Skocz do zawartości

Wycieraczki przód Chevrolet Cruze


jezyk69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

chciałabym wymienić wycieraczki jak w temacie. Czy ktoś z użytkowników posiada aktualnie wycieraczki bezszkieletowe ewentualnie hybrydowe? Sprawdzają się na szybie Cruzaka? Coś konkretnego polecacie? 

Obecnie używam standardowych szkieletowych. Czy wymiary 55 cm (lewa) i 45cm (prawa) to odpowiednie długości? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, iwik napisał:

STANLEY Miarka stalowa 3m

Kolego no bez jaj. Nie tylko ja wymieniam wycieraczki w tym samochodzie. Kiedyś nawet w ASO mi wymienili przy jakimś tam pierwszym przeglądzie i po wymianie miały inne długości niż te na pierwszy montaż. A aktualnie takie długości mam. Nie bez znaczenia zapytałem się wiec o długość.

Interesuje mnie bardziej czy ktoś użytkuje wycieraczki  bezszkieletowe na szybie Cruza i dobrze mu zbierają wodę.

Kiedys miałem jakiejś tam firmy i nie byłem zadowolony. Część szyby była nie oczyszczona przez ten typ wycieraczek. 

Ponawiam więc pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jezyk69 napisał:

Kolego no bez jaj. Nie tylko ja wymieniam wycieraczki w tym samochodzie. Kiedyś nawet w ASO mi wymienili przy jakimś tam pierwszym przeglądzie i po wymianie miały inne długości niż te na pierwszy montaż. A aktualnie takie długości mam. Nie bez znaczenia zapytałem się wiec o długość.

Interesuje mnie bardziej czy ktoś użytkuje wycieraczki  bezszkieletowe na szybie Cruza i dobrze mu zbierają wodę.

Kiedys miałem jakiejś tam firmy i nie byłem zadowolony. Część szyby była nie oczyszczona przez ten typ wycieraczek. 

Ponawiam więc pytanie. 

Cruze ma 60cm od kierowcy i 45cm od pasażera. Z tego co widzę w sprzedaży są zarówno płaskie jak i szkieletowe. Kup coś markowego i powinno działać - płaskie znacznie lepiej wyglądają.

Przykładowy zestaw:

https://allegro.pl/oferta/bosch-aerotwin-wycieraczki-przod-chevrolet-cruze-i-9962460112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jaruga napisał:

Cruze ma 60cm od kierowcy i 45cm od pasażera. Z tego co widzę w sprzedaży są zarówno płaskie jak i szkieletowe. Kup coś markowego i powinno działać - płaskie znacznie lepiej wyglądają.

Przykładowy zestaw:

https://allegro.pl/oferta/bosch-aerotwin-wycieraczki-przod-chevrolet-cruze-i-9962460112

No właśnie. Sprawdzałem na różnych stronach i rzeczywiście podają 60cm a nie tak jak mam 55cm. Ale to pewnie i tak bez większej różnicy. Już zamówiłem ale z innej firmy. Sprawdzę po założeniu jak pracują. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem bezszkieletowe OXIMO. Na początku wydawały się ok. Dzisiaj podczas małych opadów znowu ta od kierowcy delikatnie skrzypiała. Wymieniłem wcześniej jeszcze ramię tejże wycieraczki. Nie wiem zatem co może być przyczyną. Szyba "się wygła" czy co?

Jeszcze zauważyłem, że dłuższa wycieraczka (60cm) w porównaniu do tej poprzedniej krótszej (55cm), lekko uderza o uszczelkę szyby wydając charakterystyczne klaśnięcie. Tak jakby dłuższe ramię powodowało większy zamach całej wycieraczki i finalnie uderzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 16:32, jezyk69 napisał:

Zamontowałem bezszkieletowe OXIMO. Na początku wydawały się ok. Dzisiaj podczas małych opadów znowu ta od kierowcy delikatnie skrzypiała. Wymieniłem wcześniej jeszcze ramię tejże wycieraczki. Nie wiem zatem co może być przyczyną. Szyba "się wygła" czy co?

Jeszcze zauważyłem, że dłuższa wycieraczka (60cm) w porównaniu do tej poprzedniej krótszej (55cm), lekko uderza o uszczelkę szyby wydając charakterystyczne klaśnięcie. Tak jakby dłuższe ramię powodowało większy zamach całej wycieraczki i finalnie uderzenie. 

Generalnie zima to kiepski okres dla wycieraczek. Jak jest zimno to jest kłopot materiałowy z dopasowaniem się do szyby. Zwłaszcza bez szkieletu. Natomiast uderzanie w uszczelkę nie powinno mieć miejsca. Może źle wsadzone to ramię i za daleko wyjeżdża? Albo te wycieraczki zbyt "uniwersalne"?

Może jednak wróć do szkieletowych i poeksperymentuj z płaskimi wiosną? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 4.02.2021 o 16:32, jezyk69 napisał:

Zamontowałem bezszkieletowe OXIMO. Na początku wydawały się ok. Dzisiaj podczas małych opadów znowu ta od kierowcy delikatnie skrzypiała. Wymieniłem wcześniej jeszcze ramię tejże wycieraczki. Nie wiem zatem co może być przyczyną. Szyba "się wygła" czy co?

Jeszcze zauważyłem, że dłuższa wycieraczka (60cm) w porównaniu do tej poprzedniej krótszej (55cm), lekko uderza o uszczelkę szyby wydając charakterystyczne klaśnięcie. Tak jakby dłuższe ramię powodowało większy zamach całej wycieraczki i finalnie uderzenie. 

 

Kolego następnym razem do swojego Cruzaka załóż wycieraczki hybrydowe Denso

i całkowicie zapomnisz o jakichkolwiek problemach z wycieraczkami w tym aucie.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Jeszcze jeżdżę na OXIMO ale co raz bardziej skłaniam się do tezy, że coś nie tak jest z szybą, w jej lewej części, tej od kierowcy. Po jakimś czasie i tak wraca skrzypienie.

Ale szyby to nie będę wymieniał. 

Może polerowanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.