Skocz do zawartości

Pierwszy samochód


Wolowinex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuję samochodu do 15k zł. Do tej pory jeździłem peugeot'em 206 90KM w dieslu, ale niestety nie jestem jego właścicielem. Rozglądałem się za peugeot'ami 207, ale natrafiłem na liczne tematy, które przedstawiały problem z silnikami bmw-peugeot. Totalnie się nie znam na autach, całą wiedzę czerpałem z artkułów w internecie. Na samochód chce przeznaczyć ŁĄCZNIE 15 000zł, czyli samochód + mechanik, myślałem, żeby wydać tak 12 000zł na sam samochód, ale totalnie nie wiem ile będę musiał potem wydać. Podczas jazdy powyższym peugeot'em zauważyłem, że czasami 90KM (pewno po takim czasie już ma o wiele mniej) nie wystarcza do wyprzedzania tirów na drogach dwukierunkowych przy gorszych warunkach (deszcz itp.).

Moje wymagania:

- w miarę małe auto, coś właśnie typu peugeot z serii 2xx, ale może być lekko dłuższe. Nie chce czegoś co będzie miało problem z zaparkowaniem na małych parkingach.

- 3d/5d, bez znaczenia jeżeli spełnia inne wymagania.

- Ręczna skrzynia biegów
- Napęd na przód

- Nie mam pojęcia ile koni mechanicznych (problem opisałem powyżej), ale myślałem nad 95-110.

- Benzyna, nasłuchałem się ile jest problemów z dieslami.

- W MIARĘ niskie spalanie, nie chcę czegoś co spala po 8l/100km.

- Prosta budowa silnika itp. żeby były tanie naprawy.

- Tanie naprawy (czyli mała szansa na rozwalenie się czegoś ważnego, co kosztuje tyle ile samochód).

- Dobre wnętrze (klima itp.)

- Dostępność części.

- W miarę przestronne w środku, nie chcę czuć dyskomfortu przez mała powierzchnię. Jeżeli coś jeszcze jest ważne, to proszę pisać, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

- Dobry rocznik. Nie wiem jaki dostanę w tej cenie, ale nie chce 20 letniego grata.

//Dodatkowe pytania

Jakie wyposażenie musi być w aucie, żeby było zadowalające? Jeżeli już znajdę ofertę to na co zwracać uwagę w ogłoszeniach? W realu to już będę miał pomoc, ale sam chcę "filtrować" ogłoszenia.

Do dodatkowych pytań wystarczą linki do dobrych artkułów.

Czy kupno dobrych opon całorocznych typu 400/500zł za sztukę to dobry pomysł?

Z góry dziękuje za pomoc, jest za dużo firm i modeli i sam już nie wiem co jest warte

uwagi. Nie jest to tak proste jak wybranie komputera, gdzie są 2 firmy produkujące CPU i GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Leona 2 z silnikom 1.6 mpi. Wciąż świeżo wyglądający samochód z dobrym silnikiem pod gaz.

Świetnym wyborem może być również Fiat Bravo 1.4 tjet 120 w wersji Dynamic z pakietem sport. Nadal świetnie wygląda na zewnątrz i w środku. Silnik bardzo udany, ale może być droższy w obsłudze niż 1.6 mpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Wolowinex said:

Do tej pory jeździłem peugeot'em 206 90KM w dieslu

napisz gdzie i ile bedziesz jezdzil. TO PODSTAWA. bo inne auto lepsze na autostrady a inne do miasta i turlania sie

oraz ile bedziesz osob wozil

 

1) jesli p206 bylo za slabe, a chcesz benzyny to musisz kupic wolnossacy silnik 1,8-2.0 o mocy 115 - 130 koni zeby to jezdzilo podobnie w srednim zakresie obrotow . ta 206tka jezdzi zacnie szczegolnie jak ten diesel jest lekko zaczipowany.

 ewentualnie turbobenzyne mozesz kupic ale wtedy nie bedzie to proste w budowie ani tanie w naprawach i serwisie

2) jak to ma parkowac po miescie czesto to kup 5d, mniejsze drzwi to mniej miejsca z boku potrzebne do ich otwarcia

3) spalanie w wolnossacej benzynie 8 litrow (srednio) to przy silniku 1,6. takie konstrukcje maja moc ok 100-120 koni. szybciej nie jezdza niz ten twoj pezot.

napisz przy jakiej jezdzie chcesz zeby palilo 8? po duzym miescie to oznacza albo diesla albo maly silnik benzynowy wolnossacy albo turbobenzyne od VW.

4) nie upieraj sie zeby byl jak najmlodszy. masz budzet dosc ograniczony. 20 latek zadbany oznacza rozpracowany samochod, mnostwo czesci zamiennych i tanich. i latwiejszy serwis niz przy 10 latku. najlepiej taki 15 latek 😀

5) nie wiem czy masz znizki na OC, ale jak nie masz, to znowu mala pojemnosc silnika moze dac Ci duzy zysk w OC. sprawdz w ubezpieczalniach ile mozesz miec zysku kupujac auto z silnikiem 1.2  lub 1.6 a np 2.0

6) opony caloroczne jak najbardziej jesli nie masz ciezkich warunkow zimowych i jezdzisz nie wiecej niz 20 tys rocznie. popularny rozmiar np 195/65 r15 kupisz super duper piekne opony caloroczne PREMIUM od goodyeara za 250 za sztuke. komplet opon ok tysiaka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KYRTAP napisał:

Zastanawiają mnie wymagania co do spalania bo ciężko będzie znaleźć coś co spala mniej niż 8 litrów na 100.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Może źle się wyraziłem, przyzwyczaiłem się do spalania z Diesla. Popytałem paru osób i mówią, że 8l/100km to nie jest źle przy silnikach 100KM+. Też sprawa jak jest mierzone ów spalanie.

5 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Kup sobie Leona 2 z silnikom 1.6 mpi. Wciąż świeżo wyglądający samochód z dobrym silnikiem pod gaz.

Świetnym wyborem może być również Fiat Bravo 1.4 tjet 120 w wersji Dynamic z pakietem sport. Nadal świetnie wygląda na zewnątrz i w środku. Silnik bardzo udany, ale może być droższy w obsłudze niż 1.6 mpi.

Dzięki, poszukam w tych modelach. Co do LPG nie za bardzo jestem przekonany, nigdy na tym napędzie nie jeździłem.

 

5 godzin temu, aviator napisał:

Toyota Corolla E12 1.6 110KM

Dzięki, rozejrzę się.

5 godzin temu, mijasso93 napisał:

Honda Civic 7, 1.6 110 KM vtec, kupisz za 10k, dobry silnik, minus to korozja

Słyszałem właśnie o civicach, ale nie wiedziałem za dużo o nich. W jaki sposób można sobie poradzić z korozją i jak będzie wpływać na utrzymanie auta?

 

4 godziny temu, zinger napisał:

W tym budzecie to bym sie nie ograniczal do marki/modelu, tylko patrzyl na stan techniczny itp bo to beda juz leciwe auta i zeby byl blisko domu do ogladniecia. Bo praktycznie w kazdej marce znajdzie sie odpowiednie auto.

Chcę znać parę modeli, które są warte uwagi. Jak spośród 5+ modeli nie znajdę tego co szukam to będę zmuszony szukać w taki sposób.

 

3 godziny temu, resmiki napisał:

Renault Clio ?  Mam Megankę i koszty napraw są nieduze, awaryjnosc jak na wiek niedokuczliwa. Przejechane prawie 300 tys km, polowa na gazie. Pozytywnie mnie to auto zaskoczyło.

Dzięki, rozejrzę się.

 

3 godziny temu, pakuu1 napisał:

Grande Punto 1.4 16V - wygodne, tanie w naprawach, jak na swoje gabaryty sporo miejsca.

Dzięki, rozejrzę się.

 

2 godziny temu, gregoryj napisał:

napisz gdzie i ile bedziesz jezdzil. TO PODSTAWA. bo inne auto lepsze na autostrady a inne do miasta i turlania sie

oraz ile bedziesz osob wozil

 

1) jesli p206 bylo za slabe, a chcesz benzyny to musisz kupic wolnossacy silnik 1,8-2.0 o mocy 115 - 130 koni zeby to jezdzilo podobnie w srednim zakresie obrotow . ta 206tka jezdzi zacnie szczegolnie jak ten diesel jest lekko zaczipowany.

 ewentualnie turbobenzyne mozesz kupic ale wtedy nie bedzie to proste w budowie ani tanie w naprawach i serwisie

2) jak to ma parkowac po miescie czesto to kup 5d, mniejsze drzwi to mniej miejsca z boku potrzebne do ich otwarcia

3) spalanie w wolnossacej benzynie 8 litrow (srednio) to przy silniku 1,6. takie konstrukcje maja moc ok 100-120 koni. szybciej nie jezdza niz ten twoj pezot.

napisz przy jakiej jezdzie chcesz zeby palilo 8? po duzym miescie to oznacza albo diesla albo maly silnik benzynowy wolnossacy albo turbobenzyne od VW.

4) nie upieraj sie zeby byl jak najmlodszy. masz budzet dosc ograniczony. 20 latek zadbany oznacza rozpracowany samochod, mnostwo czesci zamiennych i tanich. i latwiejszy serwis niz przy 10 latku. najlepiej taki 15 latek 😀

5) nie wiem czy masz znizki na OC, ale jak nie masz, to znowu mala pojemnosc silnika moze dac Ci duzy zysk w OC. sprawdz w ubezpieczalniach ile mozesz miec zysku kupujac auto z silnikiem 1.2  lub 1.6 a np 2.0

6) opony caloroczne jak najbardziej jesli nie masz ciezkich warunkow zimowych i jezdzisz nie wiecej niz 20 tys rocznie. popularny rozmiar np 195/65 r15 kupisz super duper piekne opony caloroczne PREMIUM od goodyeara za 250 za sztuke. komplet opon ok tysiaka

Raczej będę używać autka do jakiś dystansów 30km+. Jeżeli sytuacja pozwoli to od października będę mieszkać w poznaniu ze względu na studia, ale będę się tam raczej poruszać komunikacją miejską. Znając życie na studiach jeździłbym bardziej trasy 50km+.

1. Nie chcę cisnąć tych aut. W tym p206 czasami przyspieszałem na 2k-3k obrotów, jeżeli jak najszybciej na autostradzie chciałem dołączyć do ruchu, ale te auto powyżej 130km/h było lekko niebezpieczne. Zazwyczaj jeździłem na 2k obrotów i nie czułem aż tak tej mocy jak na szybkim przyspieszaniu od 2k do 3k obrotów. Jeździłem kolegi golfem 110KM w automacie i czułem dużą przepaść mocy między p206, a nim.

2. W sumie nigdy nie patrzyłem na to z tej strony.

3. Nie wiedziałem, że 8l/100km to jednak nie jest mało, mój błąd.

5. Nie, mam kategorie B mam od grudnia. Pewno z tatą będę współwłaścicielem samochodu.

6. Myślę, że będę jeździć od 10-20 tys. km rocznie. I dzięki, zapiszę sobie ten model. Apropo felg, czy są na tyle ważne, żeby kupować droższe modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o korozje w Civicu to jak miałem już skorodowane drzwi kierowcy to nie bawiłem się w żadne naprawy, szlifowania itp tylko po prostu kupiłem drzwi od innego auta i przełożyłem, ważne żebyś progów i podłogi nie miał skorodowanej

Mi Civic w jeździe miejskiej palił 8.5 litra, na trasie przy prędkości 100-110 km/h palił 6-6.5 litra benzyny

 

Ogólnie na pewno będzie Ci łatwiej znaleźć takiego Leona 2 bo jest ich po prostu więcej w ogłoszeniach

 

A skad jesteś? Może się coś poszuka na portalach ogloszeniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mijasso93 napisał:

Jeśli chodzi o korozje w Civicu to jak miałem już skorodowane drzwi kierowcy to nie bawiłem się w żadne naprawy, szlifowania itp tylko po prostu kupiłem drzwi od innego auta i przełożyłem, ważne żebyś progów i podłogi nie miał skorodowanej

Mi Civic w jeździe miejskiej palił 8.5 litra, na trasie przy prędkości 100-110 km/h palił 6-6.5 litra benzyny

 

Ogólnie na pewno będzie Ci łatwiej znaleźć takiego Leona 2 bo jest ich po prostu więcej w ogłoszeniach

 

A skad jesteś? Może się coś poszuka na portalach ogloszeniowych

Jak patrzyłem to tylko rozwalone leony były (10k zł).

Pniewy, wielkopolska, szamotulskie. Do 75km można dojechać jeżeli jest super okazja.

27 minut temu, Adamro napisał:

Bez przesady z tym spalaniem. Moja astra 1.4 T 150 koni pali teraz w zimie ok. 7 ltr - 90% miasto.

To ładnie, a ciśniesz czasami auto czy stopniowo zwiększasz prędkość do 50km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adamro napisał:

Bez przesady z tym spalaniem. Moja astra 1.4 T 150 koni pali teraz w zimie ok. 7 ltr - 90% miasto.

Chłopie, gdzie silnikowi 1,4T 150KM z Twojej Astry, do 1,6-1,8NA w 15-20 letnim aucie?

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wolowinex napisał:

Witam! Poszukuję samochodu do 15k zł. Do tej pory jeździłem peugeot'em 206 90KM w dieslu, ale niestety nie jestem jego właścicielem. Rozglądałem się za peugeot'ami 207, ale natrafiłem na liczne tematy, które przedstawiały problem z silnikami bmw-peugeot. Totalnie się nie znam na autach, całą wiedzę czerpałem z artkułów w internecie. Na samochód chce przeznaczyć ŁĄCZNIE 15 000zł, czyli samochód + mechanik, myślałem, żeby wydać tak 12 000zł na sam samochód, ale totalnie nie wiem ile będę musiał potem wydać. Podczas jazdy powyższym peugeot'em zauważyłem, że czasami 90KM (pewno po takim czasie już ma o wiele mniej) nie wystarcza do wyprzedzania tirów na drogach dwukierunkowych przy gorszych warunkach (deszcz itp.).

Moje wymagania:

- w miarę małe auto, coś właśnie typu peugeot z serii 2xx, ale może być lekko dłuższe. Nie chce czegoś co będzie miało problem z zaparkowaniem na małych parkingach.

- 3d/5d, bez znaczenia jeżeli spełnia inne wymagania.

- Ręczna skrzynia biegów
- Napęd na przód

- Nie mam pojęcia ile koni mechanicznych (problem opisałem powyżej), ale myślałem nad 95-110.

- Benzyna, nasłuchałem się ile jest problemów z dieslami.

- W MIARĘ niskie spalanie, nie chcę czegoś co spala po 8l/100km.

- Prosta budowa silnika itp. żeby były tanie naprawy.

- Tanie naprawy (czyli mała szansa na rozwalenie się czegoś ważnego, co kosztuje tyle ile samochód).

- Dobre wnętrze (klima itp.)

- Dostępność części.

- W miarę przestronne w środku, nie chcę czuć dyskomfortu przez mała powierzchnię. Jeżeli coś jeszcze jest ważne, to proszę pisać, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

- Dobry rocznik. Nie wiem jaki dostanę w tej cenie, ale nie chce 20 letniego grata.

//Dodatkowe pytania

Jakie wyposażenie musi być w aucie, żeby było zadowalające? Jeżeli już znajdę ofertę to na co zwracać uwagę w ogłoszeniach? W realu to już będę miał pomoc, ale sam chcę "filtrować" ogłoszenia.

Do dodatkowych pytań wystarczą linki do dobrych artkułów.

Czy kupno dobrych opon całorocznych typu 400/500zł za sztukę to dobry pomysł?

Z góry dziękuje za pomoc, jest za dużo firm i modeli i sam już nie wiem co jest warte

uwagi. Nie jest to tak proste jak wybranie komputera, gdzie są 2 firmy produkujące CPU i GPU.

jakikolwiek VAG z silnikiem 1.4 lub 1.6 MPI, z wypasu klima i elektryka z przodu, radio :P np. fabia 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poszukuję samochodu do 15k zł. Do tej pory jeździłem peugeot'em 206 90KM w dieslu, ale niestety nie jestem jego właścicielem. Rozglądałem się za peugeot'ami 207, ale natrafiłem na liczne tematy, które przedstawiały problem z silnikami bmw-peugeot. Totalnie się nie znam na autach, całą wiedzę czerpałem z artkułów w internecie. Na samochód chce przeznaczyć ŁĄCZNIE 15 000zł, czyli samochód + mechanik, myślałem, żeby wydać tak 12 000zł na sam samochód, ale totalnie nie wiem ile będę musiał potem wydać. Podczas jazdy powyższym peugeot'em zauważyłem, że czasami 90KM (pewno po takim czasie już ma o wiele mniej) nie wystarcza do wyprzedzania tirów na drogach dwukierunkowych przy gorszych warunkach (deszcz itp.).
Moje wymagania:
- w miarę małe auto, coś właśnie typu peugeot z serii 2xx, ale może być lekko dłuższe. Nie chce czegoś co będzie miało problem z zaparkowaniem na małych parkingach.
- 3d/5d, bez znaczenia jeżeli spełnia inne wymagania.
- Ręczna skrzynia biegów
- Napęd na przód
- Nie mam pojęcia ile koni mechanicznych (problem opisałem powyżej), ale myślałem nad 95-110.
- Benzyna, nasłuchałem się ile jest problemów z dieslami.
- W MIARĘ niskie spalanie, nie chcę czegoś co spala po 8l/100km.
- Prosta budowa silnika itp. żeby były tanie naprawy.
- Tanie naprawy (czyli mała szansa na rozwalenie się czegoś ważnego, co kosztuje tyle ile samochód).
- Dobre wnętrze (klima itp.)
- Dostępność części.
- W miarę przestronne w środku, nie chcę czuć dyskomfortu przez mała powierzchnię. Jeżeli coś jeszcze jest ważne, to proszę pisać, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
- Dobry rocznik. Nie wiem jaki dostanę w tej cenie, ale nie chce 20 letniego grata.
//Dodatkowe pytania
Jakie wyposażenie musi być w aucie, żeby było zadowalające? Jeżeli już znajdę ofertę to na co zwracać uwagę w ogłoszeniach? W realu to już będę miał pomoc, ale sam chcę "filtrować" ogłoszenia.
Do dodatkowych pytań wystarczą linki do dobrych artkułów.
Czy kupno dobrych opon całorocznych typu 400/500zł za sztukę to dobry pomysł?
Z góry dziękuje za pomoc, jest za dużo firm i modeli i sam już nie wiem co jest warte
uwagi. Nie jest to tak proste jak wybranie komputera, gdzie są 2 firmy produkujące CPU i GPU.
Widzę że nie masz w ogole pojęcia o samochodach.
Lepiej poproś jakiegoś znajomego co ma jakieś pojęcie o samochodach o pomoc, tylko nie fanatyka jakiejś marki bo będzie Ci wciskał konkretny model,markę.


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, franas85 napisał:

Widzę że nie masz w ogole pojęcia o samochodach.
Lepiej poproś jakiegoś znajomego co ma jakieś pojęcie o samochodach o pomoc, tylko nie fanatyka jakiejś marki bo będzie Ci wciskał konkretny model,markę.


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Nie znam się, dlatego pytam. W sumie mam jedno ważne pytanie, czy zima to na pewno dobry okres do kupna samochodu? Będę mógł używać tego p206 do momentu otwarcia wszystkich biur i firm, ale wolałbym już mieć swoje auto po zdaniu matury (czyli w tym roku). Jeśli chodzi o pomoc znajomych to ciężko, bo jednak trzeba poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrego autka, a niektórzy są fanatykami np. golfów czy bmw (napęd na tył wolę omijać, tak samo ubezpieczenie byłoby ogromne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, dlatego pytam. W sumie mam jedno ważne pytanie, czy zima to na pewno dobry okres do kupna samochodu? Będę mógł używać tego p206 do momentu otwarcia wszystkich biur i firm, ale wolałbym już mieć swoje auto po zdaniu matury (czyli w tym roku). Jeśli chodzi o pomoc znajomych to ciężko, bo jednak trzeba poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrego autka, a niektórzy są fanatykami np. golfów czy bmw (napęd na tył wolę omijać, tak samo ubezpieczenie byłoby ogromne). 
Zrób duży serwis w tym 206 i sobie go zatrzymaj aż będzuesz miał konkretny budżet. Za 15k to raczej kupisz gruza, który może okazać się studnia bez dna.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, hefi napisał:

Zrób duży serwis w tym 206 i sobie go zatrzymaj aż będzuesz miał konkretny budżet. Za 15k to raczej kupisz gruza, który może okazać się studnia bez dna.

Tylko ten 206 nie jest mój, a mojego brata. Jeździł nim do roboty (50km), bo mało palił. Aktualnie jeździ swoim drugim autem, dlatego mogę używać tego p206.

To według Ciebie jaki jest konkretny budżet? Przypominam, że to jest moje pierwsze auto, więc nie oczekuję fajerwerków. Nie chcę wydawać więcej, bo zbieram hajs na inne rzeczy, a przez pandemie jest to lekko utrudnione.

Edytowane przez Wolowinex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wolowinex napisał:

 

Tylko ten 206 nie jest mój, a mojego brata. Jeździł nim do roboty (50km), bo mało palił. Aktualnie jeździ swoim drugim autem, dlatego mogę używać tego p206.

To według Ciebie jaki jest konkretny budżet? Przypominam, że to jest moje pierwsze auto, więc nie oczekuję fajerwerków. Nie chcę wydawać więcej, bo zbieram hajs na inne rzeczy, a przez pandemie jest to lekko utrudnione.

Prawda jest taka, że kupić auto to najmniejszy problem. Sztuką jest umieć je utrzymać w użytku w należytym stanie. Pytanie czy masz jakiś stały dochód, który na to pozwoli? 

W dzisiejszych czasach auto za 15 tys może być studnią bez dna, ale nie zawsze. Najlepiej trzeba by było kupić auto od kogoś z rodziny, znajomego... Auto z jakąś znaną historią. I nie patrzeć na markę. 

Może brat chce się pozbyć tego p206? 

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Prawda jest taka, że kupić auto to najmniejszy problem. Sztuką jest umieć je utrzymać w użytku w należytym stanie. Pytanie czy masz jakiś stały dochód, który na to pozwoli? 

W dzisiejszych czasach auto za 15 tys może być studnią bez dna, ale nie zawsze. Najlepiej trzeba by było kupić auto od kogoś z rodziny, znajomego... Auto z jakąś znaną historią. I nie patrzeć na markę. 

Może brat chce się pozbyć tego p206? 

Ile naprawy mogłyby pochłaniać? Aktualnie mam problem z przychodem przez covid, jeździłem na zawody biegowe i siedziałem jako technik w systemie, ale przez ostatnie pół roku odbyło się tylko parę imprez. Po maturcę chcę się wbić w programowanie, ale to dopiero za pół roku byłoby, ponieważ musiałbym się zapoznać z systemem w firmie. Myślę, że miałbym rocznie z 5000zł na auto nie wliczając to w cenę benzyny. Najwyżej dostanę jakąś pomoc od rodziców, bo i tak za całe auto sam płacę.

 

//EDIT

ten p206 bardziej jeździ na zasadzie, że póki działa to jest. Jest już dosyć stary i ma swoje wady + strasznie nim rzuca przy większych prędkościach. Musiałbym w niego wrzucić sporę pieniądze, żeby dobrze funkcjonował.

 

Mam jeszcze inny pomysł. Mój sąsiad mechanik (wszyscy go zachwalają) czasami ściąga auta zza granicy, czy dobrym pomysłem byłoby zamówić u niego jakieś auto? Mój brat wziął od niego BMW i wszystko w porządku (oczywiście są jakieś wady, bo auto jest używane).

Edytowane przez Wolowinex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wolowinex napisał:

Witam! Poszukuję samochodu do 15k zł. Do tej pory jeździłem peugeot'em 206 90KM w dieslu, ale niestety nie jestem jego właścicielem. Rozglądałem się za peugeot'ami 207, ale natrafiłem na liczne tematy, które przedstawiały problem z silnikami bmw-peugeot. Totalnie się nie znam na autach, całą wiedzę czerpałem z artkułów w internecie. Na samochód chce przeznaczyć ŁĄCZNIE 15 000zł, czyli samochód + mechanik, myślałem, żeby wydać tak 12 000zł na sam samochód, ale totalnie nie wiem ile będę musiał potem wydać. Podczas jazdy powyższym peugeot'em zauważyłem, że czasami 90KM (pewno po takim czasie już ma o wiele mniej) nie wystarcza do wyprzedzania tirów na drogach dwukierunkowych przy gorszych warunkach (deszcz itp.).

Moje wymagania:

- w miarę małe auto, coś właśnie typu peugeot z serii 2xx, ale może być lekko dłuższe. Nie chce czegoś co będzie miało problem z zaparkowaniem na małych parkingach.

- 3d/5d, bez znaczenia jeżeli spełnia inne wymagania.

- Ręczna skrzynia biegów
- Napęd na przód

- Nie mam pojęcia ile koni mechanicznych (problem opisałem powyżej), ale myślałem nad 95-110.

- Benzyna, nasłuchałem się ile jest problemów z dieslami.

- W MIARĘ niskie spalanie, nie chcę czegoś co spala po 8l/100km.

- Prosta budowa silnika itp. żeby były tanie naprawy.

- Tanie naprawy (czyli mała szansa na rozwalenie się czegoś ważnego, co kosztuje tyle ile samochód).

- Dobre wnętrze (klima itp.)

- Dostępność części.

- W miarę przestronne w środku, nie chcę czuć dyskomfortu przez mała powierzchnię. Jeżeli coś jeszcze jest ważne, to proszę pisać, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

- Dobry rocznik. Nie wiem jaki dostanę w tej cenie, ale nie chce 20 letniego grata.

//Dodatkowe pytania

Jakie wyposażenie musi być w aucie, żeby było zadowalające? Jeżeli już znajdę ofertę to na co zwracać uwagę w ogłoszeniach? W realu to już będę miał pomoc, ale sam chcę "filtrować" ogłoszenia.

Do dodatkowych pytań wystarczą linki do dobrych artkułów.

Czy kupno dobrych opon całorocznych typu 400/500zł za sztukę to dobry pomysł?

Z góry dziękuje za pomoc, jest za dużo firm i modeli i sam już nie wiem co jest warte

uwagi. Nie jest to tak proste jak wybranie komputera, gdzie są 2 firmy produkujące CPU i GPU.

Panda 100Hp wg mnie małe, dobre do jazdy w mieście, części tanie,wygląd inny niż reszta zwykłych pand, w tych pieniądzach znajdziesz rocznik zadbany w okolicy 10-13kzl, kompletny rozrząd w dobrych pieniądzach. Spalanie jest różne w zależności od twojej nogi. 

Minusem.jest ilość miejsc 4 osoby.

51581-14-fia.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Panda 100Hp wg mnie małe, dobre do jazdy w mieście, części tanie,wygląd inny niż reszta zwykłych pand, w tych pieniądzach znajdziesz rocznik zadbany w okolicy 10-13kzl, kompletny rozrząd w dobrych pieniądzach. Spalanie jest różne w zależności od twojej nogi. 

Minusem.jest ilość miejsc 4 osoby.

51581-14-fia.jpg

Szczerze mówiąc auto nie za bardzo mi się podoba.
Ponawiam pytanie, czy opłaca się teraz kupić auto czy poczekać do wiosny/lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wolowinex napisał:

Ponawiam pytanie, czy opłaca się teraz kupić auto czy poczekać do wiosny/lata?

 

Mam podobny dylemat. Mam czym jeździć więc nie ma pośpiechu. Jeśli szukasz auta bezawaryjnego to pomyśl nad jakąś Toyotą. Kolega z pracy kupił od innego kolegi z pracy, który wcześniej kupił w salonie po pierwszym właścicielu. Jedyne co przy nim było robione to wyłącznie eksploatacja - płyny, klocki, tarcze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc auto nie za bardzo mi się podoba.
Ponawiam pytanie, czy opłaca się teraz kupić auto czy poczekać do wiosny/lata?
Przedstawiona Panda 100HP to auto klasy A z mocnym silnikiem, raczej dla fanatyka marki lub osoby lubiące małe szybkie samochody, jak ja
A czy teraz jest dobry czas na kupno auta - teoretycznie lato jest lepsze, spokojnie i bez pośpiechu możesz obejrzeć samochód ( mam na myśli dodatnia temp), można sprawdzić klimatyzację, i to w chyba na tyle z wyraźnych różnic.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, franas85 napisał:

A czy teraz jest dobry czas na kupno auta - teoretycznie lato jest lepsze, spokojnie i bez pośpiechu możesz obejrzeć samochód ( mam na myśli dodatnia temp), można sprawdzić klimatyzację, i to w chyba na tyle z wyraźnych różnic.

 

Zima to idealna pora na zakup diesla ;] Ujawnią się problemy podczas zimnego rozruchu - pod warunkiem, że sprzedający przed przyjazdem kupującego nie rozgrzewał. Warto przed odpaleniem podnieść maskę i pomacać silnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zima to idealna pora na zakup diesla ;] Ujawnią się problemy podczas zimnego rozruchu - pod warunkiem, że sprzedający przed przyjazdem kupującego nie rozgrzewał. Warto przed odpaleniem podnieść maskę i pomacać silnik
Nie jeżdżę dieslem, ale czy nowożytne diesle mają również problemy z rozruchem zima?


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, franas85 napisał:

Nie jeżdżę dieslem, ale czy nowożytne diesle mają również problemy z rozruchem zima?

 

A dlaczego mają nie mieć? Zimowe warunki są dla każdego diesla chwilą próby ;) Wystarczy chociażby niesprawność świec żarowych czy aku i rozruch będzie utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A dlaczego mają nie mieć? Zimowe warunki są dla każdego diesla chwilą próby  Wystarczy chociażby niesprawność świec żarowych czy aku i rozruch będzie utrudniony.
Benzyna z niesprawnym aku również zimą będzie miała problem z odpaleniem.


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

 

Zima to idealna pora na zakup diesla ;] Ujawnią się problemy podczas zimnego rozruchu - pod warunkiem, że sprzedający przed przyjazdem kupującego nie rozgrzewał. Warto przed odpaleniem podnieść maskę i pomacać silnik ;)

Ja chcę kupić benzynkę, bo mnie każdy ostrzega przed dieslem. Ponoć naprawy są naprawdę kosztowne. Poza tym potwierdzam, odpalenie diesla przy -8, przy starym nieładowanym sztucznie (prostownikiem) akumulatorem, to czasami wyzwanie hah.

To dziękuję za pomoc, w takim razie poczekam do tej wiosny i z czyjąś pomocą będę patrzeć na te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Hyundai i20? Pierwsze z brzegu ogłoszenie

Górna granica cenowa, ale coś się pewnie zejdzie a przebieg powinien teoretycznie gwarantować bezproblemowe użytkowanie w najbliższym czasie.

Jeśli nie ten (ja bym dla siebie nie kupił czerwonego samochodu, ale to kwestia subiektywna) to można łatwo znaleźć w budżecie jakiś młodszy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wolowinex napisał:

Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tą giełdą i o jaką 207 chodzi? Też dlaczego akurat giełda jest dobrym wyborem. Z góry dzięki bo totalnie się na tym nie znam ;v

 

Czy jest dobrym wyborem to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wolowinex napisał:

Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tą giełdą i o jaką 207 chodzi? Też dlaczego akurat giełda jest dobrym wyborem. Z góry dzięki bo totalnie się na tym nie znam ;v

Koledze chodziło, że auto z giełdy może być pewniejsze bo nie trafisz na handlarza, akurat auto ja wystawiłem a samochód należy do mojej żony i jeździła nim 6 lat. Jak masz pytania to możesz pytać na priv albo dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/29/2021 at 6:45 PM, Wolowinex said:

1. Nie chcę cisnąć tych aut. W tym p206 czasami przyspieszałem na 2k-3k obrotów, jeżeli jak najszybciej na autostradzie chciałem dołączyć do ruchu, ale te auto powyżej 130km/h było lekko niebezpieczne. Zazwyczaj jeździłem na 2k obrotów i nie czułem aż tak tej mocy jak na szybkim przyspieszaniu od 2k do 3k obrotów. Jeździłem kolegi golfem 110KM w automacie i czułem dużą przepaść mocy między p206, a nim.

2. W sumie nigdy nie patrzyłem na to z tej strony.

3. Nie wiedziałem, że 8l/100km to jednak nie jest mało, mój błąd.

5. Nie, mam kategorie B mam od grudnia. Pewno z tatą będę współwłaścicielem samochodu.

6. Myślę, że będę jeździć od 10-20 tys. km rocznie. I dzięki, zapiszę sobie ten model. Apropo felg, czy są na tyle ważne, żeby kupować droższe modele?

 

no to widzisz. mamy obraz. kolega  wyzej sprzeta sprzedaje i jeszcze z LPG. ja bym bral LPG bo to koszty przejazdu 2x taniej a przy przebiegach pod 20 tys km to juz sie robi roznica w studenckiej portmonetce.

felgi to zeby nie byly krzywe, i nie uchodzilo powietrze przez skrzywienie to bedzie dobrze.

 

jeszcze jest jedna wazna kwestia. KWESTIA GUSTU. a tego nie zgadniemy

wejdz na otomoto i zawez sobie poszukiwania do auta benzyna/benzyna+LPG, powyzej 2014 roku, do 12 tysi, zawez do 200-300 km wokol Twojego miejsca zamieszkania i przepatrz co Ci sie podoba. Celuj w auta ktorych jest duzo (mozesz filtrowac po marce bo przy kazdej pokazuje sie ile ich jest dostepnych), masz tam mnostwo benzyn z/bez LPG od 1,4 do 2.0 pojemnosci

ja zrobilem to tak dla poznania i wokol do 200km. mozesz dodatkowo wybrac wyposazenie jakie chcesz albo chcialbys, jesli nadal tych samochodow jest za duzo 😀 a co tam z 12 tysiacami tez mozna wybrzydzac😀

https://www.otomoto.pl/osobowe/od-2004/poznan/?search[filter_float_price%3Ato]=12000&search[filter_enum_fuel_type][0]=petrol&search[filter_enum_fuel_type][1]=petrol-lpg&search[order]=created_at%3Adesc&search[brand_program_id][0]=&search[dist]=200&search[country]=

 

Jak przegladniesz wiekszosc to zrob liste (nawet dluga) wg tego co Ci sie podoba,  i Ci doradzimy co w jakich modelach sprawdzac i uwazac. w tej kasie najwazniejszy jest stan auta i poprzedni wlasciciel wiec wiekszosc aut od znajomych, rodziny bedzie lepsza niz kupowanie na olx/otomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem to nowe silniki peugeot 207 mają wadliwy pasek rozrządu, ale nie wiem czy to jest duży problem. W takim przypadku, chyba wystarczyłoby doliczyć te 1000zł do auta i wymienić od razu u mechanika? Odnośnie LPG, jak wygląda eksploatacja auta? Trzeba robić jakieś specjalne przeglądy i czy ogólnie są jakieś problemy?
Zdecydowałem się poczekać do tej wiosny(może w tym czasie zdejmą obostrzenia i dorobię trochę), wtedy wrócę i napiszę. W tym czasie postaram się obczaić jakieś fajne modele.

I dziękuje wszystkim za pomoc, nie spodziewałem się takiego odzewu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 12:39, Wolowinex napisał:

Witam! Poszukuję samochodu do 15k zł.

Szału w tych kwotach nie ma. Za takie pieniądze szukaj po prostu sprawnego, jeżdżącego auta, które nie będzie się sypać.

 

W dniu 29.01.2021 o 13:19, KYRTAP napisał:

Zastanawiają mnie wymagania co do spalania bo ciężko będzie znaleźć coś co spala mniej niż 8 litrów na 100.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Da się, ale raczej mocno pod LPG, diesel przekreślony, benzyna ma być, ale stare auta nie były super oszczędne zazwyczaj.

 

W dniu 29.01.2021 o 19:24, Adamro napisał:

Bez przesady z tym spalaniem. Moja astra 1.4 T 150 koni pali teraz w zimie ok. 7 ltr - 90% miasto.

 

Tylko, że porównujesz młodszy, ekonomiczniejszy silnik z starymi jednostkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Wolowinex said:

Jak czytałem to nowe silniki peugeot 207 mają wadliwy pasek rozrządu, ale nie wiem czy to jest duży problem. W takim przypadku, chyba wystarczyłoby doliczyć te 1000zł do auta i wymienić od razu u mechanika? Odnośnie LPG, jak wygląda eksploatacja auta? Trzeba robić jakieś specjalne przeglądy i czy ogólnie są jakieś problemy?
Zdecydowałem się poczekać do tej wiosny(może w tym czasie zdejmą obostrzenia i dorobię trochę), wtedy wrócę i napiszę. W tym czasie postaram się obczaić jakieś fajne modele.

I dziękuje wszystkim za pomoc, nie spodziewałem się takiego odzewu :P 

 

Ja Ci radze zebys nie czekal do wiosny. 😀 Spokojnie popatrz co Ci sie podoba. Przeszukuj  w poblizu miejsca zamieszkania, bo a nóż trafi sie jakas perelka. 

Sztrucli na rynku jest mnostwo, wiec jak cos znajdziesz ciekawego, ladnego to trzeba brac.

 

Z LPG to teoretycznie  masz przeglad techniczny drozszy o 60 pln i wymiana filtrow raz do roku, (kilka zlotych filterki kosztuja). mozesz sam wymienic albo gaziarz Ci wymieni za 3 dychy

Tyle ze w starej instalacji moze sie cos wysypac. ale czesci nie sa drogie, w stosunku do tego co zaoszczedzisz jezdzac na LPG. Jak wezmiesz zwykla wolnossaca benzyne  to malo co sie tam moze zepsuc ..... ale wiesz rozne rzeczy chodza po ludziach i czasem takie auto/silnik da po dupie. Ale to juz bedziesz musial miec specjalne szczescie ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.