Skocz do zawartości

Jedno pytanie o odbiór DR z UMK.


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę osobiście odebrać Dowodu Rejestracyjnego z Urzędu. Czy mogę upoważnić córkę (ma DO) lat 15 do jego odbioru? Czy to jest widzimisię akurat tych urzędników którzy pracują w danym urzędzie że tak albo nie? Próbowałem dziś zadzwonić ale po godzinie wiszenia na linii i słuchaniu że od dwudziestu minut jestem czwarty w kolejce poddałem się. Pewnie skończyli pracę. Zadzwonię jutro, tzn spróbuję ale może ktoś się orientuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, electrofinger said:

Nie mogę osobiście odebrać Dowodu Rejestracyjnego z Urzędu. Czy mogę upoważnić córkę (ma DO) lat 15 do jego odbioru? Czy to jest widzimisię akurat tych urzędników którzy pracują w danym urzędzie że tak albo nie? Próbowałem dziś zadzwonić ale po godzinie wiszenia na linii i słuchaniu że od dwudziestu minut jestem czwarty w kolejce poddałem się. Pewnie skończyli pracę. Zadzwonię jutro, tzn spróbuję ale może ktoś się orientuje...

 

A nie mozesz poprosic zony/konkubiny?

Z nieletnim moze byc problem, ale z drugiej strony to nic nie kosztuje, wiec jak jej dasz upowaznienie to niech probuje.

Pozwolenie czasowe + ubezpieczenie jej zostawiles?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

A nie mozesz poprosic zony/konkubiny?

Z nieletnim moze byc problem, ale z drugiej strony to nic nie kosztuje, wiec jak jej dasz upowaznienie to niech probuje.

Pozwolenie czasowe + ubezpieczenie jej zostawiles?

 

Moje pytanie zostało skonstruowane po rozmowie z konkubiną która będzie w pracy , więc nie da rady. Pozwolenie mam ja bo go potrzebuję a ubezpieczenie jest możliwe do okazania w Urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, electrofinger said:

Moje pytanie zostało skonstruowane po rozmowie z konkubiną która będzie w pracy , więc nie da rady. Pozwolenie mam ja bo go potrzebuję a ubezpieczenie jest możliwe do okazania w Urzędzie.

 

No to marnie to widze bez pozwolenia czasowego + nieletnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

No to marnie to widze bez pozwolenia czasowego + nieletnia...

 

Zgubiłem kiedyś pozwolenie czasowe, to przy odbiorze DR w WK musiałem napisać w jakich okolicznościach nastąpiło zgubienie. Nie namawiam, ale przecież w Austrii też można zgubić dokumenty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Tilok said:

 

Zgubiłem kiedyś pozwolenie czasowe, to przy odbiorze DR w WK musiałem napisać w jakich okolicznościach nastąpiło zgubienie. Nie namawiam, ale przecież w Austrii też można zgubić dokumenty ;]

 

No tak, ale watpie, ze to przejdzie w przypadkow nieleteniej corki ;)

Obawiam sie, ze bez pozwolenia czasowego nikt tego dowodu nie wyda...

Bedzie musial sie fatygowac osobiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No tak, ale watpie, ze to przejdzie w przypadkow nieleteniej corki ;)

Obawiam sie, ze bez pozwolenia czasowego nikt tego dowodu nie wyda...

Bedzie musial sie fatygowac osobiscie.

 

Najlepiej będzie jak @electrofinger zadzwoni do WK, w którym DR jest do odbioru i powie jaka jest sytuacja. Tam też pracują ludzie i może coś podpowiedzą :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

No tak, ale watpie, ze to przejdzie w przypadkow nieleteniej corki ;)

Obawiam sie, ze bez pozwolenia czasowego nikt tego dowodu nie wyda...

Bedzie musial sie fatygowac osobiscie.

 

13 godzin temu, Tilok napisał:

 

Najlepiej będzie jak @electrofinger zadzwoni do WK, w którym DR jest do odbioru i powie jaka jest sytuacja. Tam też pracują ludzie i może coś podpowiedzą :ok:

Co prawda pan zapytał o wiek córki, ale 16 to za mało i nie wydadzą.

Pozwolenia czasowego mogę nie dostarczać. Oficjalnie powinno być ale da się to ominąć i nie trzeba kłamać że się zgubiło.

Ubezpieczenia wcale nie trzeba pokazywać bo pan przez telefon sobie sprawdził w internecie że zostało zawarte.

 

No to teraz pozostaje mi kombinacja alpejska żeby to rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, electrofinger napisał:

No to teraz pozostaje mi kombinacja alpejska żeby to rozwiązać...

 

Tu nie trzeba kombinacji. Za 17 zł możesz upoważnić dowolną pełnoletnią osobę, która ogarnie Ci odbiór dowodu rejestracyjnego. Kwestia podpisu na upoważnieniu, ale może scan załatwi temat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest potrzebna karta pojazdu?

U mnie zawssze przy odbiorze DR byla potrzebna, bo musieli do niej wbić nr dowodu rejestracyjnego.

 

A ostatni raz dowod rejestracyjny odbierałem za pomocą poczty.

List do urzędu z karta pojazdu, pozwoleniem czasowym i podaniem o przeslanie dowodu rejestracyjnego.

2 tygodnie pozniej otrzymalem poczta list z karta pojazdu i dowodem rej.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.