Skocz do zawartości

stan surowy


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, deszczowyRoman napisał:

Ile mniej wiecej kosztuje sama robocizna za postawienie budynku parterowego, bez uzytkowego poddasza , ok 170m2?

Fundamenty juz sa, bez wylewania stropu.

 

Cena może się zawierać pomiędzy 20-120 TPLN

 

Dodatkowo należy wiedzieć:

- jaka jest technologia ścian, ilowarstwowa ściana (zakładam, że normalnie jednowarstwowa 24 cm)

- kto ma kłaść instalację kanalizacyjną ?

- czy ekipa wejdzie od stanu zero, czy też oni mają wylać chudy beton.

- czy więźbę ma robić ta sama ekipa ?

- to samo pytanie o pokrycie dachu (czy będzie wstępne deskowanie) i o samo właściwe pokrycie dachu.

 

Jeżeli nie będzie betonowego stropu i schodów, to jest to nader prosta robota i mogą to zrobić pierwsi lepsi murarze.

Jedyne ważne elementy to będą nadproża, wieniec i przewiązywania ścian ze sobą.

 

Ja mam ofertę na taki sam dom tylko o powierzchni 100m2 za ok. 30 TPLN (ale za całość od pustego placu do więźby).

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomo napisał:

Ja mam ofertę na taki sam dom tylko o powierzchni 100m2 za ok. 30 TPLN (ale za całość od pustego placu do więźby).

Szwagierka stawia taki dom (też 100 m2) i też zapłaciła 30 kpln. Od klepiska po więźbę z deskowaniem:oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

 

Cena może się zawierać pomiędzy 20-120 TPLN

 

Dodatkowo należy wiedzieć:

- jaka jest technologia ścian, ilowarstwowa ściana (zakładam, że normalnie jednowarstwowa 24 cm)

- kto ma kłaść instalację kanalizacyjną ?

- czy ekipa wejdzie od stanu zero, czy też oni mają wylać chudy beton.

- czy więźbę ma robić ta sama ekipa ?

- to samo pytanie o pokrycie dachu (czy będzie wstępne deskowanie) i o samo właściwe pokrycie dachu.

 

Jeżeli nie będzie betonowego stropu i schodów, to jest to nader prosta robota i mogą to zrobić pierwsi lepsi murarze.

Jedyne ważne elementy to będą nadproża, wieniec i przewiązywania ścian ze sobą.

 

Ja mam ofertę na taki sam dom tylko o powierzchni 100m2 za ok. 30 TPLN (ale za całość od pustego placu do więźby).

sciana jednowarstwowa, fundamenty i strop  piwnicy juz wylany, tylko same sciany i komin, bez wiezby, bez instalacji, bez schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

sciana jednowarstwowa, fundamenty i strop  piwnicy juz wylany, tylko same sciany i komin, bez wiezby, bez instalacji, bez schodów.

 

To ja bym szedł w najniższą kwotę z przedziału jaki podałem- max ok. 20 TPLN.

Kominy zapewne systemowe, więźba odpada.

Oczywiście każdy złotousty będzie potrafił wywindować gadką cenę, ale nie zmienia to faktu (że poza nadprożami i wieńcem) to robota jak budowanie z klocków.

 

Dodatkowo, ponieważ praktycznie nie wymaga przerw technologicznych, to sprawna ekipa (kierownik +  3-4 ludzi) zrobi to w 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomo napisał:

zrobi to w 2 tygodnie

W 2 tygodnie to ogarnięta ekipa zrobi z fundamentami i więźbą, tak było w przypadku domu szwagierki (widziałem). Postawienie samych ścian z betonu komorkowego z wykorzystaniem nadproży systemowych i zalaniem wieńca to dla profesjonalistów przy domu 100 m2 to 3-4 dni robocze maks.

Tak jak piszesz same ściany to klocki LEGO i czystą przyjemność i można się pokusić o zrobienie tego samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 21:16, deszczowyRoman napisał:

sciana jednowarstwowa, fundamenty i strop  piwnicy juz wylany, tylko same sciany i komin, bez wiezby, bez instalacji, bez schodów.

20 to max co bym dał, najgorzej wyjść z ziemi, a sama ściana parterowca to idzie migiem, komin systemowy też szybko, bez zbrojeń, jeszcze może na klej wszystko, czysta robótka... może nawet i z 15k... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.