzekaj, że na drogach jest jak jest. 

Nie źle zrozumiałem, twoja postawa tutaj wygląda trochę jak jestem za, a nawet przeciw.
Sam podchodzisz bez refleksyjnie do tematu - porównanie z przyczepą jest właśnie błędne, bo platforma jest traktowana inaczej. Tutaj bardziej trafnym porównaniem może być wsadzenie do halogenowych lamp HIDów/LEDów - możesz tłumaczyć się, że nie razi i w ogóle nie przeszkadza (co więcej możesz nawet mieć rację) ale i tak jest to nie zgodne z przepisami.
Dodatkowo jak nie widzisz zagrożeń przy braku światła wstecznego, to dlaczego korzystasz z tych w samochodzie? A rowery na platformie prawie zawsze te światła zasłaniają, że stają się co najwyżej atrapą, a nie spełniają swojego zadania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AstraC napisał:

Nie źle zrozumiałem, twoja postawa tutaj wygląda trochę jak jestem za, a nawet przeciw. 

 

Czyli źle zrozumiałeś, a porównanie to sobie dobrałeś zupełnie absurdalne :facepalm: 

 

20 godzin temu, AstraC napisał:

Sam podchodzisz bez refleksyjnie do tematu - porównanie z przyczepą jest właśnie błędne, bo platforma jest traktowana inaczej. 

[...]
Dodatkowo jak nie widzisz zagrożeń przy braku światła wstecznego, to dlaczego korzystasz z tych w samochodzie? A rowery na platformie prawie zawsze te światła zasłaniają, że stają się co najwyżej atrapą, a nie spełniają swojego zadania.

 

Tak, przyczepa świateł wstecznych w samochodzie z pewnością nie zasłania ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, futrzak said:

 

Czyli źle zrozumiałeś, a porównanie to sobie dobrałeś zupełnie absurdalne :facepalm: 

 

 

Tak, przyczepa świateł wstecznych w samochodzie z pewnością nie zasłania ;l

Manipulować to potrafisz fakt, no ale w ten sposób wycinając po kawałku twojego tekstu udowodnię, że powiedziałeś co mi się podoba.

Czy ja pisałem, że nie zasłania? Jeśli tak to wskaż proszę gdzie? Ja pisałem, że jest inaczej traktowana i tyle, co więcej raczej bym powiedział że błędem jest, że przyczepa nie ma światła wstecznego, a nie to że w platformie jest wymagana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AstraC napisał:

Manipulować to potrafisz fakt, no ale w ten sposób wycinając po kawałku twojego tekstu udowodnię, że powiedziałeś co mi się podoba.

 

Nie kombinuj - wyciąłem tylko Twoja absurdalne porównanie do kombinacji z lampami, które było nieistotne. Ja nie manipuluję Twoimi wypowiedziami, tylko pokazuję fakty związane z zagadnieniem, pokazując fałszywość argumentacji. 

 

Teraz, AstraC napisał:

Czy ja pisałem, że nie zasłania? Jeśli tak to wskaż proszę gdzie?

 

Tak wygląda Twoja manipulacja, ale jest słaba. Ja od początku piszę, że przyczepy lekkie nie mają obowiązku posiadania światła wstecznego, a nagle platforma, która jest mała, zasłania dużo mniej i jest na stałe powiązana z samochodem taki obowiązek posiada? Co ciekawe - pisałem też, że prawo nie działa wstecz i stąd uważam te zapisy w ustawie i rozporządzeniu za pozbawione logiki. Pomijam fakt, że bardzo naciągane są te teorie o ważności wstecznego w takiej platformie. 

 

Ty natomiast bezrefleksyjnie powtarzasz:

 

Teraz, AstraC napisał:

Ja pisałem, że jest inaczej traktowana i tyle,

 

O właśnie. Bo tak i już. Bo urzędnik tak powiedział. I już. Podobnie jak odpłatne dorabianie 3 tablicy do każdego samochodu, bo jadę tym akurat raz do roku w dalszą trasę z rowerami. Nie wspomnę już o tym, że hak i jego zgodność z przepisami jest badana w momencie montażu, a nie 10 lat później po jakichś zmianach ktoś powie, że takich teraz używać nie wolno, bo gniazdko. Można wymagać przy montażu nowych, ale jak widać nawet teraz tego wymogu nie ma. 

 

Teraz, AstraC napisał:

co więcej raczej bym powiedział że błędem jest, że przyczepa nie ma światła wstecznego, a nie to że w platformie jest wymagana.

 

To już Twoja dowolna interpretacja. Tutaj też by było podobnie, ponieważ dla przyczep już zarejestrowanych nie można by było wymagać zmian w tej materii.

 

Dla mnie możesz ślepo się stosować do urzędniczego podejścia do świata, ale ja jednak wolę podejście rozumne i logiczne, które w zakresie ruchu drogowego (nie tylko oczywiście) przynosi bezpieczeństwo i w miarę możliwości ułatwia się ludziom życie, a nie robi akcje w postaci łapanek na platformy i podobne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
4 godziny temu, Maciej__ napisał:

A tak przy okazji, to zostawiacie te platformy na haku, jak idziecie pojezdzic?

Czy chowacie za kazdym razem do bagaznika?

Jak parkuje gdzieś  gdzie dużo miejsca to nigdy nie ściągam, ale jak parkuję w mieście gdzie na ogół jest ograniczona przestrzeń to 1min. i platforma ląduje w bagażniku. Dlatego wg. mnie ważne jest aby był sprytny, szybki sposób montażu/demontażu z haka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 15:27, goldixll napisał:

Wracając do tematu... zakupiłem parme 3 wczoraj złożyłem (lvl easy) dziś była przymiarka. Klapa się otwiera :ok:  Wszystko wydaję się być sztywne jak koci ogon. Tandety pod ręką w czasie składania nie stwierdziłem 

 

Daj fotę mocowania na haku.

Jaka masz wysokość kuli haka od krawedzi klapy?

U mnie sie klapa nie otwiera i winie za to wysokosc kuli haka, ktora jest bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maras77 napisał:

Daj fotę mocowania na haku.

Jaka masz wysokość kuli haka od krawedzi klapy?

U mnie sie klapa nie otwiera i winie za to wysokosc kuli haka, ktora jest bardzo wysoko.

Postaram się w najbliższym  czasie zrobić pomiar ... póki co zimno, białe głano leci z nieba i nie ruszam się spod kocyka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 16:19, hefi napisał:

Proponuję przed zakupem wziąć tego elektryka na przymiarke emoji106.png

 

Nie brałem, nie mierzyłem, finalnie kupiłem Thule Velospace XT 3.

Jeszcze nie testowałem, ale czuje że to jeden z lepszych wyborów przy moich wymaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Marcin79 said:

Zależy , jak widzę ze za bardzo wystaje to chowam ... jak licuje to nie. 

 

Mnie glownie chodzi o kwestie ewentualnych kradziezy tych bagaznikow...

Jak by mial wystawac to jasne, ze lepiej schowac :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, hefi said:

Haha to kup taki jak na zdjęciu, który składa się na pół albo na 3 emoji23.png
Normalny się nie zmieści.
Potrójny euroclassic nie wchodzi nawet do mojego auta

 

 

Ja wlasnie taki kupilem, zeby sie dobrze skladal...

Ale nawet takie Thule po zlozeniu palaka zmiesci sie bez problemu:

https://www.decathlon.pl/p/baga-nik-platforma-na-hak-euroway-923-na-3-rowery/_/R-p-X8176979?mc=8176979&gclid=EAIaIQobChMI6YamsbjD7wIVdkiRBR2XxQtpEAQYASABEgL2ofD_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha to kup taki jak na zdjęciu, który składa się na pół albo na 3
Normalny się nie zmieści.
Potrójny euroclassic nie wchodzi nawet do mojego auta


Co to znaczy normalny?
Atera Strada 3+1 pięknie wchodzi do Astry kombi, bez żadnego zbędnego składania.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, hefi said:

No ja piszę z własnego doświadczenia i widzę co mi się mieści.emoji16.png

 

No to moze taka specyficzna kombinacja bagaznika i samochodu.

Ja sprawdzalem wymiary przed zakupem, bo pewnie w sezonie ta platforme wiekszosc czasu bede wozil w bagazniku na codzien.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś prostszego w transporcie na lokalne przejażdżki. Wkurza mnie demontowanie przedniego koła a platforma 3 rowerowa jest trochę czasochłonna w montażu. Zastanawiam się czy takie coś by się sprawdziło: https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-xpress-970-nowy-9839685359

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, lucash said:

Szukam czegoś prostszego w transporcie na lokalne przejażdżki. Wkurza mnie demontowanie przedniego koła a platforma 3 rowerowa jest trochę czasochłonna w montażu. Zastanawiam się czy takie coś by się sprawdziło: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-bagaznik-rowerowy-na-hak-peruzzo-cruising-6302112429

 

Cos takiego prawie na pewno zasloni tablice i swiatla, wiec "legalnie" tego uzywac sie zbytnio nie da...

Ale jak nie martwi Cie kwestia ewentualnego mandatu to sie sprawdzi :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucashmam niemal identyczny peruzzo arezzo 3, czyli nie składany jak parasolka jak to co na zdjęciu wrzuciłeś. 

Nie mam żadnych pasków którymi trzeba się złapać do klapy. Do tej pory woziłem dwa rowery, 27kg i nic nie bujało nie zmieniło swojej pozycji.

Minus taki, bagażnik ten jest składany aby otworzyć klapę. Działało to tylko do pierwszego montażu. Zdemontowalem, zamontowałem drugi raz i już mi haczy klapa centymetr, muszę mocno naciągnąć sam bagażnik aby otworzyć klapę. Blee

 

Jak młodzież mi podrośnie to będę celował w interpacka, sądzę że to taki kompromis między Thule a reszta.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szpyrek napisał:

@lucashmam niemal identyczny peruzzo arezzo 3, czyli nie składany jak parasolka jak to co na zdjęciu wrzuciłeś. 

Nie mam żadnych pasków którymi trzeba się złapać do klapy. Do tej pory woziłem dwa rowery, 27kg i nic nie bujało nie zmieniło swojej pozycji.

Minus taki, bagażnik ten jest składany aby otworzyć klapę. Działało to tylko do pierwszego montażu. Zdemontowalem, zamontowałem drugi raz i już mi haczy klapa centymetr, muszę mocno naciągnąć sam bagażnik aby otworzyć klapę. Blee

 

Jak młodzież mi podrośnie to będę celował w interpacka, sądzę że to taki kompromis między Thule a reszta.

Dzięki :oki:. Zamówiłem Thule. Zobaczymy jak sie sprawuje. U mnie raczej będzie to na jeden rower sporadycznie 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, lucash said:

Dzięki :oki:. Zamówiłem Thule. Zobaczymy jak sie sprawuje. U mnie raczej będzie to na jeden rower sporadycznie 2. 

 

Jaki model wziales?

Moze tez bym dokupil, zeby po robocie na szybko podskoczyc do lasu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jaki model wziales?

Moze tez bym dokupil, zeby po robocie na szybko podskoczyc do lasu :ok:

Xpress 970. Ja właśnie potrzebuję na Kampinoskie jeżdżenie ;) Mam tam z 15 km więc wole podjechać z rowerem niż dymać przez te pola z reguły pod wiatr. Bierz ostatnią najtańszą sztukę: Thule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, lucash said:

Xpress 970. Ja właśnie potrzebuję na Kampinoskie jeżdżenie ;) Mam tam z 15 km więc wole podjechać z rowerem niż dymać przez te pola z reguły pod wiatr. Bierz ostatnią najtańszą sztukę: Thule

 

No ja tez mam wlasnie ok 15km i do tej pory czesto wrzucalem sobie na dach :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 15:48, maras77 napisał:

Daj fotę mocowania na haku.

Jaka masz wysokość kuli haka od krawedzi klapy?

U mnie sie klapa nie otwiera i winie za to wysokosc kuli haka, ktora jest bardzo wysoko.

Jak uchylę klapę to na wysokości kuli od haka mam 14 cm, a różnica wysokości kuli od linii bagażnika to jakieś 3-4 cm 

IMG_20210325_132459.jpg

IMG_20210325_132431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hefi napisał:

Czy jest różnica między bagażnikiem thule volvo a zwykłym thule? Czy to tylko naklejka?

Tylko naklejka. Ja kupilem oryginale platforme renault a tam zwykle thule bez innych oznaczen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok odebralem tego thule na 3 rowery plus dostawka na 4.

ciezki, solidny i po zamontowaniu ktore jest proste ani drgnie.

 

no i klapa po uchyleniu bagaznika, u mnie praktycznie na styk sie otwiera zostaje jakis 1 cm wolnego :)

 

z uwag to:

- brak jakiegos dobrego uchwytu do przenoszenia tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, PawelWaw said:

z uwag to:

- brak jakiegos dobrego uchwytu do przenoszenia tego

 

 

Za ten palak nie da sie nosic jak jest rozlozony?

Mnie tez waga tego mocno zdziwila, spodziewalem sie max kilka kg, a na 2 rowery to sam bagaznij 13kg.

Na 3-4 to juz czesto pod 20kg podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Za ten palak nie da sie nosic jak jest rozlozony?

Mnie tez waga tego mocno zdziwila, spodziewalem sie max kilka kg, a na 2 rowery to sam bagaznij 13kg.

Na 3-4 to juz czesto pod 20kg podchodzi.

 

cos takiego ? ;]

 

image.png.481fc58f0818651cf8294f1050c52c82.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.