Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Za pierwszym razem jest z tym troche zabawy, jak juz raz sensownie poustawiasz to pozniej powinno byc duzo szybciej,bo wiesz co i jak.

Jak bym musial wozic 4 rowery to bym chyba kupil duzego busa ;]

 

 

Założone. Rowery plus mój ciężar - stanąłem na ostatnim, nie opada.

Dziwi mnie że mogę unieść cały bagażnik na około 2-3 cm, wydawało mi się że powinno być sztywne.

 

Nadal lekko obijają się o siebie koła przednie, nie mam już siły. Tylko rynny, ten kto wymyślił te uchwyty chyba nigdy z rowerami nie jeździł.

Ja mam już dość. Kierownice w dwóch rowerach muszę odkręcać.

 

IMG_20210723_102958.jpg.190381193a62b842060ebe391084cb64.jpg

IMG_20210723_102851.jpg.10d94b1021fdc3b1f7ae2fd05f85f630.jpg

IMG_20210723_102904.jpg.ebecf9951028409a03c87dda2b84c88e.jpg

IMG_20210723_102923.jpg.43003db4193a499b51322585c07a2c99.jpg

IMG_20210723_102840.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, krótka fajka.
Dałem właśnie swój rower, walczę od godziny i jest dramat. 
Mój jako pierwszy (najlżejszy) nie ociera o ścianę, czyli luz. Kij z tym że chciałem wziąć górski a nie gravela, no ale trudno. 
Drugi chciałem dać od syna, bo nowiutki Giant i boję się że jako zewnętrzny będzie łakomym kąskiem, ale za cholerę nie zamontuję bo ramię do mocowania jest zbyt krótkie i niedopasowane do grubych ram. 
Żona ma miejski który waży 2 kg i nie chciałem żeby był ostatni, ale chyba nie mam wyjścia. Czterech rowerów sobie na tym bagażniku nie wyobrażam.
 
A, no i ostatni raz kupuję bagażnik z tymi oddzielnymi mocowaniami na koła, do tej pory miałem w tych wypożyczanych kamperach rynny przez całą długość i to mega ułatwiało załadunek i stabilizowało przednie koło - teraz mimo zapięcia paskiem, nadal koło lekko skręca co powoduje obijanie kierownicą innych rowerów. 
Te rynny na koła można przestawiać chyba w 3 pozycjach. Mi się koło nie skręca, a mam różne szerokości opon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Olleo napisał:

Tablicę masz trzecią?

 

Czeka od 4 tygodni w urzędzie na odbiór, właśnie się zbieram;]

 

Nie mam tej biało-czerwonej, nie pamiętam czy ona musi być w PL czy tylko dalej. Najwyżej dokupię po drodze, bo czas mi się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, bizz said:

 

Założone. Rowery plus mój ciężar - stanąłem na ostatnim, nie opada.

Dziwi mnie że mogę unieść cały bagażnik na około 2-3 cm, wydawało mi się że powinno być sztywne.

 

Nadal lekko obijają się o siebie koła przednie, nie mam już siły. Tylko rynny, ten kto wymyślił te uchwyty chyba nigdy z rowerami nie jeździł.

Ja mam już dość. Kierownice w dwóch rowerach muszę odkręcać.

 

 

Glownym problemem jest ta pionowa scianka i krotki hak;)

Na osobowce bys pewnie nie musial az tak kombinowac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AstraC napisał:

Wygląda to na bardziej tandetne od Interpack'a. :hmm:

 

Zazdroszczę możliwości oceny produktu na podstawie zdjęcia.

Ja niestety musiałem jeździć i macać.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hefi napisał:

Coś musi byc nie tak z tymi prezuro. Na zdjęciach wyżej też kolega ma skręcona kierownicę w normalnym aucie.


Mówiłem, kup thule emoji23.pngemoji23.png

 

Skręciłem bo przy otwieraniu zamykaniu klapy wadziło o rączkę (akurat pierwsza damka ma szeroki kierownik) A damkę najłatwiej zamontować jako pierwsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem bo przy otwieraniu zamykaniu klapy wadziło o rączkę (akurat pierwsza damka ma szeroki kierownik) A damkę najłatwiej zamontować jako pierwsza

U mnie bez problemu sie mieszcza bez skrecania kierownicy, a te crossy maja dosc szerokie kierownice.
To bardziej zalezy od ksztaltu tylnej klapy i haka niz platformy.

7a41b20d2021c956c41699ba7555314f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę skręciłem kierownicę, bo mam pionową klapę, a odstępu zostało może z 4cm i na jakichś wybojach mogłaby pukać.. Mógłbym dać pierwszy rower żony, ale nie chce mi się wymyślać konfiguracji tych łap, bo już miałem ustawione z poprzednich razów.1b5941126b437273ba603d3d6ac56788.jpgca3b0c7dda153781ea2ef1d5d57126ce.jpg6ccca271b5e2f22a046ba890597f2901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik zdał egzamin, zrobione 400 km po max wertepach, nic się nie urwało, nie nie ocierało. Finalnie i tak wróciłem ze stanem rowerowym -1, żona miała paskudny wypadek - uważajcie na Velo Czorsztyn na słupki poustawiane na środku trasy, jeden taki bezpośrednio za zakrętem, plus zmęczenie i upał i był krótki przelot nad kierownicą. 

Sam bagażnik polecam jak najbardziej, przypuszczam że za te pieniądze ciężko o coś lepszego. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

Bagażnik zdał egzamin, zrobione 400 km po max wertepach, nic się nie urwało, nie nie ocierało. Finalnie i tak wróciłem ze stanem rowerowym -1, żona miała paskudny wypadek - uważajcie na Velo Czorsztyn na słupki poustawiane na środku trasy, jeden taki bezpośrednio za zakrętem, plus zmęczenie i upał i był krótki przelot nad kierownicą. 

Sam bagażnik polecam jak najbardziej, przypuszczam że za te pieniądze ciężko o coś lepszego. 

 

To jest bardzo dobry bagażnik, też go mam na 4 rowery, kilka tysięcy kilometrów na haku i spełnia swoje zadanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik zdał egzamin, zrobione 400 km po max wertepach, nic się nie urwało, nie nie ocierało. Finalnie i tak wróciłem ze stanem rowerowym -1, żona miała paskudny wypadek - uważajcie na Velo Czorsztyn na słupki poustawiane na środku trasy, jeden taki bezpośrednio za zakrętem, plus zmęczenie i upał i był krótki przelot nad kierownicą. 
Sam bagażnik polecam jak najbardziej, przypuszczam że za te pieniądze ciężko o coś lepszego. 
Nie chciałem dawać lajka ze względu na żonę. Mam nadzieję, że bez większych szkód na zdrowiu - rower rzecz nabyta i stosunkowo łatwo naprawialna, jeśli rama cała.

Fajnie, że bagażnik się sprawdził. Mój w tym roku kolejne 500km i dowiózł bez problemu. Teraz spoczywa sobie pod schodami w miejscówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Olleo napisał:

Nie chciałem dawać lajka ze względu na żonę. Mam nadzieję, że bez większych szkód na zdrowiu - rower rzecz nabyta i stosunkowo łatwo naprawialna, jeśli rama cała.

Fajnie, że bagażnik się sprawdził. Mój w tym roku kolejne 500km i dowiózł bez problemu. Teraz spoczywa sobie pod schodami w miejscówce.

 

Rama cała, rower już poskładany, małżonka w sumie trochę otarć mniejszych i większych. 

 

Bagażnik u mnie zostaje na stałe na kamperze, ściągnę go albo na zimę, albo jak sprzedam auto - bo już wiemy że chcemy kolejnego, trochę szybszego i cichszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spad napisał:

 

To jest bardzo dobry bagażnik, też go mam na 4 rowery, kilka tysięcy kilometrów na haku i spełnia swoje zadanie. 

 

W zasadzie przekonałem się na tyle, że po sezonie wrzucę też hak do osobówki żeby móc robić szybkie wypady. Fajny sprzęt, jeszcze raz dzięki chłopaki kto tam podpowiadał @Olleo, @spad, @Maciej__, @PawelWaw

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Olleo said:

Jedyne, czego mi brakuje w tym bagażniku, to możliwość składania do pionu, jak się jeździ na pusto.

 

Tego to chyba nie ma w zadnym bagazniku na hak...

Jedynie te w kamperach/przyczepach mocowane do sciany powyzej swiatel/rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Olleo napisał:

Jedyne, czego mi brakuje w tym bagażniku, to możliwość składania do pionu, jak się jeździ na pusto.

 

Ja mimo wszystko wolałbym jednak podłużne rynny zamiast tych uchwytów na koła, są wygodniejsze w użyciu. Ale nie marudzę, kosztował niewiele i spełnia swoje zadanie i idealnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Tego to chyba nie ma w zadnym bagazniku na hak...

Jedynie te w kamperach/przyczepach mocowane do sciany powyzej swiatel/rejestracji.

 

Widziałem raz takie rozwiązanie, jakieś 7 lat temu, ale producenta nie pamiętam. Miał podnoszony cały bagażnik do pionu jak nie jechałeś z rowerem. Ale ten bagażnik był 2-funkcyjny bo mogłeś zdemontować cały element z szynami na rowery i była opcja podpięcia pionowego uchwytu na narty. Kojarzę tylko, że to była jakaś włoska firma, ale czy Peruzzo, czy inna to już nie pamiętam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze taniego (najlepiej do 1000zł) bagażnika na hak na 2 rowery (po około 14kg), auto Kia Sorento I:

Który z nich lepiej?

- Peruzzo Siena 2

- Amos-Bis Tytan 2

- Taurus Basic 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cobratw napisał:

Proszę o pomoc w wyborze taniego (najlepiej do 1000zł) bagażnika na hak na 2 rowery (po około 14kg), auto Kia Sorento I:

Który z nich lepiej?

- Peruzzo Siena 2

- Amos-Bis Tytan 2

- Taurus Basic 2

 

Poszukaj Pro-User Amber II. Mam taki w wersji na 1 rower. Bardzo fajny i solidny bagażnik, holenederski wyrób. 

 

Chcesz kupić Pro User Amber Bagaznik Rowerowy 2-Rowery - Czarny w HBS (hollandbikeshop.com)

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tego to chyba nie ma w zadnym bagazniku na hak...
Jedynie te w kamperach/przyczepach mocowane do sciany powyzej swiatel/rejestracji.
Mam taki na 3 rowery. Podczas postoju zajmuje trochę mniej miejsca, ale z jazdą trzeba uważać, bo zależnie od auta złożony bagażnik może zasłaniać lampy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, janusz said:

Mam taki na 3 rowery. Podczas postoju zajmuje trochę mniej miejsca, ale z jazdą trzeba uważać, bo zależnie od auta złożony bagażnik może zasłaniać lampy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jaki to model/producent platformy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 12:38, komor napisał:

Dobra, ale nikt nie podpowiedział, który będzie najlepszy na 2 rowery elektryczne.;]

Zakładam zakup platformy na 3 rowery z możliwością rozbudowy o 4.

 

Musi przewieść minimum 2 x elektryka, każdy po 23 kg.

 

Wątek się deko rozrósł i być może ktoś juz proponował takie rozwiązanie. A może nawet ja sam, tylko zapomniałem ;]

 

Ile waży elektryk bez baterii?

Może warto rozważyć wyjęcie baterii do bagaznika i wtedy waga roweru dramatycznie spada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:

 

Wątek się deko rozrósł i być może ktoś juz proponował takie rozwiązanie. A może nawet ja sam, tylko zapomniałem ;]

 

Ile waży elektryk bez baterii?

Może warto rozważyć wyjęcie baterii do bagaznika i wtedy waga roweru dramatycznie spada?

 

W elektryku nie tylko bateria robi masę, masz cały napęd, który swoje waży. Jakieś 25 kg musisz liczyć na elektryka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

z paskami//walkami nie zrobisz tak :)

 

 

 

 

Oczywiście, że zrobię. Paski mają regulowaną długość, którą zmienia się w sekundę. Mogę spokojnie poluzować paski, przechylić rowery, otworzyć klapę i potem zrobić to samo w odwrotnej kolejności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spad napisał:

 

Oczywiście, że zrobię. Paski mają regulowaną długość, którą zmienia się w sekundę. Mogę spokojnie poluzować paski, przechylić rowery, otworzyć klapę i potem zrobić to samo w odwrotnej kolejności. 

 

bardzo prosty proces, cos jak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-lBf3Up1KNM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A po co ta klape co chwile otwierac jak juz zalozysz rowery? :nie_wiem:

 

zadaj to pytanie za 3 lata, jak juz zona wpadnie na pewien pomysl ;]

 

 

a serio to przyjezdzam na miejsce do hotelu i nawet walizki sobie z lapsem nie moge wycignac ? :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, PawelWaw said:

 

zadaj to pytanie za 3 lata, jak juz zona wpadnie na pewien pomysl ;]

a serio to przyjezdzam na miejsce do hotelu i nawet walizki sobie z lapsem nie moge wycignac ? :)

 

Odpiecie tych paskow to pewnie 10 sekund i mozesz normalnie uchylic...

W miejscu docelowym nie ma potrzeby ich ponownie zapinac.

Poza tym one chyba wystepuja jedynie w wersji na 4 rowery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przyczepa.

 

http://www.suskiprzyczepy.pl/htm/a/przyczepy_lekkie/rowery/IMGP0666.jpg

 

http://www.suskiprzyczepy.pl/htm/a/przyczepy_lekkie/rowery/IMGP0730.jpg

 

Oprócz rowerów można dodatkowo przewieźć cokolwiek.

http://www.suskiprzyczepy.pl/htm/a/przyczepy_lekkie/rowery/IMGP0792.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fred77 napisał:

 

A teraz napisz, jaka jest prędkość na autostradzie z bagażnikiem, a jaka z przyczepą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Odpiecie tych paskow to pewnie 10 sekund i mozesz normalnie uchylic...

W miejscu docelowym nie ma potrzeby ich ponownie zapinac.

Poza tym one chyba wystepuja jedynie w wersji na 4 rowery. 

Ale w normalnych bagażnikach tych pasków nie potrzeba. Wożę nieraz 4 rowery i nic innego się nie dzieje niż przy przewożeniu dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fred77 napisał:

To nie ma znaczenia i tak na końcu wszyscy stoją przed bramkami.

Im dłuższa trasa tym predkośc ma większe znaczenie. Finalnie może to być wybór nocleg lub jazda na raz. Np tydzien temu wracałem z Livorno do Krakowa. To jest 1350 km i przejechałem na raz. Z przyczepka to nie byłoby możliwe.

Edytowane przez 1Marek1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, 1Marek1 said:

Im dłuższa trasa tym predkośc ma większe znaczenie. Finalnie może to być wybór nocleg lub jazda na raz. Np tydzien temu wracałem z Livorno do Krakowa. To jest 1350 km i przejechałem na raz. Z przyczepka to nie byłoby możliwe.

Dokładnie, jechałem 1600km, a potem 2000km, z przyczepą bez wątpienia bym chyba umarł a nie przejechał.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Dokładnie, jechałem 1600km, a potem 2000km, z przyczepą bez wątpienia bym chyba umarł a nie przejechał.

Zrobiłeś 2000 km na raz? Szacun, bo mój rekord to Kraków-Lyon czyli 1600 km. 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1Marek1 napisał:

Zrobiłeś 2000 km na raz? Szacun, bo mój rekord to Kraków-Lyon czyli 1600 km. 👍

Kilometry różnie przekładają się na czas.

Maksymalnie w trasie robiłem około 15 godz. Gdy byłem młodszy 😁

W 14 godz. można było wrócić spod Wenecji do Wawy, albo w ponad 15 stanąć na nocleg w Rumunii po trasie że Słonecznego Brzegu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Zrobiłeś 2000 km na raz? Szacun, bo mój rekord to Kraków-Lyon czyli 1600 km. 👍

 

2 000 km na raz to w miarę spokojnie się przejedzie. Mój rekord to prawie 2 600 km (Białystok-Pau, bezpłatne drogi)

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2021 o 09:12, PawelWaw napisał:

Czy teraz w zime można dostać w dobrych cenach ? :)

Zaczynam temat bo w ostatnie lato to nawet kupić było ciężko takie zainteresowanie :)

 

Bagaznik na 4 rowery (2+2).

Najlepsza opcja to chyba na 3 rowery + dostawka na 4.

 

Co polecicie ?

 

Polecam thule, sprawdzone działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.