Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, steyr napisał:

Po autostradach jakie są bezpieczne prędkości dopuszczalne z takim bagażnikiem z rowerami na haku? Czy rzędu 130-140km/h można śmigać czy nie za bardzo?

Nie ma problemu, jeżdżę tak do 150 i nic się nie dzieje, bagażnik niemiecki atera. Z tego co widziałem ostatnio na autostradzie to i po 200 śmigali z takimi bagażnikami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcG napisał:

Nie ma problemu, jeżdżę tak do 150 i nic się nie dzieje, bagażnik niemiecki atera. Z tego co widziałem ostatnio na autostradzie to i po 200 śmigali z takimi bagażnikami.

Te 200 to gruba przesada, w zależności od producenta max prędkość określoną jest w okolicy +/-120 km/h.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał:

Te 200 to gruba przesada, w zależności od producenta max prędkość określoną jest w okolicy +/-120 km/h.  

Jechałem ze 150 a mijali mnie grubo powyżej.

Po spalaniu widzę, że praktycznie nie ma oporu od tych rowerów na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcG napisał:

Jechałem ze 150 a mijali mnie grubo powyżej.

Po spalaniu widzę, że praktycznie nie ma oporu od tych rowerów na haku.

Przy jeździe na wprost to ma średnie znaczenie ale przy manewrach na boki to ma wpływ na zachowanie i prowadzenie się samochodu .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, r1sender napisał:

Przy jeździe na wprost to ma średnie znaczenie ale przy manewrach na boki to ma wpływ na zachowanie i prowadzenie się samochodu .

Niemcy kiedyś robili testy na torze i wyniki były różne.

Te tanie to słabo ale thule i atera przechodziły slalomy, łosie bez problemu.

Mam ciężkiego suva i nie zauważyłem wpływu na prowadzenie się w czasie normalnej jazdy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, steyr said:

Po autostradach jakie są bezpieczne prędkości dopuszczalne z takim bagażnikiem z rowerami na haku? Czy rzędu 130-140km/h można śmigać czy nie za bardzo?

Spokojnie, jak równa droga, na wertepach lepiej uważać bo tylne zawieszenie dobite jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 09:29, Olleo napisał:

Peruzzo Parma 4 fajnie się sprawdza.

 

Chyba najbardziej pasuje mi właśnie ten - napisz proszę, czy konieczne jest korzystanie z tych dodatkowych pasków stabilizujących (przypinane do bagażnika) ?

Mam zamiar to wrzucić na kampera, więc nie będę miał do czego ich podpiąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was miał styczność z bagażnikami Winterstein?

 

Waham się między Peruzzo Parma 4 a Winterstein Aero 4, cena praktycznie ta sama, Peruzzo znana marka, Winterstein bardziej mi pasuje wizualnie.

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bizz said:

A czy ktoś z Was miał styczność z bagażnikami Winterstein?

 

Waham się między Peruzzo Parma 4 a Winterstein Aero 4, cena praktycznie ta sama, Peruzzo znana marka, Winterstein bardziej mi pasuje wizualnie.

 

Ktoś coś?

 

Nie kojarze tej marki, ale zobacz czy jak Ci padnie zamek, zatrzask albo zgubisz te poprzeczki do mocowania, czy da sie to w ogole dokupic...

IMHO jednak lepiej isc w "znanych" producentow, bo wiekszosc czesci zamiennych jest dostepna bez problemow :ok:

Do takiego Peruzzo dokupisz nawet cala listwe ze swiatlami jak niechcacy polamiesz, etc.

PS. Zamiast Parmy mozesz rozwazyc, Como bo sie duzo latwiej przechowuje: Linka

Mam wersje na 2 rowery i polecam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nie kojarze tej marki, ale zobacz czy jak Ci padnie zamek, zatrzask albo zgubisz te poprzeczki do mocowania, czy da sie to w ogole dokupic...

IMHO jednak lepiej isc w "znanych" producentow, bo wiekszosc czesci zamiennych jest dostepna bez problemow :ok:

Do takiego Peruzzo dokupisz nawet cala listwe ze swiatlami jak niechcacy polamiesz, etc.

PS. Zamiast Parmy mozesz rozwazyc, Como bo sie duzo latwiej przechowuje: Linka

Mam wersje na 2 rowery i polecam.

 

 

 

Nie potrzebuję łatwości przechowywania - zakładam go na auto wiosną, ściągam jesienią i wrzucam do garażu czy kotłowni. 

Oba spełniają idealnie moje założenia, ale chyba masz rację co do dostępności części, Peruzzo jest wszędzie i istnieje od 20 lat. Wezmę go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Chyba najbardziej pasuje mi właśnie ten - napisz proszę, czy konieczne jest korzystanie z tych dodatkowych pasków stabilizujących (przypinane do bagażnika) ?
Mam zamiar to wrzucić na kampera, więc nie będę miał do czego ich podpiąć:)


Bez nich się nie przekręci, ale minimalnie będzie pracował na boki, bo jednak masz tylko jeden punkt mocowania - na kuli. I to dotyczyć będzie każdego bagażnika mocowanego na kuli.

Sprawdź czy nie ma jakichś dodatków. Ja do swojego dokupiłem takie wałeczki, przez które przepuszcza się paski i wałeczki wrzuca się do bagażnika, jeśli nie ma krawędzi, o której te blaszane haki można złapać (np. szklana krawędź klapy bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Olleo napisał:

Bez nich się nie przekręci, ale minimalnie będzie pracował na boki, bo jednak masz tylko jeden punkt mocowania - na kuli. I to dotyczyć będzie każdego bagażnika mocowanego na kuli.

 

chyba thule nie miales ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelWaw napisał:

 

chyba thule nie miales ;]

Jakbym miał, to bym się wypowiadał na temat Thule. 

Jeśli giba się tak samo, jak ten:

To mój chyba jednak mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 13:19, Olleo napisał:


 

 


Bez nich się nie przekręci, ale minimalnie będzie pracował na boki, bo jednak masz tylko jeden punkt mocowania - na kuli. I to dotyczyć będzie każdego bagażnika mocowanego na kuli.

Sprawdź czy nie ma jakichś dodatków. Ja do swojego dokupiłem takie wałeczki, przez które przepuszcza się paski i wałeczki wrzuca się do bagażnika, jeśli nie ma krawędzi, o której te blaszane haki można złapać (np. szklana krawędź klapy bagażnika.

 

 

Możesz przybliżyć temat tych wałeczków?

 

Szukałem według tego co napisałeś, ale chyba potrzebuję linka bo nic nie potrafię znaleźć.

 

Do mnie właśnie przyszedł Peruzzo Parma 4, zaraz będę odpakowywał i zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Możesz przybliżyć temat tych wałeczków?
 
Szukałem według tego co napisałeś, ale chyba potrzebuję linka bo nic nie potrafię znaleźć.
 
Do mnie właśnie przyszedł Peruzzo Parma 4, zaraz będę odpakowywał i zakładał.
W Peruzzo masz w standardzie paski mocujące do klapy jako dodatkowy stabilizator.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, spad napisał:

W Peruzzo masz w standardzie paski mocujące do klapy jako dodatkowy stabilizator.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie mam klapy, pisałem wyżej. Kamper z płaską ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Możesz przybliżyć temat tych wałeczków?
 
Szukałem według tego co napisałeś, ale chyba potrzebuję linka bo nic nie potrafię znaleźć.
 
Do mnie właśnie przyszedł Peruzzo Parma 4, zaraz będę odpakowywał i zakładał.
No pewnie. Nazywa to się Peruzzo adapter 390

https://allegro.pl/oferta/peruzzo-adapter-390-9271876755

Wsuwasz w to te paski i zamiast zaczepiać haki o krawędź klapy, wrzucasz wałki do bagażnika i po jego zamknięciu klinują się na styku klapy i krawędzi bagażnika trzymając paski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie mam klapy, pisałem wyżej. Kamper z płaską ścianą.
A no to Ci się nie przydadzą te wałki. Patrzyłem, czy nie ma jakichś adapterów, ale nie widzę na ich stronie. Za to znalazłem ciekawy box do tych bagażników:
https://www.peruzzosrl.com/en-it/tow-ball-box-gp?id_country=10&product_rewrite=tow-ball-box-gp

Najlepiej jak zadzwonisz gdzieś, gdzie to sprzedają, np. tam gdzie ja kupowałem, ogarniają te bagażniki:
https://www.cartravels.pl/
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój będę w piątek pierwszy raz pakował na landrynę i dalej nad morze. Zastanawiam się, czy bagaże zmieszczę w bagażniku, czy ładować jeszcze box dachowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Olleo napisał:

A no to Ci się nie przydadzą te wałki. Patrzyłem, czy nie ma jakichś adapterów, ale nie widzę na ich stronie. Za to znalazłem ciekawy box do tych bagażników:
https://www.peruzzosrl.com/en-it/tow-ball-box-gp?id_country=10&product_rewrite=tow-ball-box-gp

Najlepiej jak zadzwonisz gdzieś, gdzie to sprzedają, np. tam gdzie ja kupowałem, ogarniają te bagażniki:
https://www.cartravels.pl/

 

W sumie zastanawiam się czy od dołu do ramy tego nie będę mógł zaczepić, powinno zadziałać. Zresztą, założę bagażnik, rowery i zrobię test. To ma vmax 85 km/h, nie powinno nic spadać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bizz said:

 

W sumie zastanawiam się czy od dołu do ramy tego nie będę mógł zaczepić, powinno zadziałać. Zresztą, założę bagażnik, rowery i zrobię test. To ma vmax 85 km/h, nie powinno nic spadać.

 

Bagaznik z haka nie spadnie na 100%, te paski ewentualnie zabezpieczaja przed bujaniem sie na boki...

Przy zatrzasku w Peruzzo masz taka srube na imbus, ktorym mozesz dociagnac zatrzask do kuli, wiec jak zapniesz to ja dokrec w wyczuciem.

To sie robi tylko za pierwszym razem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po pierwszej testowej  podróży z rowerami na peruzzo parma. Zrobiłem 600 km i złego słowa nie powiem. Trzyma się bardzo stabilnie, nie buja, nie rusza się na boki. Jedynie co musiałem odkręcić jeden pedał od roweru bo przeszkadzał w otwieraniu klapy po uchyleniu platformy. Osobiście mogę z czystym sumieniem polecić 

 

 

IMG_20210717_202637.jpg

IMG_20210717_201154.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Olleo napisał:

Zastosowanie rzeczonych wałków

Tylko niestety takie wynalazki kasują wszystkie zalety tych droższych bagażników.

Montaż bagażnika i rowerów w moim przypadku to z 10min. Zaciskanie platformy na haku jedną wajchą bez kombinowania i regulowania, zaciskam i jadę.

Brak możliwości otworzenia bagażnika, to chyba najpoważniejsza wada. Pozwiązujesz wszystko i już nie dotykasz do rozpakowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem, założyłem i już mam pierwszego wkrwa. 

 

Nie przewidziałem oglądając bagażniki że mam wysoką sztywną prostą ścianę w kamperze, wobec czego każdy pierwszy rower na bagażniku musi mieć skręconą kierownicę. Jest to o tyle irytujące, że podróżujemy z reguły codziennie zmieniając miejsce pobytu i codziennie ściągając rowery, teraz za każdym razem będę musiał skręcać kierownicę. 

 

Jedyne wyjście to zostawić pierwsze miejsce puste i montować na trzech kolejnych ( w tym roku tylko trzy rowery, czwarty jeszcze biegowy wchodzi do bagażnika), ale obawiam się że zostawiając pierwsze miejsce puste, na którym teoretycznie powinien jeździć najcięższy rower, naruszę środek ciężkości tego bagażnika i będzie opadał. 

 

No nie wiem, przerwałem testy bo komary gryzą, jutro muszę to opanować bo o 15:00 chcę ruszać w drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem, założyłem i już mam pierwszego wkrwa. 
 
Nie przewidziałem oglądając bagażniki że mam wysoką sztywną prostą ścianę w kamperze, wobec czego każdy pierwszy rower na bagażniku musi mieć skręconą kierownicę. Jest to o tyle irytujące, że podróżujemy z reguły codziennie zmieniając miejsce pobytu i codziennie ściągając rowery, teraz za każdym razem będę musiał skręcać kierownicę. 
 
Jedyne wyjście to zostawić pierwsze miejsce puste i montować na trzech kolejnych ( w tym roku tylko trzy rowery, czwarty jeszcze biegowy wchodzi do bagażnika), ale obawiam się że zostawiając pierwsze miejsce puste, na którym teoretycznie powinien jeździć najcięższy rower, naruszę środek ciężkości tego bagażnika i będzie opadał. 
 
No nie wiem, przerwałem testy bo komary gryzą, jutro muszę to opanować bo o 15:00 chcę ruszać w drogę...
Coś musi byc nie tak z tymi prezuro. Na zdjęciach wyżej też kolega ma skręcona kierownicę w normalnym aucie.


Mówiłem, kup thule


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety takie wynalazki kasują wszystkie zalety tych droższych bagażników.
Montaż bagażnika i rowerów w moim przypadku to z 10min. Zaciskanie platformy na haku jedną wajchą bez kombinowania i regulowania, zaciskam i jadę.
Brak możliwości otworzenia bagażnika, to chyba najpoważniejsza wada. Pozwiązujesz wszystko i już nie dotykasz do rozpakowania.
Czemu brak możliwości? Wrzucasz paski, zamykasz bagażnik, zaciągasz paski - 5 sekund

Poza tym nikt nie broni Ci nie używać pasków. Gibać się będzie tak samo jak thule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi byc nie tak z tymi prezuro. Na zdjęciach wyżej też kolega ma skręcona kierownicę w normalnym aucie.


Mówiłem, kup thule


U mnie na Subaru nie trzeba było nic skręcać... Jutro będę montował na landrynie, to zobaczymy - tam jest pionowa ściana.

To może być kwestia długości haka i zderzaka, a nie bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem, założyłem i już mam pierwszego wkrwa. 
 
Nie przewidziałem oglądając bagażniki że mam wysoką sztywną prostą ścianę w kamperze, wobec czego każdy pierwszy rower na bagażniku musi mieć skręconą kierownicę. Jest to o tyle irytujące, że podróżujemy z reguły codziennie zmieniając miejsce pobytu i codziennie ściągając rowery, teraz za każdym razem będę musiał skręcać kierownicę. 
 
Jedyne wyjście to zostawić pierwsze miejsce puste i montować na trzech kolejnych ( w tym roku tylko trzy rowery, czwarty jeszcze biegowy wchodzi do bagażnika), ale obawiam się że zostawiając pierwsze miejsce puste, na którym teoretycznie powinien jeździć najcięższy rower, naruszę środek ciężkości tego bagażnika i będzie opadał. 
 
No nie wiem, przerwałem testy bo komary gryzą, jutro muszę to opanować bo o 15:00 chcę ruszać w drogę...
Nic nie będzie opadać bo raczej nie ma takiej możliwości. To ani drgnie góra/dól po zablokowaniu zatrzasku.
Widziałem gdzieś na YT jak 2 chłopa weszło na taki bagażnik na hak i nic.
To jedynie może pracować na boki...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Subaru nie trzeba było nic skręcać... Jutro będę montował na landrynie, to zobaczymy - tam jest pionowa ściana.

To może być kwestia długości haka i zderzaka, a nie bagażnika.
Może i tak być
Zdazylo się że ec908 do t6 pasował a do innego t6 już nie.
Nie pamiętam, który jaki miał hak.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciej__ napisał:

Nic nie będzie opadać bo raczej nie ma takiej możliwości. To ani drgnie góra/dól po zablokowaniu zatrzasku.
Widziałem gdzieś na YT jak 2 chłopa weszło na taki bagażnik na hak i nic.
To jedynie może pracować na boki...

Nie wiem jak jest w innych ale w Atera nawet bez zaciśnięcia bagażnik nie opada bo opiera się pod kulą.

Jeżdże ile wlezie i nic nie pracuje na boki, ostatnio jak wyprzedzaĺem gnoja na autostradzie to przyspieszał i ze dwa razy doszedłem do 190 zanim się kapnąłem, że za szybko jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Olleo napisał:



To może być kwestia długości haka i zderzaka, a nie bagażnika.

 

Tak dokładnie jest, kwestia długości haka. W ogóle mam łut szczęścia że zapiąłem ten bagażnik, bo hak niewiele wystaje i ta łapa do zamykania w zasadzie już przylega do zderzaka. Obawiam się że zderzak z 30 letniego laminatu może pęknąć, ale mówi się trudno, to kamper roboczy do sprawdzenia co i jak ma być w kolejnym;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maciej__ napisał:

Nic nie będzie opadać bo raczej nie ma takiej możliwości. To ani drgnie góra/dól po zablokowaniu zatrzasku.
Widziałem gdzieś na YT jak 2 chłopa weszło na taki bagażnik na hak i nic.
To jedynie może pracować na boki...

 

Zobaczymy. Jutro pierwszy wypad z rowerami, najpierw Babia Góra (pieszką), później Babia Trails ze starszym synem na rowerach, na koniec objazd Velo Czorsztyn z całą rodziną. Miały być Alpy, ale do teraz wisieliśmy na prognozie pogody i odpuściliśmy, za dużo burz prognozują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcG napisał:

Nie wiem jak jest w innych ale w Atera nawet bez zaciśnięcia bagażnik nie opada bo opiera się pod kulą.

Jeżdże ile wlezie i nic nie pracuje na boki, ostatnio jak wyprzedzaĺem gnoja na autostradzie to przyspieszał i ze dwa razy doszedłem do 190 zanim się kapnąłem, że za szybko jadę.

 

No dobra, polazłem stanąć na końcu bagażnika, poskakałem nawet trochę - nic nie opada.

Powinno być ok. Pewnie pierwsze dwie, trzy trasy będę co przerwa łaził sprawdzać zanim się przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, bizz said:

 

No dobra, polazłem stanąć na końcu bagażnika, poskakałem nawet trochę - nic nie opada.

Powinno być ok. Pewnie pierwsze dwie, trzy trasy będę co przerwa łaził sprawdzać zanim się przyzwyczaję.

Bez stresu, jak założysz solidnie to wszystkie markowe produkty dadzą radę, a że się gibie, będzie się gibać cudów nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zobaczymy. Jutro pierwszy wypad z rowerami, najpierw Babia Góra (pieszką), później Babia Trails ze starszym synem na rowerach, na koniec objazd Velo Czorsztyn z całą rodziną. Miały być Alpy, ale do teraz wisieliśmy na prognozie pogody i odpuściliśmy, za dużo burz prognozują.
Tez tak miałem za pierwszym razem, że mnie stresowało czy to się wystarczająco solidnie trzyma default_zlosnik.gif
Btw, a nie możesz dać jako pierwszy swojego roweru z barankiem?
Tutaj pewnie problemem nie jest sama platformą, tylko bardzo krótka fajka haka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:

Możesz na najbliższy rover na jiere od strony ściany dać jakąś gąbkę albo coś coby Ci dziury nie wybił w ścianie kierownica na jakimś progu zwalniającym ;-)))

 

Gąbka będzie, ale nie na rowerze tylko na uchwytach mocujących rowery, bo te są za blisko ściany. Szkoda że ta pionowa belka mocująca nie ma regulacji pochylenia, wystarczyłoby dwa centymetry i już nic nie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Tez tak miałem za pierwszym razem, że mnie stresowało czy to się wystarczająco solidnie trzyma default_zlosnik.gif
Btw, a nie możesz dać jako pierwszy swojego roweru z barankiem?
Tutaj pewnie problemem nie jest sama platformą, tylko bardzo krótka fajka haka.

 

Tak, krótka fajka.

Dałem właśnie swój rower, walczę od godziny i jest dramat. 

Mój jako pierwszy (najlżejszy) nie ociera o ścianę, czyli luz. Kij z tym że chciałem wziąć górski a nie gravela, no ale trudno. 

Drugi chciałem dać od syna, bo nowiutki Giant i boję się że jako zewnętrzny będzie łakomym kąskiem, ale za cholerę nie zamontuję bo ramię do mocowania jest zbyt krótkie i niedopasowane do grubych ram. 

Żona ma miejski który waży 2 kg i nie chciałem żeby był ostatni, ale chyba nie mam wyjścia. Czterech rowerów sobie na tym bagażniku nie wyobrażam.

 

A, no i ostatni raz kupuję bagażnik z tymi oddzielnymi mocowaniami na koła, do tej pory miałem w tych wypożyczanych kamperach rynny przez całą długość i to mega ułatwiało załadunek i stabilizowało przednie koło - teraz mimo zapięcia paskiem, nadal koło lekko skręca co powoduje obijanie kierownicą innych rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bizz said:

 

Tak, krótka fajka.

Dałem właśnie swój rower, walczę od godziny i jest dramat. 

Mój jako pierwszy (najlżejszy) nie ociera o ścianę, czyli luz. Kij z tym że chciałem wziąć górski a nie gravela, no ale trudno. 

Drugi chciałem dać od syna, bo nowiutki Giant i boję się że jako zewnętrzny będzie łakomym kąskiem, ale za cholerę nie zamontuję bo ramię do mocowania jest zbyt krótkie i niedopasowane do grubych ram. 

Żona ma miejski który waży 2 kg i nie chciałem żeby był ostatni, ale chyba nie mam wyjścia. Czterech rowerów sobie na tym bagażniku nie wyobrażam.

 

A, no i ostatni raz kupuję bagażnik z tymi oddzielnymi mocowaniami na koła, do tej pory miałem w tych wypożyczanych kamperach rynny przez całą długość i to mega ułatwiało załadunek i stabilizowało przednie koło - teraz mimo zapięcia paskiem, nadal koło lekko skręca co powoduje obijanie kierownicą innych rowerów. 

 

Za pierwszym razem jest z tym troche zabawy, jak juz raz sensownie poustawiasz to pozniej powinno byc duzo szybciej,bo wiesz co i jak.

Jak bym musial wozic 4 rowery to bym chyba kupil duzego busa ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.