Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2021 o 22:44, Fili_P napisał:

Tak dokładnie na wizualizacji na ekranie przy parkowaniu dokłada/wskakuje taka niby przyczepa...a że tylko bagażnik na rowery na haku ....

 

W dniu 3.05.2021 o 18:38, hefi napisał:

Możliwe. Dla mnie to bez sensu. U mnie wyłącza antykolizyjny chyba. Nie wiem czy to tak ma być, czy można gdzieś kliknąć i wyl/wl
Tak mi się wydaje, że auto nie odróżnia przyczepy od bagażnika. I bierze sobie poprawkę na 1,5 tony na haku

 

 

Auto rozpoznaje zapięcie przyczepy po tym że w gnieździe przy haku pin 12 jest zwarty do masy 3 

 

Można testowo przerwać obwód i zobaczyć co się stanie - systemy powrócą ale np trzeba będzie ręcznie wyłączać PDC. Pytanie co Wam będzie bardziej przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
1 godzinę temu, hefi napisał:

Czy plastik na rejestrację w euroway 921 różni się mocowaniem od tego w velocompact?

 

Na stronie Thule masz katalogi części zamiennych do wszystkich modeli, możesz sam to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na stronie Thule masz katalogi części zamiennych do wszystkich modeli, możesz sam to sprawdzić.
To to ja wiem.
Numery są inne
Wiele części pasuje między bagażnikami a numery są inne np lampy, uchwyty czy pokrętła

Mogłem bardziej sprecyzować pytanie
Czy śruby w obu uchwytach są w tych samych miejscach?

Ale już nieważne, zamówiłem sobie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Auto rozpoznaje zapięcie przyczepy po tym że w gnieździe przy haku pin 12 jest zwarty do masy 3 
 
Można testowo przerwać obwód i zobaczyć co się stanie - systemy powrócą ale np trzeba będzie ręcznie wyłączać PDC. Pytanie co Wam będzie bardziej przeszkadzać.
"PDC"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:
W dniu 19.08.2021 o 13:27, Piotrus napisał:
 
 
Auto rozpoznaje zapięcie przyczepy po tym że w gnieździe przy haku pin 12 jest zwarty do masy 3 
 
Można testowo przerwać obwód i zobaczyć co się stanie - systemy powrócą ale np trzeba będzie ręcznie wyłączać PDC. Pytanie co Wam będzie bardziej przeszkadzać.

"PDC"?

 

Czujniki parkowania - Park Distance Control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 17:28, 1Marek1 napisał:

Im dłuższa trasa tym predkośc ma większe znaczenie. Finalnie może to być wybór nocleg lub jazda na raz. Np tydzien temu wracałem z Livorno do Krakowa. To jest 1350 km i przejechałem na raz. Z przyczepka to nie byłoby możliwe.

 

Z La Poggi do Krakowa w dwa samochody z lawetami z 500 i pokrakiem przejechaliśmy na raz. W sumie 1450km. Więc jest to możliwe.

 

IMG_20190722_084520561.jpg.8bbf5770cd2a3287c7c547449b7b1f66.jpg

 

IMG_20190722_095100817.jpg.d6d9bfa4337ef57a32aaeb68cd35f9d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 23:58, rwIcIk napisał:

Kilometry różnie przekładają się na czas.

Maksymalnie w trasie robiłem około 15 godz. Gdy byłem młodszy 😁

W 14 godz. można było wrócić spod Wenecji do Wawy, albo w ponad 15 stanąć na nocleg w Rumunii po trasie że Słonecznego Brzegu 

W 1996 roku w 14 dni zrobiłem 12.000km: Warszawa - Lido Adriano - Barcelona - Lido Adriano - Warszawa - Lido Adriano - Villach - Lido Adriano - Barcelona - Paryz - Katowice - Łódź - Warszawa. Gdy wróciłem spałem 26 godzin non-stop. Schudłem 3kg, bo nie było czasu jeść... Ale człowiek był młodszy i głupszy....

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zuraw napisał:

W 1996 roku w 14 dni zrobiłem 12.000km: Warszawa - Lido Adriano - Barcelona - Lido Adriano - Warszawa - Lido Adriano - Villach - Lido Adriano - Barcelona - Paryz - Katowice - Łódź - Warszawa. Gdy wróciłem spałem 26 godzin non-stop. Schudłem 3kg, bo nie było czasu jeść... Ale człowiek był młodszy i głupszy....

Je ze dwa razy zrobiłem jednym ciągiem przeszło 2000km. Raz z Grecji do Warszawy i raz z pd. Bułgarii przez Serbię. Nie zamierzam powtarzać, byłem jednak młodszy, teraz mój zasięg to 1200-1300km. Dużo lepszy samochód i autostrady w Polsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
58 minut temu, hefi napisał:

Jakich uchwytów na rower - na dach - używacie? Tylko modele thule mnie interesuja 591 czy 598?

Mam akurat oba, dla mnie wygodniejszy jest 598 :

-uchwyt mocujący ramę ma dodatkową gumę która układa się do ramy przez co jest większy punkt styku czyli mniejsze obciążenie punktowe(akurat w tym miejscu mam mocowanie przewodu hamul owego a rama carbon)

-łatwiejsze w obsłudze mocowanie koła

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, hefi said:

Jakich uchwytów na rower - na dach - używacie? Tylko modele thule mnie interesuja 591 czy 598?

 

598 to nastepca modelu 591. Ma ulepszone zaciski do mocowania kol i nadaje do ram karbonowych.

Poza tym roznic praktycznie brak.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hefi napisał:

Jakich uchwytów na rower - na dach - używacie? Tylko modele thule mnie interesuja 591 czy 598?

Kupiłem 598, na razie po testach jestem zadowolony, jazda ponad 100km/h i nic niepokojącego nie zauważyłem, żadnych nawet szumów od bagażnika i rowerów...

IMG_20220212_150820.jpg

IMG_20220314_221652.jpg

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hefi napisał:

Ten koszyk to nie odpadł? emoji16.png

 

Testy szumowo-szybkościowe robiłem ze swoim rowerem :), oczywiście nie wiem jeszcze jak będzie z 3 rowerami na raz na dachu... Za niedługo się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pado napisał:

 

Testy szumowo-szybkościowe robiłem ze swoim rowerem :), oczywiście nie wiem jeszcze jak będzie z 3 rowerami na raz na dachu... Za niedługo się okaże

Nie chodzi o rower, ale o akcesoria, jak ten koszyczek na kierownicy - to jest raczej słabo umocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Nie chodzi o rower, ale o akcesoria, jak ten koszyczek na kierownicy - to jest raczej słabo umocowane.

 

Oczywista oczywistość

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2022 o 22:43, hefi napisał:

Jakich uchwytów na rower - na dach - używacie? Tylko modele thule mnie interesuja 591 czy 598?

Ja zastanawiałem się pomiędzy Barrakudą a 591. Miałem pożyczone oba na jeden wyjazd. Wybrałem i kupiłem 591. Łatwiej się przypina rower i nie ma problemów z szerszą oponą. Nie jest też przesadnie duży czy ciężki po zdjęciu. Jeździłem już kilka razy z 3 rowerami (na 591), testowałem do 160kmph (przez moment) i wszystko ok. Przy dłuższej trasie odpinam wszystko z rowerów i taśmą sklejam błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Skoro masz hak w tym T-rocu, to czemu nie kupiles platformy?

 

Przede wszystkim x2 droższa potem na minusi wyłącza systemy - czujki, martwe pole, wyjazd z miejsca parkingowego. Na okazjonalne wypady nie widziałem sensu ekonomicznego.

 

Ale owszem rozważałem, jednak wkładanie rowerów na taki Bagażnik dachowy jest ekspresowe i mi w zupełności wystarczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

 

Przede wszystkim x2 droższa potem na minusi wyłącza systemy - czujki, martwe pole, wyjazd z miejsca parkingowego. Na okazjonalne wypady nie widziałem sensu ekonomicznego.

 

Ale owszem rozważałem, jednak wkładanie rowerów na taki Bagażnik dachowy jest ekspresowe i mi w zupełności wystarczy.

 

 

 

Tyle, że platforma ma niższe opory, co przekłada się na spalanie. I z platformą możesz jechać normalnie 140km/h na autostradzie jak człowiek , a nie sknera w elektryku 90km/h, co się boi, że mu prądu braknie...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, K3 said:

 

Tyle, że platforma ma niższe opory, co przekłada się na spalanie. I z platformą możesz jechać normalnie 140km/h na autostradzie jak człowiek , a nie sknera w elektryku 90km/h, co się boi, że mu prądu braknie...

 

Mnie w uchwytach na dachu najbardziej przeszkadzal halas...

A zdejmowanie tego i zakladanie przed kazdym wyjazdem to jednak zbyt upierdliwe, wiec wozilem na dachu przez 8 miesiecy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja właśnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, do 120km/h ani belki, ani uchwyty, ani rower nie dawały o sobie znać, cos tam oczywiście było głośniej, ale nie wiele głośniej. Być może jak będą trzy rowery obok siebie to będzie jednak głośniej, ale takiej kombinacji jeszcze nie testowałem

 

Wcześniej miałem belki Aguri i był dramat, od 50km/h juz syczało... Zmieniłem na wingbary thula i cisza...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pado said:

No a ja właśnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, do 120km/h ani belki, ani uchwyty, ani rower nie dawały o sobie znać, cos tam oczywiście było głośniej, ale nie wiele głośniej. Być może jak będą trzy rowery obok siebie to będzie jednak głośniej, ale takiej kombinacji jeszcze nie testowałem

 

Wcześniej miałem belki Aguri i był dramat, od 50km/h juz syczało... Zmieniłem na wingbary thula i cisza...

 

U mnie z rowerami bylo ciszej niz bez :)

Ja mialem jakies Mont blanc i to tez swistalo juz od 60-70km/h :no:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Mnie w uchwytach na dachu najbardziej przeszkadzal halas...

A zdejmowanie tego i zakladanie przed kazdym wyjazdem to jednak zbyt upierdliwe, wiec wozilem na dachu przez 8 miesiecy w roku.

Wszystko ma plusy i minusy. Z tyłu jak jeździłem to znów rowery były usyfione strasznie. Z rowerami na dachu trzeba uważać na garaże - moich dwóch kolegów już tak wjechało ;), za to z tyłu też przy parkowaniu i garażach można zaczepić - ja zgubiłem żony rower na wyjeździe z podziemnego.

Odnośnie zakładania na dach, jak rower nie jest ciężki a auto nie jest wysokie (jak SUV) to imho nie ma większego problemu. W uchwytach jak 591 idzie to szybko i sprawnie.

Belki niestety hałasują, nawet same i te ciche, natomiast do 120kmph jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, sherif said:

Wszystko ma plusy i minusy. Z tyłu jak jeździłem to znów rowery były usyfione strasznie. Z rowerami na dachu trzeba uważać na garaże - moich dwóch kolegów już tak wjechało ;), za to z tyłu też przy parkowaniu i garażach można zaczepić - ja zgubiłem żony rower na wyjeździe z podziemnego.

Odnośnie zakładania na dach, jak rower nie jest ciężki a auto nie jest wysokie (jak SUV) to imho nie ma większego problemu. W uchwytach jak 591 idzie to szybko i sprawnie.

Belki niestety hałasują, nawet same i te ciche, natomiast do 120kmph jest całkiem ok.

 

Ja mam platforme na 2 rowery, wiec parkowanie i wyjazdy z garazy podziemnych nie sa problemem :ok:

U siebie na miejscu parkingowym w bloku bez problemu sie mieszcze i nawet nie wystaje za bardzo :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja mam platforme na 2 rowery, wiec parkowanie i wyjazdy z garazy podziemnych nie sa problemem :ok:

U siebie na miejscu parkingowym w bloku bez problemu sie mieszcze i nawet nie wystaje za bardzo :)

 

 

Wtedy też miałem dwa rowery, ale niestety dość ostry podjazd + długi zwis tylni w kombi .. wystarczyło ;). Generalnie lepiej zakładać na zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkował ktoś może Bosala compact (chyba występuje też to jako oris traveller)? Składa się ładnie w małą walizkę, pytanie czy to nie zrobione z gównolitu i rowery nie odfruwają.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkował ktoś może Bosala compact (chyba występuje też to jako oris traveller)? Składa się ładnie w małą walizkę, pytanie czy to nie zrobione z gównolitu i rowery nie odfruwają.
Ja nie ale mogę polecić w to miejsce thule easyfold. No i ta walizka wcale nie jest taka mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, iwik said:

Użytkował ktoś może Bosala compact (chyba występuje też to jako oris traveller)? Składa się ładnie w małą walizkę, pytanie czy to nie zrobione z gównolitu i rowery nie odfruwają.

 

Jak chcesz cos skladanego i w miare normalnej cenie to zerknij na Peruzzo:

Linka

Wersje na 2 rowery praktycznie caly rok woze w bagazniku :)

Wg mnie wykonanie naprawde bardzo przywoite i sporo tansze niz Thule.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 18:46, Maciej__ napisał:

 

Ja mam platforme na 2 rowery, wiec parkowanie i wyjazdy z garazy podziemnych nie sa problemem :ok:

U siebie na miejscu parkingowym w bloku bez problemu sie mieszcze i nawet nie wystaje za bardzo :)

 

 

 

Jak ktoś ma nisko hak, i jeszcze krzywo zamontuje, to może być problem przy długiej na 3-4 rowery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki i mało obiektywny test. Miałem wczoraj na parę godzin.
Atera strada dl3
Nawet solidna. Zapinanie na hak dziwne ale działa. Ramiona z paskami słabe rozwiązanie ale jestem przyzwyczajony do thule. Zamki/zabezpieczenia mało wygodne. Ogólnie , jakość spoko, cos prawie jak thule, lepuek jak jakieś na b czy inne. Gdyby nie te zapinanie ramy na pasek zostawiłbym go sobie.


Ps BTW pasuje do t6


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.